Omsk – Ufa 2:3 (po pr.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
3:1 (2:0, 0:1, 1:0) Stav série: 1:0
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 08.03.2016, 12:30 • Arena Metallurg, Magnitogorsk • Play-off KHL

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 6752 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou! (15:01:03)

Tomáš Vincour 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:31

Úvodní zápas semifinále play-off Východní konference je u konce a první bod do série proti Sibiru Novosibirsk si připisuje domácí Metallurg Magnitogorsk. Ten měl výbornou první třetinu, kterou ovládl 2:0 a poté už si i přes kontaktní gól Meszároše pohlídal zbytek utkání. V čase 59:00 se navíc do prázdné brány trefil Sjomin, jenž tak skóroval svou druhou branku v utkání.

Dominik Kubalík se stal nejlepším střelcem extraligy! Myslíte, že bude v příštím roce působit v KHL?

59:48
    V samotném závěru už se hraje především ve středním pásmu. Ani jednomu celku už o nic nejde a zdá se, že nějaké ohrožení jednoho z gólmanů už neuvidíme.
    59:00 Alexander SJOMIN - 3:1

59:00
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Jenže domácí se poměrně rychle dostali ke kotouči, přenesli hru do středního pásma, kde Wolski našel ALEXANDERA SJOMINA a ten už neměl problém s trefením prázdné brány. Učinil tak z útočné modré čáry a rozhodl tedy dnešní utkání. Asistence: Wojtek Wolski

58:46
    Novosibirsk je v útočném pásmu a odvolává gólmana! Hosté to tedy zkouší v šesti.

58:18
    Před chvílí byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a hosté se záhy nato proviňují icingem. Vhazování před Salákem.

57:59
    Sergej Mozjakin výborně zabojoval a získal puk na útočné modré čáře. K ofenzivnímu výpadu se sice neodhodlal, ale našetřil aspoň několik cenných vteřin.

57:32

56:52
    Teď se ale jeden z hostů zjevil sám před Košečkinem! Zpracování však hráčovi Sibiru nevyšlo a puk skončil vedle brány domácího týmu!

56:32
    Minuta přesilové hry Novosibirsku je pryč a hosté se prakticky nedostali do žádné šance. Kotouč mizí ve středním pásmu.

55:32
    Za hákování vůči Bobrovovi je vyloučen Alexander Sjomin (MET). Jednalo se však o výborný taktický faul, protože Bobrov byl sám na brankovišti.

55:02
    Jeden z hostů byl těsně před Košečkinem faulován a Sibir má ponechanou výhodu! Jestli hosté nedají gól, budou mít v závěru třetiny přesilovou hru!

54:26
    Hosté se s blížícím se závěrem třetí třetiny hodně snaží, ale ani z nadějné pozice se ke střele nedostali. Magnitka stále skvěle brání.

53:10
    Novosibirsk přichází o svého kapitána. Alexej Kopejkin (SIB) dostal z neznámých důvodů osobní trest, ale poté výrazně protestoval a nakonec se poroučí rovnou do kabin!

53:10
    Hosté jsou sice hodně nespokojeni, ale icing se i přesto, že u kotouče byl jako první jejich hráč, nepíská.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 4. Sjomin (Wolski, Běreglazov), 6. Mozjakin (Lee, Zaripov), 59. Sjomin (Wolski) – 31. Meszároš (Bobrov, Kopejkin)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, Birjukov, Běreglazov, Lee, Chabarov, Těreščenko, Batyršin – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Sjomin, Filippi, Wolski – Potěchin, Kajgorodov, Kosov – Timkin, Kaletnik, Platonov – Železkov
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Gimajev, Ignatovič, Meszároš, Vereščagin, Mišarin, Beljakov, Naumov, Menšikov – Ridderwall, Ullström, Vincour – Fefelov, Okulov, Bobrov – Sannikov, Šalunov, Šumakov – Žafjarov, Gubin, Kopejkin

Rozhodčí: Olenin, Odinš – Zacharenkov, Šichanov

Diváci: 6.752