Zvolen – Poprad 3:2 (po pr.) | Banská Bystrica – Trenčín 3:0 (kon.)
HKM Zvolen
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0) Stav série: 1:0
HK Poprad
sk Neděle 13.03.2016, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Už zase sleduje a načúva. Hľadaj špióna!

Posted by HKM ZVOLEN on 10. marec 2016

Aj nový hráč sa pripravuje na playoff. Viete o koho ide? :-)

Posted by HK Poprad on 8. marec 2016

Play-off Tipsport ligy pokračuje aj dnes, pod Pustým hradom budú chcieť Popradčania zopakovať minuloročný štvrťfinálový postup cez domáci tím, Zvolenčania sú však v tejto sezóne o niečo lepší, navyše v prestupovom období výrazne posilnili už dosť silný útok. Hrá sa o Pohár Vladimíra Dzurillu, práve ten je cenou pre víťaza 23. ročníka najvyššej slovenskej hokejovej ligy.

Oba tímy boli na konci základnej časti potrestané odpočítaním troch bodov. Popradčania za nastúpenie hráča bez zmluvy v troch zápasoch, Zvolenu tri body odpočítali za neoprávnený štart Jakuba Žilku. Ten odohral počas jedného víkendu zápas za juniorku, dva dni na to hral za A-tím. Informácie o jeho štarte bez zmluvy v štyroch prípadoch tak nie sú pravdivé.

Vzájomné stretnutia tímov vo vyraďovacej fáze najvyššej slovenskej hokejovej ligy

1999/2000 semifinále ZV 3:2 PP
    2000/2001 semifinále ZV 3:0 PP
    2001/2002 semifinále ZV 4:0 PP
    2002/2003 štvrťfinále ZV 4:0 PP
    2014/2015 štvrťfinále ZV 3:4 PP

Počas prestupového obdobia sa Zvolen posilnil o Pavla Brendla, ktorý prišiel zo Skalice spoločne s Martinom Ďalogom. Tomu sa hosťovanie v Skalici automaticky pre odhlásenie klubu zo Záhoria skončilo. Zo Žiliny prišiel brankár Igor Cibuľa, ktorý sa pod Pustý hrad vrátil po dvoch rokoch.

Popradčania získali počas prestupového obdobia Ondreja Mikulu (Piešťany) a Vladimíra Lantoša (Skalica), navyše obrancov Henricha Jaborníka (Banská Bystrica) a Tomáša Pařízeka (Trenčín). Práve za Jaborníka putoval opačným smerom do Banskej Bystrice na hosťovanie Lauris Bajaruns. Kamzíkom sa podarilo udržať vo svojom tíme po dohode s Trenčínom aj Patrika Koyša, hosťovanie sa skončilo Prešovčanovi Ondrejovi Brijákovi.
    Vynovená ľadová plocha pod Pustým hradom je už pripravená na otvárací zápas tejto série
    Čo nevidí divák, vidí tretie „oko“ hlavného arbitra.

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Baroš (Cibuľa) – Bagin, Juraško (C), Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Hataš, Habšuda – Semorád, Brabenec (A), Puliš – Obdržálek, Lukáš Jurík, Brendl – Juraj Jurík, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, Viktor Fekiač, Škvaridlo (A)

HK Poprad: Kostúr (Svoboda) – Jaborník, Fabian (A), Suchý, Dinda, Malina, Kasík (A), Pařízek, Šterbák – Kroták (C), Heizer, Paločko – Rapáč, Paukovček, Koyš – Mikula, Lantoš, Štrauch – Achs, Toma, Števuliak

Rozhodca: Jonák, Lokšík – Holienka, Orolin.

Zápas začne s menším oneskorením, v tomto momente musí ešte odznieť štátna hymna.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:35
    Zvolenčania vyhrali úvodné buly, Brabenec v prvej snahe dostať sa do útočnej tretiny neuspel.

01:02
    Radovan Puliš vystrelil z otočky zpred ľavého kruhu, Kostúr bez problémov chytá puk a ihneď rozohráva.

01:30
    Ďalšia šanca Zvolenčanov – Lukáš Jurík strielal osamotený z pravého kruhu do betónov Kostúra.

02:16
    Protiútok hostí – Popradčania prečíslili domácich, Dinda strielal už do poloprázdnej brány z pravého kruhu, Baroš sa nestihol presunúť, Dinda však prestreľuje!

02:56
    Ďaloga zachytil puk v strednom pásme no následne nezabránil ďalšiemu nahodeniu puku hostí k domácej bráne.

03:35
    Pre ofsajdové postavenie nemôže v hre ďalej pokračovať Škvaridlo, Zvolenčania prestriedavajú päťky.

04:00
    Puliš si sám nahodil puk až do útočnej tretiny, tam ho ale následne nedokázal dokorčuľovať.

04:37
    Obdržálek sa snažil dokorčuľovať už stratený puk, Kostúr následne chybne rozohráva a odovzdáva ho len súperovi.

05:05
    Obdržálek dostal prihrávku pred pravú tyčku, skackajúci puk však nedokázal trafiť pred poloprázdnou bránkou!

06:05
    Lantoš sa pohral s domácou obranou a dokázal obkorčuľovať Barošovu bránu, hostia sa zatiaľ v tejto akcii k strele nedostali, Poprad ale ostáva v útoku.

06:33
    Ďalšia Kostúrova chyba pri rozohrávke spoza brány – Ďaloga zachytil puk, našťastie pre hostí nedokázal prihrať pred bránu.

07:15
    Zvolenčania musia prestriedavať po neúspešne založenom útoku, domáci tentoraz neprešli cez stredné pásmo.

07:46
    Brabenec prihrával naslepo z pravého kruhu pred bránu, Puliš nedokázal prihrávku zachytiť.

08:17
    Kroták tečoval puk v strednom pásme a hostia sa dostali dopredu, Paukovček prechádza k bráne po ľavej strane.

08:25
    Rapáč sa natlačil pred bránu Zvolenčanov, Baroš len s problémami chytá jeho strelu, puk sa odráža na vrchnú sieť, tam ju vyrážačkou prikrýva Baroš.

08:52
    Jaborník striela od modrej po vyhratom vhadzovaní svojho tímu, Baroš pravým betónom vyráža puk na mantinel.

09:27
    Klhůfek prihrával pred bránu Mrázovi na teč, toho ale Suchý posiela k ľadu, Suchý dostáva dvojminútový trest za nedovolené bránenie.

10:03
    Zvolen začína presilovku prehratým vhadzovaním, prvá snaha dostať sa do útočnej tretiny končí pre domácich neúspešne.

10:20
    Ani do tretice sa to Zvolenčanom nepodarilo, Popradčania sa zatiaľ bránia vynikajúco.

10:27
    Zvolen dal gól!
    Petr Obdržálek vnikol do pásma spoločne s Lukášom Juríkom, druhý menovaný dostal prihrávku do ľavého kruhu, odtiaľ LUKÁŠ JURÍK striela popod vyrážačku Kostúra a domáci vedú! Asistencie: Petr Obdržálek, Daniel Krejčí.
    10:27 Lukáš JURÍK - 1:0

11:22
    Z uhla vyslal strelu na Kostúra Bruno Mráz, Kostúr len vyráža puk do medzikružia, kde bol úplne voľný TOMÁŠ ŠKVARIDLO, ktorý bez problémov zakončuje po ľade k pravej tyčke, Kostúr sa nestihol presunúť. Asistencie: Bruno Mráz.
    11:22 ŠKVARIDLO - 2:0

12:09
    Tentoraz Škvaridlo nezachytil prihrávku na útočnej modrej, Zvolenčania strácajú puk, následne sa Popradčania posunuli k bráne súpera len zakázaným uvoľnením.

12:30
    Zvolen prehral buly v útočnej tretine, Popradčania zakladajú útok, dostali sa však s ním len do stredného pásma.

12:59
    Koyš sa na tretí pokus dostal do brejku, Baroš napokon zasahovať nemusel, Koyšovi ušiel puk z medzikružia k mantinelu.

13:27
    Malina zblokoval dobrú strelu domácich zpred kruhou, Kostúr mal zakrytý výhľad.

14:07
    Z pravej strany vnikol do pásma Mráz, jeho útok nekončí strelou, naopak hostia sa dostali v rýchlom protiútoku aj k zakončeniu, Števuliak z pravého kruhu nastreľuje Barošovu vyrážačku.

14:48
    Hrá sa už dlhšie bez prerušenia, rýchly Ďaloga vnikol do pásma, dokonca sa dostal z ľavého kruhu až pred bránu, jeho blafák mu kazí Kostúrov zákrok.

15:37
    Škvaridlo pokračoval so Semorádom do prečíslenia, Heizer ale prihrávku Škvaridla na Semoráda blokuje.

16:25
    Domáci majú v druhej časti prvej tretiny jasnú prevahu, tentoraz však nedokázali vyhodiť puk do pásma spoza stredovej čiary, píska sa zakázané uvoľnenie.

17:04
    Heizer strielal po prihrávke spoza brány z medzikružia, Baroš len so šťastím puk vyráža pred seba paradoxne lapačkou.

17:37
    Kostúr sekol Klhůfeka, ktorý sa ho snažil obkorčuľovať a zakončovať do prázdnej brány, trest Kostúra si odsedí za Paločko.

18:06
    Bagin striela ihneď po vyhratom buly len do Kostúra, Zvolen ostáva po jeho zákroku usadený v útočnej tretine.

18:18
    Juraško vystrelil od modrej čiary, Kostúr mal odkrytý výhľad, bez problémov chytá lapačkou, vhadzovať sa bude po jeho ľavici.

18:40
    Popradčania dokázali po buly puk vypichnúť z pravého kruhu, čím sa následne aj oslobodili.

19:15
    Zvolen dlho prestriedava, puk pred popradskú bránku odváža až Krejčí, ktorý ho stráca v ľavom rohu klziska.

19:42
    Krejčí najprv robí chybu na útočnej modrej, následne počas prečíslenia hostí fauluje Heizera. Krejčí ale dostáva 2+2 minúty za hákovanie a vrazenie.

19:55
    Zvolen vyhral buly v strednom pásme, puk ihneď vyhadzuje za bránku Kostúra.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Na začiatku druhej tretiny budú hostia dohrávať presilovú hru pre faul Krejčího. Zvolenčania dokázali v prvej tretine skórovať dvakrát, Lukáš Jurík strielal presne v presilovej hre, 55 sekúnd na to zakončoval do poloprázdnej bránky Tomáš Škvaridlo.

Druhá tretina začne približne o 17:49.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:36
    Poprad vyhral úvodné buly druhej tretiny, pokračuje presilová hra hostí, Popradčania začínajú spoza vlastnej brány.

20:55
    Po Fabianovej strele sa Zvolenčania dokázali oslobodiť, Popradčanom ale dlho netrvalo vrátiť sa naspäť.

21:13
    Kasík strielal z prvej z medzikružia, Baroš už bol prekonaný, na jeho vysokú strelu nedočiahol, Kasík ale prestreľuje!

21:32
    Buly po ľavici Baroša vyhrávajú Zvolenčania, ihneď sa oslobodzujú, presilová hra hostí bude trvať ešte viac ako 2 minúty.

21:59
    Baroš pomáha v rozohrávke, spoza brány nahráva po mantineli, Zvolen znovu vyhadzuje puk cez všetky čiary.

22:42
    Kasíkova strela od modrej, puk sa odrazil od mantinelu späť pred bránu, Fabian však striela z prvej len do Baroša!

23:20
    Obdržálek s Lukášom Juríkom sa postarali o ďalšie uvoľnenie Zvolenčanov, Poprad začína od vlastnej brány.

23:29
    V rohu ľadovej plochy pri bráne Zvolenčanov v súboji uspeli domáci hokejisti, po vyhodení puku na striedačky sa vhadzuje v strednom pásme.

23:44
    Mikula nastreľuje puk do útočnej tretiny priamo na Baroša, brankár Zvolenčanov radšej puk pre Mikulove napádanie prikrýva, medzitým už hrajú domáci v pätici.

23:56
    Zakázané uvoľnenie hostí presúva hru pred Kostúra, vhadzuje sa po jeho ľavici.

24:20
    Hataš vystrelil po vyhratom vhadzovaní od modrej čiary, mieril však iba na mantinel.

24:42
    Viktor Fekiač sám vnikol s pukom do útočnej tretiny, striela z ľavého kruhu priamo do Kostúra, prerušuje sa.

25:28
    Brabenec dokorčuľoval puk smerujúci k bráne Zvolenčanov, následne ho nahadzuje zo stredného pásma, za pukom pokračoval jeden hráč hostí a domácich, nebolo jasné, že práve hráč hostí bude pri puku skôr, napriek tomu sa píska zakázané uvoľnenie Zvolenčanov.

25:44
    Škvaridlo v poslednej chvíli zblokoval prihrávku protihráča do medzikružia, Bagin sa ale následne previnil vyhodením puku na tribúnu, je vylúčený za vyhodenie puku.

26:35
    Rapáč nastreľoval puk pred bránu na teč, Paukovček usmernil puk, zastavuje ho však obranca domácich.

27:15
    Zvolen zvláda zatiaľ úspešne aj druhé oslabenie, Poprad ale momentálne je usadený v útočnej tretine.

27:48
    Fabian zakončuje kombinácie svojho tímu strelou od modrej čiary, Baroš mal odkrytý výhľad, bez problémov chytá a hru prerušuje. Zvolen už medzitým hrá s piatimi hráčmi.
    27:48

27:55
    Po reklamnej prestávke sa pokračovalo vhadzovaním pred domácou bránkou, vyhrávajú ho hostia.

28:39
    Mikula vystrelil od modrej čiary privysoko, Baroš sa napriek tomu snažil chytiť puk do lapačky, Baroš ho však len mierne nadvihol a puk padá za domácou bránkou.

28:50
    Postavenie mimo hry zastavuje hráčov Popradu v útočnej snahe, vhadzuje sa v strednom pásme.

29:32
    Hrá sa momentálne zo strany na stranu, ani jeden z tímov si v poslednej minúte nevytvoril šancu.

30:06
    Hataš nezachytil spätnú prihrávku na modrú čiaru, musí za pukom korčuľovať k vlastnej bránke.

30:58
    Semorád nahrával Pulišovi pred prázdnu bránku, puk cez jediného brániaceho Popradčana neprešiel až na Pulišovu hokejku!

31:25
    Puliš sa rútil na bránu hostí sám, dokorčuľoval ho hráč hostí, snažil sa o zakončenie z otočky, protihráč mu v tom však zabránil.

31:40
    Paukovček odchádza na trestnú lavicu za krosček, Zvolen bude hrať presilovú hru.

32:17
    Lantoš vyhadzuje puk cez všetky čiary, Zvolenčania začínajú spoza vlastnej bránky.

32:58
    Brendl nastreloval puk z ľavej strany pred bránu, Brabenec tečuje jeho prihrávku, priestor pri pravej tyčke si ale dobre pokryl Kostúr.

33:20
    Puliš vnikol do pásma po pravej strane, odovzdal puk Brabencovi, toho fauluje Koyš, ktorý si odsedí dvojminútový trest za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

33:20
    Nasleduje 20-sekundová presilová hra domácich o dvoch hráčov.

33:40
    Poprad sa ubránil napriek tvrdej strele Brendla od modrej, hostia už hrajú so štyrmi hráčmi.

33:59
    Krejčí prekorčuľoval celé klzisko, z ľavej strany sa natlačil pred bránu, zakončuje však len do pozorného Kostúra.

34:16
    Juraško získal puk na modrej čiare, potiahol si ho do medzikružia, odtiaľ striela do ľavého rohu brány, Kostúr vyťahuje lapačku a chytá!

35:03
    Brabenec teraz vo vlastnom obrannom pásme obišiel s prehľadom Krotáka, Zvolen získal aj jeho zásluhou s ľahkosťou útočné pásmo.

35:20
    Poprad sa ubránil aj tejto presilovej hre, Koyš už je na ľade.

35:35
    Mikula strielal bekhendom z pravého kruhu spoza obrancu do betónov Baroša.

35:41
    Demiters dostáva dvojminútový trest za faul kolenom.

35:53
    Poprad dal gól!
    Patrik Koyš prihrával z uhla pred pravú tyčku LUKÁŠOVI PAUKOVČEKOVI, ten zakončuje z prvej a prekonáva Baroša! Asistencie: Patrik Koyš, Richard Rapáč.
    35:53 PAUKOVČEK - 2:1

36:26
    Škvaridlo vystrelil z otočky z ľavého kruhu, z uhla ale bránu Kostúra nedokázal trafiť.

36:52
    Pre prihrávku rukou domácich hokejistov sa prerušuje, nasleduje reklamná prestávka, po nej sa bude v hre pokračovať vhadzovaním v strednom pásme.

37:18
    Zvolenčania po vyhratom buly puk ihneď nastrelujú do útočnej tretiny, tam ho získavajú na svoje hokejky hráči hostí.

37:32
    Kostúr dostal mimo bránkoviska úder od Semoráda, ten dostáva dvojminútový trest za napadnutie.

38:00
    Suchého strela od modrej čiary – Baroš mal odkrytý výhľad, chytá puk, prerušuje sa.

38:13
    Rapáč nastreloval puk z pravého kruhu pred bránu, tečuje ho len domáci hráč, puk končí na ochrannej sieti.

38:31
    Zvolenčania vyhrali buly a ihneď sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.

39:00
    Zvolen sa zatiaľ úspešne bráni, Fabian kombinuje na modrej čiares Tomom, Paločko striela z pravého kruhu len nepresne.

39:32
    Zvolen hrá s piatimi hráčmi.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Popradčania dokázali znížiť zásluhou presnej strely Lukáša Paukovčeka z 36. minúty. Domáci mali dostatok šancí na zvýšenie dvojgólového náskoku, inkasovali však a tak dostal zápas nový náboj. Hostia budú chcieť v tretej tretine vyrovnať a minimálne si vynútiť predĺženie.

Strely – 19:13

Záverečná tretia tretina začne približne o 18:45.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:05
    Popradčania vyhrali úvodné vhadzovanie, Fabian nastreľuje puk ihneď do pásma, triafa však len ochrannú sieť, vhadzovať sa bude po pravici Kostúra.

40:34
    Zvolen bol vytlačený s pukom z útočnej tretiny, po pravej strane sa dopredu pretlačil Semorád.

40:42
    Brabenca pri mantineli odstavil od puku nedovolene Jaborník, popradský hráč dostáva dvojminútový trest za vrazenie.

41:04
    Popradčania vyhrali buly, puk ale vyhodiť nedokázali, Zvolen sa usadil v útočnej tretine.

41:30
    V rohu klziska ale domáci puk stratili, hostia sa až teraz dokázali uvoľniť.

42:15
    Krejčí strielal od modrej čiary, Kostúr vyráža pred seba, následne si Popradčania ubránili napádajúcich domácich a nedovolili im dorážať.

42:35
    Habšuda na modrej čiare stráca puk, Juraško musí za ním korčuľovať do stredného pásma.

42:42
    Poprad v plnom počte.

43:31
    Klhůfek sa nepreštrikoval cez medzikružie s pukom až k zakončeniu, od puku bol tento hráč odstavený.

43:49
    Mikula vystrelil z diaľky len nad bránu, Poprad ostáva usadený v útočnej tretine.

44:39
    Po prestriedaní Popradčania znovu získali útočné pásmo, Paločko sa snažil tečovať Krotákovu strelu z diaľky, nepodarilo sa.

45:00
    Paukovčekova prihrávka po šírke v útočnej tretine nebola presná, v hre sa pokračuje vhadzovaním v strednom pásme.

45:24
    Brabenec zachytil puk na modrej, následne mu však ušiel príliš dopredu, chybu hostí tak nepotrestal strelou na Kostúra.

46:07
    Brendl sa snažil naslepo predlžovať na Lukáša Juríka, prihrávku však zachytáva Achs.

46:22
    Poprad sa pri snahe rozohrať z vlastného obranného pásma nepresadil, píska sa zakázané uvoľnenie hostí.

46:56
    Poprad sa viditeľne zameral viac na obranu, čaká na svoju šancu na vyrovnanie, zatiaľ im ju Zvolenčania nedarovali.

47:45
    Ďaloga počas striedania svojho tímu dobre obchádza pri vlastnej bráne dvojicu protihráčov, Zvolen začína útok od vlastnej brány.

48:27
    Kasík skoro stratil puk pred vlastnou bránkou pred Pulišom, následne prihral na modrú čiaru len na protihráča Brabenca.

48:40
    Brabenec sa potom nedokázal dostať až k strele, v ďalšom útoku domácich sa hra prerušuje pre Pulišov ofsajd.

48:59
    Po reklamnej prestávke sa pokračovalo vhadzovaním v strednom pásme, Heizer vyhral toto buly a začína sa útok hostí.

49:27
    Kroták si puk spracoval v strednom pásme, obrancu v útočnej tretine v medzikruží perfektne obchádza, následne Kroták skúša bekhendový blafák na domáceho brankára, nad svoj ľavý betón však Baroš umiestnil svoju lapačku!
    49:27 Kroták (POP)

49:46
    Dnešné stretnutie sleduje 2105 divákov.

49:56
    Po aktivite domácich v útoku sa Rapáč pochytil s Demitersom, bude sa vylučovať.

49:56
    Vzájomné vylúčenie – Demiters a Rapáč dostávajú 2+2 minúty za hrubosť+10 minút za zhodenie rukavíc. Hrá sa 5 na 5.

50:45
    Brabenec prehral buly v útočnej tretine, Popradčania vyhadzujú puk cez stredné pásmo, Štrauch sa ho snaží dokorčuľovať.

51:00
    Hostia nevybojovali puk za domácou bránkou, Zvolen zakladá útok.

51:30
    Lukáš Jurík nechtiac tečuje prihrávku na Brendla, následne Jurík len naslepo po spracovaní vyhadzuje puk za bránku hostí, kde ho už dokorčuľoval skôr Popradčan.

52:06
    Klhůfek mohol z ľavého kruhu strielať priamo na bránu, puk si ale nedokázal spracovať, získava ho až pri mantineli.

53:26
    Mikula tečoval strelu od modrej čiary, puk zastavuje so šťastím Baroš, následne ho vyráža pred seba na Lantoša. Ten mal pred sebou už prázdnu bránku, nedokázal však dobre trafiť puk, posiela ho len na mantinel!

54:15
    Krejčí len naslepo vyhadzoval puk k striedačke hostí, Zvolen po jeho chybe stráca puk.

54:25
    Pokovičovu chybu využívajú hostia na prečíslenie, Koyš šiel s Paukovčekom sám na domácu bránu! Po prihrávke pred pravú tyčku ale Paukovčekovi puk preskakuje pred prázdnou bránkou hokejku!

55:24
    Juraškova zadovka za vlastnou bránkou končí fatálnou chybou, Popradčania následne získali puk, prihrávali ihneď pred bránu, tam bol našťastie pre Zvolenčanov Habšuda, ktorý posiela puk von z pásma.

55:53
    Fabian predlžuje Jaborníkovu rozohrávku tečom až k domácej bránke, bližšie k puku sú Zvolenčania, ktorí sa následne previnili zakázaným uvoľnením, Krejčí zle rozohral. Vhadzuje sa p pravici Baroša.

56:45
    Zvolen takticky nezakončuje svoj útok strelou, puk dlhšie domáci držia pri mantineli a zbierajú sekundy.

57:06
    Puliš napádal rozohrávku hostí, v strednom pásme si nahodený puk Popradčanov spracoval rukou domáci hokejista, prerušuje sa pre prihrávku rukou.

58:05
    Štefan Fabian sa dostal k puku po skrumáži pred domácou bránkou, prihráva do pravého kruhu na ARNEHO KROTÁKA, ktorý využíva presúvanie sa Baroša k ľavej tyčke a posiela puk do poloprázdnej bránky! Asistencie: Štefan Fabian, Matúš Paločko.
    58:05 KROTÁK - 2:2

58:57
    Popradčania dokázali vyrovnať, Zvolenčania zaplatili za svoju pasivitu, pravdepodobne sa dnes dočkáme predĺženia.

59:12
    Mikula vnikol do pásma, z uhla striela priamo do Barošovej lapačky, vhadzuje sa v ľavom kruhu pred Barošom.

59:37
    Brendl márne napádal Jaborníka, ten sa napokon z vlastného obranného pásma dostal až do medzikružia pred bránku Zvolena a vystrelil, Baroš vyráža na mantinel.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V prvom zápase štvrťfinálovej série Zvolen-Poprad sa zrodila remíza, nasleduje 10-minútové predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:42
    Buly vyhrali popradčania, po ľavej strane sa dopredu dostal Paločko, puk spracoval len v rohu klziska, následne nepresne prihráva po šírke a stráca puk.

61:08
    Krejčí sa dostal k strele z pravého kruhu, spoza obrancu strielal k vzdialenejšej tyčke, Kostúr vyráža.

61:33
    Krejčí striela aj po druhýkrát, od modrej čiary tentokrát chcel využiť clonenie pred Kostúrom, Kostúr tentoraz puk po jeho strele chytá do lapačky.

61:43
    Heizer vystrelil od modrej čiary, Baroš zastavuje puk len prilbou, práve preto sa prerušuje.

62:25
    Lukáš Jurík spravil obrovskú chybu v strednom pásme, následne ju ale napravil, keď dokorčuľoval unikajúceho hráča hostí.

62:50
    Ďaloga z ľavého kruhu neprestrelil protihráča, Poprad získava puk, oba tímy prestriedavajú svoje päťky.

63:17
    Brabenec prehral buly v útočnej tretine, Popradčania sa zásluhou Krotáka dostali dopredu.

63:32
    Kroták následne striela z medzikružia, Baroš mal zakrytý výhľad, Krotákova strela prechádza až na mantinel.

63:48
    Petr Obdržálek sa dostal do prečíslenia v rýchlosti spoločne s Janom Semorádom, obaja zakombinovali na krátku vzdialenosť, JAN SEMORÁD zakončuje z pravého kruhu následne do pravého rohu bránky, Kostúr strelu do protismeru nečakal. Asistencie: Petr Obdržálek.
    63:48 SEMORÁD - 3:2

Zvolen s ťažkosťami zvládol prvý zápas tejto štvrťfinálovej série, po predĺžení o víťazstve domácich rozhodol Jan Semorád. Zajtra séria pokračuje druhým zápasom.

Prajeme príjemný večer! (19:50:33)

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 11. Lukáš Jurík (Obdržálek, Krejčí), 12. Škvaridlo (Mráz), 64. Semorád (Obdržálek) – 36. Paukovček (Koyš, Rapáč), 59. Kroták (Fabian, Paločko)

HKM Zvolen: Baroš (Cibuľa) – Bagin, Juraško (C), Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Hataš, Habšuda – Semorád, Brabenec (A), Puliš – Obdržálek, Lukáš Jurík, Brendl – Juraj Jurík, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, Viktor Fekiač, Škvaridlo (A)

Tréner: Jozef Turek

Tréner: Pavol Paukovček

Rozhodčí: Jonák, Lokšík – Holienka, Orolin