Novosibirsk – Magnitogorsk 3:4 (po pr.) | Ufa – Omsk 2:1 (kon.)
Avangard Omsk
Pondělí 14.03.2016, 15:00 • Ufa Arena • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je čtvrté střetnutí Salavatu Julajev Ufa a Avangardu Omsk, v rámci semifinále Východní konference Kontinentální hokejové ligy.

Ufa postoupila do vyřazovacích bojů ze čtvrté pozice Východní konference! V základní části na své konto nasbírala pěkných 101 bodů! Ufa se může pyšnit fantastickým útokem! V základní části nastřílela 179 branek a v play-off přidala dalších 22 branek! V prvním kole bojů o Gagarinův pohár si vytvořila náskok 3:1 nad Kazaní, nicméně Kazaň dokázala srovnat na 3:3 a rozhodoval až poslední sedmý zápas. Ufa si před svými fanoušky poradila a vydřela postup do čtvrtfinále!

5.3.2016 Ufa – Kazaň 3:2

Omsk zatím proplouvá sezónou bez zbytečných potíží! V základní části si sibiřský celek připsal triumf ve Východní konferenci, když nasbíral 106 bodů! Skvělou vizitku si odnesla i defenziva Avangardu, který má průměr dvou inkasovaných branek na zápas. V osmifinálové sérii se Osmku postavila Neftěchimik Nižněkamsk! Omsk si se svým soupeřem poradil nejrychlejším možným způsobem, roznesl jej 4:0 na zápasy a s přehledem postoupil do další fáze!

22.2.2016 Omsk – Nižněkamsk 2:1
    24.2.2016 Omsk – Nižněkamsk 4:2
    26.2.2016 Nižněkamsk – Omsk 1:2
    28.2.2016 Nižněkamsk – Omsk 2:3 p

Zatím odehrané zápasy v sérii:

Omsk – Ufa 2:3 v prodloužení
    2. Lemťugov (Gluchov), 41. Paršin (Kempný, Zubov) – 16. Majorov, 52. Omark (Višněvskij, Makarov), 73. Soin

Omsk – Ufa 5:4
    10. Burdasov (Chochrjakov), 26. Pěrežogin (Ahnelöv, Erat), 33. Zubov (Popov, Paršin), 35. Lauta (Burdasov), 39. Pěrežogin (Pjanov, Erat) – 14. Hartikainen (Višněvskij, Lisin), 31. Višněvskij (Omark, Grigorenko), 36. Grigorenko (Lepistö), 40. Hartikainen (Majorov)

Ufa – Omsk 3:1
    8. Višněvskij (Omark), 33. Hartikainen, 60. Lepistö – 46. Lemťugov (Alexandrov)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Vorobjov, Chripunov, Metljuk, Arzamscev, Višněvskij, Gončarov – Engqvist, Grigorenko, Omark – Lisin, Makarov, Chlystov – Majorov, Hartikainen, Prochorkin.

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Kempný, Lekomcev, Děrvuk, Pervyšin, Alexandrov, Kulik, Gusev – Popov, Paršin, Zubov – Pěrežogin, Erat, Pjanov – Lemťjugov, Chochrjakov, Burdasov – Petrov, Gluchov, Lauta – Michejev.

Rozhodčí: Boman, Odins – Lazarev, Otmachov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy právě nastupují na led a řadí se na modrých čarách.

Nyní zazní hymny Ruské federace a autonomní republiky Baškortostán, jejímž hlavním městem je právě Ufa.

Vše je přichystáno na úvodní vhazování.

00:01

00:10
    Po úvodním vhazování se puku ujali hráči Ufy a ti se nyní snaží probít do útočné třetiny.

00:46
    Přihrávka zpoza branky na Lisina nenašla hokejku domácího forvarda, ale hůl obránce hostů.

01:03
    Furch nyní zakročil proti nahození Hartikainena. Vhazuje se po jeho levé straně.

01:26
    Krátce po buly se mezi kruhy dostal Prochorkin. Jeho zakončení posléze proletělo okolo branky Furcha a označkovala mantinel.

02:02
    Loginov zkusil střelu z modré. Ta ale změnila trajektorii do rohu kluziště.

02:50
    Omark prošel do útočného pásma, nicméně musí zastavit a to nejen kvůli preciznímu hitu obránce. Odpískán je ofsajd.

03:09
    Okolo obránce se protáhl Pjanov a prudce zakončil. Od betonů Svedberga se kotouč odrazil do ochranné sítě, následuje vhazování před brankářem Salavatu.

03:48
    Lepistö hledal z rohu svého spoluhráče před bránou, nicméně hosté převzali puk a zamířili na druhou stranu.

04:29
    Děrvukovo nahození nevybojoval nikdo z Avangardu, kotouč mají v moci domácí hráči.

04:59
    Grigorenko zastavil puk na modré a akce domácího týmu tedy pokračuje.

05:08
    Grigorenko lehce přizvedl nahozený puk. Furch měl ovšem dobrý výhled a kotouč zvládl zastavit svou hrudí.

05:35
    Furch vybruslil z brankoviště proti odraženému puku. Ten následně rozehrál na hokejky svého týmu.

06:09
    Chripunov vystřelil z ostrého úhlu. Český gólman ve službách Avangardu vykopl puk betonem.

06:21
    Po střele, kterou opět zlikvidoval gólman Omsku následuje komerční pauza.

06:50
    Ve velké příležitosti se objevil Erat! Ten se dostal k puku po odražené střele Pěrežogina a ihned vystřelil. Odkrytou bránu netrefil a poslal kotouč těsně mimo.

07:36
    Avangard právě vstřelil branku!
    Burdasov vybojoval puk a ihned se vrhl do útoku. Upoutal na sebe pozornost obránců i gólmana a v ideálním okamžiku našel PJOTR CHOCHRJAKOVA. Ten se trefil přesně a Avangard vede. Asistence: Anton Burdasov.
    07:36 Pjotr CHOCHRJAKOV - 0:1

08:31
    Domácí mohli snížit, ovšem po dobré šanci zasáhl Furch.

08:59
    Chripunov střílel z dálky a trefil jen zadní mantinel.

10:18
    Omsk se nyní drží na puku a snaží se pronikat do útočné třetiny.

10:46
    Paršin mohl útočit, pouze nahodil a odešel střídat. O puk nyní bojuje Burdasov.

11:26
    Nahození Ufy se mění v zakázané uvolnění.

11:53
    Makarov směřoval do pásma. Na půlící čáře ho ovšem zastavil důrazný obránce.

12:33
    Gončarov zavezl puk až za bránu Omsku. Následně ale nepřihrál přesně a jeho tým tedy ztrácí puk.

13:20
    Po nahrávce Grigorenka "vystřelil" Engqvist a poslal puk do sítě kopnutím nohy. Gól byl prozkoumán videorozhodčím, ale rozhodně nemohl být uznán.

13:48
    Ufa nyní obléhá bránu a snaží se vstřelit branku uznatelným způsobem. Engqvist tentokrát střílel z otočky a označkoval beton brankáře.

14:10
    Majorov se nacházel v ofsajdovém postavení. Hra je přerušena a vrací se do střední třetiny.

14:52
    Kempný sice neprošel do útoku, zvládl ovšem nahodit kotouč za bránu. Zde se o něj nyní bojuje.

15:47
    Sojn pronikl do pásma. Když se odhodlal ke střele, byl mu vypíchnut puk.

16:12
    Za hákování během útoku se dvouminutového trestu dočkal Azamascev (UFA).

16:39
    Hosté po krátké kombinaci nechali vystřelit Alexandrova. Kotouč ale obránce poslal do ochranné sítě. Následuje vhazování ve střední zóně.

17:08
    Přihrávka se dostala k Pěrežoginovi. Ten neváhal a vystřelil. Trefil ovšem jen beton připraveného Svedberga.

17:39
    Domácí nyní vyhodili až za Furcha.

18:01
    Petrov vystřelil a poslal kotouč jen pár centimetrů nad bránu.

18:12

19:01
    Omark si počkal na dobrou střeleckou pozici a následně táhlou střelou vyslal puk jen do betonu připraveného brankáře!

19:26
    Lepistö vystřelil přes obránce. Jeho puk nebyl pro gólmana větším problémem.

19:50
    Další střela domácích jen těsně minula bránu.
    Martinu Eratovi se zatím v play-off daří, na svém kontě má již šest bodů (1+5, a patří k nejproduktivnějším hráčům svého týmu!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině se v těsném vedení drží hosté. Ty poslal do vedení únik Burdasova, jenž ideálně našel připraveného Chochrjakova. Ten se trefil do odkryté části brány.

20:01
    Sibir zatím prohrává v sérii s Magnitogorskem 1:2! Podaří se Novosibirsku dnes srovnat stav série?

20:10
    Po vhazování se hosté dostali do útočné třetiny. Zubov z dobré pozice zakončil pouze do boční sítě.

20:57
    Pjanov vystřelil z hranice kruhu a trefil břevno!

21:24
    Majorov zajel až k bráně a slabým zakončením poslal puk na Furcha. Ten kotouč raději podržel.

21:34
    Chlystov se dostal do úniku po straně, nicméně je mu odpískán úmyslný ofsajd.

21:57
    Gončarov na nic nečekal a pořádně tvrdou ranou poslal puk těsně nad bránu Furcha.

22:29
    Michejev z dobré pozice zakončil mimo.

22:47
    Lazarevova střela z otočky zamířila zcela mimo. Ufa v posledních minutách stupňuje tlak.

23:22
    Nahození Lepisteho nikdo z jeho spoluhráčů nevybojoval.

23:51
    Po krátkém útoku se Loginov musí vrátit pro puk a ž za svou bránu.

24:15
    Prochorkin zakončil z bodu pro vhazování. Furch jeho pokus vyrazil před sebe.

24:30
    Po protiútoku hostů zakročil Svedberg. Následně bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti a hra je vykázána do střední třetiny.

25:01
    Omsk se rozhodl obléhání své brány vyřešit vyhozením puku na zakázané uvolnění.

25:13
    Lemťjugov byl při svém útoku přidržen, nicméně rozhodčí situaci neviděl.

25:39
    Michejev vystřelil ve špatné pozici. Svedberg kotouč zpracoval a následně rozehrál na hokejky domácích.

26:39
    Majorov dostal dobrou přihrávku. Při střele ovšem zlomil hokejku a puk zamířil zcela mimo.

27:11
    Po obléhání brány vyhazuje Avangard na zakázané uvolnění.

27:44
    Chlystovou střelu vyrazil gólman do ochranné sítě. Následuje komerční pauza.

28:34
    Omark nyní motal hlavy protihráčům. Následně poslal v tísni puk hráčům na modrou. Ti jej ale neudrželi.

29:23
    Omark dlouho míchal s pukem až pohyblivý Furch spadl na led. Švéd ovšem nezakončil a přihrál do nesmyslné pozice.

29:35
    Během tlaku Ufy fauloval Burdasov (OMS).

29:45
    Višněvskij tvrdě vystřelil z modré a poslal puk jen do náruče Furcha.

30:12
    Omsku se nyní povedlo vyhodit.

30:45
    Nahozený puk netrefil Grigorenko.

31:02
    Skákavý puk nezkrotil nikdo z domácích a kotouč následně opustil útočnou třetinu.

31:30
    Další pokus Prochorkina trefil gólmana a obránci následně odpravili puk mimo nebezpečí.

31:35

32:12
    Ufa nyní pokračuje v přesilovkovém tlaku.

32:32
    Erat vystřelil z ostrého úhlu pouze do betonu brankáře.

32:40
    Ofsajd nyní zastavuje útok Omsku. Komerční pauza.

33:38
    Lazarev prošel do pásma a pouze nahodil. Puk ovšem nikdo z jeho kolegů nevybojoval.

34:22
    Gluchov z dobré pozice nahodil puk jen do ochranné sítě a hra se přerušuje.

34:56
    Loginov váhal se střelou a byl napaden. následně přišel o puk.

35:32
    Zubov při boji za bránou spadl na zem a kotouč převzal soupeř.
    Domink Furch podává v letošní sezoně výborné výkony, ve kterých pokračuje i v play-off!

35:40
    Ofsajd zastavuje hru a ta se přesunuje do středního pásma.

36:43
    Prochorkin hledal Majorova před bránou. Přihrávku zablokoval připravený obránce Omsku.

37:46
    Domácí nepřestávají útočit. zatím se ale nemohu dostat do vyložené šance.

38:18
    Ufa právě vstřelila branku!
    Makarov po obkroužení brány poslal kotouč před bránu. Zde ho z náročné pozice poslal do brány a vyrovnal tak SAMI LEPISTÖ. Asistence: Dmitrij Makarov.
    38:18 Sami LEPISTÖ - 1:1

39:05
    Lisin zkusil střelecké štěstí. Mířil ovšem mimo.

39:56
    Gončarov vystřelil z ostrého úhlu těsně vedle.

40:00

Ve druhé třetině zařadili domácí vyšší rychlostní stupeň. Začali více útočit a vytvářet si nebezpečné šance. Trpělivost jim přinesla ovoce a na konci třetiny se Ufě povedlo vyrovnat.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:10
    Po vyhraném buly drží puk Omsk. Nedaří se mu ovšem dostat do útočné třetiny.

40:29
    Grigorenko při otočce uklouzl. Rozhodčí faul nepískají, akce Ufy je u konce.

41:05
    Lazarev zkusil šěstí z dobré pozice. Trefil jen přesunujícího se Furcha.

41:59
    Domácím se stále daří držet puk v pásmu, nicméně do šancí se nedostávají.

42:29
    Ofsajd nyní zastavuje útok Omsku a vrací hru do středního pásma.

43:01
    Petrov dojížděl nahozený puk. Dobře bránící hráč mu ovšem vystavil bodyček.

43:41
    Engqvist zůstal před bránou sám a zkusil bekhend. Trefil ale pouze a jen beton Furcha.

44:28
    Svedberg raději přikryl nahozený kotouč před dotírajícími hráči Avangardu.

44:46
    Prochorkin se dostal do střelecké pozice. Jeho střelu zlikvidoval gólman vyrážečkou.

45:51
    Lisin přenechal kolegovi před bránou, ten střílel mimo.

46:35
    Lisin nyní opět zkusil přihrávku před bránu. Zde ale nebyl nikdo z domácích.

Komerční pauza.

47:00
    Po ofsajdu Omsku nás čeká vhazování ve střední zóně.

47:17
    Hartikainen prošel okolo dvou obránců a zakončil. Puk následně poslal jen do výstroje brankáře.

47:38
    Kempný vystřelil po vhazování a kotouč označkoval betony brankáře Svedberga.

48:38
    Domácí zajímavě rozehráli v útočné třetině. Nicméně laxní přihrávka je stála puk i pásmo.

49:22
    Omsk nyní drží puk a snaží se držet si domácí co nejdále od těla.

49:55
    Grigorenko přešel do útoku. Z ideální pozice ovšem nevystřelil.

50:02
    Lemťjugov vystřelil z hranice kruhu do náruče Svedberga.

51:29
    Michejev nyní motal protivníkům hlavy za bránou. Nicméně po dvou tvrdých hitech puk ztratil.

52:00
    Vorobjov vystřelil přes obránce. Furch nicméně zvládl rozehrát a jeho tým míří na druhou stranu.

52:20
    Petrov zakončil z mezikruží a Svedberg lapil jeho pokus.

52:40
    Nesterov v útoku uklouzl a vyrazil bránu ze základního postavení.

53:10
    Pěrežogin zaútočil ale nestihl vystřelit. Puk mu byl odebrán.

53:50
    Burdasov vystřelil z úhlu. Svedberg kotouč vytěsnil za bránu.

54:30
    Nesterov nyní zkusil zakončit mezi betony. Furch je stihl srazit k sobě.

54:50
    Nyní Furch podržel v náručí střelu od modré.

55:30
    Prochorkin v přečíslení zakončil. Mohl nahrát Sojnovi do lepší pozice. Jeho pokus tak gólman vytěsnil.

56:10
    Lisin nyní drží puk na hokejce a snaží se najít lépe postaveného kolegu.

56:20
    Petrov vyslal tvrdou střelu z modré. Svedberg ji pohodlně vytěsnil.

56:51
    LINUS OMARK se dostal k puku, který Furch vyrazil z brány. Následně ho o lapačku českého brankáře dopravil do brány. Asistence: Igor Grigorenko, Andreas Engqvist.
    Linus OMARK - 2:1

57:50
    Chochrjakov vystřelil velmi tvrdě a poslal kotouč jen do padajících těl obránců.

Oddechový čas pro hosty.

Omsk nyní pravděpodobně zkusí hru bez brankáře.

Furch je na střídačce.

58:30
    Engqvist se ujal puku a nahodil kotouč jen na zakázané uvolnění.

59:10
    Pervyšin se v dobré pozici rozhodl nahrát a tím pokazil celou akci.

59:20
    Domácí vyvezli puk do střední třetiny.

59:25
    Erat tečoval nahozený puk. Ten končí v lapačce Svedberga.

59:40
    Pervyšin v otočce poslal kotouč před bránu. Zde ho ale nikdo nezvládl dorazit za brankovou čáru.
    Trenér ruské reprezentace, Oleg Znarok, pozorně sleduje semifinálové boje, neboť je zde několik hráčů, které by mohl vzít na domácí MS!

Zápas je u konce a vítězství slaví domácí Salavat Julajev Ufa. Útočník Omark zvládl dopravit se štěstím puk do brány a ve třetí třetině tak zápas rozhodl.

Československá stopa

Martin Erat (OMS): 0+0, 2 střely na bránu
    Dominik Furch (OMS): 94,1% úspěšnost, 32 zásahů (17:16:47)

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 39. Lepistö (Makarov), 57. Omark (Grigorenko, Engqvist) – 8. Chochrjakov (Burdasov)

Rozhodčí: Boman, Odins – Lazarev, Otmachov