Buffalo – Ottawa 3:1 (kon.) | Washington – Nashville 4:1 (kon.) | Winnipeg – Chicago 0:4 (kon.)
Calgary – Colorado 3:4 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 2:0 (kon.) | Anaheim – Boston 4:0 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Minnesota – Carolina 3:2 (2:1 po s.n.) | San Jose – NY Rangers 4:1 (kon.)
HC Sparta Praha
8:3 (5:0, 1:0, 2:3) Stav série: 2:0
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 19.03.2016, 13:30 • Tipsport aréna • Play-off DHL extraligy juniorů • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Dobrý den Vám přeji a doufám, že se těšíte na play off čtvrtfinále juniorů stejně jako já. Včera se odehrál první vzájemný souboj v této sérii. Zápas byl divoký a sparťané ho dovedli do vítězného konce. Vyhráli 7:5. Sice už vedli 4:1, ale Západočeši dokázali srovnat krok. Třetí část ovšem rozhodla o tom, že první bod v sérii berou Pražané. Dnes nás tedy čeká druhé utkání série. Uvidíme opět tolik gólů, nebo se týmy zaměří více na defenzívu? Sledujte textový přenos, který začíná už ve 13:30.

CESTA DO ČTVRTFINÁLE PLAY OFF

Základní část umístění:

Sparta – 1. místo, 102 bodů, 198:134 skóre, 44 zápasů, 30 výher, 5 výher v prodloužení, 2 prohry po prodloužení, 7 proher

Karlovy Vary – 9. místo, 62 bodů, skóre 136:142, 44 zápasů, 17 výher, 4 výhry po prodloužení, 3 prohry po prodloužení, 20 proher

Osmifinálové série:

Sparta Praha – Dukla Jihlava – 3:0 na zápasy, (3:0, 3:2, 4:1).

Kometa Brno – Energie Karlovy Vary 2:3 na zápasy, (1:2 sn, 1:2, 3:2 pp, 6:3, 4:3)

Kanadské bodování play off (tři nejproduktivnější hráči obou týmů)

1. Jiří Hozák – 5+2 = 7 bodů
    2. Jiří Černoch – 3+3 = 6 bodů
    3. Marek Györi – 2+4 = 6 bodů

1. Jakub Vrána – 3+2 = 5 bodů
    2. Jiří Janata – 3+1 = 4 body
    3. Patrik Michálek – 2+2 = 4 body

HC Sparta Praha: Pírs (Chour) – Jandus M., Mikliš, Knobloch, Bednárik, Kadeřávek, Duben, Zeleňák – Jandus T., Lojka, Havel, Györi, Kulda, Pukrab, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Procházka, Klindera.

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Kuchař) – Michálek, Pajk, Truhlář, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold – Nguyen, Zikmund, Svoboda, Čejka, Vrána, Bečka, Davídek, Hauzr, Hendrych, Janata, Babka.

Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Komárek, Ondráček.

Přeji hezkou sobotu, za pár minut nám začíná čtvrtfinále extraligy juniorů. V něm nastoupí domácí Sparta Praha a jako host přijely Karlovy Vary.

Stav série je po včerejšku 1:0 na zápasy pro Pražany. Dnes čeká oba kluby druhé utkání série. Ať už zápas dopadne jakkoliv, minimálně jednou série zavítá do Karlových Varů.

Hráči už se rozbruslují. Utkání co nevidět začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrála Sparta.

00:55
    První útok Pražanů skončil ve střední třetině, tam dobře odebrali kotouč hostující hráči.

01:15
    Buly po levé ruce Frčka a Pražané vytváří útočný tlak.

02:08
    Sparta právě vstřelila branku!
    Autorem branky je TOMÁŠ JANDUS. Samostatný únik předvedl sparťanský TOMÁŠ JANDUS. Dostal se až před Frčka a puk poslal nad pravé rameno, jak se říká pod víko. Asistence: Patrik Kadeřávek.

02:12
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Hauzr – 2 min., hákování).

03:48
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (2 min., Čejka, sekání).

04:26
    Hráči s velkým S na prsou už rozestavili přesilovkovou formaci a kombinují ve třetině soupeře. Zatím Frček řešil jen jednu slabou střelu.

04:54
    Nahození z rohu na brankáře Frčka, ten byl pozorný.

05:26
    Autorem branky je JAN HAVEL. Střela na teč, která dojela až k brankáři Frčkovi. Ten jí vyrazil přímo na hokejku Havla. Sparťanský forvard už měl jednoduchou práci dopravit puk do prázdné klece. Asistence: Michal Bednárik, Ondřej Mikliš.

07:18
    Výtečný zákrok pravým betonem Pírse. Ten utěsnil prostor tak, že hráč Varů neprocedil puk za jeho záda.

07:58
    Posunutá branka při početní výhodě Západočechů. Bude se vhazovat v obranné třetině domácích.

08:04

08:28
    Vary dobře zvládli obrannou práci a nenechaly soupeře dostat se před Frčka.

09:14
    Pražané mají převahu a točí kombinace v útočném pásmu. Zatím se ale dostali jen k jedné střele.

10:04
    Frček a jeho krásný zákrok v pokleku. Puk mu mířil na rameno a tak si lapačkou přidržel padající puk.

10:57
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Bečka – 2 min., krosček).

11:13
    Hned obrovské šance Sparty, štěstí teď stálo při hostech.

11:53
    Jeden ze Sparťanů nyní leží na zemi pravděpodobně po zásahu vysokou holí. Je viditelně otřesený.

11:53
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Michálek – 5 min., vysoká hůl, osobní trest do konce utkání, vysoká hůl).

12:25
    Sparta hraje 5 na 3. Posílá jednu přihrávku za druhou. Zkouší i křižné pasy napříč pásmem.

12:51
    Sparta dává už třetí branku v první třetině. Vytváří si tak pěkný tříbrankový náskok. Autorem branky je JIŘÍ HOZÁK. Asistence Marek Györi.

13:15
    Autorem branky je DANIEL SCHWAMBERGER. Asistence: Vojtěch Kulda.

13:15
    Oddechový čas pro hosty.

13:15
    Hosté střídají gólmana. Hostující trenér tak zkouší probudit své mužstvo a dát mu nový impuls. Místo Frčka nastupuje Kuchař.

13:40
    Neuběhlo ani půl minuty a Sparta se prosazuje po dorážce ONDŘEJE MIKLIŠE, který ukázal správný důraz před brankou. Asistence: Jan Havel.

13:59
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Hozák – 2 min., sekání).

14:00
    Ani oddechový čas nepomohl Západočechům zkonsolidovat se a vyrovnat hru.

15:16
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (2 min. – hrubost).

15:40
    Jen pro jistotu a váš přehled. Hraje se 5 na 3. Početní výhodu mají Pražané.

16:12
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Čejka – 2 min., sekání).

17:16

17:35
    Západočeši jsou konečně v pět a teď ukázali, že umí také ohrozit branku soupeře. Pírs měl napilno.

17:48

18:13
    Po dlouhé době se hraje v pásmu Sparty. K. Vary se snaží dobýt soupeřovo pásmo. Šancí je ale pramálo.

19:34
    Domácí pěkně forčekují a vybojovali puk v pásmu protivníka.

20:00

Siréna ukončila první třetinu. Sparťané si vytvořili obrovský náskok. Vedou 5:0 a takový stav se bude těžko vyrovnávat. Nicméně uvidíme jak na tom západočeský celek je. Má 40 minut hrací doby na vsítění 5 branek. Nic není nemožné. Včera Vary dorovnávaly stav 1:4. Dnes se budou muset předvést ještě ve větším světle a zkusit něco udělat s výsledkem 0:5 pro první periodě. Sparta předvedla velkou efektivitu, chuť po gólech a zaslouženě vede.

Další třetina začne přibližně v 14:20.

20:01

20:01
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Mikliš – 2 min.).

20:54
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pulkrab – 2 min.).

20:54
    K.Vary si zahrají přesilovku 5 na 3.

21:21
    Pozor brejk Sparty v oslabení. Kuchař to vyřešil bravurně, nenechal se ošálit útočníkem Sparty.

21:53
    Nyní už Západočeši. Párkrát ohrozili branku Pírse, ale žádná střela nebyla gólová.

22:54

23:08
    Viděli jsme pár ostrých soubojů u mantinelu, avšak vše bylo v duchu pravidel. Čisté zákroky. Tak to má být.

23:43
    Icing se nepíská. Hra pokračuje.

24:08
    Pěknou šanci si vytvořili po přesných přihrávkách sparťané. Zakončující hráč, lehce tísněný, zakončil nad branku.

26:21
    Sparta má častěji puk na holích. Nepůjčuje ho soupeři.

26:54
    Hezky zahraný tandem K.Varů. Střela byla ale zblokována mimo kluziště. Vhazovat se bude před Pírsem.

28:17
    Další nebezpečí před brankou Kuchaře.

29:18
    Úspěšné odebrání puku ve střední třetině, které předvedli karlovarští. Navíc vybojovali faul, takže budou mít početní výhodu.

29:18
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min.).

30:37
    Pražané drží soupeře mimo dostřel.

31:04
    Západočeši hledají prostor ke střele. Moc se jim to nedaří. Sparťané dobře brání.

31:42
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Dudek – 2 min., podražení).

32:30
    Hráči z hlavního města sice drží soka pod zámkem, ale velice těžko se dostává k nějaké palbě, ať už zápěstím či příklepem.

33:30
    Ještě půlminuty početní výhody Sparty. Stále točí a rotují v útočném pásmu.

33:33
    A povedlo se. Přesilovou hru využil MAREK DUDEN, když si sjel až před branku, odkud střílel přesně. Asistence: Ondřej Procházka.

34:02
    Pírs znovu výborně kryje puk v lapačce.

34:34
    Domácí brankář opět v permanenci. V pokleku skryl puk ve výstroji.

34:58
    Mikliš pálil těsně za modrou. Kuchaře však nepřekvapil.

35:38
    Dále pokračuje tlak domácích. Navíc má rozhodčí zvednutou pravici, což znamená faul na straně hráčů z lázeňského města. Pírs si toho dobře všiml a pustil na led šestého hráče.

35:50
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Truhlář – 2 min.).

37:18
    Hráč domácích zastaven v postuúu do útoku. Tvrdě, ale čistě. Pokračuje přesilovka Sparty.

37:42

38:00
    Teď se Západočeši jen tak tak ubránili. Pražané byli důrazní před Kuchařem. Ten si však nadvakrát poradil a poté už hosté vyhodili puk přes všechny čáry.

39:00
    Posledních šedesát vteřin třetí třetiny.

39:28
    Bečka se snažil procpat před Pírse, ale byl odzbrojen domácí obranou.

40:00

Druhá třetina skončila za stavu 6:0 pro Spartu. Pražané přidali v této části jednu branku a hlídají si pohodlný šestibrankový náskok. Třetí třetina by měla být jen formalitou.

40:01

40:12
    Ztečovaný puk sparťanským obráncem do sítě nad brankou. Vhazování po pravici Pírse.

40:44
    Kuchař musel zasahovat. Zvládl to na výbornou. Sparta ale stále tlačí.

41:02
    Nádherná krosová přihrávka na brankoviště Kuchaře. Jenže brankář Varů hokejkou puk prodloužil dále mimo nebezpečí.

41:22
    Přecejen se podařilo Kuchaře překonat. Autorem branky je LUKÁŠ LOJKA. Asistence: Daniel Schwamberger

42:11
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Autorem branky je JAKUB VRÁNA.

43:48
    Další atak se valí na branku Karlových Varů.

44:55
    Hosté udrželi pásmo. Nadále útočí. Ke střele však snaha nevede. Defenzíva Sparty je nepropustná.

45:08
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vodička – 2 min., nedovolené bránění).

45:45
    Hned se rozprostřeli hráči s velkým S na prsou ve třetině a rozjeli přesilovkové kombinace.

46:14
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Weinhold – 2 min., sekání).

46:42
    Další možnost pro Pražany. Opět hrají 5 na 3. Dvojnásobná přesilovka. To by mohlo skončit gólem.

46:58
    Sparťané rozezvučeli brankovou konstrukci. Dorážka se nepovedla, puk totiž poskakoval a nedal se trefit.

47:45
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Truhlář – 2 min., podražení).

48:00
    Další možnost 5 na 3 pro Spartu.

48:25
    Pěkná palba z první Hozáka. Branku těsně minul. Škoda pro sparťany.

49:18
    Vydolovaný puk od levého mantinelu a Sparta jde dopředu. Avšak akce skončila na výborném Kuchařovi, který velké šance zlikvidoval.

49:55
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lojka – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

50:00
    Teď si Západočeši vyzkouší dlouhou čtyřminutovou početní výhodu 5 na 4. Uvidíme co předvedou.

51:32
    Pražané se osvobozují.

52:23
    Autorem branky je karlovarský LADISLAV ZIKMUND. který vyjel z levého rohu útočné třetiny a přes beka Sparty vystřelil nad pravé rameno Pírse. Byl z toho gól do horního rohu branky. Vary tak upravují skóre na 2:7 ze jejich pohledu.

54:51
    Krásný průnik a kličky sparťanského JANA HAVLA, který projel pásmem jako nůž máslem. Zakončil bekhendem k levé tyčce. Zvýšil skóre už na 8:2 pro domácí Spartu Praha.

56:11
    Sparťané stále nemají dost a pořád se tlačí do koncovky. Jejich dnešní ofenzíva je opravdu skvělá.

57:25
    Dobré postavení karlovarské obrany zabránilo sparťanům najít hráče před Kuchařem.

58:35
    Vary také ukázaly něco ze své ofenzívy. Střela z pravého kruhu, Pírs puk vyrazil ke stojícímu Zikmundovi, a ten ho uklidil do branky. Autorem branky je LADISLAV ZIKMUND. Asistence: Jakub Vrána

59:00
    Poslední minuta třetí části.

59:35
    Oba celky už nebrání střední pásmo a tak vidíme pěkné přechody do útoku.

Sparta vítězí 8:3. V utkání v němž byla naprosto dominantní. Vary hrály hodně oslabení a to také přispělo k debaklu na půdě holešovického klubu. O všem rozhodla první třetina, kterou Pražané ovládli skórem 5:0. Havel si dnes připsal 2 góly, jinak ostatní góly vstřelilo 6 různých střelců. V tom se rovněž ukazuje síla Sparty.

Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký víkend. (16:04:49)

Jan Volf

Branky a nahrávky: 3. Jandus (Kadeřávek), 6. Havel (Bednárik, Mikliš), 13. Hozák (Györi), 14. Schwamberger (Kulda), 14. Mikliš (Havel), 34. Duben (Procházka), 42. Lojka (Schwamberger), 55. Havel (Kadeřávek) – 43. Vrána, 53. Zikmund, 59. Zikmund (Vrána)

HC Energie Karlovy Vary: Frček (14. Kuchař) – Michálek, Pajk, Truhlář, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold – Nguyen, Zikmund, Svoboda, Čejka, Vrána, Bečka, Davídek, Hauzr, Hendrych, Janata, Babka.

Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Komárek, Ondráček