Twente – Alkmaar 2:2 (kon.) | Groningen – Arnhem 0:3 (kon.) | Den Haag – Nijmegen 1:0 (kon.)
Eindhoven – Ajax 0:2 (kon.)
PSV Eindhoven
0:2 (0:1)
Ajax Amsterdam
Neděle 20.03.2016, 16:45 • Philips Stadion (Eindhoven) [Kapacita: 35 292] • Nizozemská Eredivisie • 28. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (18:40:43)

Dnešní utkání je za námi. Hosté dnes byli mírně lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 0:2. Na první branku dnešního utkání jsme nemuseli ani tak dlouho čekat, neboť se už ve 2. minutě trefil Milik. Na další branku jsme si ale museli už počkat podstatně déle, než na tu první. Až v 76. minutě potvrdil výhru hostů střídající El Ghazi a hosté si tak po dnešní výhře připíší důležité tři body do tabulky, ve které po dnešní výhře přeskočí právě PSV a dostanou se na první příčku.

Držení míče: 58% – 42%
    Střely celkem: 13 – 10
    Střely na branku: 3 – 4

90+4

90+4
    S tím však hosté neměli větší problém a rozhodčí tak ihned poté ukončil dnešní zápas.

90+3
    Domácí budou zahrávat ještě jeden rohový kop.

90+3
    Právě se nám rozeběhla poslední nastavená minutka utkání a rozhodčí tak za malou chvíli zápas definitivně ukončí.

90+2
    Hosté drží míč na svých kopačkách, ale dopředu už logicky příliš nepospíchají.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

89
    Willems poslal do vápna centr zhruba z poloviny hřiště, tam se sice dostal míč na hlavu de Jonga, ten ho však následně poslal mimo tři tyče.

88
    Gudelj poslal do vápna z následného přímého kopu centr, ten však odvrátil mimo vápno pozorný Bruma.

87
    Další žlutou kartu nyní vyfasoval od rozhodčího Héctor Moreno, který poblíž vlastního vápna fauloval El Ghaziho.

86
    Jorrit Hendrix vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu za nešetrný faul na jednoho z protihráčů zhruba na polovině hřiště.

85
    Veltman se nedokázal dostat na pravé straně hřiště přes Willemse a následně si tak pomohl faulem. Hrát tak mohou domácí.

84
    Míč se z následného rohového kopu dostal pouze do rukavic brankáře Zoeta.

83
    El Ghazi poslal do vápna centr z pravé strany, ten však odvrátil do zámezí Bruma.

82
    Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.

81
    Střídají také hosté. Hřiště opouští Arkadiusz Milik a místo něj nastupuje Ricardo van Rhijn.

Martin Penker

Branky: 2. Milik, 76. El Ghazi

Karty:   22. Guardado (PSV), 26. Willems (PSV), 86. Hendrix (PSV), 87. H. Moreno (PSV) – 39. Veltman (AJA)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 13:10. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:18.
    PSV Eindhoven: Zoet – Arias, Bruma, H. Moreno, Willems – D. Pröpper (80. Hendrix), Guardado (69. Pereiro), van Ginkel – L. Narsingh, L. de Jong (C), Locadia (62. Lestienne).
    Náhradníci: Pasveer – Isimat-Mirin, Pereiro, Schaars, Lestienne, Brenet, Hendrix.

Ajax Amsterdam: Cillessen – Veltman, van der Hoorn, Viergever, Dijks – Bazoer, Klaassen (C), Gudelj – Schøne (73. El Ghazi), Milik (81. van Rhijn), Younes (73. Fischer).
    Náhradníci: Boer – van Rhijn, Fischer, Sinkgraven, El Ghazi, Serero, van de Beek.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra – Higler