NHL
New Jersey – Columbus 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Washington 6:2 (kon.) | Montreal – Calgary 1:4 (kon.)
Chicago – Minnesota 2:3 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Colorado 2:3 (kon.) | San Jose – Arizona 3:0 (kon.)
Berani Zlín
1:4 (0:1, 0:2, 1:1) Stav série: 1:3
HC Sparta Praha
Pondělí 21.03.2016, 17:20 • ZS Luďka Čajky • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Čtyři zápasy čtvrtfinálové série mezi Zlínem a Spartou jsou již minulostí. Berani ani dnes ve svém druhém domácím duelu nestačili na silný výkon soupeře a podlehli Spartě 1:4. Pražané vedou v sérii 3:1 a ve středu mohou na domácím ledě postoupit. Zlínští svoji kůži určitě lacino nedají. Uvidíme jestli se ještě série vrátí sem na ZS Luďka Čajky. Hezký zbytek pondělního večera. (20:01:28)

59:39
    Ještě přesilovka pro Zlín. Robert Sabolič (SPA) 2 minuty za sekání.

59:18
    Ke střele se dostal ještě Čajkovský. Jeho pokus Kašík stačil vytěsnit do bezpečí.

58:27
    Sparta si s přehledem hlídá tříbrankové vedení.
    57:24 Petr KUMSTÁT - 1:4

57:24
    Sparta právě vstřelila branku!
    Máme rozhodnuto! Výhru Sparty ve čtvrtém duelu pečetí trefou do odkryté branky PETR KUMSTÁT. Asistence: Lukáš Pech.

57:19
    Bukartsovo nahození padáčkem skončilo v moci brankáře Sparty.

57:13
    Kubišova střela se odrazila od jednoho z obránců Sparty přímo před branku, kde se snažili domácí dorážet, ale Spartě se povedlo vyhodit puk mimo dosah domácích.

56:40
    Kašík zůstává na střídače, Zlín je v šesti.

56:39
    Zlín si bere oddechový čas na poslední poradu.

56:39
    Sparta vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Pöpperlem.

56:19
    Pöpperle vyhodil puk na vlastní střídačku. Buly v pásmu Sparty.

55:25
    Už i Sparta je v plném počtu. Zlínu se čas na zdramatizování krátí.

55:05
    Pöpperle na poslední chvíli vyrazil Holíkovu tvrdou střelu. Poté Spartu osvobodil vyhozením kotouče jeden z obránců.

54:30
    Zlín hraje v pěti a bude hrát zkrácenou přesilovou hru pět na čtyři.

54:12
    Zakázané uvolnění Zlína, buly před Kašíkem.

53:46
    Bukarts nenápadným nahozením překvapil Pöpperleho, který měl s jeho pokusem problémy.

53:15
    Kotvan si dobrou kličkou obešel Poláška, který ho nedovoleně zastavil. Budou to dvě minuty za sekání pro sparťanského obránce. Hraje se 4 na 4.

52:27
    Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.

52:27
    Pech zůstal po jednom ze soubojů ležet na ledě a hra je přerušena.

51:52
    Pořádné zmatky se odehrávaly před brankou Sparty. Pöpperle měl obrovské štěstí, protože ho kotouč střílený Holíkem zasáhl do ramene.

51:46
    Zlínští nabírají na aktivitě a Pöpperle hned musel zasahovat.
    51:19 Zdeněk OKÁL - 1:3

51:19
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí se dočkali snižující trefy a uvidíme jestli ještě zdramatizují stav zápasu. Kubiš našel přihrávkou mezi kruhy volného ZDEŇKA OKÁLA. Ten vystřelil a kotouč se odrazil od hokejky Čajkovského přímo do sítě. Asistence: Pavel Kubiš, Roman Vlach.

50:44
    Horák seskočil z trestné lavice a do šance se dostal Petr Holík, který otestoval pozorného Pöpperleho svižnou střelou. Buly v obranném pásmu Sparty.

50:19
    Netík našel osamoceného Hamiltona, kterému na poslední chvíli sebral kotouč z čepele bránící Žižka.

49:36
    Kašík si bez problému poradil se střeleckým pokusem Roberta Saboliče.

48:51
    Žižka se v oslabení vydal na ofenzivní výlet, který málem skončil gólem.

48:25
    Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.

47:29
    Pech nedokázal ani na druhý pokus dopravit puk do sítě. Eminger vzápětí nastřelil pouze obránce domácích.

47:06
    Sparta se usadila v útočném pásmu a v klidu si kombinuje.

46:26
    Poláškova tvrdá rána se otřela pouze o zadní mantinel. Kotouč doskákal zpátky do středního pásma a Sparta musí začít další kombinaci.

45:40
    Sparta bude mít k dispozici další přesilovou hru. Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za sekání.

44:10
    Kotvanovo nahození se odrazilo před Jiřího Goiše, který mohl oslavit při svém prvním startu hned vstřelený gól, ale Pöpperleho nepřekvapil.

43:51
    Pech se dokázal proháčkovat přes obranu Zlína a ještě našel Formana, který střelou z první minul branku.

43:30
    Hamilton je zpět na ledě, Sparta je zase kompletní.

42:33
    Zlínští se pokoušeli něco vymyslet před brankou Pöpperleho. Sparta ovšem velmi dobře brání a Zlínu toho moc nepovolila.

41:52
    Sparta podruhé vyhazuje kotouč do bezpečných prostor.

41:30
    Přesilovka pro Zlín. Curtis Hamilton (SPA) 2 minuty za nedovolené bránění.

41:20
    Zdeněk Okál tvrdě, ale čistě poslal k ledu rozjetého Saboliče.

40:45
    Oba celky jsou kompletní. Kotouč je zase na hokejkách Sparty.

40:01

Jednou z posledních novinek v našem Fanshopu je toto sportovní tričko Reebok s nápisem CZECH HOCKEY. Líbí se vám? 󾌵󾓏 TRIČKO REEBOK ▶️ http://bit.ly/1LizFbi

Zveřejnil(a) Oficiální Fanshop české hokejové reprezentace dne 21. březen 2016

Za námi je i druhá třetina, kterou Sparta vyhrála 2:0 a do poslední třetiny si hosté ponesou více než slušný náskok. Druhý gól přidal kapitán hostí Jaroslav Hlinka. Zlínští nemohou v dnešním duelu najít recept na brankáře Pöpperleho. Především by ale měli zlepšit celkový obraz hry.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:30
    Pohledný ťukec předvedli domácí v přesilovce. Pöpperle byl proti zakončení Bukartse opět na úspěšný.

39:16
    Marušák, Bukarts a ani Holík nedokázali střelecky překonat brankáře Pöpperleho.

38:44
    Tomáš Pöpperle (SPA) 2 minuty za podražení. Zlín bude hrát přesilovku 4na3.

37:44
    Robert Sabolič (SPA) 2 minuty krosček – Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty hrubost.
    37:24 Jaroslav HLINKA - 0:3

37:24
    Jednoduchou akci předvedli hráči Sparty a ujímají se již tříbrankového vedení! Polášek našel příhrou přes celé pásmo volného JAROSLAVA HLINKU. Ten si počkal na pohyb Kašíka a následně ho překonal střelou do protipohybu. Asistence: Adam Polášek, Daniel Přibyl.

36:17
    Ofsajd Zlína. Buly ve středním pásmu.

36:08
    Vlach zlomil hokejku a do přečíslení se dostala dvojice Netík, Hlaváč. Střela prvního jmenovaného Kašíka ohrozila, ale za brankovou čáru se kotouč nedostal.

35:26
    Sparta vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

35:02
    Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty hákování. Hraje se 4na4.

35:00
    Zlín fatálně chyboval v rozehrávce a do tutovky se dostal Sabolič, který byl posléze i faulován. Nájezd to ale nebude.

34:24
    Zlínu se nabízí přesilová hra. Veliká šance, jak snížit stav zápasu. Jan Piskáček (SPA) 2 minuty za nedovolené bránění.

33:44
    Zlínští se probouzejí a na ledě vidíme vyrovnanou hru.

33:29
    Piskáček by měl být v pořádku a usedl zpět na střídačku.

33:12
    Robert Říčka se prosadil přes dva sparťanské hráče a povedenou střelou prověřil Pöpperleho beton.

32:36
    Zlínská čtvrtá formace pořádně zatopila před Pöpperlem. Tohle střídání přečkali sparťané i s dávkou štěstí.

31:40
    Čajkovský tvrdým pokusem netrefil branku Zlína. Puk jde na hokejky domácích.

31:17
    Jan Piskáček zkolaboval na střídačce a byl převeden do péče lékařů.

30:36
    Říčkovu střelu Pöpperle ramenem vyrazil. Zlín stále na kotouči.

30:10
    Žižka výborně vypíchl hokejkou nahrávku Hlinky.

29:19
    Čech nabídl Šťastnému hodně špatnou nahrávku. Poté byl Šťastný podražen a smetl na led i Pöpperleho. Hra je přerušena, buly ve středním pásmu.

28:44
    Sparťané prostupují přes obranu Zlína velmi hladce. Kašík opět skvěle zasáhl proti střele Netíka.

28:18
    Další zakázané uvolnění domácích. Tohle Spartě vyhovuje a je tu další buly před brankou Libora Kašíka.

28:06
    Černoch jen těsně minul branku Zlína.

27:56
    Zlínští se nemohou dostat do herní pohody. Kotouče jim uskakují, tohle není ta klasická účinná hra žlutomodrých.

27:24
    Zakázané uvolnění Sparty. Hra se přesouvá před branku Tomáše Pöpperleho.
    26:42 Lukáš PECH - 0:2

26:42
    Pražané trestají velikou chybu Zlína při rozehrávce. Čachotský špatně zpracoval kotouč, který posléze převzal LUKÁŠ PECH a přesnou střelou z mezikruží vymetl horní růžek Kašíkovy branky.

26:33
    Sparta má tlak, který sílí a sílí. Přerušila ho až Hamiltonova střela, kterou brankář Zlína chytil do lapačky.

25:44
    Kubiš hodně špatně rozehrál puk na rozjetého Okála. Puk má zase Sparta.

25:16
    Sparta je velmi aktivní a nepouští domácí celek skoro ke kotouči.

24:38
    Kašík předvedl ukázkový semafor proti Kudrnově střele zápěstím. Buly u branky PSG.

24:14
    Pech přejel útočnou čáru dříve, než jeho spoluhráč a je z toho ofsajd.

23:51
    Kašík kryje nebezpečný pokus Roberta Saboliče, který pálil z mezikruží.

23:30
    Zlín se dokázal ubránit a je v plném počtu.

23:16
    Sabolič posunul puk na Mikuše, jehož pokus Kašík neudržel v lapačce. Vzápětí ale puk odpálil do středního pásma obránce Oldřich Horák.

22:28
    Pražané jsou v početní výhodě hodně aktivní. Čechovi se ovšem povedlo zachytit kotouč a vyhodit ho do bezpečí.

21:50
    Kašík si poradil se střelou Čajkovského i dorážkou Hlaváče. Sparta je stále na kotouči.

21:32
    Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za zdržování hry.

20:44
    Roman Vlach využil chybky v obraně Sparty, ale Pöpperle mu jeho pokus stačil vyrazit.

20:29
    Přibyl se protáhl přes obránce domácích a snažil se ohrozit Kašíka. Nakonec si kotouč zasekl a poté ho předložil Dragounovi, který branku minul.

20:01

Dvacet minut je již za námi a Sparta si do druhého dějství odnese těsné vedení 1:0, které hostům zařídil v přesilovce Jaroslav Hlinka. Zlínští byli v první třetině horším týmem a do druhého dějství mají co zlepšovat, Druhá třetina začne cca 18:12.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:44
    Přibyl našel příhrou zpoza branky volného Kumstáta, který neprostřelil Kašíka.

19:15
    Poslední minuta první třetiny.

18:57
    Kotouč se po střele jednoho z obránců Sparty vznesl přímo nad branku Kašíka, kde Okál rukavicí odehrál kotouč pryč. Buly u Kašíka.

18:27
    Vlach hledal přihrávkou Zdeňka Okála, který promáchl.

18:03
    Zlín si vytvářel tlak a Sparta raději vyhazuje puk na icing.

17:52
    Bukartsovu střelu vyrazil Pöpperle přímo před Roberta Říčku, který z dorážky nepřekonal brankáře Sparty.

17:39
    Černochovu střelu Kašík vyrazil a do útoku míří domácí pětice.

17:04
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před brankáře Libora Kašíka.

16:17
    Kotvan dvakrát nezachytil kotouč a Sparta měla šanci. Hlaváč se ale k dorážce nakonec nepropracoval.

15:29
    Kotvan z první napálil bránícího Přibyla, který vyvezl kotouč pryč z pásma.

14:51
    Kotouč se odrazil přímo před hokejku osamoceného Zdeňka Okála, který se této šance zalekl a ke střele se ani nedostal.

14:32
    Žižka je zpátky na ledě, domácí jsou v plném počtu.

14:20
    Na opačné straně se vydal do šance Petr Holík, ale zakončit se mu nepovedlo. Pro svůj celek naspořil aspoň nějaký čas v oslabení.

13:32
    Čajkovský ještě tečoval Poláškovu střelu. Kotouč těsně minul branku Libora Kašíka.

13:04
    Čajkovský to zkusil z první, ale branku netrefil.

12:39
    Pokus Poláška byl ztečován jedním z obránců Zlína do středního pásma.

12:24
    Sparta dnes již jednu přesilovou hru využila. Nyní ji čeká už druhá v první třetině. Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty za sekání.

11:56
    Pöpperle rychle opustil brankoviště a rozjel dobrou rozehrávkou kombinaci Sparty.

11:34
    Kotvanovu nahrávku nedokázal Čech zachytit a je tu icing i na druhé straně.

11:24
    Formanovo nahození nikdo nedokázal z jeho spoluhráčů tečovat a je z toho icing Sparty.

11:18
    Pechovo nahození Kašík raději podržel v lapače.

10:41
    Netík překážel Kašíkovi v brankovišti a hra je přerušena. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

10:16
    Tvrdý pokus Řezníčka zblokoval bránící Juraj Mikuš. Zlín stále útočí.

9:36
    Ke kotouči se dostali domácí, kteří se hned usazují před brankou Pöpperleho.
    9:09 Jaroslav HLINKA - 0:1

9:09
    Bleskově využitá přesilovka v podání Sparty. Čajkovský nejprve naznačil střelu, poté předložil kotouč na hokejku JAROSLAVA HLINKY, který střelou z levého kruhu překonává Kašíka. Asistence: Michal Čajkovský, Daniel Přibyl.

9:05
    Přesilová hra pro Spartu. Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty hrubost.

8:47
    Lukáš Pech střílel z mezikruží těsně nad branku Libora Kašíka. Sparta bude hrát přesilovou hru.

8:27
    Vlach se tlačil do šance, ale v zakončení těsně minul branku.

7:59
    Přetahovanou o kotouč vyhráli domácí a Pöpperle si posléze poradil s jeho dalekonosným pokusem.

7:33
    Říčka nezpracoval těžkou nahrávku od Holíka a píská se zakázané uvolnění.

7:14
    Zakázané uvolnění Sparty. Po delší odmlce buly u Pöpperleho.

6:56
    Kašík si poradil s dalekonosnou střelou z čepele Adama Poláška. Sparta si tedy vynutila před Kašíkem vhazování.

6:51
    Hra je přerušena a máme tu první komerční přestávku.

6:23
    Kudrna tečoval Poláškovo nahození, které nadělalo Kašíkovi menší problémy. Sparta stále v útočném pásmu.

5:59
    Dragoun se vrací do hry, Zlín je kompletní.

5:17
    Zlínští se usadili před brankou Sparty a obránci společně s brankářem hostí se měli co ohánět. Žižkova střela i Holíkova byla zblokována.

4:32
    Sparta opět vyhazuje kotouč do bezpečných pozic.

3:48
    Spartě se okamžitě povedlo vyhodit kotouč do bezpečí.

3:39
    Je tu první vyloučení. 2 minuty za nedovolené bránění pro Michala Dragouna (SPA)

3:37
    Hraje se opět velmi vyrovnaná partie. Na kotouči je Sparta.

2:56
    Kotouč byl ztečován na střídačku a hra je přerušena.

2:46
    Čachotský se tlačil do šance, kde byl ale tísněn obráncem a Pöpperle vážněji zasahovat nemusel.

1:33
    Je tu další zakázané uvolnění hokejistů Zlína.

0:43
    Do slibné šance se dostal Jaroslav Hlinka. Jeho pokus dokázal brankář Kašík chytit.

0:20
    Máme tu první zakázané uvolnění. Následuje buly před Kašíkem.

00:01

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Marušák, Kotvan, Řezníček, Žižka, Horák, Urbanec – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Vlach, Okál – Čech, Šťastný, Čachotský – Goiš, Maruna, Ondráček.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Taylor) – Eminger, Polášek, Čajkovský, Barinka, Piskáček, Mikuš, Hrbas, Kalina – Dragoun, Hlinka, Přibyl – Sabolič, Hamilton, Netík – Kumstát, Pech, Forman – Hlaváč, Černoch, Kudrna.

Rozhodčí: Hodek, Fraňo – Komárek, Ondráček.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Čtvrtfinálová série mezi Zlínem a Spartou pokračuje druhým duelem na Zimním stadionu Luďka Čajky. V sérii se odehraje celkově již čtvrtý duel a stav série je příznivější pro Spartu. Za remízového stavu se včera pokračovalo právě ve Zlíně. Vyrovnaný duel nakonec ovládli hosté, kteří dokráčeli k těsné výhře 3:2 a ujali se vedení v sérii. Berani dnes budou chtít nezdar odčinit a srovnat sérii opět na nerozhodný stav. Můžeme se těšit na vyrovnanou bitvu plnou osobních soubojů, která tentokrát začíná v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 52. Okál (Kubiš, Vlach) – 10. Hlinka (Čajkovský, Přibyl), 27. Pech, 38. Hlinka (Polášek, Přibyl), 58. Kumstát (Pech)

Berani Zlín: Kašík (Horčička) – Marušák, Kotvan, Řezníček, Žižka, Horák, Urbanec – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Vlach, Okál – Čech, Šťastný, Čachotský – Goiš, Maruna, Ondráček.

Rozhodčí: Hodek, Fraňo – Komárek, Ondráček