Řecko – Izrael 0:1 (kon.) | Belgie – Černá Hora 1:2 (kon.) | Slovinsko – Irsko 3:1 (kon.)
Chorvatsko – Estonsko 2:1 (kon.) | Albánie – Maďarsko 2:1 (kon.) | Francie – S. Makedonie 1:1 (kon.)
Chorvatsko
2:1 (2:0)
Estonsko
Pondělí 28.03.2016, 18:00 • ŠRC Zaprešić • Kvalifikace ME U21 • Skupina 6

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u dalšího online přenosu. (19:52:38)

Chorvati nakonec udrželi hubené vedení a porážejí doma Estonsko 2:1. Chorvatsko si tříbodový zisk zajistilo v prvním poločase, v němž si vytvořilo rozhodující dvougólový náskok, který dokázali Estonci ve druhém poločase už jen snížit. Chorvatsko tedy zůstává v čele kvalifikační skupiny a má solidně rozjetou cestu za postupem na ME do 21 let.

90+3

90+3
    Estonci jsou u balónu, ale na vyrovnání jim zbývá méně než minuta.

90+1
    Domácí Marko Kolar vidí brzy po svém příchodu na hřiště první žlutou kartu celého zápasu.

90
    Rozhodčí Dimitrios Massias nastavuje tři minuty nad rámec normální hrací doby.

89
    Chorvatsko drží balón daleko od svojí brány a závěr zápasu se nezadržitelně blíží.

89
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Stipe Perica, přichází Marko Kolar.

87
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Frank Liivak, přichází Kevin Kauber.

86
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Pavel Marin, přichází Erik Listmann.

82
    Liivak se dostal do střelecké pozice a prověřil Livakoviče, který si připisuje svůj první úspěšný zákrok v tomto zápase.

81
    Roh rozehrál Čorič, jehož centr odvrátila estonská obrana a Chorvati se musí rychle vracet, protože nyní čelí rychlému protiútoku.

80
    Rogova střela byla sražena na rohový kop.

78
    Chorvatům se nyní rovněž standardní situace příliš nepovedla a míč má ve své moci Vaikla, který bude odkopávat.

76
    Po faulu na Salisteho zahrávali hosté přímý kop, ale centr nenašel nikoho z Estonců. Dopředu jdou naopak domácí.

73
    Estonci se poté dostali rychle až na dostřel domácí brány, čehož se snažil využít Ainsalu, který ale posílá balón vedle.

72
    Rogova rána už sice na bránu mířila, ale Vaikla byl na správném místě a míč nepustil za svá záda.

70
    Krovinovičova střela míjí bránu. Chorvati mají optickou převahu, ale pojišťovací gól se jim stále nedaří vsítit.

67
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Robert Kirss, přichází Andre Järva.

65
    Chorvati drží míč, ale málo se dostávají do střeleckých pozic. Výjimkou byl nyní Čorič, jehož střela ovšem míjí estonskou svatyni.

60
    Hodina zápasu je za námi, domácí kontrolují hru, ale Estonci z ojedinělé útočné akce snížili v 53. minutě na 2:1, takže si Chorvati zatím nemohou být výhrou vůbec jisti.

57
    Roh rozehrál Čorič, ale hosté se dokázali ubránit a Vaikla může rozehrávat od vlastní brány.

56
    Chorvatsko bude zahrávat rohový kop.

53
    Estonsko právě vstřelilo branku!
    Estonci vystřelili poprvé na bránu až v 53. minutě a hned je z toho gól! ROBERT KIRSS se prosazuje a zápas má rázem opět patřičný náboj, neboť Chorvati vedou pouze o gól a do konce ještě zbývá spousta času.

48
    Chorvati v úvodu druhého poločasu drží balón na svých kopačkách a v poklidu kombinují.

46
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Antonio Milič, přichází Ivan Fiolič.

46

První poločas vyšel lépe domácím favoritům. Chorvatsko se ujalo vedení už v 5. minutě a ještě před přestávkou dokázalo zvýšit na 2:0. Vzmohou se ještě Estonci na odpor, nebo si Chorvati bez komplikací dokráčí pro důležité tři body? Druhý poločas začne přibližně v 19:01.

45

43
    Chorvati jsou v závěru prvního poločasu aktivní, přidají před přestávkou ještě třetí branku?

41
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!
    Míč si na penaltový puntík postavil STIPE PERICA, který nařízený pokutový kop neproměnil, ale následně dokázal sám svou střelu dorazit za záda estonského gólmana a Chorvatsko se může radovat z vedení 2:0.

40
    Joseph Saliste fauloval ve vápně nově nastoupivšího Bartolece a Chorvatsko bude kopat penaltu!

37
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Tin Jedvaj, přichází Karlo Bartolec.

36
    Zdá se, že Jedvaj má nějaký zdravotní problém, který mu nedovolí pokračovat ve hře.

32
    Čorič zkoušel střílet, ale jeho rána trefila jen bránícího hráče Estonska.

30
    Přesně po půlhodině hry se ke své první střele odhodlali Estonci, ale Ainsalu poslal míč jen mimo bránu.

29
    Šance se však zrodila na druhé straně, kde málem zvýšil na 2:0 Krovinovič, který v dobré pozici těsně míjí bránu!

28
    Estonci poprvé v zápase drží míč po delší dobu na svých kopačkách a snaží se o postupný útok.

24
    Plynulost hry teď narušují časté fauly, kvůli nimž se v posledních minutách několikrát přerušovalo.

21
    Rogova střela mířila mezi tři tyče, ale Vaikla na míč dosáhl a nepustil ho za svá záda.

20
    Dvacet minut je za námi a domácí Chorvati zatím potvrzují roli favorita, když od páté minuty vedou 1:0 a Estonce takřka nepouštějí do hry. Hosté z Pobaltí se dosud nedostali do zakončení a po většinu času se jen brání.

17
    Po rohu se do zakončení dostal Milič, ale Vaikla nemusel zasahovat, míč mířil mimo bránu.

17
    Čorič rozehrál následně i rohový kop a situaci si následně zopakuje, neboť míč opět poslal do zámezí jeden z Estonců.

16
    Přímáku se ujal Čorič, jeho centr byl odvrácen na rohový kop.

15
    Ainsalu fauloval domácího kapitána a Chorvatsko bude mít k dispozici nebezpečný přímý kop.

12
    Pavičič se dostal do zakončení, ale svůj druhý gól nyní nepřidal, jelikož zcela minul bránu.

10
    Rozehrávky rohového kopu se ujal Marin, jehož centr nenadělal chorvatské obraně žádné větší potíže.

9
    Estonci budou mít k dispozici první rohový kop zápasu.

7
    Saliste byl nachytán v ofsajdovém postavení, takže protiútok Estonců končí a rozehrávat budou domácí.

5
    Chorvati na svého soupeře vlítli a již v páté minutě se radují z vedoucí branky, kterou vstřelil kapitán DOMAGOJ PAVIČIČ.

1

Chorvatsko: Livakovič – Jedvaj, Caleta-Car, Perič, Milič – Krovinovič, Pavičič, Čorič – Rog, Perica, Tudor.
    Náhradníci: Pošavec, Bartolec, Bockaj, Brlek, Capan Kolar.

Estonsko: Vaikla – Ojamaa, Vihmann, Kuusk, Aloe – Ainsalu, Kokla, Saliste – Marin, Kirss, Liivak.
    Náhradníci: Aland, Avilov, Järva, Kauber, Listmann, Magi, Paju.

Rozhodčí: Dimitrios Massias – Charlambos Georgiou, Athinodoros Ioannou (všichni Kypr).

Šestá kvalifikační skupina o postup na ME do 21 let je velice nabitá. V popředí jsou hned tři týmy, pro něž je jasným cílem postup, a jedním z nich je i Chorvatsko. To si dnes nesmí dovolit ztratit body v domácím souboji s juniory z Estonska. Mladíci z pobaltského státu totiž nepatří mezi silné soky, což dokazuje skutečnost, že Estonci dosud sbírají body jen v zápasech se San Marinem, s nímž doma remizovali a venku vyhráli 2:1. Dokáží dnes překvapit silné Chorvaty, kteří před čtyřmi dny vyhráli ve Španělsku 3:0?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.