Bulharsko – Slovensko 0:3 (kon.)
Bulharsko
0:3 (0:1)
Slovensko
sk Úterý 29.03.2016, 18:00 • Ratingen (GER) • Kvalifikace mistrovství Evropy do 17 let

Druhý polčas začal lepšie pre Slovákov, keď v 48. minúte zvýšil na 2:0 Brenkus. Bulhari si nedokázali vypracovať šancu a naši mierili za prvou výhrou v skupine. Tú skompletizoval v úplnom závere Vician.

Ďakujem za pozornosť. (19:40:20)

80+3

80+3
    Slovensko dalo gól!

Mladí Slováci pečatia svoju výhru tretím gólom v Šejtanovej sieti! MARTIN VICIAN uzatvára na konečných 3:0!

80+1
    Slovensko dostáva ďalšiu príležitosť v podobe rohového kopu.

80
    Gerebenitsova strela minula priestor brány.

79
    Po Brenkusovom centri od rohovej zástavky sme nezaznamenali nič vážne.

78
    Po dobrej slovenskej príležitosti bude nasledovať roh.

77
    Kostadinov nedokázal zastaviť Špiriaka čistým spôsobom.

75
    Na druhej strane bol odmávaný ofsajd, v ktorom sa nachádzal Mitrev.

75
    Vzápätí pálil podobne Lévai. Do konca riadneho hracieho času ostáva už len päť minút.

74
    Michal Tomič nedokázal trafiť bránu a nasleduje odkop v podaní Šejtanova.

73
    Vladimír Majdan prichádza na trávnik ako posledný z našej strany. Opačným smerom putuje Adrián Slávik.

72
    Slovensko kopalo ďalší roh, no Brenkusov center nedokázal priniesť nič zaujímavé.

70
    Na druhej strane minul cieľ svojej strely Roland Gerebenits.

70
    Angel Angelov Petráša svojou strelou neprekvapil a slovenský gólman si drží čisté konto.

69
    Martin Vician dostal žltú odmenu po tom, čo nedovoleným spôsobom zastavil Mitkova.

68
    Strelec prvého gólu Ladislav Almási už sedí na striedačke. Daniel Valach je čerstvým mužom v slovenských radoch.

68
    Adam Kopas sa postaral o ďalší slovenský rohový kop.

66
    Nový muž na trávniku Mitkov sa uviedol ofsajdom.

64
    Druhý zápas 4. skupiny medzi najlepšími mužstvami sa vyvíja lepšie pre Nemcov, ktorí stále vedú 1:0.

62
    Striedanie v tíme Bulharsko: z ihriska odchádza Toni Ivanov, prichádza Mitko Mitkov.

62
    Ladislav Hudec sa rozhodol pre zmenu: Michal Kráľovič dnes dohral, v záverečnej dvadsaťminútovke sa na trávniku predstaví Michal Tomič.

62
    Roland Gerebenits sa teraz nedovoleným spôsobom previnil sám, ale kartu na rozdiel od bulharského hráča nedostal.

60
    Gerebenitsa zastavil Bastundov za cenu faulu a žltej karty.

58
    Martin Vician nedokázal prestreliť masu tiel pred Šejtanovom, ktorý napokon nemusel zasahovať.

57
    Almási mohol potvrdiť slovenskú výhru, no trafil konštrukciu brány!

56
    Ivan Tilev sa postaral o rohový kop Bulharov. Petráš dokázal chytiť Bastunove zakončenie.

55
    Po Slukovej zblokovanej strele pálil Lévai, no proti bol Šejtanov. Slováci následne pokračovali vo svojej aktivite, ale bulharský brankár loptu za svoj chrbát tretí raz nepustil.

54
    Kostadinov zobral zodpovednosť pri rozohrávke priameho kopu na seba, no Petráš bol pripravený a jeho delovku zneškodnil.

53
    Lévai nemohol pokračovať v akcii, pretože sa nachádzal v postavení mimo hry.

52
    Mladíci dnes faulujú jedna radosť, no tentoraz to bol bulharský reprezentant Tilev.

51
    Rozhodca musel po Almásiho zákroku zapískať, keďže sa jednalo o faul na Hristova.

50
    Brenkus je po strelenom góle pri chuti, no tentoraz sa netrafil medzi tri žrde.

48

Po Kráľovičovej prihrávke pridáva na kopačky mladých Slovákov väčšiu pohodu ADAM BRENKUS! Polhodinu pred koncom vedieme nad Bulharskom 2:0!

47
    Vzápätí fauloval Ivan Tilev a Slovensko bude mať k dispozícii priamy kop.

46
    Petko Hristov je tretím hráčom so žltým vyznamenaním.

46
    Almási mohol pridať svoj druhý gól, no Dimitar Šejtanov robí všetko preto, aby udržal svoj tím v hre o body.

43
    Bulhari sa rozhodli striedať ako prví: Kiril Nikolov dohral, namiesto neho prišiel na trávnik Angel Angelov.

42
    Gerebenits sa dostal do palebnej pozície, no Šejtanov sa proti nemu vyznamenal.

41
    Bulhari sa snažili začať aktívne, no Mitrev sa nachádzal v ofsajdovom postavení.

41
    Do druhého polčasu nastúpili oba celky v nezmenenom zložení.

41
    Začal sa druhý polčas.

V závere prvého polčasu dokázali mladí Slováci otvoriť skóre tretieho zápasu skupinovej fázy a po štyridsiatich minútach vedú s Bulharskom 1:0 zásluhou Almásiho. Dúfajme, že v druhom polčase to naši minimálne udržia a skočia ne tretiu priečku.

40+1
    Prvý polčas sa skončil.

40

LADISLAV ALMÁSI upratal loptu po Brenkusovom centri do siete Šejtanovej brány a posiela Slovensko do vedenia!

40
    Naši reprezentanti do 17 rokov budú zahrávať rohový kop.

39
    Roland Gerebenits fauloval Tileva.

38
    Prebieha záverečná dvojminútovka úvodnej polovice tretieho zápasu kvalifikácie o postup na ME hráčov do 17 rokov.

36
    Opäť fauloval Sluku Bulhar Ivanov. Do konca prvej časti hry ostávajú posledné štyri minúty.

35
    Exekútorom priameho kopu bol Kopas, no netrafil bránu.

35
    Toni Ivanov by si mal začať dávať pozor, pretože už po niekoľkýkrát fauloval. Teraz zastavil Sluku.

33
    V druhom zápase o prvú priečku vedie Nemecka nad Holandskom 1:0.

32
    Na druhej strane pálil Ľuboslav Lévai taktiež nepresne.

31
    Po Tilevovom centri zakončil nepresne Ivanov.

30
    Adrián Slávik je prvým slovenským hráčom so žltou kartou, ktorú dostal po faule na Hristova.

28
    Na druhej strane vychytal Toniho Ivanova Petráš a dvanásť minút pred koncom prvého polčasu platí nerozhodný stav.

27
    Z následného priameho kopu netrafil bránu Martin Vician.

26
    Kiril Nikolov dostal za faul na nášho Kráľoviča žltú kartu.

23
    Kostadinov nebol schopný pokračovať ďalej, pretože ho fauloval Vician.

22
    Ladislav Almási netrafil priestor Šejtanovej brány.

21
    Po Bastunovom faule bude exekútorom voľného kopu Kopas.

20
    Úvodná dvadsaťminútovka je minulosťou. Nepriniesla nič zaujímavé, iba pár faulov a dva strelecké pokusy nášho tímu.

16
    Nasledujúci voľný kop si zobral na svoje plecia Ivan Tilev, no nevymyslel nič zaujímavé a pokračuje sa aj naďalej bez gólov.

16
    Gerebenits vzápätí fauloval Bucheva a rozohrávať budú Bulhari, ktorí majú na svojom konte dva body.

15
    Po štvrťhodine hry sledujeme bezgólový zápas, no s množstvom faulov. Ďalším previnilcom je Bulhar Kostov.

12
    Sluku zastavil nedovoleným spôsobom Toni Ivanov. Naši reprezentanti budú zahrávať voľný kop.

10
    Po Kráľovičovom faule rozohrávali Bulhari, no Kostov minul Petrášovu svätyňu.

9
    Ľuboslav Lévai teraz svoju strelu nedostal na bránu cez brániaceho hráča, ktorý ju zrazil do bezpečia.

8
    Vzápätí pálil aj Lévai, no takisto si vylámal zuby na bulharskom gólmanovi.

8
    Vician sa rozhodol, že skúsi strelecké šťastie, no pre Šejtanova jeho strela neznamenala žiaden problém.

7
    Roland Gerebenits fauloval v pokutovom území jedného z hostí v snahe zakončiť Kopasov center.

6
    Slovensko bude mať k dispozícii prvý rohový kop zápasu. Na starosť si ho vezme Adam Kopas.

4
    Zverenci Ladislava Hudeca by dnes veľmi radi zabodovali naplno a udržali sa v hre o najvyššie priečky skupiny.

3
    Po faule Martina Viciana na Tileva budú Bulhari rozohrávať voľný kop.

1
    Začal sa tretí zápas kvalifikácie o postup na ME do 17 rokov.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Našim reprezentantom patrí po dvoch odohraných zápasoch posledná priečka 4. skupiny, keď ešte nebodovali. Prvé je so štyrmi bodmi Nemecko, ktoré má lepšie skóre ako Holandsko. Dva body majú Bulhari.

Úvodné zostavy:

Bulharsko: Šejtanov (C) – T. Ivanov, Tilev, Kostadinov, Bastunov – Kostov, Mitrev, Žikov, Buchev – Nikolov, Hristov
    Náhradníci: Petrov – Kalajdžijski, Mitkov, Černakov, Angelov

Slovensko: Petráš – Slávik, Špiriak (C), Kopas, Sluka – Vician – Kráľovič, Brenkus, Lévai – Gerebenits, Almási
    Náhradníci: Valach – Majdan, Vaško, Beďatš, Tomič, Valach

Rozhodca: Harvey – Dynan, Gittelmann.