Česko – Japonsko 3:2 (3:2 po s.n.) | USA – Rusko 8:0 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 2:1 (1:0 po s.n.)
Kanada – Finsko 6:1 (kon.) | Švýcarsko – Japonsko 3:1 (kon.)
USA
8:0 (3:0, 0:0, 5:0)
Rusko
Pátek 01.04.2016, 00:40 • Sandman Centre, Kamloops, Kanada • Mistrovství světa žen • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:40.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní skupiny A MS v ledním hokeji žen 2015, které se koná v kanadském Kamloopsu. Na programu je souboj suverénních AMERIČANEK s posledními RUSKAMI.

USA
    Američanky vstoupily do šampionátu na výbornou, když v úvodním duelu porazili v prestižním souboji domácí Kanaďanky 3:1! Po tomto skvělém vítězství se pak ale reprezentantky USA natrápily v souboji s Finkami, které přehrály těsně 2:1.

RUSKO
    Rusky čekal na úvod šampionátu svedly těžkou bitvu s Finkami. Do třetí třetiny vstupovaly oba týmy za nerozhodného stavu 2:2, pak ale Finky "zabraly" a díky vyhrané třetině 3:1 nakonec slavily výhru v poměru 5:3. V souboji s domácí Kanadou ale Rusky totálně propadly a odešly s debaklem 1:8!

USA: Hensleyová (Vetterová) – Lamoureuxová, Bellamyová, Kellerová, Picardová, Steckleinová, Pfalzerová – Dugganová, Lamourex-Davidsonová, Pankowskiová – Trivignová, Hickelová, Pelkeyová – Deckerová, Knightová, Coyneová – Skarupaová, Darkangelová, Carpenterová

Rusko: Sorokinová (Morozovová) – Šibanovová, Gavrilovová, Gončarenková, Šukinová, Kapustinová – Vafinová, Smolencevová, Skibová – Pavlovová, Sosinová, Burinová – Mitrofanovová, Beljakovová, Smolinová – Kadirová, Silinová, Šťarjovová, Dergačjovová

Rozhodčí: Eskolaová, Hoveová – Angererová, Heikkinenová.
    Z rozbruslení americké reprezentace

Hráčky obou týmů na ledě, utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:20
    Vafinová v ofsajdu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

00:48
    První útočná akce Američanek končí střelou vedle branky.

01:10
    Nahozený puk na branku Sorokinovové, Steckleinová zkoušela dorážet, ale Ruska udržela puk.

01:40
    Tlak amerického týmu pokračuje, Rusky se brání jako při oslabení.

02:13
    Zakázané uvolnění amerického výběru, vhazovat se bude před Hensleyovou.

02:43
    Rusky nahazují za branku Henselyové, soupeřky rozehrávají.

03:09
    Amanda Pelkeyová ztratila puk a Rusky šly do brejku, útočnice druhé lajny USA však vzápětí svou chybu napravila.

03:49
    Ljudmila Beljakovová nahazuje na Hensleyovou, ta puk sráží a vzápětí holí rozehrává od své branky.

04:50
    Nepřesnou přihrávkou se hráčky USA sami připravují o útočnou třetinu.

05:07
    USA právě vstřelilo branku!
    Rusky ztratily puk v útočném pásmu, Pankowski nachází na levém křídle KENDALL COYNEOVOU, která se po parádním sólu dostává až před branku, kde překonává Sorokinovovou. Asistence: Anne Pankowski.
    05:07 Kendall COYNEOVÁ - 1:0

06:18
    Američanky vyhrály vhazování ve středním pásmu.

06:29
    Další nedorozumění Rusek, které ve středním pásmu ztratily puk, MONIQUE LAMOUREUXOVÁ se z pravé strany dostala k brance, kde si položila Sorokinovovou a pohodlně ji pak překonala střelou z úhlu. Asistence: Shiann Darkangelová a Haley Skarupaová.
    06:29 Monique LAMOUREUXOVÁ - 2:0

06:29
    Rusko střídá brankářky, Sorokinovovou nahradí Morozovová!

07:18
    První vyloučení v zápase, Rusko se bude bránit v oslabení, Galina Skibová dostává dvouminutový trest za držení.

08:23
    Nahozený puk za branku Morozovové Rusky odpalují ven ze třetiny.

08:55
    První dobrý zákrok si v brance Ruska připisuje Morozovová.

09:10
    Američanky mají drtivý tlak a jen ony sami se nyní připravují o útočné pásmo.

09:18
    Výběr Ruska hraje v plném počtu.

10:15
    První desetiminutovka naznačila asi směr, kterým se bude dnešní souboj ubírat. USA je jasným favoritem a spíše to bude o tom, kolik dnes Američanky nastřílí gólů.

10:58
    Rusky se pokoušejí napadat rozehrávku soupeřek.

11:40
    Elitní formace USA se nyní pokusila o velmi pěknou kombinaci před brankou soupeřek, ale nevyšlo to.

12:02
    Bude se vylučovat, některá z Rusek půjde na trestnou lavici.

12:15
    Kapustinová dostává dvouminutový trest za podražení, druhá dnešní přesilová hra USA.

12:38
    Gavrilovová se dostala do úniku při vlastním oslabení, ale zřejmě byla tak vysílená, že sotva vystřelila.

13:05
    Američanky hýří pohybem, střelu od modré chytá Morozovová.

14:15
    Rusky hrají v plném počtu.

14:19
    Rusky sice ubránily přesilovou hru, ale i po jejím skončení zůstaly Američanky v útočném pásmu a střelou z pravé strany se prosadila MEGAN KELLEROVÁ. Asistence: Haley Skarupaová a Alex Carpenterová.
    14:19 Megan KELLEROVÁ - 3:0

15:18
    Ruskám se podařilo dostat puk ze třetiny.

16:05
    Elitní řada USA nepouští soupeřky z jejich třetiny.

17:15
    Vhazování po levici Morozovové, Rusky úspěšnější a dostávají puk ze třetiny.

18:21
    Po dlouhé době Rusky v útočném pásmu, je to ale o soubojích u mantinelů, Hensleyová nemusela zasahovat.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:22
    Američanky opět v útočném pásmu, střela od modré zablokována, puk končí za brankou.

20:00

V první třetině jsme sledovali přesně to, co se od tohoto duelu dalo očekávat. Rusky vůbec nestíhají bruslit se svými soupeřkami. Američanky jsou lepší a je spíše otázkou, kolik dnes nasázejí soupeři gólů.

Další třetina začne přibližně v 1:22.

20:01

20:35
    Dugganová zaváží puk do útočného pásma, ale tam neuspěla a útočí Rusky.

20:52
    A byl z toho brejk Gavrilovové, která však trefuje pouze Hensleyovou.

21:44
    Vhazování po levici Hensleyové, Rusky úspěšnější a mohou tak i nadále "operovat" v útočném pásmu.

22:10
    Úvod druhé třetiny není z pohledu ruského výběru vůbec špatný!

22:40
    Američanky ale skvěl čtou hru a svým pohybem dělají velké problémy soupeřkám.

22:58
    Ofsajdem na útočné modré končí snaha Rusek, bude se vhazovat ve střední třetině.

23:20
    Nahozený puk za branku Morozovové, Američanky ale získaly pásmo.

23:55
    Rusky to stále častěji zkoušejí individuálně, nejprve Vafinová pronikla z levé strany do zakončení, aby poté Sosinová také střelou z pravé strany donutila Hensleyovou k zákroku.

24:40
    Američanky se drží v útočném pásmu, až nyní se Rusky na chvíli osvobozují.

25:07
    Hensleyová přerušuje hru, bude se vhazovat po její pravici.

25:58
    Sražená střela Smolencevové z levé strany, soupeřky pak získávají puk.

26:28
    Pavlovová neprošla přes dobře bránící Steckleinovou.

27:22
    Zoe Hickelová skončila v brance ruského týmu a vychýlila ji ze svého postavení, hra přerušena.

28:54
    Američanky v útočném pásmu, Lamoureuxová pálí z pravé strany, ale Morozovová je na svém místě a chytá, hra přerušena.

29:46
    Skibová nedokázala nahodit puk do útočného pásma a Rusky se nyní musí rychle vracet zpět.

30:22
    Jsme ve druhé polovině utkání, ve druhé třetině zatím sledujeme zlepšený výkon Rusek.

31:37
    Šťarjovová dovezla puk k útočné modré a odešla na střídačku, hrají Američanky.

32:10
    Ty jsou nyní v útočném pásmu, ale není z toho ani střela na branku.

32:30
    Až nyní se Jocelyne Lamoureux-Davidsonová dostala ke střele, ale Morozovová jí parádně vychytala.

33:05
    Americký tým znovu neudržel útočné pásmo, jak velký rozdíl oproti první třetině!

33:28
    Rusky posílají puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrací před Morozovovou.

34:12
    Rusky získávají puk po vyhraném buly před vlastní brankou a útočí po levé straně.

35:00
    Posledních pět minut z druhé třetině, v níž zatím žádný z týmů neskóroval.

35:38
    Emily Pfalzerová nahazuje puk z pravé strany před branku Morozovové, ale zasáhla tam obránkyně, která puk ztečovala mimo.

36:30
    Rusky pouze odevzdávají puk a odcházejí střídat.

37:20
    USA v útočném pásmu, puk nakonec končí v hledišti, hra přerušena.

37:35
    Až nyní, v závěru třetiny, se Američankám začalo dařit a znovu přehrávají své soupeřky.

38:28
    Ofsajd Emily Pfalzerové na útočné modré, vhazování ve středím pásmu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, USA před brankou soupeře.

39:16
    Hra přerušena, bude se vylučovat, a to na straně výběru USA. Dana Trivignová fauluje soupeře a dostane dvě minuty.

39:47
    Rozhodčí ztratili puk z dohledu, po souboji za brankou ZSA a přerušují hru.

39:49
    Vyloučení v týmu Rusko (Pavlovová – 2 min., vysoká hůl).

40:00

Ve druhé třetině se již hrátl zcela odlišný hokej, než v první dvacetiminutovce. Oba týmy hodně bruslí, hlavně Rusky zlepšily svůj pohyb a jsou soupeřkám mnohem vyrovnanějším soupeřem, než v úvodní třetině.

Další třetina začne přibližně v 2:12.

40:01

40:46
    Ještě půl minuty se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, při vyloučení Trivignové a Pavlovové.

41:16
    USA je v plném počtu, začíná krátká přesilová hra amerického týmu.

41:49
    Vzápětí se ale vrací z trestné lavice i Pavlovová a hraje se již v plném počtu na obou stranách.

42:20
    Ofsajd ruského výběru na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

42:55
    Kapustinová se dostala před brankou USA k teči přihrávky z pravé strany, ale skvělý zákrokem se blýskla Hensleyová.

43:49
    Beljakovová další vyloučenou Ruskou.

44:21
    Americký tým v útočném pásmu, od úvodních sekund.

44:49
    Bránící čtveřice Rusek již toho má plné zuby.

44:54
    Výborně to udělal MONIQUE LAMOUREUXOVÁ, který v mezikruží naznačila střelu, udělal kličku na pravou stranu, projela kolem bránících Rusek, naznačila střelu, čím si položila Morozovovou a poté pohodlně skórovala. Asistence: Brianna Deckerová.
    44:54 Monique LAMOUREUXOVÁ - 4:0

46:07
    Rusky se snaží o odpověď, střelu Gavrilovové Hensleyová vyráží.

46:19
    Rusky ztratily po střele Gavrilovové puk, do brejku se dostala dvojice Američanek, Lamoureuxová poslala puk z pravé strany před branku, kde ho dorazila do branky SHIANN DARKANGELOVÁ. Asistence: Jocelyne Lamoureux-Davidsonová.
    46:19 Shiann DARKANGELOVÁ - 5:0

47:16
    Z pohledu ruského týmu je to určitě škoda, Rusky hrály sympatický hokej!

48:05
    A Američanky jsou nyní při chuti a "točí" své soupeřky v jejich třetině.

49:10
    Rusky již opět nestíhají, po ztrátě puku ve středním pásmu a přihrávce v pádu Coyneové, se mezi tři protihráčky přiřítila HILARY KNIGTHOVÁ, která vypálil a z mezikruží a trefila přesně do růžku. Asistence: Kendall Coyneová.
    49:10 Hilary KNIGTHOVÁ - 6:0

50:09
    Morozovová s přispěním svých spoluhráček nyní zalehla puk před vlastní brankou, hra přerušena.

50:09
    Brankářka ruského týmu Morozovová dostává dvouminutový trest.

50:59
    Rusky dostávají puk ze třetiny a alespoň na okamžik se osvobozují.

51:19
    Americký tým špatně střídal a poměr sil na ledě se vyrovná!

52:09
    Rusky jsou již v plném počtu a zároveň jim tak začíná přesilová hra.

52:20
    Ruskám se rýsovala zajímavá akce, ale ta končí hned ve středním pásmu nepřesnou první přihrávkou.

52:39
    Nyní donutily Rusky Hensleyovou k zákroku, brankářka USA přerušuje hru.

53:19
    Tým USA je v plném počtu.

54:13
    Rusky se zkoušejí dostat v útočném pásmu k puku, souboj v rohu však prohrávají.

54:38
    Anna Šibanovová rozšiřuje seznam vyloučených v týmu Ruska, které se tak bude znovu bránit v oslabení.

55:34
    Až nyní se Američanky dokázaly zformovat v útočném pásmu.

55:40
    Anna Šukinová podráží Hickelovou a Rusky jdou do tří!

56:03
    Rusky se osvobozují a bránící trojice spěchá na střídačku.

56:17
    Přesilová hra v podání USA využitá! Blesková akce po levém křídle, kdy Coyenová místo střely ještě přihrává dozadu na z druhé vlny najíždějící HILARY KNIGTHOVOU, která trefuje odkrytou branku. Asistence: Kendall Coyneová a Brianna Deckerová.
    56:17 Hilary KNIGTHOVÁ - 7:0

57:14
    Další přesilová hra využita, Američanky nyní doslova drtí své soupeřky, ANNA PANKOWSKI vzala puk na levé strany, nabruslila si do mezikruží, odkud skvělou střelou překonává statickou Morozovovou. Asistence: Jocelyne Lamoureux-Davidsonová.
    57:14 Anna PANKOWSKI - 8:0

58:19
    Pavlovová mohla zkazit "nulu" Hensleyové, ale místo střely volí parádičku, nakonec ani branku z pravé strany netrefuje.

59:00
    Poslední minuta utkání, které se již pouze dohrává.

Je dohráno, Američanky opět předvedly, že na tomto šampionátu budou těžko hledat soupeřky. Ve druhé třetině jako by trochu nabíraly síly na tu třetí, v níž Rusky doslova "odpálily" pěti góly a pro ruský výběr je to tak druhá prohra na šampionátu s inkasovanými osmi góly!