Arouca – Coimbra 3:2 (kon.) | Marítimo – Nacional 2:0 (kon.) | Guimarães – Boavista 1:1 (kon.)
Vitória SC Guimarães
1:1 (1:1)
Boavista FC
Sobota 02.04.2016, 21:45 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães (kapacita: 30.165 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 28. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemné pokračování víkendu. (23:46:56)

Je dobojováno. Druhý poločas žádnou vstřelenou branku ani gólovou šanci nenabídl, a tak utkání končí spravedlivou remízou 1:1. S tímto výsledkem bude jistě spokojenější Boavista, které se získaný bodík bude v boji o záchranu velice hodit.

90+5

90+5
    Nastavený čas už před několika desítkami vteřin vypršel. Míč je ve středu hřiště a sudí se už chystá k závěrečnému hvizdu.

90+4
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Rubén Ribeiro, přichází Mario Martínez.

90+3
    K odraženému míči se před pokutovým míči dostal Cafú, jenže jeho utažená střela z halfvoleje branku Boavisty neohrozila.

90+2
    Centr na bližší tyč nebyl od Dalberta nejlepším nápadem, defenzíva hostů lehce zakopla míč do autu.

90+1
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Anderson Carvalho, přichází Emmanuel Hackman.

90+1
    Druhý poločas je prodloužen o čtyři minuty nastaveného času.

90
    Francis si v poslední minutě regulérní hrací doby naběhl na dobrou přhrávku do šestnáctky, ve které se k finální přihrávce sice nedostal, ale domácí i tak vybojovali zřejmě poslední rohový kop.

89
    Domácí nelehkou situaci zvládli a dostali se s míčem na útočnou polovinu. Hosté mezitím chystají další taktické střídání.

88
    Renato Santos byl u rohového praporku zdvojený a míč ztratil. Vhazování z blízkosti vlastního vápna však není pro Vitórii žádné velké vítězství.

87
    Duel dvou vyrovnaných týmů se pomalu chýlí ke konci. Vše zatím nasvědčuje tomu, že se body budou dělit.

86
    Kulhající strážce hostující branky se dostal pod mírný tlak napadajícího hráče a raději odkopl míč do zámezí.

85
    Dourado po rohovém kopu zřejmě dopadl na nohu Miky, který tak musel být několik desítek vteřin ošetřován.

84
    Právě Mika má už poněkolikáté v zápase nějaké zdravotní problémy, což se pochopitelně moc nelíbí domácím fanouškům.

83
    Snad poprvé se domácí dostali k několika přihrávkám vně pokutového území, jenže Mika ani tentokrát zasahovat nemusel.

82
    Francis nejprve zavinil rohový kop ve prospěch Boavisty, po němž si ale došel pro faul a své zaváhání napravil.

81
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Zé Manuel, přichází Imanol Iriberri.

80
    Deset minut před koncem mají hosté stále k dispozici všechny tři střídání, což se ale za pár vteřin už změní.

79
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Ricardo Valente, přichází Francis.

79
    Mika si šel pro dlouhý nákop ze středu hřiště. Balón mu před dotírajícím Pedrem Henriquem utekl, ale nakonec vše vyřešil.

77
    Valente vtrhl do pokutového území, ale v něm byl čistě odzbrojen. Hosté se každopádně s míčem daleko nedostali, a tak opět hrají obránci Vitórie.

76
    Právě Xande Silva a Alfonso Figueiredo se po odpískání dostali do menšího křížku, který sudí ukončil slovním napomenutím.

75
    Nově přichozí Silva v rychlostním souboji neobešel Figueireda, který i v blížícím se závěru zápasu prokázal výbornou výdrž.

74
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Licá, přichází Xande Silva.

73
    Dourado se dral za centrovaným balónem, ale přitom fauloval Miku, který se jen těžko zvedá z trávníku.

72
    Vinícius zahrál na jistotu a hlavou posunul míč na rohový kop pro domácí...

71
    Carvalho v rohu hřiště ubránil Bruna Gaspara a zařídil svému týmu odkop od branky Miky.

70
    Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut, dočkají se spoře zaplněné tribuny ještě nějaké branky?

69
    Třetí rohový kop v řadě zprava tentokrát rozehrál Santos, po jehož dlouhém pasu nepřesně hlavičkoval Idrissa Mandiang.

68
    Ribeiro místo centru do vápna zvolil rozehrávku nakrátko, po které měl centrovat právě on, ovšem obrana Vitórie znovu poslala míč na roh.

67
    Hosté rychle obrátili hru a dokonce vybojovali kop od rohového praporku.

66
    K rozehrávce přímého kopu se postavil Cafú, jehož centr se stáčel k zadní tyči, ale před ní jistě zakročil Mika.

65
    Nuno Henrique nebezpečně vysokou nohou trefil Dalberta a naprosto zaslouženě dostal žluté napomenutí.

64
    Na nerozhodném stavu se nic nemění, po centru Renata Santose se ke koncovce dostal Figueiredo, jenže ani on přesnou mušku neměl.

63
    Hlavní sudí si na nedostatek práce stěžovat nemůže, v souboji tří hráčů ve středu hřiště nyní dopískal faul Otávia a následuje rozehrávka Boavisty.

62
    Standardka Otávia žádné ohrožení hostující svatyně nepřinesla...

61
    Carvalho fauloval rozběhnutého Cafúa a vysloužil si vůbec první žlutou kartu v zápase.

60
    Domácí v závěru šedesáté minuty dostali výhodu rohového kopu, ze kterého ale nikterak nezahrozili.

59
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Oriol Rosell, přichází João Teixeira.

59
    Tentokrát k žádnému vzrušení nedošlo, rozhodčí po rozehrávce Otávia viděli ve vápně nějaký útoční faul.

58
    Gaspar srazil hostující centr z pravé strany na rohový kop, ze kterého se dnes Boavista už jednou prosadila.

56
    Valente napadal Rosella, do kterého nakonec zezadu zajel a připsal si jednoznačný faul.

55
    Krkolomná akce domácích hráčů skončila chycenou střelou, která ale přišla až po odmávání ofsajdu.

54
    Bruno Gaspar udržel za svými zády houževnatého útočníka Vitórie a balón tak doskákal do rukou Miguela Silvy.

53
    Domácí po ošetření sportovně vrátili míč Mikovi, který dlouhým nákopem založí akci Boavisty.

52
    Také na začátku druhé půle si hráči obou týmů navzájem vůbec nic nedarují. I přes velkou řadu tvrdých zákroků rozhodčí stále neudělil ani jednu žlutou kartu.

51
    Ze standardní situace Vitórie nic nebylo, Gasparův centrovaný balón doletěl jen k Mikovi.

50
    Ribeiro se na ose hřiště rozhodl vypálit z velké dálky, jenže soupeři jeho pokus rychle zablokovali.

49
    Zé Manuel tentokrát fauloval u půlící čáry a rozehrávat tedy mohou fotbalisté Vitórie.

47
    Centr z pravé strany hledal Zé Manuela, ale před ním míč uskočil do rukou brankáře Silvy.

46
    Druhou půli začali aktivněji hosté, ale ti se k žádnému zakončení nedostali. Ribeiro si navíc v jednom ze soubojů ublížil.

46

Zápas dvou trápících se týmů začal hodně pozvolna. Výjimkou byla situace z devatenácté minuty, ve které poslal domácí tým do vedení Valente. Vedení Vítorie ale trvalo necelých šestnáct minut, po rohovém kopu upravil skóre na aktuální podobu obránce Boavisty Paulo Vinícius.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+3
    Domácí přímý kop skončil dalším zraněním, za levou nohu se pro změnu chvíli držel Tiago Mesquita.

45+2
    Po dalším tvrdém střetu se opět nehraje, rozhodčí asi bude hodně rád za blížící se přestávku.

45+1
    Úvodní poločas se nastavuje o tři minuty.

45
    Licá inkasoval tvrdý direkt od plachtícího Mandianga a na hřiště ihněd přispěchali lékaři. Útočník Vitórie dost možná měl vyražený dech.

44
    Po delší době zasáhl také Mika. Cafú v těžké pozici zády k bráně sklepl míč pro Valenteho, jenže tomu se koncovka příliš nezdařila.

44
    Miguel Silva si s přehledem stáhl centrovaný balón a rychle rozehrál míč na své spoluhráče.

43
    Otávio u rohového praporku fauloval a hosté mají výhodu standardní situace z nulového úhlu.

42
    Na jeho konci stál tvrdý a čistý zákrok ve vápně, po němž se k balónu dostali muži v černobílých dresech.

41
    Hostující útočník pravděpodobně bude moci pokračovat v zápase, jeho spoluhráči mezitím čelí útoku Vitórie.

40
    Hra je pozastavena kvůli ošetřování Zé Manuela, kterému přispěchali na pomoc lékaři Boavisty.

39
    A opět v hlavní roli Renato Santos, který dostal od svého spoluhráče krátkou zadovku, po které ale vypálil nad horní tyč.

38
    Dalbert si pohlídal aktivního Renata Santose a zabránil mu odcentrovat do pokutového území.

37
    Narážečka mezi Santosem a Taharem kýžené ovoce nepřinesla a hosté na pravé straně o balón přišli.

36
    Boavista se opět vrhla do útoku, ale domácí celek se tentokrát bez větších problémů ubránil.
    35. Paulo VINÍCIUS - 1:1

35
    Boavista právě vstřelila branku!
    A po něm je vyrovnáno na 1:1! Renato Santos z pravé strany nacentroval na zapomenutého PAULA VINÍCIUSE, jenž přesnou střelou rozradostnil skupinu hostujících fanoušků.

33
    Ribeirova střela z dálky byla tečovaná a Silva nestihl zachytit míč před brankovou čárou. Následuje roh.

32
    Miguel Silva si při výběhu na hranici vápna přivodil nějaké zranění, po kterém musí být přímo na hřišti ošetřen.

31
    Licá měl na pravé straně dost času a prostoru k odcentrování. Domácí rychlík dostal míč do vápna, ale Cafú hlavou přestřelil.

30
    Bruno Gaspar byl mezi střídačkami faulován Carvalhem, avšak po rozehrávce se balón rychle dostal do rukavic Miky.

29
    Cafú si na pravé straně nepohlídal své postavení a v momentě přihrávky na jeho osobu zůstal stát v ofsajdu.

28
    Rozehrávka z blízkosti pravé postranní čáry nic nepřinesla, na odkop od své branky se chystá Miguel Silva.

27
    A další nedovolený zákrok, jehož obětí se tentokrát stal hostující útočník Renato Santos.

26
    Otávio zůstal ležet na trávníku, když se dostal do kleští mezi dva protihráče, ovšem ani jeden z nich žlutou kartu od sudího neuviděl.

25
    Vedoucí branka Vitórie na průběhu zápasu nic nezměnila, stále je k vidění velice poklidné utkání s minimem zajímavých momentů.

23
    Napadající hráči Boavisty vytlačili domácí borce na jejich vlastní polovinu, ale k míči se ani tak nedostali.

22
    Miguel Silva po něm zasahovat nemusel, protože střela ze dvaceti metrů z kopačky Renata Santose letěla mimo branku.

21
    Boavista může rychle odpovědět, zablokovaný centr z levé strany znamená další rohový kop.
    19. Ricardo VALENTE - 1:0

19
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou v devatenácté minutě zničeho nic do vedení! Mesquita nestačil na rozběhnutého RICARDA VALENTEHO, jenž převzal výbornou kolmici od Otávia a vystřelil z šestnácti metrů. Vyběhnutý Mika si na míč výrazně sáhl, ale gólu přesto nezabránil.

18
    Jestli o něco není nouze, tak to jsou autové vhazování Boavisty, která se ale hodně těžko prokousává do útočné třetiny hřiště.

17
    Poklidný průběh prvního poločasu pokračuej i v sedmnácté minutě, balón se nachází hodně daleko od obou branek.

15
    Domácí fanoušci viděli ve středu hřiště faul, ovšem rozhodčí nechává pokračovat ve hře a obránci Boavisty mohou vymýšlet ohrožení branky Silvy.

14
    Renato Santes posadil balón na hlavu Nuna Heriqueho, který ale nedokázal vtěsnat svou střelu pod horní tyč.

13
    Poklidný průběh zápasu narušil výbuch dělbuchu, načež hosté zahrozili centrem z pravé strany, po kterém následuje rohový kop.

12
    Chvíli po odkopu hostujícího gólmana se balón dostal až k jeho protějšku Silvovi, u kterého začala krátce trvající akce Vitórie.

11
    První střela mezi tři tyče přišla v jedenácté minutě, jenže Ribeirova slaboučká střela zpoza pokutového území nemohla Silvu ohrozit.

10
    Mika si musel dávat velký pozor při centru podél brankové čáry, při kterém balón přistál na horní tyči.

9
    Ani nyní jsme se první šance nedočkali. Po rychlé akci domácích však přichází na řadu roh z levé strany.

8
    Henrique zezadu fauloval Manuela a ten vybojoval pro hosty standardní situaci z velké vzdálenosti.

7
    Dlouhý nákop na rozeběhnutého hráče Vitórie úspěch nepřinesl, následuje odkop od branky Miky.

6
    Cafú dostal výborný pas do běhu, ovšem finální přihrávku k malému vápnu defenzíva Boavisty odvrátila.

5
    Dobrou práci z domácího pohledu odvedl Pedro Henrique, jenž odhlavičkoval centr Renata Santose mimo nebezpečný prostor.

4
    Obstaral jej Renato Santos, který byl vzápětí faulován a domácí budou muset čelit přímému kopu z pravé strany.

3
    Miguel Silva rukavicí odehrál centr hostů do zámezí a Boavistu tak čeká rohový kop.

2
    První rohový kop domácích žádné ohrožení soupeřovy branky nepřinesl. Stejně dopadl i pokus o rychlý protiútok Boavisty.

1
    Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří se ale rychle dostali s balónem do autu a darovali tím Boavistě aut.

1

Oba týmy již jsou na hrací ploše, na které se před samotným výkopem ještě uskuteční minuta ticha.

Vitória SC Guimarães: Silva – Henrique, Sá, Gaspar – Rosell, Cafú, Otávio, Dalbert – Dourado, Valente, Licá
    Náhradníci: Jesus – Alfonso, Silva, Francis, Teixeira, Toze

Boavista FC: Mika – Figueiredo, Vinicius, Henrique, Mesquita – Mandiang, Tahar – Carvalho, Ribeiro, R. Santos – Manuel
    Náhradníci: Gideão – Martínez, Hackman, C. Santos, Uchebo, Iriberri, Philipe

Rozhodčí: R. Costa – Mesquita, T. Costa.

Boavista FC

Klub z Porta stejně jako v minulé sezóně sídlí ve spodní části tabulky. Po odehraných sedmadvaceti zápasech mu nyní patří až šestnáctá příčka, přičemž náskok na sestupují sedmnáctou pozici je pouze jednobodový. Boavistě se paradoxně více daří na venkovních hřištích, na kterých zvítězila ve třech z posledních čtyř zápasů.

Nejlepší střelci:
    • J. Silva – 4 branky
    • A. Carvalho – 2 branky
    • Luisinho – 2 branky.

Domácí tým se ještě v lednu nacházel v horních patrech prvoligové tabulky, jenže od té doby přišlo sedm zápasů bez vítězství a propad na průměrné deváté místo. Guimarães na domácím hřišti v aktuální sezóně nemá žádnou oslnivou bilanci. Ze čtrnácti zápasů před vlastními fanoušky Vitória zvítězila jen ve čtyřech případech, naposledy se tak stalo 29. ledna v duelu s Madeirou.

• Henrique – 10 branek
    • Otavio – 6 branek
    • Lica – 4 branky.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu nejvyšší portugalské fotbalové soutěže. Od 21:45 se zaměříme na utkání mezi týmy Vitória SC Guimarães a Boavista FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.