Teplice – Jablonec 2:0 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 3:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Slavia 0:0 (kon.)
Jihlava – Zlín 0:0 (kon.) | Opava – Olomouc 2:1 (kon.) | Pardubice – Bohemians 1905 1:2 (kon.)
AC Sparta Praha
3:0 (1:0)
SK Dynamo Č. Budějovice
Sobota 02.04.2016, 11:00 • Stadion Strahov • Celostátní liga staršího dorostu • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

AC Sparta Praha: Čtvrtečka – Mareček, Březina, Čmelík, Sváta, Eichler, Penc – Weisner, Hašek, Plachý, Plechatý, Tvaroh – Mustedanagič, Turyna, Novotný, Čajkovský, Drchal.

SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Hric, Žurek, Řehoř, Frnoch, Škoda – Mácha, Tomek, Kadlec, Kořínek, Kalousek, Krejčí – Vávra, Markytán, Chylík, Lindák.

1

1
    Jako první se do útoku vydali hosté. Jejich rozehra ale skončila za postranní čárou.

2
    Sparťané ale hned svého soka zatlačili. Turyna se pokusil vystřelit ze slušného vzdálenosti, trefil jen obránce.

2
    Nyní už musel Luksch zasahovat. Následovat bude rohový kop.

3
    Hašek pálil na vzdálenější tyč. Po zásahu brankáře Budějovic se standardní situace bude opakovat.

4
    Dynamo se vzmohlo jen na odkop na soupeřovu polovinu. Opět hraje Sparta.

5
    Na dlouhý nákop si Luksch dosáhl. Pro hostujícího brankáře střela z velké dálky nepředstavovala nebezpečí.

7
    Žurek byl před vlastím pokutovým územím faulován. Rozehrává brankář Dynama.

8
    Eichler zajímavě centroval do pokutového území. Zásahem jednoho z obránců celá akce skončila.

10
    Tvaroh dostal pas do běhu. Míč chtěl následně posunout dál, trefil jen dobře postaveného obránce.

11
    Sváta zakončoval z dobré vzdálenosti. Balón měl ale na dlouho nohu, a tak nezakončil přesně.

12
    Po dlouhé době se o útok pokusilo i Dynamo. Pas na Markytána ale nebyl vůbec přesný.

13
    Dynamo bude zahrávat rohový kop. Vávra se dobře natlačil do pokutového území, k zakončení se ale nedostal.

14
    Obraz hry se začíná vyrovnávat, více ze hry mají však stále domácí. Sparta vede další útok.

16
    Žurek se chtěl protáhnout po levé postranní čáře. Zastavil ho až faul sparťanského hráče.

17
    Další nebezpečná akce Sparty. Eichler měl před sebou dost prostoru, kličkou si chtěl obejít obránce. Vypálil ale trestuhodně nad.

18
    Zajímavá situace. Turyna napálil míč neúmyslně do vzduchu. Sluncem oslněný brankář měl ale překvapivě se snášejícím se balónem velké problémy. Moc nechybělo, aby mu propadl za záda.

22
    Sparta zahrávala další rohový kop. Brankář Luksch ale zasahovat nemusel.

22
    Mustedanagič vypálil slušnou dělovku. Gólman hostů vyrazil nad branku, další roh pro Spartu.

23
    Dynamo mohlo jít do přečíslení dva na jednoho. Nepřesná přihrávka ve středu hřiště ale znamená konec slibné akce.

25
    Sparta je dále aktivnější. Přes obranu se ale domácím nedaří projít.

26
    I gólman Čtvrtečka si sáhl na balón. Vysoký nákop si stáhl ze vzduchu.

28
    Sparta zahrávala standardní situaci. Centr z dobrých třiceti metrů šel Turynovi přesně na hlavu. Míč ale mezi tři tyče nezamířil.

29
    Na trávníku zůstal ležet budějovický Mácha. Ten z velmi malé vzdálenosti inkasoval ránu míčem do obličeje.

30
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí se po půl hodině poprvé prosazují. DANIEL TURYNA dostal před pokutové území pas, obešel si obránce a balón umístil přesně k levé tyči. Luksch neměl na jeho střelu nárok.
    30. TURYNA - 1:0

32
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Mácha, přichází Kadlec.

34
    Sparta rozehrává další standardní situaci. Centr do pokutového území ale neprošel.

35
    Březina zahrál perfektně další standardní situaci Sparty. Tentokrát se rozhodl necentrovat, ale rovnou vypálil. Luksch jen s obtížemi vytěsnil nad břevno.

38
    Frnoch se do balónu pořádně opřel. Míč po jeho ráně skončil až v horních patrech tribuny stadionu.

40
    Tempo hry se trochu zpomalilo. Sparta zahrává druhý aut v krátkém časovém sledu.

42
    Mustedanagič si doběhl pro dlouhý pas a před brankářem měl dostatek času na zakončení. Zezadu ho sice atakoval obránce, přesto mohl sparťan zvolit lepší zakončení.

44
    V závěru poločasu sledujeme celou řadu nepřesností. Zajímavější šance v posledních minutách k vidění nebyla.

45

Sparta byla v prvním poločase aktivnější a dostala se také do vedení. Po půl hodině hry se trefil Turyna. Dokáže Dynamo svého soupeře herně a výsledkově dorovnat?

46

47
    Obrovská šance Sparty hned na začátku poločasu. Turyna dostal na nohu centr z rohu hřiště. Z bezprostřední blízkosti se ale svým volejem trefil vysoko nad branku.

48
    Ve druhém poločase sledujeme zatím vyrovnanější hru. Do útoku se už tlačí i hosté z jihu Čech.

50
    Chylík byl blízko tomu, aby doklepl skákavý balón do branky. Na míč nakonec ale těsně nedosáhl.

52
    Řehoř se rozeběhl po pravé straně. K centru, který chtěl poslat do vápna, se ale nedostal. Míč skončil v autu.

53
    Mustedanagič znovu pálil z dobré vzdálenosti. Nejdříve si šikovně obešel obránce, zakončil ale vysoko nad. Luksch zasahovat nemusel.

55
    Luksch si musel ulovit balón ze vzduchu. Centr od rohového praporku nebyl ale nijak nebezpečný.

56
    Dynamo začíná přidávat na aktivitě. Českobudějovičtí vybojovali roh, který ale skončil v moci gólmana Čtvrtečky.

57
    Tomek se opřel do balonu. Jeho střela skončila vysoko nad.

58
    Tak to byla velká šance Sparty. Míč už směřoval na vzdálenější tyč, ke které brankář nedosáhl. Kulatý nesmysl nakonec českobudějovickou tyčku o pár centimetrů minul.

59
    Sparta hrozí podruhé v krátkém časovém sledu. Hašek se ideálně uvolnil a už měl před sebou jen brankáře Dynama. Vypálil ale nesmyslně nad branku.

61
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Sváta, přichází Novotný.

62
    Tomek na druhé straně hřiště vypálil slušnou dělovku. Moc nechybělo, aby jeho rána zapadla pod horní tyč.

65
    Sparta zahrávala roh. Novotný nebyl daleko od toho, aby doklepl volný míč. Luksch si ale celou situaci pohlídal.

67
    Dynamo sice ve druhém poločase přidalo, ale pořád na svého soupeře herně ztrácí. Sparta má více ze hry.

68
    Povedeně rozehraný roh překazil Budějovicím Vávra, který zůstal stát v ofsajdu.

70
    Řehoř centroval na vzdálenější tyč. Jeho pas vzduchem nikdo nezasáhl. Hraje Sparta.

71
    Žlutou kartu dostává Kadlec (SK Dynamo Č. Budějovice).

72
    Plachý výborně předložil míč Novotnému. Ten ale před prázdnou branku promáchl. To byla obrovská šance Pražanů.

72
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Kadlec, přichází Krejčí.

74
    Většina přítomných už viděla míč ve sparťanské síti. Po rohu byl už Čtvrtečka překonán, zastoupil ho ale jeden z obránců.

77
    Dynamo zahrávalo pokutový kop. Standardní situaci si hosté zopakují, tentokrát ale pošlou balón od rohového praporku.

79
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Mareček, přichází Plechatý.

80
    V souboji dvou osmnáctek byl úspěšnější českobudějovický Škoda, který dokázal zastavit svého soupeře. Míč poslal do autu.

81
    Rychlá a především zajímavá akce Dynama. Hosté svižně rozehráli a po levé straně se prohnalo duo útočníků. Po centru chtěl hlavičkovat Řehoř, byl však dobře pokrytý.

83
    Dynamo bude v závěru tlačit. Čtvrtečka znovu zasahoval.

83
    Perfektní práce Turyny a je pravděpodobně rozhodnuto. Střelec první branky doběhl s balónem až hluboko do pokutového území a předložil před prázdnou branku na ONDŘEJI NOVOTNÉMU. Ten měl lehkou práci.
    83. NOVOTNÝ - 2:0

83
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Řehoř, přichází Kalousek.

85
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Turyna, přichází Tvaroh.

86
    Pražané vedou už rozdílem tří branek. Góman Luksch sice první střelu vyrazil před sebe, následně se ale ONDŘEJ NOVOTNÝ dokázal do odkryté branky trefit hlavou.
    86. NOVOTNÝ - 3:0

87
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Mustedanagič, přichází Drchal.
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Plachý, přichází Kabele.

89
    Duel už se spíše dohrává. Dynamo už s výsledkem nic neudělá.

90
    Luksch si stáhl ze vzduchu vysoký centr. Přítomní už spíše čekají na závěrečný hvizd.

90

Ve druhém poločase sice Dynamo přidalo, góly ale dávala jen aktivnější Sparta. Snahu o vyrovnání zmařil Budějovickým Novotný, který zvýšil na 2:0. Brankou čtyři minuty před koncem si domácí výsledek jen pojistili.

To je z dnešního duelu vše. Přeji příjemný zbytek dne a u onlajnů znovu na shledanou. (12:59:09)