Dánsko – Česko 2:3 (kon.) | Skotsko – Švýcarsko 1:1 (kon.)
Skotsko
1:1 (0:0)
Švýcarsko
Sobota 02.04.2016, 15:30 • Širuch, Staré Město • Kvalifikace mistrovství Evropy do 17 let • Skupina 1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Skotsko

Aktuální postavení v kvalifikační skupině - 2. místo, 3 body, skóre 2:4
    Aktuální forma - V P
    Poslední zápas – vs. Česko 2:0 (21. Morrison, 64. McLennan)

Skotsko – Švýcarsko 0:0

Skotsko: McAdams – Morrison, Baur, Wilson, Hegarty – Meredith – McAllister, Burt (C), Hornby, Aitchison – Rudden
    Náhradníci: Wright, Gallacher, Peggie, Holsgrove, Watson, McLennan, Gilmour

Švýcarsko: Hunn – Herter, Schmid, Hajziti, Ribeiro – Asllani, Aliu, Pusič, Cagras – Bajrami (C) – Morandi
    Náhradníci: Schädeli, Catari, Sejdija, Volkart, Mallo, Toma, Kameraj

Rozhodčí: Farrugia Cann Trustin (MLT) – Luke Portelli (MLT), Jan Paták (CZE).

1

2
    Úvod zápasu se nese v opatrném duchu, o vzruch se postaral až Hornby, který fauloval Morandiho.

3
    Volný kop pro skotské fotbalisty, kteří se k němu dostávají po faulu Bajramiho. Skoti jsou na úvod o něco více u míče.

6
    Na první ohrožení jedné či druhé brány stále čekáme, Oba týmy nechtějí v prvních minutách příliš otevírat svou obranu, což je pochopitelné.

7
    Rohový kop pro skotské reprezentanty vyšel naprázdno, udden navíc fauloval Schmida a Švýcaři tak bez problému akci soupeře zastavují.

9
    Švýcarům se daří okupovat skotskou bránu. Rohový kop vyslal Bajrami, ale míč byl opět odvrácen za pomezní čáru. Bajrami si tak svůj centr zopakuje.

10
    Třetí rohový kop v řadě pro švýcarské fotbalisty. Tak do třetíce všeho dobrého?

11
    Skotská obrana tentokrát už další rohový kop nepřipouští a balon odvrací. Švýcaři ani při třech rozích nevyslali na McAdamse střelu, což není zrovna ideální situace. Ale šancí ještě bude za 70 minut hry dost.

14
    Oba týmy se relativně pravidelně střídají v držení míče. Do útoku se nyní hnali Švýcaři a Cagras se pokusil překvapit skotského brankáře, který ale jeho střelu chytá.

15
    Cagras se chtěl vydat znovu na zteč skotské brány, ale nedovoleně ho zastavil Hornby, který si vysloužil žlutou kartu.

17
    Švýcarsko v posledních minutách převzalo iniciativu a za svou aktivitu jsou odměněni v pořadí čtvrtým rohovým kopem. K praporku se staví opět Bajrami.

18
    Bránící se Skotové však opět odvrátili do pole za šestnáctkou. Švýcaři se však rychle dostali zpět k míči a akci zakončil střelou Asllani, jehož pokus McAdams chytá. Na střely je to tak 2:0 pro švýcarské fotbalisty.

20
    Skotsko zahrávalo volný kop na polovině soupeře. K míči se postavil Burt, ale k ohrožení brány, jež hájí Hunn, nedošlo.

22
    První skotská šance končí střelou mimo tři tyče! McAllister se dostal do zakončení po volném kopu za faul Pusiče, ale netrefil se.

23
    Hra se rychle přesunula na druhou polovinu a McAdams si připisuje třetí zákrok. Mladý brankář Skotska se v první půli moc nenudí.

26
    Trochu hlušší pasáž hry ukončil střelou z přímého volného kopu Bajrami, kterému však rána příliš nesedla a míč poslal mimo.

27
    Útočná akce týmů z britských ostrovů končí ziskem rohového kopu, který do hřiště uvede McAllister.

28
    Hornby se dostal k zakončení, ale míjí Hunnovu bránu. Brankář Švýcarska bude odkopávat.

30
    Skotský útok skončil nezdarem, a navíc Rudden fauloval Bajramiho, za což si vysloužil žlutou kartu.

32
    I další skotský výpad končí pouze faulem při boji o míč. A znovu se faulu dopustil Rudden, který si bude muset dávat velký pozor.

33
    Bajrami se opět dostává k exekuci rohového kopu po rychlém útoku Švýcarů. Ani z tohoto mráčku ale nezaprší, když po faulu Hertera se k míči dostávají skotští fotbalisté.

34
    McAllister si nesrovnal správně mířidla a svou střelu poslal mimo Hunnovu bránu. Skoti prozatím ostřelují švýcarskou svatyni, ale mezi tři tyče se doposud netrefili.

37
    Velká šance, do které se před koncem první půle dostali Švýcaři! McAdams však střelecký pokus Aliua chytá a hájí čisté konto!

39
    Tempo hry se před koncem prvního poločasu výrazně uklidnilo, hraje se zejména ve středu, obrany obou týmů jsou nyní pevné.

40
    Tak ještě jedna švýcarská šance z rohového kopu, kterého se ujme Bajrami.

40+1
    Skoti míč odvrací do bezpečí. A to už se nám nastavuje čas po uplynutí čtyřicáté minuty.

40+1

První poločas zápasu mezi Skotskem a Švýcarském gól nepřinesl, ačkoliv o poznání blíže k němu měli fotbalisté z krajiny Helvétského kříže. Velkou šanci Aliua pár minut před koncem McAdams zneškodnil, stejně jako i předchozí střelecké pokusy.

Druhý poločas začne přibližně v 16:24.

41

41
    Hned na úvod druhého poločasu se do akce dostávají Skotové! Střelu McAllistera vytěsnil Hunn na rohový kop, se kterým si ale obrana Švýcarů poradila.

43
    Dvě zablokované střely měli Švýcaři. Napřed Morandi a poté Cagras, který se dostával do zajímavé pozice. Je z toho alespoň roh.

44
    Skotská obrana odvrací do bezpečí.

45
    Máme tu první střídání v utkání. Na hriště se podívá skotský reprezentant Gallacher, který vymění Morrisona.

46
    Skotsko právě vstřelilo branku!
    A máme tu úvodní gól zápasu! Burt vymyslel přihrávku na JACKA AITCHISONA, který pokořuje švýcarského brankáře Hunna!

48
    S inkasovaným gólem se Švýcaři nehodlají smířit a vrhají se do útoku. Vybojovali rohový kop.

48
    Tentokrát se k rohovému praporku postavil Pusič, ale i jeho rozehrávku nakonec skotská sestava odvrací mimo nebezpečí.

50
    Bajrami se odhodlal ke střele záhy po rozehrání volného kopu, ale nevměstnal míč mezi tři tyče!

50
    Střídání také na straně Švýcarů. Kameraj nahrazuje na hřišti Pusiče.

52
    McAllister fauloval Hertera a skotský tým přichází o držení míče.

55
    Švýcarskému týmu se v posledních miutách jen těžko daří dostat míč do střelecké pozice. Skotové hájí jednobrankové vedení.

57
    Naopak se sami snaží navýšit vedení. Ruddenova akce končí faulem Ribeira.

58
    K rozehrávce přímého volného kopu se postavil McAllister a po jeho rozehrávce se dostal do zakončení Baur, kterého však Hunn vychytal.

61
    Švýcarský tým se nadále neúspěšně snaží o výpady na polovinu soupeře. Tentokrát je zastavil ofsajd Morandiho.

64
    Aktivní Rudden na hrotu skotské sestavy byl znovu faulován. Schmid se postaral o jeho nedovolené zastavení.

64
    Jenže skotskou šanci na útok zastavuje faul McAllistera.

65
    Na hřišti se trochu přiostřuje, třetí faul během krátké doby. Kapitán Švýcarů Bajrami si dokonce vysloužil žlutou kartu.

65
    Burt se dostával k rychlému zakončení, ale jeho střela byla zablokována.

67
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Asllani, přichází Volkart.

68
    Rudden má pro dnešek na hrotu odpracováno. Místo něho si zahraje v posledních zhruba 12 minutách McLennan.

70
    Konečně se švýcarským fotbalistům podařila kloudnější akce ve druhé půli, bohužel však Cagrasův pokus byl zblokován obranou. Dočkáme se závěrečného náporu Švýcarů, kteří byli velmi aktivní v první půli?

72
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Máme vyrovnáno! Spoludíl viny na tom má skotský fotbalista Meredith, který fauloval Kameraje a nabídl soupeři přímý volný kop, ke kterému se postavil NEDIM BAJRAMI, jenž se postaral o vyrovnávací trefu!

73
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Cagras, přichází Sejdija.

74
    Vyrovnávací gól nalil do švýcarských těl novou energii, do dobré šance se dostal Kameraj, ale nakonec je z toho jen střela vedle brány!

76
    Střelec úvodního gólu, Aitchison, se dostal do dobré šance, jenže jeho střelu dokázal brankář Hunn vychytat! Důležitý zákrok švýcarského gólmana.

77
    Útok střídá útok – o několik desítek metrů dál se ke střele dostal Sejdija. Jeho pokus však byl nepřesný.

78
    Švýcar Herter po faulu na McAllistera uviděl od rozhodčího žlutý kartonek.

78
    Burt se mohl stát hrdinou okamžiku, ale Hunn předvedl další zákrok ze svého repertoáru.

79
    Herter se na druhé straně trávníku tlačil do zakončení, ale byl zablokován.

80
    Další žlutá karta pro švýcarské mužstvo. Hajrizi je potrestaným.

80+1
    Útočnou akci Skotska, už v nastaveném čase, zastavil ofsajd Burta.

80+2
    Švýcaři mohli dokonat obrat ve skóre, ale skvělou příležitost spálil Kameraj, který byl zablokován. Z druhé vlny se ještě ke střele dostal Bajrami, ale McAdams inkasovaný gól nepřipustil.

80+3
    Ještě jedenz zásah McAdamse, který vychytal další střelecký pokus Bajramiho!

80+3

Je po zápase, který se nakonec v samém závěru ukázal jako velmi útočný. Dva góly nakonec přinesly bod pro každý tým, což se zdá spravedlivé. i když Švýcaři předvedli několik velmi dobrých akcí a dostali se do více šancí. Skotsko na druhé straně zvládlo závěrečný nápor soupeře, který se snažil o zisk tří bodů.

Z dnešního utkání je to tedy vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek dne. (17:14:12)