Lotyšsko – USA 1:12 (kon.) | Dánsko – Finsko 1:4 (kon.) | Rusko – Lotyšsko 7:0 (kon.)
Švýcarsko – Švédsko 1:8 (kon.)
New York Islanders
4:3 (0:1, 3:2, 0:0 - 1:0) Stav série: 2:1
Florida Panthers
Pondělí 18.04.2016, 02:00 • Barclays Center, New York • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám klidný vstup do nového pracovního týdne. (05:42:12)
    Ostrované otočili nepříznivě se vyvíjející zápas a v sérii se ujímají vedení

Československá stopa v utkání:
    Jiří Hudler (FLA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:03
    Jaromír Jágr (FLA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:14

Marek Židlický (NYI) a Jakub Kindl (FLA) do utkání nezasáhli.

Vyhraná vhazování: 56% – 44%.

Třiasedmdesát minut dlouhé utkání je u konce. Florida ztratila slibně rozehrané střetnutí a ve třetím čtvrtfinále Východní konference podlehla domácím Ostrovanům 3:4. To znamená jediné, Panteři v příštím zápase potřebují bezpodmínečně zvítězit, jinak poté budou muset vyhrát tři duely v řadě, což se v playoff NHL často nestává.

72:31 Thomas HICKEY - 4:3

72:31
    Islanders právě vstřelili branku!
    Diváci v Barclays Center jsou na nohou, Ostrované v 73. minutě dávají vítěznou branku a v sérii se vrací do vedení! Celé vítězné akci předcházela Kuljominova střela od modré čáry, kterou Luongo s potížemi vyrazil před sebe a domácí tak mohli pokračovat v akci. Petrovic následně v rohu odevzdal kotouč Nelsonovi, po jehož přihrávce se z prostoru mezi kruhy prosadil THOMAS HICKEY, u kterého byl bránící Jágr o chviličku později než bylo potřeba. Asistence: Brock Nelson, Josh Bailey.

71:57
    Jágr v souboji dvou bývalých Medvědů bojoval o puk s Boychukem, který jej nakonec v rohu hřiště zalehl.

71:42
    Přechod přes útočnou modrou Panterům úplně nevyšel, sudí si všiml ofsajdu.

71:18
    Mathesonova střela od modré byla nepřesná, ke kotouči se tak na chvíli dostali i domácí hráči.

70:55
    Ostrované se navíc mohou spolehnout na výtečné vhazování, které jim před Greissem pomohlo také nyní.

70:39
    Hamonic špatně rozehrál a neplánovaně vyhodil kotouč na zakázané uvolnění. To naštěstí pro Islanders přišlo jen pár sekund po posledním přerušení.

70:30
    Kuljomin ztratil puk ve vlastním pásmu, od důrazného Nicka Bjugstada ale kotouč zamířil pouze pod výstroj Greisse.

69:41
    První útok Floridy nehraje v prodloužení vůbec zle, nyní vypracoval šanci pro Gudbransona, který ale netrefil zařízení.

69:06
    A opět Huberdeau, který se vynořil zpoza domácí branky, do které však kotouč nepropasíroval.

68:58
    Po nastřelení Ekblada si k odraženému kotouči našel cestu Huberdeau, jenž z neúplně ideálního úhlu nepřekonal Greisse, který si pohlídal prostor u své pravé tyče.

68:19
    Islanders vyhodili puk přes většinu hřiště, zakázané uvolnění se ale nepíská.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 26. Pulock (Okposo, Tavares), 32. Prince (Pulock, Haan), 37. Nielsen (Tavares, Okposo), 73. Hickey (Nelson, Bailey) – 3. Smith (Petrovic, Matheson), 22. Barkov (Smith, Huberdeau), 28. Bjugstad (Smith, Kulikov)

New York Islanders: Greiss (Berube) – Leddy, Hamonic, Hickey, Boychuk, de Haan, Pulock – Okposo (A), Tavares (C), Nielsen (A) – Bailey, Nelson, Kuljomin – Strome, Quine, Prince – Clutterbuck, Cizikas, Martin.
    Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Campbell (A), Gudbranson, Kulikov, Petrovic, Matheson – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Bjugstad, Jokinen (A) – Purcell, McKegg, Hudler – Thornton, MacKenzie, Wilson.

Rozhodčí: Rooney, St. Laurent – Heyer, Shewchyk

Diváci: 15 795