Estonsko – Litva 2:7 (kon.) | Litva – Rumunsko 5:1 (kon.) | Velká Británie – Estonsko 4:3 (po pr.)
Ukrajina – Chorvatsko 4:1 (kon.)
Ukrajina
4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Chorvatsko
Pondělí 18.04.2016, 20:00 • Dom Sportova, Záhřeb, Chorvatsko • Mistrovství světa - I. B Divize • 2. kolo

Zítra mají týmy volný den, turnaj v Záhřebu pokračuje ve středu třemi zápasy a my Vám samozřejmě všechny přineseme v podrobných online přenosech. Dnes je to od nás vše. Děkujeme za pozornost a přejeme klidnou noc. (22:15:37)

Chorvaté sice byli v celém utkání střelecky aktivnější, ovšem tato statistika je značně zkreslující. Ukrajinci měli prakticky od začátku utkání pod kontrolou, hráli to, co potřebovali a troufám si tvrdit, že dnes zdaleka nemuseli předvést své maximum. Chorvaté drželi s favorizovaným soupeřem krok prakticky jen první třetinu. Ukrajina si tedy připisuje ve svém druhém utkání na turnaji druhou poměrně jednoznačnou výhru a společně s Litvou je jediným celkem turnaje, který zatím neztratil bod. Naopak domácí reprezentace musí zabrat. Po včerejší prohře s Velkou Británií v poměru 1:4 padli Chorvaté naprosto totožně i s Ukrajinou a pokud ve středu proti Rumunsku nezaberou, můžou je čekat záchranářské problémy.

Střely na branku (ve 3. třetině) 7 – 9
    Střely na branku (celkem) 28 – 33

Na počest vítězného celku nyní zní halou Dom Sportova ukrajinská hymna.
    Nejlepší hráči zápasu

Nejlepším hráčem Chorvatska byl vyhlášen Bruno Kegalj, z týmu Ukrajiny zase autor čtvrté branky Oleg Šafarenko.

Ve třetí třetině Ukrajinci bez sebemenších problémů kontrolovali tříbrankový náskok, který si vybojovali v úvodních dvou třetinách. Místy to na ledě dosti jiskřilo, hráči si za rozhodnutého stavu vyřizovali účty.

59:46
    Romaněnko vypálil od modré čáry, jeho střela byla sražena do rohu kluziště.

59:30
    Chorvatům se povedlo vyhodit puk pryč z obranného pásma.

59:14
    Pobjedonoscev vypálil prudce z první od modré čáry, jeho projektil zaplachtil mimo bránu.

58:27
    Ještě jedná přesilová hra pro Ukrajinu. Nathan Perkovich dostal dvě minuty za seknutí do Babynce. Chorvatskému forvardovi se vyloučení vůbec nelíbilo a při usednutí na trestnou lavici ještě ironicky zatleskal buď rozhodčímu, nebo Babyncovi za údajné simulování.

58:10
    Do útočného pásma se vydali Ukrajinci, kteří na chvíli rozvinuli kombinaci u Tomljaničovy brány.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a s největší pravděpodobností i celého zápasu.

57:01
    Kapitán Jacmenjak to zkusil vzít na sebe a prosmýknout se před bránu individuálně. Nakonec se dostal k zakončení, ovšem jeho projektil byl sražen bránícím Aleksjukem.

56:40
    Ukrajinci zkrátka bez větších problémů kontrolují hru a směřují k druhé výhře na turnaji.

55:56
    Macaulay měl na pravém kruhu dost času a prostoru k přípravě střely. Ani to chorvatskému bekovi příliš nepomohlo, jeho projektil byl zblokován a Zacharčenko nemusel zasahovat.

54:59
    Potlesk si vysloužil Blagus, který nepustil do brejku dobrým obranným zákrokem u mantinelu Babynce.

54:35
    Chorvaté si vytvořili mírný tlak a Perkovich nahazoval puk na bránu, ovšem ten k Zacharčenkovi neprošel.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 3. Černyšenko, 15. Isajenko (Petrangovskij), 21. Zacharov (Babynec), 27. Šafarenko (Michnov, Aleksjuk) – 19. Mikulič (Jarcov)

Ukrajina: Zacharčenko (Ševčuk) – Tolstuško, Petruchno, Isajenko, Romaněnko, Andrejkiv, Pobjedonoscev, Žovnir, Aleksjuk – Zacharov (C), Babynec, Blagy – Kiča, Petrangovskij, Gniděnko – Šafarenko, Michnov, Bondarjev – Tymčenko, Gavryk, Černyšenko.
    Chorvatsko: Tomljenovič (Rosandič) – Jamenjak (C), Macaulay, Puzič, Ljubič, Tadič, Kegalj, Silovič, Smolec – Blagus, Rendulič, Perkovich – Miličič, Brine, Glumac – Jankovič, Vukoja, Jarcov – Sakic, Mikulič, Mirič.

Rozhodčí: Bergamelli – Park, Rakovič