Finsko – Česko 2:3 (kon.) | Švédsko – Rusko 4:1 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Stav série: 1:3
Washington Capitals
Čtvrtek 21.04.2016, 01:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Philadelphia Flyers je na pokraji vyřazení a v noci ze středy na čtvrtek se bude pokoušet v domácím utkání s Washingtonem sérii prodloužet. Výhra je bezpodmínečná, ale jak se s tím popere parta okolo Jakuba Voráčka a Cladea Girouxe?

Flyers, hrající na pokraji vyřazení, se po dvou venkovních prohrách 0:2 a 1:4 museli vypořádat s debaklem, který jim před domácími fanoušky nadělil skvělý Washington. Ten potvrzuje, že vítězství v celé základní části NHL nebyla náhoda a po vítězství 6:1 deklasuje osmý tým Východní konference.

Washington se i v prvním kole playoff může spolehnout na své osvědčené opory v čele s Alexanderem Ovečkinem. Padesátigólový střelec ze základní části nasázel Philadelphii už tři góly a je jedním z pilířů útoku Capitals. Ve výborné formě hraje i obránce John Carlsson, momentálně s Nicklasem Backströmem nejproduktivnější hráč týmu. Oba hokejisté si zapsali již 6 bodů, přičemž Carlsson s bilancí 3+3 a Backström za gól a pět nahrávek.

Philadelphii ani nedrží moc brankář Mason, který prozatím odchytal všechny tři zápasy, ve kterých inkasoval celkem 12 gólů a je otázkou, zda pro čtvrtý duel nedostane příležitost Michal Neuvirth. To se však dozvíme až před zápasem, což ostatně potvrdil i trenér týmu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Mason) – Streit, Schultz, Gostisbehere, MacDonald, Gidas, Manning – Simmonds, Giroux, Schenn – Gagner, Raffl, Voráček – Read, Cousins, Laughton – McDonald, White, VandeVelde

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Carlson, Schmidt, Chorney, Orlov – Oshie, Backström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Johansson, Richards, Chimera – Wilson, Beagle, Winnik

Rozhodčí: Wes McCauley, Francis Charron – Brad Kovachik, Ryan Galloway.

00:01

00:17
    Hned na úvod musel Holtby k ledu a krýt střelecký pokus domácích. Puk nakonec proletěl těsně vedle.

00:33
    Zápas začal hodně zostra, Oshie na druhé straně prověřil připravenost Neuvirtha, který chytá první zápas v letošním playoff.

01:05
    Tyč zazvonila za českým brankářem, který se snažil kotouč vytěsnit, ale se střelou Kuzněcova mu musela pomoci branková konstrukce!

02:08
    Hraje se dlouho bez přerušení, více puk v držení mají hostující Caps, kteří se však nemohou nyní dostat do střelecké pozice a jsou za brankou Flyers. Jejich přechodu do útočného pásma předcházel střelecký pokus Gudase, který Holtby vyrazil.

03:13
    Pokračuje dlouhá pasáž hry bez přerušení. Oba týmy se nyní nemohou natlačit k zakončení a puk létá zejména podél mantinelů a svádí se souboje za oběma brankami. Počty hitů na obou stranách stoupají, zatímco střely stagnují.

04:01
    Taktika nahazovaných puků do útočných pásem nepřináší žádné delší usazení v útočných zónách s možností kombinace.

04:48
    Gudas se vrhal v pásmu Washingtonu po odraženém puku, ale jeho rána se odrazila pouze od zadního mantinelu!

05:03
    Bude se poprvé vylučovat! Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Taylor Chorney z Washingtonu.

05:12
    Capitals se daří okamžitě vyhodit puk přes všechny čáry.

05:51
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru! Na modré čáře se k přihrávce dostává SHAYNE GOSTISBEHERE, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně bezmocného brankáře Holtbyho, který byl výborně cloněn! Asistence: Claude Giroux, Wayne Simmonds.
    05:51 Shayne GOSTISBEHERE - 1:0

Washington sice zkusil Challenge, ale neuspěl. Brankář Holtby nebyl nijak atakován, Branka platí.

06:27
    Hokejisté Philadelphie se vrhli do zápasu skutečně po hlavě a hrají neskutečně tvrdě. Sílu Whitea za brankou Caps pocítil Niskanen, který byl čistě sražen k zemi.

07:50
    Gudas dvakrát za sebou předvedl obětavý blok a nepropustil na svého krajana v brance Flyers nebezpečné projektily Oshieho a Carlsona.
    07:50 Gudas zablokoval střelu Oshieho, která hodně štípla

08:25
    Postavení mimo hru při přechodu do útočného pásma Flyers přerušuje hru a přichází první komerční přestávka.

08:31
    Nepovedená rozehrávka Washingtonu na protečování končí postavením mimo hru.

09:09
    Po střele Gagnera na Holtbyho se Washington raději osvobozuje výhozem na zakázané uvolnění.

09:48
    Po ztrátě domácích se do průjezdu skrz střední pásmo vrhnul hostující Beagle, ale tísněn obránci nedokázal úspěšně zakončit. Vybojoval však po sražené střele útočné pásmo.

10:23
    Oshie se pokusil zakončit obratem okolo branky Neuvirtha, ale puk mu ujel z hole a odklouzal do pravého rohu.

11:22
    Domácí se snaží marně po přechodu útočné modré vydolovat puk od mantinelu. Po pár vteřinách o zónu přichází.

12:08
    Dlouhé otálení s rozehrávkou zpoza branky Washingtonu si vysloužilo bučení tribun.

12:44
    Kotouč se odrazil z prostoru u zadního mantinelu před Holtbyho a po dorážce se hnal Gagner, ale nedokázal klečícího brankáře hostí pokořit!

13:34
    Postavení mimo hru pozastavuje hru Washingtonu. Komerční přestávka.

14:12
    Neuvirth svou holí píchnul do klouzajícího puku a sebral tím možnost útočícího týmu k ohrožení jeho branky.

14:48
    Gostisbehere od modré čáry vyslal hodně jedovatou střelu směrem na Holtbyho, který ale neudržel puk ve výstroji a následně se v přetahování se Simmondsem sklouznul po ledě, když nejde přesně určit, zda přidržel Simmondsovu hokejku nebo naopak Simmonds se natolik zamotal svou výstrojí do Holtbyho, že ho s sebou odtáhl z brankoviště.
    14:48 Holtbyho projížďka po ledě

15:40
    Po Neuvirthově zákroku proti střele Williamse je hra přerušena a následuje komerční přestávka.

16:07
    Hodně nepříjemný okamžik! Laughton po střetu s Carlsonem u zadního mantinelu zůstává ležet na ledě a ač komunikuje s přiběhnuvším členem realizačního týmu Flyers, tak není schopen vstát.
    16:07 Nekontrolovaný pád Scotta Laughtona

16:07
    S Laughtonem to nevypadá vůbec dobře. Po střetu s Carlsonem upadl a nekontrolovaně narazil na zadní mantinel. Kolem něho se sbíhají členové Flyers i zdravotníci s nosítkami.

Po zafixování hlavy a krku je Laughton naložen na nosítka a odvážen z ledu.
    O domácího hokejistu je postaráno, doufejme, že bude v pořádku

16:10
    Hra pokračuje vhazováním ve středním pásmu.

16:43
    Neuvirth chytá nahozený kotouč do lapačky a přerušuje hru.

17:08
    Gudas s Manningem si ve vlastním pásmu vyměnili puk a rozehrávají středem neutrální zóny.

17:45
    Voráček se, po několika marných pokusech týmu o průnik přes útočnou modrou, chopil puku, nabruslil si do levého kruhu pro vhazování a prověřil betony Holtbyho.

18:09
    Na druhé straně ledu musel Neuvirth čelit pokusu Burakovskyho, ale nezaváhal.

18:43
    Nebezpečná Ovečkinova střela se obtiskla jen od zadního mantinelu za Neuvirthem.

19:22
    Hosté pokračují v kombinaci v pásmu domácích. Ovečkinovu střílenou přihrávku se snažili marně hned dva spoluhráči tečovat a kotouč tak prošel až na Neuvirtha, který vyrazil.

19:59
    Společně se sírenou ještě Neuvirth musel čelit jedné střele, ale i tu pokryl!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetinu zakončili hosté mohutným náporem, jemuž ale brankář Flyers dokázal odolat a podržel těsné vedení domácích. Toho dosáhl využitou přesilovkou Gostisbehere, avšak první třetina byla dosti ovlivněna zraněním Scotta Laughtona, který musel být z ledu odvezen na nosítkách a čekal ho transport do nemocnice.

Druhá třetina začne přibližně v 02:11.

Poměr střel na branku v první třetině: 12-10

20:01

20:31
    Giroux po přejezdu útočné modré přihrával na střed do jízdy Schennovi, ale pro něho byla přihrávka až příliš předhozená k Holtbymu, který lapil kotouč dřív.

21:25
    Philadelphia prozatím hraje nejlepší zápas v sérii a drží zaslouženě jednogólové vedení. Vzhledem k produktivitě Washingtonu by však co nejdříve potřebovala vedení pojistit a za tím účelem se snaží vybojovat každý nahozený puk do pásma soupeře. A to stojí hodně sil.

22:29
    Neuvirth ve snaze o zákrok byl jedním ze svých spoluhráčů zatlačen do vlastní klece. Hosté z akci nic nevytěžili.
    22:29 Neuvirth při své práci schytal skluz vlastního spoluhráče

22:58
    Carlson nedokázal odpálit kotouč do bezpečí a využít se toho pokusil McDonald, jehož střela však šla těsně vedle.

23:11
    Vzápětí si Holtby přeci jen sáhl na kotouč při střele McDonalda. Jeho střelu nepropustil.

23:51
    Holtby podruhé dnes kapituluje po střele od modré čáry! Tu první sice dokázal vyrazit do rohu, ale kotouč se rychle vrátil zpět na hranici pásma k ANDREWU MACDONALDOVI, jenž prostřelil brankáře Washingtonu! Asistence: Wayne Simmonds, Brayden Schenn.
    23:51 Andrew MACDONALD - 2:0

24:41
    Aktivita domácích po skórované brance neztrácí na intenzitě, Voráček s Gagnerem se za brankou soupeře snažili atakovat rozehrávku hostí.

25:22
    Další Holtbyho zákrok a přerušení hry, tentokrát po ráně Gagnera, jenž si vynucuje vhazování v útočném pásmu.

25:46
    Neuvirth si dnešní utkání viditelně užívá a blýskl se parádním zákrokem lapačkou proti střele od modré, jíž vyslal na jeho klec třígólový Carlson.
    25:46 Střelu Carlsona chytá Neuvirth efektně do lapačky

26:24
    český brankář po dalším zásahu přerušil hru. Komerční přestávka.

27:25
    Snahu Chimery o přesun do útočného pásma zastavuje postavení mimo hru, do kterého se před příjmem přihrávky dostal.

27:39
    Chorney na poslední chvíli zablokoval puk letící na Holtbyho branku a pomohl tak svému brankáři.

28:18
    Kombinace Voráčka s Rafflem končí pouze střelou vedle klece brankáře Caps.

28:35
    Michael Raffl se hnal do úniku na branku Washingtonu, ale nebyl rychlejší než vracející se dvojice beků soupeře a tak místo vymýšlení průchodu ke kličce před Holtbym raději vystřelil z prostoru před kruhy. S tím si brankář hostí poradil.

29:36
    Velmi dlouho se bojuje o puk za Neuvirthovou klecí. Český brankář se snaží kontrolovat pohledem situaci, ta je ale hodně nepřehledná.

30:06
    Kotouč nakonec je vytěsněn do neutrální zóny.

30:20
    Po přerušení hry přichází komerční přestávka.

30:47
    Ovečkin přihrál do úhlu na Oshieho a ten i přesto zkusil štěstí, ale poslal puk jen do boční síťky.

31:41
    Voráček se sice natahoval ve středním pásmu po puku, ale prudký pas zachytit nedokázal. Zakázané uvolnění vrací hru před Neuvirtha.

31:59
    Nebezpečná přihrávka zpoza Holtbyho klece byla zabržděna a kotouč odklízeli pozorní obránci Washingtonu. Pro Holtbyho štěstí, že si puk, o kterém nevěděl, nesrazil při přesunu do branky.

33:02
    Tempo hry se výrazně zvýšilo, oba týmy se prostřídali v držení útočného pásma a pasáž hry zastavuje postavení Ovečkina mimo hru. Krátce předtím jeho střelu zablokoval Streit.

33:33
    Zakázané uvolnění Capitals po neprotečovaném pasu skrz střední pásmo.

34:07
    Výborný obranný zákrok Gudase, který křížil unikajícího Williamse a nepovolil mu zakončit! Akce hostí sice ještě pokračovala, ale s Kuzněcovovým pokusem si Neuvirth poradil, pozastavil hru a následuje komerční pauza.

34:31
    Bude se vylučovat na straně domácích. Dvě minuty vyfasoval Gagner, který se provinil nedovoleným bráněním na obranné modré proti Williamsovi.

34:41
    Flyers rychle vyhazují přes všechny čáry.

35:19
    Carlsonův nahozený puk směrem před branku dokázal Neuvirth vyrazit na hokejku svého spoluhráče, který odpálil kotouč do bezpečí přes všechny čáry.

35:56
    Kuzněcov odvážně pronikal skrz bránící hráče, ale Neuvirtha neohrozil.

36:25
    Puk je vytěsněn z obranného pásma Philadelphie, která se ubrání tomuto oslabení.

36:31

37:07
    Beagle těsně za modrou čárou zkoušel své štěstí, ale neprotlačil puk přes tísnící obránce domácích.

37:43
    Flyers se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění. Jejich cíl je jasný – udržet dvougólové vedení do konce druhé třetiny.

37:48
    A to se jim s největší pravděpodobností povede. Backstrom totiž nasadil kravatu MacDonaldovi a jde pykat na dvě minuty za držení.

37:50
    Ačkoliv domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu, kotouč jim utekl do neutrální zóny.

38:16
    Je poměrně rychle po přesilovce! Proti pravidlům se totiž provinil Jakub Voráček, který si přidržel dle rozhodčích Beaglea a síly na ledě se vyrovnají.

38:37
    Ovečkin po přejezdu útočné modré zkusil střelu přes bránícího Gudase, ale ten blokem srazil puk do ochranné sítě.

39:07
    Zmatky v obraně Philadelphie pustily ke střele od modré Schmidta, jenž se dostal k odraženému kotouči. Ale Neuvirth zůstává stoprocentní.

39:48
    Začíná zkrácená přesilovka Washingtonu. Přesně v tu chvíli si Neuvirth zapsal důležitý zákrok proti střele soupeře a drží vedení domácích.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá dvacetiminutovka přinesla o poznání vyrovnanější hru a několik výborných zásahl Michala Neuvirtha, který drží čisté konto a vysoce produktivního soupeře drží stále zkrátka. Naopak Flyers se podařilo navýšit své vedení po gólu MacDonalda od modré čáry a domácí tak prozatím zdárně bojují o prodloužení série.

Třetí třetina začne přibližně v 03:10.

Poměr střel na branku: 21-19
    Bodyčeky: 22-29

40:01

40:20
    Giroux si poradil se střelou Niskanena, kterou nepropustil na Neuvirtha.

41:15
    Flyers se vrhají do útoku. Manningovo zakončení zvládá pokrýt Holtby, který kotouč vyrazil.

42:38
    Washington právě vstřelil branku!
    A máme tu kontaktní gól Capitals, kterého po závaru před Neuvirthem a vyraženém puku od českého gólmana dosahuje T.J. OSHIE, jenž se dostal k dorážce a vykřesává naději pro Washington. Asistence: Matt Niskanen, Karl Alzner.
    42:38 T.J. OSHIE - 2:1

42:57
    Další zásah Neuvirtha, na kterého vyslal střelu Carlson. Český brankář se nyní musí hodně ohánět.

43:15
    Po další Carlsonově střele, kterou se podařilo Voráčkovi zablokovat, se Philadelphie dostává s pukem do středního pásma a dává Neuvirthovi čas k oddechu.

43:52
    Gotisbehere vyslal jedovku směrem na branku Holtbyho, ale svůj cíl minul.

44:52
    Hraje se dlouho bez přerušení a rychlé tempo s sebou přináší chyby ve hře obou týmů, které často přichází o puk a nemohou se usadit v útočných třetinách.

45:26
    Simmonds vybojoval puk a hnal se na Holtbyho, jeho střelecký pokus však zablokoval svou nohou Niskanen.

46:31
    Pasáž bez přerušení ukončuje puk na střídačce Philadelphie. Komerční přestávka.

46:48
    Neuvirth se snažil ve svém brankovišti pokrýt prostor a nakonec ani nemusel zasahovat. Další závar mezi kruhy mu však nadělal výrazné problémy.

47:11
    Gagner úspěšně zablokoval nebezpečnou střelu Burakovskeho, které předcházel odvážný průchod Kuzněcova do útočného pásma.
    47:11 Burakovsky puk na Neuvirtha neprotlačil

47:53
    Neuvirth je pod dělostřelbou hostujícího týmu. Další projektil na něho vyslal od modré Chorney. Český brankář stále předvádí výborný výkon, když inkasovaná branka rozhodně nemůže jít na jeho vrub.

49:08
    Tohle vůbec nebyl snadný zákrok pro Neuvirtha! Nate Schmidt přetavil přihrávku z levé strany k ráně z první, ale brankář domácího týmu se včas přesunul.
    49:08 Schmidtovu střelu z voleje Neuvirth chytá

49:47
    Ovečkinova střela od mantinelu proletěla těsně kolem levé tyčky Neuvirtha! Nápor Washingtonu pokračuje.

50:10
    Neuvirth si musí přijít jako na střelnici. Střelu Burakovskyho jen vyrazil před sebe a po puku musel skočit, aby přerušil hru. Komerční přestávka.

50:32
    Na krátkou chvíli se Philadelphii podařilo vyvézt puk mimo vlastní třetinu, ale hosté se rychle vrací.

50:48
    Vhazovat se bude před Holtbym, který musel pozastavit hru po střele Streite.

51:24
    Hosté s pukem zajeli za Neuvirthovu branku, ale domácím se podařilo své pásmo vyčistit. Po delší době hra plyne častěji i mimo obrannou třetinu Flyers.

52:13
    Další výtečný zásah Michala Neuvirtha, kterému se podařilo odolat dvojitému zakončení Johanssona a Wilsona! Následně jeho spoluhráči vyváží puk mimo své pásmo.
    52:13 Michal Neuvirth odolává náporu Washingtonu

53:03
    Neuvirth sbírá nahozený puk do lapačky a přerušuje hru.

53:37
    Gudas s Manningem zpomalují hru klidnou rozehrávkou z vlastního pásma. Jejich spoluhráčům se ale ve středním pásmu nepodařilo puk udržet.

54:16
    Gudas se vrhnul do střely Richardse a nepropustil ji na Neuvirtha, který byl krátce po zásahu a nestihl by reagovat na dorážku!

54:28
    Komerční přestávka po dalším zásahu Neuvirtha, jenž vytěsnil puk přes plexi do ochranné sítě. Orlov si na něho nepřišel.

Hokejisté Washingtonu již přestříleli soupeře v poměru 31-24. Neuvirth ve třetí třetině pokryl 11 z 12 střel Capitals.

54:37
    Carlsonovo zakončení z pravého kruhu pro vhazování zablokoval svou hokejkou Streit. Kotouč vyletěl mimo kluziště a neohrozil nakonec Neuvirtha.
    54:37 Streit blokuje nebezpečnou střelu Carlsona

54:51
    Wilson v útočném pásmu zalehnul puk a hra je vykázána do středního pásma.

55:54
    Philadelphia se snaží bruslit s každým ze soupeřů a daří se jim tak narušovat kombinaci Washingtonu, který se nemůže usadit v útočném pásmu.

56:34
    Domácí drží puk ve středním pásmu a snaží se ukrojit co největší kus ze zbývajícího času.

57:13
    Washington se sice drží v útočném pásmu, ale Orlov ani Kuzněcov si nemůžou najít prostor ke střele.

57:32
    Neuvirth skočil mezi brusle několika hokejistů bojujících před brankovištěm, aby ukryl puk do lapačky.

57:43
    šarvátka v obranné třetině Washingtonu, do které se zapojil i Radko Gudas, který rychle přišel o helmu. Vylučovat se ale nejspíš nebude.

57:43
    Nebude, ale vhazuje se v obranném pásmu domácích, kteří se ještě před strkanicí provinili přihrávkou rukou.

58:00
    Hodně tvrdý hit předvedl Brandon Manning na Toma Wilsona, kterého doslova sestřelil k ledu. Pokračuje se bez vylučování.
    58:00 Manning sestřelil Wilsona

58:34
    Washington už už odvolal brankáře Holtbyho, ale hra byla přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu. Holtby se tak vrací na půl cesty od střídačky.

58:44
    A je mu zabráněno v odchodu, domácí totiž dostali puk do útočného pásma.

58:59
    Holtby už ani nečeká na usazení svých spoluhráčů v útočném pásmu a odjíždí na střídačku!

59:12
    Philadelphii se podařilo vyhodit tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

59:41
    Až nyní se hosté usazují v útočném pásmu.

59:57
    Ale vyrovnat nedokáží! Ovečkinova střela od modré neprošla!

Philadelphia to dokázala, Michal Neuvirth to dokázal, série mezi Philadelphií a Washingtonem bude pokračovat!

Hokejisté Washingtonu na začátku třetí třetiny výrazně zdramatizovali utkání, když dokázali vsítit kontaktní gól, ale na vyrovnání už nedosáhli a to zejména zásluhou Michala Neuvirtha, který naskočil k prvnímu duelu v letošním playoff a stal se po zásluze první hvězdou zápasu, když vychytal 31 z 32 střel hostí. Hodně obětavá byla také obrana v čele s Gudasem a Streitem, kteří si připsali velký počet zblokovaných střel soupeře.

Série se tak bude muset vrátit do hlavního města Spojených států, kde se parta okolo Alexandra Ovečkina, T.J. Oshieho či Bradena Holtbyho pokusí dotáhnout sérii do vítězného konce hned v pátém utkání.

Philadelphia Flyers – Washington Capitals 2:1
    Branky a nahrávky:
    6. Gostisbehere (Giroux, Simmonds), 24. MacDonald (Simmonds, Schenn) – 43. Oshie (Niskanen, Alzner). Střely na branku: 25-32. Zablokované střely: 29-12. Bodyčeky: 43-38. Vyloučení: 2-2. Využití: 1-0.