USA – Švédsko 6:1 (kon.) | Finsko – Slovensko 4:2 (kon.) | Kanada – Česko 3:1 (kon.)
Lotyšsko – USA 1:12 (kon.)
Washington Capitals
4:1 (1:0, 2:1, 1:0) Stav série: 2:0
Philadelphia Flyers
Neděle 17.04.2016, 01:15 • Verizon Center, Washington • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference
    Jakub Voráček zatím jediným střelcem Flyers v této sérii

Z mé strany je to pro tento zápas vše, brzy na počtenou! (04:01:33)

3. John Carlson (WSH) 1+1

Je dobojováno, Capitals ovládli i druhý domácí zápas a ve čtvrtfinále Východní konference se proti Philadelphii ujímají vedení 2:0 na zápasy!

Letci vstoupili do zápasu aktivně a v první třetině zasypali Holtbyho hned devatenácti střelami, ani jedna z nich ale neskončila v síti a byli to domácí, kdo slavili první: po necelé čtvrthodině hry otevřel skóre John Carlson.

Ve druhé dvacetiminutovce svěřenci Davea Hakstola sahali po vyrovnání, jejich snahu ale neskutečnou minelou znehodnotil Steve Mason, který za svá záda pustil nahození Chimery ze středního pásma – 2:0. O snížení se sice posléze postaral Jakub Voráček, Ovečkin ale ještě před druhou sirénou vrátil Caps dvougólový náskok.

Ve třetí třetině si celek z americké metropole hlídal svůj náskok a svého soka prakticky nepouštěl do šancí. Dvě a čtvrt minuty před koncem se navíc rozvlnila síť za Stevem Masonem počtvrté, o což se postaral Nicklas Bäckström. Hostující lodivod Hakstol sáhl v samotném závěru ke hře bez brankáře, to už ale bylo na zvrat pozdě.

59:56 Chrise VandeVeldeho připravila o gól branková konstrukce!

59:56
    V samotném závěru ještě mohl kosmetickou úpravu skóre obstarat Chris VandeVelde, jehož dorážka z předbrankového prostoru se ale zastavila na levé tyči!

59:37
    Shayne Gostisbehere si na útočné modré nedokázal zpracovat skákavý kotouč a Flyers musí vyklidit pásmo.

58:57
    Hráči v červených dresech se zásluhou Mikea Richardse dokázali osvobodit, Brayden Schenn už peláší pro kotouč do hloubi vlastního pásma.

58:20
    Flyers se navzdory třígólovému manku rozhodli riskovat – Steve Mason míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti!
    57:47 Nicklas BÄCKSTRÖM - 4:1

57:47
    Washington právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto, Capitals se ujmou vedení 2:0 na zápasy v této sérii! NICKLAS BÄCKSTRÖM po pravém křídle vyjel z vlastního pásma do rychlého protiútoku a přesnou střelou na bližší tyč překonal zaskočeného Masona! Asistence: T.J. Oshie, John Carlson.

56:59
    Před námi už jsou poslední tři minuty základní hrací doby a vše nasvědčuje tomu, že Capitals už si svůj dvougólový náskok pohlídají.

56:19
    John Carlson nyní pouze vyhodil kotouč na hůl Streita, to ale Capitals za současného stavu stačí. Letcům už mnoho času na vstřelení dvou branek nezbývá.

55:31
    Nate Schmidt se vydal s Williamsem do rychlého protiútoku a zkušenému útočníkovi předložil nabídku na teč do předbrankového prostoru, Justin Williams ale nedokázal usměrnit puk do sítě!

54:43
    Radko Gudas to teď při rozehrávce přehnal s bohorovností a nechal se napadajícím Bäckströmem obrat o puk, vousatý zadák ale své zaváhání dokázal rychle odčinit.

54:05
    Unavený Tom Wilson u hrazení vrazil do jednoho a poté i do druhého hráče Flyers, aby nakonec toho třetího připravil o kotouč. Neuvěřitelné střídání v podání domácího pořízka!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 15. Carlson (Bäckström, Johansson), 23. Chimera (Alzner, Niskanen), 38. Ovečkin (Bäckström, Johansson), 58. Bäckström (Oshie, Carlson) – 30. Voráček (Schenn, Gostisbehere)

Washington Capitals: Holtby (Grübauer) – Alzner, Niskanen, Orpik, Carlson, Schmidt, Orlov – Ovečkin "C", Bäckström, Oshie – Burakovsky, Kuzněcov, Williams – Chimera, Richards, Johansson – Winnik, Beagle, Wilson.
    Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Schultz, Streit, MacDonald, Gostisbehere, Manning, Gudas – Voráček, Giroux "C", Simmonds – Raffl, Schenn, Laughton – Read, Cousins, Gagner – VandeVelde, Bellemare, White.

Rozhodčí: Sutherland, Jackson – Miller, Cormier

Diváci: 18506