Finsko – Česko 4:1 (kon.) | Švédsko – Rusko 0:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:3 (2:2, 4:0, 0:1) Stav série: 4:1
New York Rangers
Sobota 23.04.2016, 21:20 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (00:00:55)

Dnešní utkání sledovalo 18 607 diváků.

Československá stopa v utkání:

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

New York Rangers: 14

Do 2. kola play-off NHL postupuje druhý tým, po Tampě Bay se dnes raduje Pittsburgh Penguins, který se v další fázi utká s vítězem série mezi Washingtonem a Philadelphií.

Je konec! Konec dnešního utkání i celé série mezi Pittsburghem a NY Rangers, v níž vítězí Tučňáci jednoznačně 4:1. Domácí ovládli od druhé třetiny toto utkání, která byla zlomem, po němž se již hosté nevzmohli. Ve třetí třetině se ještě po třetím gólu Jezdci pokusili o nějaký tlak, ale na Murrayhu nikdo dál nevyzrál. V brance Jezdců znovu nepodal ideální výkon Lundqvist, kterého kouč vystřídal až na začátku třetí třetiny, to již ale bylo pozdě.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a celého dnešního utkání.

57:15
    Nyní se domácím daří držet puk a tím zřejmě definitivně končí naděje hostů.

56:40
    Crosby ztrácí puk v mezikruží a hosté mohou jít do brejku, ale co se nestalo, hosté šli střídat...

55:52
    Domácí šli do brejku, ale Kessel nedokázal přihrát z pravé strany, puk sražen na zadní mantinel.

55:05
    Poslední pětiminutovka třetí třetiny, hosté se snaží udržet v útočném pásmu, ale to se jim tolik nedaří.

54:42
    Dlouhý pas na Fasta, který bojuje v rohu třetiny Penguins.

53:49
    Hra již byla přerušena poté, co vypadl puk Murraymu, nakonec se ale odkutálel mimo branku Penguins, ale Jezdci opět zahrozili.

52:35
    Jezdcům se čas krátí, s každou další minutou se hostům blíží konec sezóny.

51:40
    Puk míří do třetiny Jezdců, domácí se ale neženou do útoku a vyčkávají ve střední třetině.

50:06
    Posledních deset minut třetí třetiny, Jezdcům stále svítí určitá naděje na zvrat.

49:47
    Nyní se Tučňáci drží v útočném pásmu delší dobu, Rääntä přerušil hru po střele Coleho.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 10. Hagelin (Kessel, Bonino), 12. Kessel (Crosby, Letang), 26. Rust (Daley, Cullen), 30. Cullen (Rust, Künhackl), 37. Sheary (Crosby), 40. Rust (Malkin) – 2. Nash (Girardi, Skjei), 11. Moore (Fast, M. Staal), 46. Kreider (Diaz, Brassard)

Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Määtä, Letang, Dumoulin, Daley, Cole, Lovejoy – Sheary, Crosby, Hornqvist – Kunitz, Malkin, Fehr – Hagelin, Bonino, Kessel – Künhackl, Cullen, Rust
    New York Rangers: Lundqvist (41. Rääntä) – M. Staal, McDonagh, Yandle, Klein, Skjei, Girardi – Kreider, Stepan, Fast – Nash, Brassard, Zuccarello – Lindberg, E. Staal, Miller – Diaz, Moore, Stalberg

Rozhodčí: McCauley, Charron – Kovachik, Galloway

Diváci: 18 607