Malaga – Las Palmas 4:1 (kon.) | Espanyol – Eibar 4:2 (kon.) | Gijón – Villarreal 2:0 (kon.)
Real Betis – Getafe 2:1 (kon.) | Rayo Vallecano – Levante 3:1 (kon.)
Sporting Gijón
2:0 (1:0)
Villarreal CF
Neděle 15.05.2016, 19:30 • Estadio Municipal El Molinón • Španělská LaLiga • 38. kolo

Nic to ale nemění na tom, že domácí mohou slavit. V souběžně hraném zápase totiž Getafe prohráli na hřišti Realu Betis 1:2, a to znamená, že do druhé ligy sestupuje právě Getafe, Rayo Vallecano a také Levante. Domácí díky výhře 2:0 nad Villarrealem mohou slavit, v tabulce jsou sedmnáctí a v lize zůstávají. (21:21:03)
    Radost domácích fanoušků

Okamžitě po závěrečném hvizdu vniklo na hrací plochu obrovské množství fanoušků, a to je to poslední, co se dnes asi stalo. Domácí i hostující hráči zmizeli v lidské vlně a budou mít asi co dělat, aby se dostali do kabin.

90+2

90+1
    Domácí Gijón nyní kombinuje na vlastní polovině a čeká na slastný okamžik, který bude znamenat, že se na Estadio Municipal El Molinón bude hrát liga i příští sezonu.

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty. Souběžně hraný zápas v Seville se hraje prakticky na vteřinku stejně, tam se budou ale nastavovat tři minuty.

90
    Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby. Uvidíme, kolik se bude nastavovat.

89
    Nyní se již prakticky nehraje. Domácí hráči čekají, až hlavní rozhodčí ukončí zápas.

88
    Getafe sice snížilo v Seville v zápase proti Betisu na 2:1, to je ale pravděpodobně jen kosmetická úprava výsledku.

87
    Hosté měli možnost kopat rohový kop, euforicky hrající domácí se ale bez problémů ubránili.

86
    Hraje se ve středu pole. Jakmile ale domácí získají balon, snaží se bleskurychle založit útočnou akci.

84
    Konec zápasu se neúprosně blíží a domácí fanoušci jsou jak na trní, aby mohli se svými miláčky oslavit po závěrečném hvizdu záchranu v lize.
    Domácí trenér Abelardo jen těžko skrýval po gólu na 2:0 slzy dojetí

82
    Domácí si závěr zápasu užívají a drží balon. Hraje se jim nyní krásně, protože pokud se nestane nic mimořádného, tak Gijón bude hrát první ligu i v příští sezoně.

80
    Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Álex Barrera.
    79. Sergio ÁLVAREZ - 2:0

79
    Gijón právě vstřelil branku!
    Stadion bouří a domácí fanoušci jsou u vytržení. SERGIO ÁLVAREZ totiž fantastickou ranou zpoza vápna s pomocí břevna zvyšuje na 2:0 a zdá se, že není co řešit!

77
    Domácí nadále zkoušejí přidat záchranářskou pojistku. Trenéři je ale krotí a zuřivě jim gestikulují, že Betis vede 2:0 a že se tak není potřeba nikam hnát. Gijónu by v současné chvíli stačila i remíza!