Heracles – Groningen 5:1 (po pr.) | Utrecht – Zwolle 5:2 (kon.)
FC Utrecht
5:2 (3:0)
PEC Zwolle
Neděle 15.05.2016, 14:30 • Stadion Galgenwaard, Utrecht (kapacita: 24 426 míst) • Nizozemská Eredivisie • O Evropskou ligu

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:14. (16:31:52)

Druhý poločas, ke kterému nebyla nastavena ani jedna minuta skončil sice výsledkem 2:2, ale díky brankovému náskoku Utrechtu z první půle, si domácí pro postup bez problému došli. Nejprve sice snížil Mannig, o další zdramatizování však Zwolle připravila druhá žlutá karta pro Van Hintuma. V dalším průběhu se sice hosté zvedli ještě k sympatickému vzdoru, proměněná penalta Hallera však už jen potvrdila postup do finále play-off o Evropskou ligu. Soupeřem Utrechtu bude Heracles Almelo, se kterým se utkají příští týden. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek neděle.

90

90
    Boymans se při samostatném úniku do brány netrefil, více však domácí příznivce rozčílil faul na osamoceného Hallera, který se na protihráče také zlobí.

89
    Zwolle se svými útoky nedostává ke střelám, pouze se několikrát po sobě připravilo o míč.

88
    Haller si neporadil se zpracováním u hranice vápna a se připravil o míč.

87
    Roh domácích po tečované střele končí útočným faulem. De Jong vykopává.

86
    Domácí defenzíva si poradila i s dalším pasem za bránu a okamžitě rozvíjí protiútok.

83
    Marcellis na poslední chvíli zabránil přihrávce do vápna výborným skluzem. Haller se k míči nedostal.

82
    Utrecht naposledy střídá. Na pozici Marka Van Der Maarela přichází Ruud Boymans.

81
    Haller se málem stal třígólovým! De Jong ovšem předvedl perfektní čtení hry a vyběhl proti francouzskému kanonýrovi z vápna.

80
    Hosté se už o nic nepokouší, za svoji hru také sklízejí nespokojenost domácích fanoušků.

77
    Haller se snaží o hattrick, ve vápně si však neporozuměli se Striederem a srazili se ve vzduchu.

75
    Utrecht i přes své vedení nepřestává s dominantní hrou a soupeři nechce pustit na svou polovinu.

74
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Nacer Barazite, přichází Willem Janssen.
    73. Sébastian Haller - 5:2.

73
    Utrecht právě vstřelil branku!
    SEBASTIAN HALLER svou možnost penaltového kopu nařízené po faulu Dekkera na Rubina. Míč letěl „šouráčkem“ na druhou stranu než padal brankař De Jong.
    72. Penaltový zákrok.

72
    Byla nařízena penalta.

Johan Čáp

Branky: 5. Haller, 23. Ramselaar, 28. Kum, 62. Troupee, 73. Haller (pen.) – 53. Mennig, 65. Brama

Karty:   20. Kum (UTR) – 25. van Hintum (ZWO), 27. Marcellis (ZWO)   60. van Hintum (ZWO)

Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:14.
    FC Utrecht: Bednarek – Troupee, van der Maarel (C) (82. Boymans), Leeuwin, Kum – Ramselaar, Strieder, S. Amrabat – Barazite (74. W. Janssen) – Haller, Joosten (69. Rubin).
    Náhradníci: Nijhuis – W. Janssen, Boymans, Ludwig, Rubin, Ulusoy, D. Rosheuvel.

PEC Zwolle: B. de Jong – van Polen (C), Marcellis, Lam (37. El Hasnaoui), van Hintum – Brama, Gustavo (68. Ehizibue) – Becker, Bouy, Mennig – Veldwijk (61. Dekker).
    Náhradníci: Hauptmeijer – Dekker, Ehizibue, El Hasnaoui, ten Have, Bruintjes, Evre.

Rozhodčí: Higler – Geutjes, Brondijk