Malaga – Las Palmas 4:1 (kon.) | Espanyol – Eibar 4:2 (kon.) | Gijón – Villarreal 2:0 (kon.)
Real Betis – Getafe 2:1 (kon.) | Rayo Vallecano – Levante 3:1 (kon.)
Rayo Vallecano
3:1 (2:0)
Levante UD
Neděle 15.05.2016, 19:30 • Estadio del Rayo Vallecano, Madrid • Španělská LaLiga • 38. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:38:41)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 13:6. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:8.

Utkání sledovalo 13 012 diváků.
    U domácích panuje i přes výhru smutek, Vallecano sestupuje

Utkání je u konce, Vallecano sice vyhrálo 3:1, ale celkově bude v šatně panovat smutek. Ani tato výhra nepomohla klubu v záchraně a opouští tak nejvyšší soutěž. Přitom dnešní zápas se týmu vydařil a i když Levante v 60. minuté snížilo Verzou po proměněné penaltě, v 73. minutě upravil na konečný výsledek Miku. Svůj díl práce tedy Vallecano odvedlo, pomoc od Villarrealu ovšem nepřišla.

90+2

90+2
    Guerra ještě kroutil svou střelu do horního rohu, o kousek minul.

90+1
    Vypadá to, že zápas se dohraje na útočné polovině Vallecana.

90
    Budou se nastavovat dvě minuty.

90
    Ještě jedna žlutá karta pro hosty, dostal ji Verza.

89
    Dlouhý pas na pravou stranu nebyl přesný, domácí přišli o míč.

88
    Poslední změna domácích, Razvan Raţ nahradil Nacha Martíneze.

87
    Nyní byl Verza v roli nahrávače, míč za obranu ovšem neprotlačil.

86
    Přesto končila nebezpečnou střelou, Verze z vápna napálil tyč.

85
    Levante jde dopředu pravou stranou, je to ale opět taková pomalá a nenápadná akce.

85
    Hráči Vallecana kombinují na vlastní polovině pomocí rychlých přihrávek na malém prostoru.

84
    Domácí publikum je už smířeno se sestupem, ale stále má pozitivní náladu. Pokračují hromové chorály.

83
    Levante je opět v útoku, ale akce pokračuje daleko od branky domácích.

Aleš Pur

Branky: 12. P. Hernández (Amaya), 23. Jo. Sánchez (Trashorras), 73. Miku (Bébé) – 60. Verza (pen.)

Karty:   59. Amaya (VLL) – 63. D. Navarro (LVN), 82. Deyverson (LVN), 90. Verza (LVN)

Rayo Vallecano: Y. Rodríguez – Quini, Amaya, Tito, N. Martínez (88. Raţ) – Trashorras (C), D. Llorente (46. Miku) – P. Hernández, Jo. Sánchez, Embarba (59. Bébé) – Guerra.
    Náhradníci: Carlos – Miku, Manucho, Raţ, Crespo, Bébé, Caballero.

Levante UD: Mariño – Iván López, D. Navarro, Medjani, García Juanfran (C) (37. Toňo) – Simão, Verza – Xumetra (75. Morales), Lerma, Rubén García – V. Casadesús (58. Deyverson).
    Náhradníci: Rubén – Toňo, Morales, Pedro López, Deyverson, Rossi, Verdú.

Rozhodčí: Clos Gómez – Javier Aguilar, Luis Marco

Diváci: 13 012