Graafschap – Maastricht 2:1 (kon.) | Breda – FC Eindhoven 2:0 (kon.) | Venlo – GA Eagles 2:2 (kon.)
Willem II – Almere 5:2 (kon.)
VVV Venlo
2:2 (2:1)
Go Ahead Eagles
Pondělí 16.05.2016, 14:30 • Seacon Stadion, Venlo • Nizozemská Eredivisie • Baráž o udržení

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

VVV Venlo

Tým z jihovýchodu Nizozemska sestoupil z nejvyšší soutěže v roce 2013, od té doby se o úroveň níž vždy umístil mezi nejlepší šestkou. V závěru letošního ročníku druhé ligy Venlo zaznamenalo sérii pěti výher a nakonec skončilo v tabulce na druhém místě za jistojistě postupující Spartou Rotterdam.

Klub z města Deventer v minulé sezóně sestoupil z Eredivisie, kam by se jistě rád vrátil zpět. Tato možnost je reální i přesto, že Go Ahead skončilo v dlouhodobé soutěži až na páté pozici se ztrátou čtrnácti bodů na svého dnešního soupeře.Hanse de Koninga celkem získali 61 bodů za 18 výher a 7 remíz.

První zápas

První ze dvou duelů o postup do další fáze kvalifikace o Eredivisie se odehrálo v Deventeru, kde to dlouho vypadalo na bezbrankový výsledek, ovšem po červené kartě pro Ruttena dostali Eagles výhodu pokutového kopu a tu využil de Kogel. Hostům tak dnes stačí pouze remíza.

VVV Venlo: Deckers – Buwalda, Promes, Sevinç, Fleuren – Post (C), Opoku, Nijholt – V. van Crooy, Seuntjens, Paulissen.
    Náhradníci: D. van Crooy – Resida, Kruijsen, Korkmaz, Hunte, Haagen, Donkers

Go Ahead Eagles: Zwarthoed – Lambooij, Schenk, Vriends (C), van der Meer – van Overbeek, Duits, Nieveld, Wolters – de Kogel, ten Den.
    Náhradníci: Cummins – Daemen, Dzepar, Groenbast, Rijsdijk, Teijsse, van Ewijk

Rozhodčí: Vink – Polman, Dobre.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Na osmitisícovém stadionu je vše připraveno k úvodnímu hvizdu

1

1
    Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých dresech. Hráči Venla se představí ve žlutočerné kombinaci.

2
    Na první zakončení jsme čekali jen minutu a půl. Vito van Crooy si naběhl na přihrávku do běhu, ale z šestnácti metrů vyslal ze své kopačky poměrně slabou střelu, se kterou neměl Zwarthoed problém.

3
    Nijholt se motal u rohu pokutového území tak dlouho, až se ocitl na trávníku. Podle rozhodčího si obránci Eagles počínali čistým způsobem.

4
    Rychlý protiútok hostů zakončil Randy Wolters, jehož pokus levou nohou taktéž postrádal potřebnou razanci a Deckers svou branku uhájil.

5
    Od samotného úvodu se hraje v solidním tempu, na branku Zarthoeda teď opět doráží muži ve žlutočerném.

6
    Hostující strážce branky dobře přečetl hru a vyběhl až na hranici pokutového území, kde ve skluzu zmařil šanci hráče Venla.

7
    Selman Sevinç nepříjemně zajel do Nevelda a za svůj skluz uviděl poměrně brzkou žlutou kartu.

8
    Následnou standardku prodloužil bránící Nijholt na rohový kop. Předním se minimálně dvanáct hráčů naskládalo do malého vápna, ovšem u centru z pravé strany byl jako první Deckers.

9
    Seuntjens ve středu hřiště zabrzdil postup Eagles, kteří mohou zahrozit díky dvěma autům v blízkosti střídaček.

10
    Centr z pravé strany si defenzíva Venla pohlídala domácí se postupnou kombinací dostávají kupředu.

11
    Podobná akce byla k vidění i na druhém konci hřiště, ale výsledek byl stejný. Míč si sebral Zwarthoed a chystá se k odkopu.

12
    Go Ahead Eagles právě vstřelili branku!
    Hosté jdou ve dvanácté minutě do vedení a výrazně se přibližují postupu do další fáze baráže! Sevinç po standardní situaci Eagles odehrál balón jen pár metrů před sebe, k míči se dostal LEON DE KOGEL a parádním volejem ze čtrnácti metrů otevřel skóre utkání.
    12. Leon de KOGEL - 0:1

14
    Paulissen na levé straně neprošel přes Lambooije, balón se k němu ale vrátil a on tak mohl vystřelit z levého konce šestnáctky. Zwarthoed každopádně byl připraven a zakročil.

16
    Neveld byl na pravé straně obsazený, přihrávkou za sebe přesto vyzval k centru Lambooije, po jehož pasu jeden z hostů hlavičkoval nad.

17
    Nijholtův centr Zwarthoed ve své náruči neudržel a Ealges vzápětí měli velké štěstí, že dorážku van Crooye dokázali obránci hostů srazit na roh.
    17.

18
    Z něj už Venlo nezahrozilo, nicméně Eagles se míče rychle zbavili a nyní přihlíží rozehrávce domácích zadáků.

19
    Domácí se nastěhovali před pokutové území, jenže přes houževnatě bránící soupeře se ke koncovce ani přes několik centrů neprobojovali.

20
    Aut van der Meera směřoval pouze na Buwaldu, který trochu neohrabaně z první poslal míč zpět do zámezí.

21
    Seuntjens s van Crooyem připravili palebnou pozici pro Paulissena, který z dvaceti metrů trefil jen předním stojícího soupeře.

22
    Paulissen byl na levé straně faulovám Lambooijem a je z toho standardní situace pro VVV.

23
    Ve finální fázi to zatím Venlu skřípe, do šance se domácí nedostali ani po nepřesné přihrávce do vápna, kde byl pouze Buwalda.

24
    Mitchel Paulissen se několik vteřin nezvedal ze hřiště, nakonec se ale sám postavil na nohy a zřejmě bude pokračovat.

25
    Hra je opět přerušena, tentokrát kvůli hostujícímu faulu v samotném středu hřiště.

26
    Schenk dvakrát za sebou zneškodnil centr v podání Paulissena a napodruhé umožnil Venlu rozehrát rohový kop.

27
    Velké štěstí pro Eagles! K centru z levé strany se dostal Ralf Seuntjens a svou hlavičkou z několika málo metrů poslal míč do horní tyče.
    27. Seuntjens orazítkoval břevno

28
    Promes po faulu ten Dena ztratil kopačku. Hned co si ji nazuje, opět rozehrávají domácí.

29
    Obranná čtveřice Go Ahead zatím pracuje na jedničku, snad všechny centrované balóny Venla skončily právě u ní.

30
    Seuntjens u vstupu do pokutového území posunul míč na osu hřiště, jeho kolega byl ale důrazně zastavený.

31
    Hosté toho na útočné polovině zatím moc nepředvedli, což potvrdila i velmi rychlá ztráta de Kogela.

32
    Vito van Crooy si to namířil přímo do šestnáctky, ze které sice přihrál před branku, ale tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

33
    Elvio van Overbeek přenesl hru na pravou stranu hostující útočné poloviny, kde se bude vhazovat.

34
    Na vysoký pas ze strany ten Den v pokutovém území neměl šanci dosáhnout.

35
    Ralf Seuntjens nevystřelil z dvaceti metrů vůbec špatně, jenže balón letěl přesně do míst, které kontroloval pozorný Zwarthoed.

36
    Promes si šťastně narazil míč s pokrytým protihráčem, jenže vzápětí špatně odcentroval a domácí se tak vrátili na půli hřiště.

37
    Seuntjens v obležení několika protivníků nezkrotil míč a následuje odkop od branky Go Ahead.

38
    Zajímavou standardní situaci z dobrých třiceti metrů nerozehráli domácí vůbec dobře. Sevinç posunul balón na Nijholta a ten vystřelil hodně mimo.

39
    Van Crooyovu přihrávku zastavil Schenk rukou a je z toho pokutový kop pro Venlo!
    39. Ruka uvnitř pokutového území

40
    Venlo právě vstřelilo branku!
    Pět minut před koncem poločasu je vyrovnáno! Míč si na penaltový puntík postavil RALF SEUNTJENS a tvrdou ranou k levé tyči Zwarthoedovy branky upravil skóre na 1:1.
    40. Ralf SEUNTJENS - 1:1

41
    Unikajícího van Overbeeka zastavil až faul Fleurena, po kterém přichází na řadu standardní situace z osy hřiště.

42
    Parádní střela Leona de Kogela sice letěla těsně pod horní tyč, bohužel pro hosty ale přesně doprostřed branky a Deckers tak vyškrábl míč na roh.
    42. Přímý kop de Kogela (EAG)

43
    Tak to je skvělý závěr první půle pro Venlo! Krátce po rohu utekl po pravé straně Opoku, jenž přesně nacentroval na hlavu GIANLUCY NIJHOLTA a ten nedal Zwarthoedovi žádnou šanci zakročit.
    43. Gianluca NIJHOLT - 2:1

44
    Hostující gólman měl pár desítek vteřin po rozehrávce další práci, a to po střele van Crooe, který to zkusil z dvaceti metrů.

45
    A ještě jednou Zwarthoed, který si musel dávat pozor při sportovním vrácení míče, jenž se nebezpečně snášel do jeho branky.

45+1
    Nastavují se 2 minuty.

45+2
    Hosté si v těchto minutách opravdu nevědí rady, poločasová přestávka jim přijde určitě vhod. Jeden z domácích borců v samotném závěru první půle opět zaměstnal Zwarthoeda střelou z dvaceti metrů.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Tým Go Ahead Eagles rozhodně nevstoupil do odvetného duelu aktivně, přesto se ve 12. minutě dostal do vedení zásluhou de Kogela. Ve zbytku poločasu už ale ovládli hru hráči Venla, kteří si vypracovali velkou řadu šancí, ze kterých vytěžili i dvě vstřelené branky a pořádně tak zdramatizovali boj o postup do další fáze baráže.

46

46
    Před brankou Eagles zůstali ležet hned dva hostující hráči, kteří se navzájem udeřili do hlavy.

47
    Xandro Schenk už je na nohou, s jeho spoluhráčem to chvíli vypadalo hůře, ale nakonec se také zvedl.

48
    Opoku nedostihl kolmou přihrávku na hrací ploše a následuje odkop od branky Thea Zwarthoeda.

49
    Domácí plynule navázali na sovu hru z prvního poločasu a opět krouží kolem soupeřovy šestnáctky.

50
    Sevinç se vydal na útočný výlet, při kterém mu spoluhráč míč nenarazil zpět a hra se tak vrátila k půlící čáře.

51
    Opoku poslal přihrávku k pokutovému území, kde ale dobře zahrál Lambooij a sám uklidnil celou situaci.

52
    Elvio van Overbeek zůstává ležet na hrací ploše, domácí ale pokračují ve své útočné akci a už jsou u vápna.

53
    Na stadionu to jen zahučelo! Seuntjens hlavou prodloužil Fleurenův centr na Johnatana Opokua, jehož parádní nůžky jen o kousek minuly branku.

54
    Van Overbeek je podle všeho v pořádku, což už se nedá říct i dalším z hostujících hráčů, který je značně otřesen a bude muset střídat.

55
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Robin van der Meer, přichází Joey Groenbast.

56
    Wolters si naběhl na přihrávku od ten Dena, nicméně van Overbeek z jeho centru z levé strany nic nevytěžil.

57
    Kenny Teijsse už byl připravený za postranní čárou, kvůli vynucenému střídání si ale musel opět obléct rozlišovák a pokračuje v rozcvičování.

58
    Van der Meer mezitím v doprovodů lékařů pomalinku odchází do kabin, které jsou bohužel pro něj hodně daleko od střídaček.

59
    Mitchel Paulissen kvůli špatnému zpracování vyslal do protiútoku Lambooije, kterého ve středu hřiště zezadu potáhl k zemi a zaslouženě dostal žlutou kartu.

60
    Posledních sedm minut hry moc vzrušení nepřineslo, sledujeme nejpoklidnější pasáž zápasu.

61
    Výrazněji o sobě dali vědět domácí fanoušci, kteří byli svědky nebezpečného centru Paulissena, po kterém Venlo ještě vhazuje.

62
    Hra se už přesunula na druhý konec hřiště, kde byl o míč obrán van Overbeek, ale hosté kulatý nesmysl získali rychle zpět.

63
    Paulissen po několika minutách opět fauloval Lambooije a v dalším průběhu utkání by si měl dávat velký pozor, aby nedostal druhou žlutou.

64
    Promes v hodně nebezpečném prostoru nezastavil letící balón, který se tak dostal k ten Denovi, jenž z bezprostřední blízkosti neprostřelil Deckerse.

65
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Sander Duits, přichází Kenny Teijsse.

66
    Ralf Seuntjens zakončoval z levého konce pokutového území, jenže po přihrávce od Nijholta vystřelil hodně slabě.

66
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Mitchel Paulissen, přichází Torino Hunte.

67
    Z podobné pozice pálil také van Overbeek, ale soupeřův brankář měl v miniduelu opět navrch.

68
    Wolters pláchl po levé straně, ze které nacentroval na nohu van Overbeeka. Ten si míč sice parádně zpracoval, ale po obejití Fleurena nezamířil přesně.

69
    Nově příchozí Torino Hunte si v souboji s hostující obranou pomohl nedovoleným zákrokem, po kterém rozehrává Zwarthoed.

70
    Právě Hunte za malou chvíli neprocedil míč na svého kolegu před hostující brankou, ovšem akce Venla nadále pokračuje.

71
    Niels Fleuren si na levé straně pohrál se svým hlídačem, ve vápně už mu ale míč ukopl na roh Lambooij.

72
    Realizační tým Eagles se ve druhé půli rozhodně nenudí. Zdravotní problémy postihly další dva hráče a je dost možné, že brzo uvidíme třetí střídání Go Ahead.

74
    Zwarthoed si pohledem pohlídal zakončení ze střední vzdáleností a připravuje se na odkop od své branky.

75
    Domácí si teď poradili s napadáním útočníku Eagles a dostali balón do bezpečí.

76
    Zdravotní trable postihli také ten Dena, jehož kolegové přes jeho indispozici pokračovali v útoku, jenže Deckers si centr ze strany sebral pro sebe.

77
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Teije ten Den, přichází Tom Daemen.

78
    Gianluca Nijholt ve středu hřiště takticky zastavil postup Eagles, kteří po faulu na Daemena míč rychle ztratili.

79
    Fleuren měl spoustu místa a času na centr. Ten obránce Eagles odvrátil na Sevinçe, jehož střela až k brance neprošla.

81
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Selman Sevinç, přichází Leandro Resida.

82
    Danny Post se probil do vápna, jenže po narážečce s Opokuem skončil po čistém zákroku v sedě na trávníku.

83
    Ani následný rohový kop Venlu kýžené ovoce nepřinesl, centr podél brankové čáry kontroloval Zwarthoed.

85
    Nákop Wolterse jediného hráče Go Ahead na útočné polovině nenašel.

86
    Leon de Kogel dohrál souboj s Fleurenem, který po střetu s hostujícím útočníkem skončil několik metrů vedle hřiště. Pan Vink neváhal a udělil de Kogelovi žluté napomenutí.

87
    Randy Wolters vybojoval pro Eagles rohový kop, po němž hosté reklamovali ruku, ovšem hlavní sudí nic neviděl.

88
    Go Ahead koncovku zápasu zatím zvládá výborně, po faulu na van Overbeeka mohou Eagles pošetřit další vteřiny.

89
    Post nadvakrát odcentroval do vápna, kde Opoku sklepl míč pro Seuntjense, jenž z otočky minul bližší tyč!
    89. Seuntjens z otočky minul

90
    Naděje pro Venlo stále žije. Hunteho centr byl sražen na rohový kop.

90+1
    Druhý poločas je prodloužen o pět minut nastaveného času.

90+2
    Vito van Crooy vyřešil nepřehlednou situaci střelou z pětadvaceti metrů, kterou ale branku Eagles přestřelil. Hosté jsou stále blíže k postupu do další fáze baráže.

90+2
    Další nepřesná koncovka v podání Nijholta, který po krátkém centru od Posta minul ze stejné pozice jako před malou chvílí Seuntjens.

90+3
    Van Overbeek místo postupu do útoku jenom zakopl míč na jednu ze střídaček a nápor Venla tak může pokračovat.

90+4
    Je rozhodnuto, Venlu sezóna končí! RANDY WOLTERS, bývalý to hráč VVV, dostal parádní únikovou přihrávku a od půlící čáry běžel sám na Deckerse, kterého přelstil přízemní střelou ze sedmnácti metrů.
    90+4. Randy WOLTERS - 2:2

90+5

Hlavní rozhodčí naposledy foukl do píšťalky a odšpuntoval tak velkou radost hostujících hráčů a fanoušků, kteří společně slaví postup do finále playoff o postup do Eredivisie. Venlu nepomohl ani výborný výkon z prvního poločasu, ve kterém díky Sentjensovi a Nijholtovi domácí vyrovnali celkové skóre na 2:2, ale na vítěznou branku už ve druhé půli nedosáhli.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek dne. (16:29:46)