Breda – Willem II 2:1 (kon.) | GA Eagles – Graafschap 4:1 (kon.) | Heracles – Utrecht 1:1 (kon.)
Heracles Almelo
1:1 (1:0)
FC Utrecht
Čtvrtek 19.05.2016, 20:45 • Polman Stadion (Almelo) • Nizozemská Eredivisie • O Evropskou ligu

Je za námi první zápas finále playoff o Evropskou ligu v nizozemské nejvyšší soutěži. Spokojenější jsou samozřejmě hosté, kteří uhráli remízu 1:1. Před domácí odvetou, která je na programu v neděli, tak mají velmi slušnou výchozí pozici. Dnes byl ale k vidění hodně vyrovnaný fotbal, a tak ani fotbalisté Heraclesu Almelo nejsou určitě bez šancí. (22:39:01)

90+4

90+3
    Po následném přímém kopu měli domácí díky závaru ve vápně slušnou šanci strhnout vedení zpět na svou stranu, jenže nakonec Weghorst zakončil hlavou mimo.

90+3
    Amrabat přišel na polovině hřiště o balon a rodící se brejk domácích zastavil faulem za žlutou kartu.

90+2
    Teď se hraje na polovině hřiště. Míč mají hosté a snaží se zápas dohrát.

90+1
    Nyní si Bednarek připsal dva dobré zákroky, když nejprve vyrazil střelu Gosense a následně také Brunse. Oba hráči zakončovali dalekonosnými ranami zpoza vápna.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90
    Teď byl navíc domácím odpískaný faul na polovině hřiště a hráči Utrechtu mohou v pohodě rozehrávat.

89
    Hosté se snaží držet balon daleko od vlastní brány a aktuálně se jim to daří.

88
    Dnešní zápas spěje ke svému konci. Domácí se pokoušejí o závěrečný nápor, avšak hosté zatím v pohodě drží výsledek 1:1.

86
    Teď měl navíc Bednarek i pořádný kus štěstí, když mu přímo v náručí přistál centrovaný balon z levé strany. Stačila lehká teč domácích hráčů, kteří na balon nabíhali, a Bednarek byl bez šance.
    85. Z velkého úhlu se Weghorst neprosadil

85
    Do vápna dobře vnikl útočník Weghorst, jeho ránu z velkého úhlu ale spolehlivě pokryl brankář Bednarek.

83
    Hosté z Utrechtu se nyní ještě před domácí odvetou pokusili překvapit domácí, jenže jejich útočná akce měla jepičí život.

81
    Stále není zdaleka nic rozhodnuto. Necelých deset minut před koncem je stav zápasu, a tedy i souboje o postup do Evropské ligy, nerozhodný.

79
    Dvakrát se pokoušel do vápna odcentrovat Gosens, dvakrát byl balon zastavený defenzivou.

78
    Domácí by očividně rádi strhli vedení na svou stranu, jenže hosté se nyní již soustředí hlavně na defenzivu a Almelo to bude mít těžké.

77
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Ramon Zomer, přichází Justin Hoogma.

76
    Střídající van Ooijen poslal do vápna dobrý pas na rozběhnutého Brunse, ten se ale tentokrát k zakončení nedostal, protože proti němu dobře vyběhl gólman Bednarek.

75
    Čas rychle plyne a do konce zápasu chybí čtvrt hodiny. U balonu jsou domácí, avšak aktuálně jen na vlastní polovině.

73
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Jaroslav Navrátil, přichází Paul Gladon.

72
    Darri fauloval na polovině soupeře a balon budou mít hosté.

71
    Hraje se velmi plynule a hra se přerušuje úplně minimálně. Na šance ale stále čekáme.

69
    Oba celky se sice ve druhém poločase snaží, avšak na nějakou zajímavější akci čekáme již poměrně dlouho.

67
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Iliass Bel Hassani, přichází Peter van Ooijen.

67
    Troupée u lajny přišel o balon a rodící se protiútok domácích raději zastavil faulem za žlutou kartu.

66
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Rubio Rubin, přichází Ruud Boymans.

66
    Až do vápna si pro míč seběhl Weghorst, jeho rána levačkou ale zamířila mimo.

65
    Zajímavý centr do vápna posílal Bel Hassani, hosté se ale dokázali opět ubránit.

65
    Faulovaný byl Weghorst a následuje přímý kop pro Heracles.

64
    Další pokus o útočnou akci domácího celku skončil ofsajdem.

63
    Z otočky zkoušel na hranici velkého vápna pálit Barazite, míč ale poslal jen nad břevno domácí brány.

61
    Po faulu Navrátila na polovině hřiště budou u balonu hosté.

59
    Do zajímavé pozice se ale po přímém kopu dostal nyní stoper Zomer, který na zadní tyči tlačil míč do brány, avšak pozorný Bednarek dobře zasáhl.

58
    Domácím se v posledních minutách moc nedaří. Inkasovaná branka v úvodu druhého poločasu je očividně zaskočila.

56
    Domácí útočník Weghorst nyní dostal žlutou kartu. Je to vůbec první žlutá karta v dnešním zápase.

54
    Na druhé straně kopali domácí další rohový kop. Nepovedený centr na přední tyč ale hosté v poklidu odkopli mimo vápno.
    53. Patička Hallera

53
    Po centru do vápna se pokoušel patičkou zády k bráně zakončit Haller, míč ale poslal jen do míst, kam skočil gólman Castro.

52
    Domácí te Wierik nyní fauloval Hallera a bude z toho přímý kop pro hosty ze zajímavé pozice.
    51. Rico STRIEDER - 1:1

51
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Z levé strany posílal do vápna střílený centr Amrabat a po sérii odrazů se míč dostal až k RICO STRIEDEROVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1!

50
    Hosté jsou nyní častěji s míčem na kopačkách. Zatím se jim ale nedaří dostat se až do zakončení.

48
    Úvod druhé půle je výrazně opatrnější než vstup do zápasu. Sledujeme boj ve středu pole.

47
    Centr do pokutového území ale nebyl nebezpečný a hosté se ve velké pohodě ubránili.

47
    Janssen skluzem u rohového praporku fauloval Navrátila a bude z toho přímý kop pro domácí.

46
    Obránce Kum očividně nebyl opravdu v pořádku a po poločasové pauze se již neobjeví na hřišti. Místo něj nastupuje Janssen.

46
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Christian Kum, přichází Willem Janssen.

46

Je za námi první poločas zápasu mezi Heraclesem Almelo a Utrechtem. Domácí fotbalisté byli aktivnější a odměnou jim byl gól na 1:0, který vstřelil ve 40. minutě Bruns. Máme za sebou ale teprve první čtvrtinu dvojzápasu kvalifikace o Evropskou ligu, takže určitě není zatím o ničem rozhodnuto.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Domácí měli možnost kopat ještě rohový kop, hosté se ale bez větších problémů ubránili.

45+1
    Nastavuje se jedna minuta.

45
    Další balon za obranu dostával Weghorst, který chtěl přelobovat bránu Bednarka. Míč ale poslal mimo a hostující gólman mohl být v klidu.

44
    První poločas spěje pomalu do finále. Domácí jsou stále aktivnějším týmem, avšak druhý gól se jim zatím nedaří přidat.

43
    Domácí si musí ale dát pozor na protiútoky soupeře. Na levé straně měl nyní hodně prostotu Amrabat, jeho centr ale nakonec domácí odvrátili.

42
    Domácím vstřelený gól očividně prospěl. Hrají nyní hodně aktivně a Utrecht se musí bránit.
    40. Thomas BRUNS - 1:0

40
    Heracles právě vstřelil branku!
    Po diagonálním centru z levé strany nyní Navrátil dobře odstavil soupeře, balon se dostal až na pravou stranu až k THOMASI BRUNSOVI, který propálil brankáře Bednarka!

39
    Domácí jsou nyní u balonu a ženou se na polovinu soupeře.

37
    Pomalu se blíží konec první půle a tempo hry troško polevilo. Hraje se hlavně ve středu pole.

35
    Kum se sice vrátil na trávník, avšak za postranní čarou se rozcvičuje náhradníci a možná se bude muset opravdu střídat.

34
    Hostující levé bek Kum má očividně zdravotní problémy a zdá se, že asi nebude moci pokračovat ve hře.

32
    Domácí mají nyní velkou převahu. O balon ale teď přišli, když na hranici vápna fauloval v souboji o balon Weghorst.

30
    Máme za sebou úvodní půlhodinu zápasu. Sledujeme zajímavou podívanou, avšak stav zápasu je stále bezbrankový.

29
    Hosté měli možnost kopat přímý kop z hodně zajímavé pozice na pravém křídle. Centr do vápna byl ale v jejich podání hodně nepovedený.
    27. Šance Jaroslava Navrátila

27
    V obrovské gólové šanci byl český útočník Navrátil, který výborně ošálil ofsajdovou past a po nákopu od spoluhráče se hnal sám na Bednarka. Jenže byl až příliš blízko u brankáře a nedokázal trefil prostor mezi třemi tyčemi.

26
    Hosté nyní zakombinovali ve vápně soupeře a jen málo chybělo k tomu, aby z gólové pozice pálil Ramselaar. Ten chtěl již zakončit, jenže v rozhodující chvíli mu balon přeskočil nohu a ze střely nebylo vůbec nic.

25
    Na jeden z dlouhých pasů si nyní naběhl Navrátil, byl ale v ofsajdu a zakončit z dobré pozice tak nemohl.

24
    Domácí celek stále hraje stylem, že nic nevymýšlí a jakmile získá balon posílá ho dlouhým nákopem na útočníky.

22
    Centr na přední tyč nebyl pro domácí defenzivu nebezpečný. Tým Almela se ubránil.

21
    Na levé straně se pokoušel individuálně prosadit Amrabat, nakonec vybojoval pouze rohový kop pro hostující celek.

20
    Po delší době jsou u balonu hosté, zatím ale kombinují v okolí půlící čáry.

19
    Levačkou se pokoušel technicky zakončit Bel Hassani, jeho ránu ale zastavila hlava jednoho z bránících hráčů.

18
    Útočné snažení Utrechtu nyní přerušil ofsajd. Rozehrávat mohou domácí fotbalisté.

17
    Ve středu pole sledujeme velký boj o každý metr hřiště. Opticky se zdá, že jsou více u balonu hosté.

15
    Do dalšího náznaku šance se dostali nyní opět hosté. Po centru z pravé strany ale nikdo z útočníků na malém vápně nedokázal míč dopravit do brány.

13
    Ani jedno z mužstev nechce očividně udělat chybu. Hra se nyní trochu uklidnila a hraje se ve středu pole.

11
    Po centru z levé strany se pokoušel ve skluzu zakončit domácí Weghorst, bránu soupeře ale netrefil.

10
    Stále se hraje ve slušném tempu a rozhodně je na co se dívat.

8
    Na druhé straně to domácí opět zkoušeli rychlou průnikovou přihrávkou na Weghorsta. Tomu byl znovu odmávaný ofsajd, jenže tentokrát to byl špatný verdikt pomezního.
    7. Šance Hallera

7
    První velkou šanci v zápase měl hostující Haller, který dostal přihrávku mezi obránce a střelou proti vybíhajícímu Castrovi trefil tyč!

6
    Domácí chtějí hrát přímočaře a naopak hosté s rozvahou. Uvidíme, komu která taktika přinese ovoce.

5
    Weghorst si zkusil naběhnout za obranu soupeře, ocitl se ale v ofsajdu.

4
    Až nyní hosté a balonem na kopačkách na vlastní polovině váhají s rozehrávkou.

2
    Oba celky dostávají pověsti nizozemského fotbalu. Hraje se od úvodních vteřin hodně aktivně a oba týmy chtějí hrát očividně útočně.

1

V zápase půjde dnes o hodně a tomu odpovídá i atmosféra na stadionu. Opticky se zdá, že se bude hrát před zcela zaplněným stadionem.

Hráči obou týmů již nastupují na hrací plochu stadionu v Almelu. Zápas za několik málo desítek vteřin začne.

V základní sestavě domácího celku nechybí ani český útočník Jaroslav Navrátil. Ten v letošní sezoně nastřílel pšt branek a další bude chtít určitě přidat i dnes.

Heracles Almelo: B. Castro – Droste, te Wierik, Zomer, Gosens – Bruns, Pelupessy, Bel Hassani – Navrátil, Weghorst, Darri.
    Náhradníci: Fij – Breukers, Bosz, van Ooijen, Gladon, Fledderus, Hoogma.

FC Utrecht: Bednarek – Troupee, van der Maarel, Leeuwin, Kum – Ramselaar, Strieder, S. Amrabat – Haller, Barazite, Rubin.
    Náhradníci: Nijhuis – W. Janssen, Boymans, Ludwig, Ulusoy, Joosten, D. Rosheuvel..

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

V druhém semifinále hrálo PEC Zwolle doma s Utrechtem bez branek 0:0. Druhý zápas pak přinesl velkou gólovou přestřelku, která vyzněla jednoznačně pro domácí Utrecht. Po poločase to bylo již 3:0 a po dalších čtyřech gólech ve druhém poločase skončil zápas výhrou domácího celku 5:2.

Groningen nastoupil proti Heracles Almelo a začal dobře, když doma vyhrá 2:1. V odvetě Groningen vedl od 63. minuty díky brance českého hráče Alberta Rusnáka a byl krůček od postupu. Jenže domácí v 83. minutě srovnali a ve druhé minutě nastavení otočili vývoj zápasu. Následovalo prodloužení, ve kterém Heracles vstřelil další tři branky a vyhrál nakonec 5:1.

Play-off o Evropskou ligu v Nizozemsku letos hrají týmy na pátém až osmém místě. O účast v druhé nejprestižnější evropské klubové soutěži si tak zahráli Utrecht, Heracles, Groningen a Zwolle.

Hezký čtvrteční večer všem fanouškům nizozemského fotbalu při sledování online reportáže z prvního finále playoff o postup do Evropské ligy mezi domácím Heraclesem Almelo a Utrechtem. Souboj se hraje na dva zápasy, odveta je na programu v neděli od 14:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.