Chrudim – Domažlice 6:0 (kon.) | Vltavín – Převýšov 4:3 (kon.) | Union 2013 – Štěchovice 0:0 (zruš.)
Králův Dvůr – Kolín 2:1 (kon.) | Tachov – Žižkov 1:6 (kon.) | Benešov – Jirny 0:2 (kon.)
Benátky n/J – Táborsko akademie 2:1 (kon.) | Brozany – Most 7:1 (kon.) | Zápy – Písek 2:0 (kon.)
FK Benešov
0:2 (0:0)
SK Viktorie Jirny
Sobota 18.06.2016, 17:00 • Městský stadion Benešov • Česká fotbalová liga • 34. kolo

Z posledního utkání ČFL se s Vámi loučí Marek Otava, díky za pozornost a v příští sezóně zase na počtenou. (19:07:51)

Tak SK Viktorie Jirny to nakonec dokázaly. Ve druhém poločase se pískala penalta pro jejich celek a hosté šli do vedení, které ještě po dvou minutách navýšil Dubský. V 58. minutě se ale nechal vyloučit Kejha a Jirny šly do deseti. Benešov se tak ještě pokoušel zdramatizovat utkání, ale proti zataženému soupeři se mu to příliš nedařilo. SK Jirny tak zvítězily a tři body do tabulky znamenají, že sice vyhrály ČFL, nicméně nedostaly licenci, a tak do druhé ligy nepostupují.

90

90
    Střídání Viktorie Jirny. Odešel Vandas, na poslední minuty přišel Awuku.

89
    Poštuchování ve vápně hostů ukončil rozhodčí žlutými tresty. Kartu dostal jak domácí Zákostelský, tak i obránce Jiren Škorvánek.

88
    Melechovský teď přesprintoval nového hráče na hřišti Melichara a šel sám na gólmana, kterého však střelou po zemi nepřekonal.

87
    Střídání domácích. Odešel Vrňák, přišel Jakub Melichar.

86
    Čapek se odhodlal k velkému sólu, nicméně žádný rozruch s ním nezpůsobil, jelikož se zahnal s balónem až do autu.

85
    Skopec přišlápl protihráče a dostal žlutou kartu.

84
    Centr šel přímo do brány a tam úřaduje Fendrich, který výhozem rychle rozehrál.

83
    A pro změnu domácí rozehráli rychlou akci, po které se píská rohový kop pro Benešov.

82
    Dlouhý centr všechny přeletěl a skončil v zámezí.

81
    A hosté teď vybojovali rohový kop.

80
    Vopat centroval z pravé strany, ale přímo do náruče připraveného gólmana Jiren.

78
    A nyní rohový kop pro Benešov.

78
    Střídání domácích. Odešel Šumský, přišel záložník Farkaš.

76
    Laštovka centroval do vápna, ale pro letící míč si v pohodě došel brankář Fendrich.

74
    Dubský sestřelil jednoho z domácích hráčů a vidí po zásluze žlutou kartu.

72
    Centr Zákostelského byl příliš dlouhý a nenašel nikoho z domácích hráčů.

71
    Vandas se pokusil o střelu z dálky, ale jeho šanci chyběla potřebná přesnost.

70
    Vrňák fauloval, míč pro Jirny.

68
    Šumský teď nachytán v ofsajdu.

66
    Další pěkná kombinace Benešova a rohový kop pro domácí.

63
    Domácí Turek nebezpečně vypálil, ale gólman Fendrich si dokázal poradit.

60
    Jirny si ještě zkomplikovaly zápas. Benešov s vidinou jednoho hráče v poli navíc výrazně ožil.

58
    Kapitán Ondřej Kejha teď velice ošklivě sestřelil zezadu Čapka a dostává po zásluze červenou kartu.
    54. Tomáš DUBSKÝ - 0:2

54
    Jirny právě vstřelily branku!
    Hosté prakticky rozhodují zápas. Po rohovém kopu a centru na zadní tyč se nejlépe zorientoval TOMÁŠ DUBSKÝ a přidává druhou branku.
    52. Aleš MELECHOVSKÝ - 0:1

52
    Tak SK Jirny se dostávají do vedení. Po nepřehledném momentě a následném zákroku domácího hráče byla odpískána penalta pro hosty, kterou proměnil ALEŠ MELECHOVSKÝ.

51
    Byla nařízena penalta pro Jirny.

51
    A rychlé střídání Benešova se uskutečňuje. Večera kulhá ze hřiště a do hry přichází Brejcha.

49
    Benešov navíc hraje prakticky o desíti, jelikož Večera ukazuje k lavičce, že nemůže pokračovat a musí střídat.

48
    Melechovský pořádně protáhl Starečka, který musel jeho střelu konečky prstů vytěsnit na roh.

47
    Dubského centr byl nepřesný. Domácí mohou v klidu odkopávat.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

První poločas příliš krásy nepobral. SK Viktorie Jirny mají více v držení míč, ale šancí si moc nepřipravily. Naopak Benešov se převážně brání a hraje hlavně zodpovědně dozadu. Uvidíme, zdali se obraz hry ve druhém poločase změní.

45

45
    Skopec se pokusil o střelu asi z 35 metrů, avšak mířil hodně vysoko.

45
    Zákostelský faulován a trestný kop pro domácí.

44
    Melechovský se mohl řítit do dobré šance, ale zdvižený praporek akci zastavil.

42
    Pokorný se pokusil o střelu, ale ta šla hodně vedle. Benešov bude odkopávat od brány.

40
    Další nemístná poznámka na výkon rozhodčího Severýna a další žlutá karta pro domácího hráče, tentokrát to byl Pavel Čapek.

38
    Hosté se však znovu neprosadili a Stareček bude odkopávat.

37
    Třetí roh Jiren v krátkém sledu.

37
    Velký závar ve vápně, který nakonec ukončil střelou Hruška, ale mířil vedle.

35
    Jenže Benešov brzy ztratil míč a hosté mají k dispozici další roh.

35
    Několik soubojů ve vápně šanci nepřineslo, takže dopředu mohou jít domácí.

34
    Tentokrát zahrál Večera ve vápně čistě, ale hosté budou zahrávat rohový kop.

32
    Na druhé straně ale fauloval Večera a za následné protesty vidí žlutou kartu.

31
    Šumský trefil zeď a vzápětí Laštovka z dobré pozice trefil hlavou pouze dobře postaveného brankáře.

30
    Čapek podražen kousek před vápnem. Přímý kop pro Benešov.

29
    Rychlý brejk hosté nevyřešili dobře a Stareček dobrým výběhem akci zneškodnil.

28
    Vzápětí ještě střela asi z 30 metrů, kterou vyslal Vandas, ale jeho pokus byl nepřesný.

26
    Čapek odvrátil na rohový kop, který bude zahrávat hráč Jiren Vondráček.

24
    Kapitán Jiren Kejha posílal centr do vápna, ale dal mu přílišnou razanci a tak letící míč skončil až za brankou domácích.

22
    Turek šel do protiútoku a byl zastaven v rozporu s pravidly, míč pro domácí.

20
    Skopec pod tlakem neposlal přesnou přihrávku. SK Jirny budou odkopávat.

17
    Centr Viktorie hledal ve vápně spoluhráče, ale obrana domácích byla pozorná a míč odvrátila mimo vápno.

16
    Hosté nakonec budou rozehrávat z ještě lepší pozice, když byl jeden hráč Jiren atakován před vápnem.

14
    Rohový kop hosté.

13
    Benešov se teď odhodlal k rychlé akci, nicméně nepřesný centr ve finální fázi útok pokazil.

11
    Ani Viktorka Jirny se neprosadila a Benešov bude po nedovoleném zákroku rozehrávat.

9
    Benešov se snažil o dlouhou kombinaci na půli hostů, ale jejich snažení zastavil faul.

7
    Dubský na nohou, hraje se dál.

6
    Na zemi teď zůstává ležet hráč Viktorie Jirny Dubský, který dostal zblízka balónem do obličeje.

4
    Další šance Jiren, Melechovský se opřel do hlavičky a minul benešovskou bránu.

2
    Hned v úvodu nebezpečný rohový kop v podání hostujícího celku. Prudkou hlavičku vyrazil Stareček nad břevno.

SK Benešov: Stareček – Večera, Braný(K), Zákostelský, Vrňák – Čapek, Šumský, Laštovka, Skopec, Vopat – Turek
    Náhradníci: Melichar, Farkaš, Cvrček, Brejcha, Kulhavý, Přitasil, Vávra

SK Viktorie Jirny: Fendrich – Hruška, Štastný, Čepelák, Kejha(K) – Škorvánek, Pokorný, Dubský, Vandas – Vondráček, Melechovský
    Náhradníci: Kocourek, Pešina, Remeš, Awuku, Poráčanin

Rozhodčí: Severýn – Trska, Musil.

1

Toto utkání tak rozhodne o postupujícím do druhé nejvyšší fotbalové soutěže, čili do Fotbalové národní ligy.

Pokud se SK Viktorie Jirny nechtějí ohlížet na zápasy Záp a Žižkova, musí v dnešním utkání zvítězit v základní hrací době a získat tak 3 body.
    Naopak SK Benešov si zajistil záchranu v předminulém kole a tak v dnešním utkání bude hrát pouze o lepší umístění v tabulce.

Poslední kolo České fotbalové ligy je tady. Od 17:00 nastoupí domácí SK Benešov s vedoucím týmem soutěže SK Viktorie Jirny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.