Bayern – Manchester City 1:0 (kon.)
Bayern Mnichov
1:0 (0:0)
Manchester City
Středa 20.07.2016, 20:30 • Allianz Arena, München • Mezinárodní přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Vítám všechny fotbalové nadšence u dnešního zápasu, v němž se představí dva giganti. Řeč je o Bayernu Mnichov a Manchesteru City.

Zajímavý duel prožije Pep Guardiola, který v minulé sezóně vedl právě německého mistra. Ovšem v tomto duelu bude španělský lodivod vést City. Také Bayern přivítal prvního července nového trenéra, kterým se stal zkušený Carlo Ancelotti.

Nově příchozí hráči

City před novou sezónou moc hráčů nepřivedlo. Jedním z nových hráčů je İlkay Gündoğan, který vyměnil světle modrý dres za žlutočerný Dortmundu. Naopak Bayern přivítal zpátky ve svých řadách Matse Hummelse, jenž opustil konkurenční Borussii. Ovšem opačným směrem by mohl putovat Mario Götze, o jehož přestupu se hodně mluví.

Přátelské utkání se odehraje v Allianz Areně, která patří právě Bayernu. Úvodní hvizd je naplánován 20:30 a vy jste srdečně vítáni.
    Vřelého přivítání se samozřejmě dočkal Pep Guardiola, který ještě před několika týdny vedl právě Bayern, ovšem nyní převzal Manchester City.

Zajímavé srovnání obou trenérů v utkáních Ligy mistrů.

Do začátku prvního utkání v Allianz Areně v nové sezoně zbývá pár minutek.

Bayern Mnichov: Ulreich – Rafinha, Martínez, Benko, Bernat, Ribéry, Alonso, Lahm, Alaba, Feldhahn, Green
    Náhradníci: Starke – Friedl, Hagler, Götze, Shabani, Tarnat, Öztürk, Dorsch, Pohl, Häusler

Manchester City: Caballero – Maffeo, Adarabioyo, Kolarov, Angelino, Fernando, Fernandinho, Zinchenko, Barker, Iheanacho, Navas
    Náhradníci: Gunn – Kompany, Nasri, Bony, Delph, Clichy, Zuculini, Touré, Celina, Horsfield, Bytyqi.

Hráči jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

1

1
    Úvodní výkop obstarali hráči anglického celku.

2
    Hosté se po dobré kombinaci dostali na polovině mnichovského celku a nakonec z toho byl centr z levé strany, ale pro míč si zkušeně došel pozorný Ulreich.

2
    Bayernu první akce nevyšla a na tahu je tedy opět Manchester City.

3
    Martínez nyní jako poslední hráč podklouzl, ale vše vyřešil pozorný Ulreich, který sebral míč před dotírajícím protihráčem.

4
    David Alaba skvěle napadal, ale nakonec se od něj míč odrazil do zámezí a hrát tedy budou borci z Anglie.

5
    Ale ani z této akce nic nebylo. Domácí se tedy hned vydali dopředu, ale finální přihrávce opět scházela přesnost a od své branky bude rozehrávat Caballero.

6
    Aktivní Alaba se zkoušel prodrat mezi třemi protihráči, po souboji nakonec upadl, ale trochu překvapivě se faul nepíská. Nutno dodat, že na chvíli přestali hrát i hráči City, kteří čekali, že se faul pískat bude.

8
    Oba celky se tlačí dopředu, ale je vidět, že příprava je teprve na začátku, protože zatím je k vidění opravdu mnoho nepřesných přihrávek.

9
    Za kolmou přihrávkou se hnal Green, který se chce porvat o místo v Bayernu, ale tentokrát se k míči nedostal, protože ho sebral pozorný Caballero.

11
    Na první střelecký pokus stále čekáme. Sledujeme zatím vyrovnaný duel, který toho ale zatím příliš nenabídl, tak snad se zápas rozjede.

12
    Po rychlé akci City přihrával do vápna Iheanacho, ale centr se mu vůbec, ale vůbec nepovedl a míč opět sebral pozorný Ulreich.

13
    Na druhé straně se na útočný výlet vydal Bernat, který se dostal až do vápna, ale nakonec byl i s míčem vytlačen do zámezí a od své branky bude rozehrávat Caballero.

13
    První rohový kop pro Manchester City.

14
    Ale ani z rohu nic nebylo. Hosté zůstali u míče a kombinovali před vápnem Bayernu, ale žádná finální přihrávka se neujala.

15
    Sledujeme problémy, které na nedávném evropském šampionátu trápily i hráče Švýcarska, protože i Ribéry musel za lajnu, jelikož měl po souboji roztržený dres.

16
    Krásná akce mnichovského celku úvodní brankou nekončí! Ribéry si skvěle vyměnil míč s Alabou, poté pronikl až na roh malého vápna a zpětnou přihrávkou oslovil právě rakouského hráče, který ovšem z ideální pozice trefil pouze Caballera!
    16. Alaba (BAY)

18
    Nyní dobře kombinovali hosté, kteří se usadili na polovině německého celku, ale do šance se žádný z hráčů nedostal.

20
    Je za námi úvodních dvacet minutek. Zatím jsme viděli jednu šanci, ale Alaba v zakončení selhal, takže Bayern hraje s City stále bez branek.
    Trenéři obou celků stále postávají před střídačkou a udělují pokyny.

21
    Rafinha si chytře nakopl míč mezi dva protihráče, ale jeden z nich ho dokázal zastavit a nic z toho nebylo.

23
    Po bleskové akci to vyzkoušel z hranice velkého vápna Iheanacho, ale jeho technický pokus nebyl přesný a míč skončil nad břevnem domácí svatyně.

24
    Aktivní Ribéry to zkoušel individuálně na levé straně, ale neprosadil se. U míče jsou hosté, kteří trpělivě kombinují a nikam nepospíchají.

25
    Nakonec se anglický celek přeci jen vydal dopředu, ale opět z toho byla pouze velmi nepřesná přihrávka.

26
    A další akci City zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

27
    Na tribuně sedí Arjen Robben, který se opět zranil a svému celku bude několik týdnů chybět.

28
    Bayern předvedl další parádní kombinaci a byla z toho druhá obrovská šance, ovšem opět bez gólu. Ribéry parádní patičkou vysunul Alabu, který našel Greena a ten šel sám na Caballera, ale ten si s jeho zakončením poradil!
    28. Green (BAY)

29
    Z následného rohu nic nebylo a na úvodní branku tedy i nadále čekáme.

31
    Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje a k vidění je stále mnoho nepřesných přihrávek na obou stranách.

33
    Ani z další akce anglického celku nic nebylo. Bayern se hned vydal dopředu, ale rychlá kombinace skončila ofsajdem.

35
    Ano, tohle je Franck Ribéry! Opět skvěle obešel tři protihráče a dostal se na roh malého vápna, zpětnou přihrávkou oslovil Greena, ale ten pouze nastřelil Caballera!
    35. Green (BAY)

37
    Ve finální fázi se zatím hosté velmi trápí a nyní jim přechod do útoku vyčinil i Guardiola, tak uvidíme, zda nastane nějaké zlepšení.

38
    Tentokrát před branku skvěle přihrával Rafinha, ale opět výborně zasáhl Caballero, který je zatím jednoznačně nejlepším hráčem City.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek a vypadá to, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého dějství.
    Po osobním souboji si musel Franck Ribéry měnit dres.

41
    Na konci další akce Bayernu byl Bernat, ale nakonec bylo vše zbytečné, ofsajd.

42
    Rohový kop pro Manchester City.

43
    Ani ze svého druhého rohového kopu ale anglický celek nic nevytěžil.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1

První poločas je za námi. Viděli jsme mnoho nepřesných přihrávek, tři šance, ale žádnou branku. Ve dvou obrovských šancí byl domácí Green a jednu zazdil Alaba, takže Bayern hraje s City stále bez branek. Anglický celek toho zatím příliš nepředvedl a na šanci stále čeká. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 21:31.

Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

46

47
    Druhý poločas začal poklidnou kombinací anglického celku, který zatím nikam nepospíchá.

48
    Nakonec se hosté vydali dopředu a z dobrých dvaceti metrů to vyzkoušel střídající Bony, ale s jeho přízemním pokusem si brankář poradil.

50
    Druhý poločas se hraje ve svižnějším tempu a zatím jsou o něco málo aktivnější hráči City.

51
    Za dlouhým míčem se hnal Bony, ale nakonec ho na hrací ploše nezachytil.

53
    Anglický celek skvěle napadá a ve druhém poločase stále drží míč, ale do šance se zatím hosté nedostali.

54
    Bony je po příchodu na hřiště hodně aktivní. Nyní se na hranici velkého vápna s míčem otočil, ale jeho střela byla sražena, rohový kop pro City.

55
    Po rohu se k míči opět dostal Bony, který našel Fernandinha, ale ten napálil kulatý nesmysl vysoko nad branku.
    V Allianz Areně panuje skvělá atmosféra, ostatně jako při každém domácím zápase Bayernu.

57
    Mnichovský celek ve druhém poločase zatím nic nepředvedl. Nyní to domácí zkoušeli po pravé straně, ale byla z toho jen další nepřesná přihrávka.

59
    Hosté chybovali v rozehrávce a domácí šli dva na jednoho. Na sebe to vzal Dorsch, ale s jeho přízemním pokusem si Gunn výborně poradil.

61
    Je před námi posledních třicet minutek a Bayern hraje s City stále bez branek, tak uvidíme, zda se nějaké branky vůbec dočkáme.

62
    Po centru se k míči dralo několik hostujících hráčů, ale nakonec ho ukořistil pozorný Ulreich.

64
    Kombinace Bayernu opět k ničemu nevedla. Druhý poločas je stále plný nepřesností a na první větší šanci stále čekáme.
    V poločase se pozdravili Pep Guardiola a Xabi Alonso, dva velcí kamarádi.

66
    Opět se střídalo, takže se chvíli nehrálo. Nyní už duel opět pokračuje...

68
    Hosté jsou opět u míče a kombinují, ale stále daleko od branky, kterou střeží Ulreich.

69
    Žlutou kartu dostává Fernandinho (Manchester City).

70
    Nyní z toho byl pouze útočný faul, takže u míče jsou domácí fotbalisté, kterým se ve druhém dějství ale zatím vůbec nedaří.

72
    Po přihrávce před branku se na přední tyči do zakončení dostal Bony, ale jeho hlavička z těžké pozice přesná nebyla!
    72. Bony (MAC)

74
    Řada nepřesných přihrávek, to je to jediné, co je na trávníku nyní k vidění. Žádná ofenzivní show to rozhodně není.

76
    Bayern právě vstřelil branku!
    A mnichovský celek jde do vedení 1:0! Po zásahu rozhodčího se k míči dostal mladíček ERDAL ÖZTÜRK, který to vyzkoušel z hranice velkého vápna a s přispěním obránce překonal Gunna.
    76. ÖZTÜRK - 1:0

78
    Anglický celek se tlačí dopředu a snaží se okamžitě odpovědět, ale Bayern zatím odolává.

80
    Stále se hraje na polovině domácího celku, ale do šance se hosté nemohou prokombinovat.

82
    Hostující Touré to vyzkoušel z přímého kopu, ale branku domácího celku minul zhruba o metr.

84
    Bayern se pouze brání, ale zatím velmi dobře a kráčí tak za vítězstvím. Je jasné, že konec utkání ale bude ještě zajímavý.

86
    Obraz hry je stále stejný. City se tlačí dopředu a Bayern se pouze brání...

87
    Rohový kop pro City.

88
    Domácí to zvládli a uklidili míč do bezpečí. Stav se tedy dvě minutky před koncem nemění.

89
    Jeden z hostujících hráčů měl na noze vyrovnání, prostřelil i brankáře, ale míč směřující do branky odkopl Friedl!

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1

Je konec. Sledovali jsme vyrovnané utkání, typické přípravné, kdy bylo k vidění mnoho nepřesných přihrávek. Nakonec jsme viděli jednu branku, když se se štěstím trefil Öztürk, který tak rozhodl o tom, že Bayern porazil City 1:0. Pep Guardiola tedy v Mnichově neuspěl a svůj první zápas na lavičce City prohrál. Naopak Ancelotti začal těsným vítězstvím.

To je z mé strany vše, hezký večer. (22:20:01)