Ventspils – Aberdeen 0:1 (kon.) | Jelgava – Slovan Bratislava 3:0 (kon.) | Helsinki – Beroe 1:0 (kon.)
Kalju – Maccabi Haifa 1:1 (5:3 po pen.) | Loko Záhřeb – RoPS Rovaniemi 3:0 (kon.) | Žodino – Debrecín 1:0 (kon.)
Omonia Nikósie – Beitar Jeruzalém 3:2 (kon.) | Larnaka – Cliftonville 2:0 (kon.) | Europa – AIK Stockholm 0:1 (kon.)
Qäbälä – MTK Budapešť 2:0 (kon.) | Göteborg – Piast Gliwice 0:0 (kon.) | Grasshoppers – Reykjavík 2:1 (kon.)
Levski – Maribor 1:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Kajrat 2:1 (kon.) | Odd – Giannina 3:1 (kon.)
Slavia – Levadia Tallinn 2:0 (kon.) | Strømsgodset – SønderjyskE 2:2 (po pr.) | Vaduz – Midtjylland 2:2 (kon.)
Kukësi – Austria 1:4 (kon.) | Connah's Quay – Vojvodina 1:2 (kon.) | Brøndby – Hibernian 1:1 (5:3 po pen.)
Osmanlispor – Zimbru Kišiněv 5:0 (kon.) | Škendija – Neftçi Baku 1:0 (kon.) | Trnava – Širak 2:0 (kon.)
Čukarički – Fehérvár 1:1 (kon.) | Domžale – Soligorsk 2:1 (kon.) | Hajduk Split – CSMS Iasi 2:1 (kon.)
Budućnost Podgorica – Genk 2:0 (kon.) | Cork City – Häcken 1:0 (kon.) | St Patrick´s – Dinamo Minsk 0:1 (kon.)
Hearts – Birkirkara 1:2 (kon.) | Zagłębie – Partizan Bělehrad 1:0 (4:3 po pen.)
po penal. (5:3)
Brøndby IF
1:1 (0:0)
Hibernian FC
Čtvrtek 21.07.2016, 20:00Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

To je pro tuto chvíli ode mne vše, přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit na shledanou. (22:45:15)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 16:4. Rohy: 8:9. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 21:16.

Je dobojováno. Domácí nakonec vítězí v penaltovém rozstřelu a postupují do třetího předkola Evropské ligy. Pro hosty nakonec vše končí.

120. Kamil WILCZEK - 1:1

120
    Brøndby právě vstřelilo branku!
    KAMIL WILCZEK byl autorem rozhodující penalty a jeho tým tak postupuje do třetího předkola Evropské ligy. Bylo to drama až do samotného konce, houževnatí hosté ale rozhodně nemusí smutnit. Jako druholigový skotský tým zanechali po sobě určitě kladnou stopu.

5. série
    5:3
    Je to 4:3 na penalty a před Holstem velká výzva. Pokud by pokutový kop nedal, hosté by ještě měli šanci. Jenže domácí hráč se nikoho nenechal na holičkách a pátou penaltu proměňuje. Hned na to se domácí na svém hřišti radují z postupu do třetího předkola Evropské ligy.

4. série
    4:3
    Boyle se trefuje přesně mezi tři tyče a opět jeho tým žije.

4. série
    4:2
    Jenže i Wilczek je neomylný a pokračuje tak stoprocentní úspěšnost Brøndby IF.

3. série
    3:2
    I hosté se trefují, konkrétně Holt. Stále tak živí naději svého celku.

3. série
    3:1
    Stückler zachoval čistou hlavu a bez větších problémů posílá míč za bezmocného Laidlawa. Další pokutový kop domácích je tak úspěšný.

2. série
    2:1
    Hanlon měl před sebou důležitý úkol. Další penaltu hostů ale proměnil a snížil na 2:1.

2. série
    2:0
    Nørgaard přesně umístěnou střelou zvyšuje na 2:0.

1. série
    1:0
    Vyrovnat mohl McGinn, ale svou šanci trestuhodně zahodil. Penaltu špatně kopl a Rønnow ji chytá!

1. série
    1:0
    Larsson se jako první ujal míče a poté bez problémů pokutový kop proměňuje.

Střílení penalt začíná.

Ani dvě prodloužení neurčila vítěze. Následovat tak budou pokutové kopy.

120

120
    Odkop od branky Hibernianu a nyní už to opravdu vypadá, že se dočkáme penalt.

118
    Domácí nyní trochu ožili a znovu se dostali do další šance. Ale balón pouze orazítkoval zadní reklamní panel, který je za hostující bránou.
    116. Šance domácích.

116
    Domácí teď byli blízko skórování. Stückler napálil míč do vápna a ten jen těsně minul pravou tyčku Laidlawovy svatyně!

115
    Laidlaw raději ukryl míč do bezpečí po střele Cronea a hned poté ho odkopává od své branky. Jsme blízko penaltového rozstřelu. Ještě se ale bude hrát něco málo přes pět minut.

114
    Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Pukki, přichází Stückler.

114
    Po náznaku domácí šance raději hosté zakopli míč do zámezí a následuje poslední střídání Brøndby.

113
    A znovu stejná pasáž hry. Brøndby své tažení na hostující branku znovu překombinovalo a Hibernian tak může v klidu rozehrát míč do bezpečí.

112
    Domácí se snažili něco vymyslet na polovině svého dnešního soupeře, ale jejich kombinace byla příliš zdlouhavá a nakonec tak mají míč ve své moci znovu hosté.

110
    Zatím to vypadá na tu druhou možnost. Nyní se znovu nikomu nedařilo a minuty druhého prodloužení ubíhají čím dál rychleji.

110
    Na hráčích obou týmů je už vidět patrná únava. Dokáže někdo skórovat a přiblíží se postupu, nebo nakonec dojde na penalty?

108
    Dalekonosnou střelu poslal nyní na Laidlawa Wilczek, ale jeho rána neměla takovou razanci, aby brankáře hostujícího celku nějak ohrozila.

106
    Míč je delší dobu ve středu hřiště, ani jednomu týmu se nepodařilo dostat se do blízkosti brankáře soupeře. Nyní mají balón na kopačkách domácí a ihned zakládají útočnou akci.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105+1
    První prodloužení skončilo.

105
    Nad rámec prvního prodloužení bude nastavena jedna minuta.

105
    Míč je v zámezí. Jelikož ho tam poslali domácí fotbalisté, autové vhazování tak provedou hosté. Konkrétně pak McGeouch.

104
    Střídání v týmu Hibernian FC: ze hřiště odchází Bartley, přichází Forster.

104
    První prodloužení se nám chýlí ke konci a zatím se nikdo nedokázal prosadit. Napínavé drama tak pokračuje dále.

102
    Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Phiri, přichází Corlu.
    101. Šance Jakobsena.

101
    Asi největší šance prvního prodloužení. Jakobsen se snažil hlavou usměrnit míč do hostující branky, ale Laidlaw byl proti!

100
    McGinn se dostal do úniku a běžel s míčem do blízkosti domácí branky. Jenže Larsson mu celý úmysl překazil dobrým obranným zákrokem.

98
    Dlouhý nákop Phiriho skončil nad brankou Hibernianu a to znamená, že bude následovat další odkop od branky hostů.

96
    Žlutou kartu dostává Larsson (Brøndby IF).

95
    Wilczek se proháčkoval až do velkého vápna, poté neváhal se střelou a vyslal jedovku na brankáře hostů. Ten ji dokázal vykrýt.

93
    Další prudká střela hostů zaměstnala domácího gólmana, ten ale další útok Hibernianu ustál.

92
    Domácí to také zkoušeli v útoku, ale obrana hostí byla na svém místě. Znovu tak půjdou Hibernians do další akce.

91
    Hosté se natlačili do pokutového území, ale jejich střelu chytil domácí brankář. Ten bude odkopávat od své brány.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

90+3

90+2
    Domácí se stále drží na polovině Hibernianu a ostřelují Laidlawa. Jenže ten s pozornou obranou zatím drží naděje svého týmu.

90+1
    Střídání v týmu Hibernian FC: ze hřiště odchází Cummings, přichází Keatings.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje druhý poločas o tři minuty.

89
    Domácí fotbalisté vrhají své poslední síly do útoku, ale možná je už pozdě. Hosté brání zuby nehty a jsou kousek od prodloužení tohoto zápasu.

88
    Domácí zahrávali volný přímý kop, kterého se ujal Holst, ale po jeho ráně byl brankář hostů připraven.

87
    Žlutou kartu dostává McGregor (Hibernian FC).

84
    Znovu se dostali k míči hosté a uhánějí s ním před domácí branku. Kdyby se jim podařilo skórovat, byli by hodně blízko senzačnímu postupu. Do konce zbývá něco přes šest minut. Uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

82
    Phiri se dostal do slibného zakončení, jenže míč mu přeskočil kopačku a následná střela tak neměla větší razanci. Je po akci domácího celku.

80
    Domácím se vůbec nedaří projít do útoku a jsou v koncovce bezradní. Najednou se vypařila ta útočná aktivita z prvního poločasu. Hosté jsou naopak na koni.

78
    Zatím jsou ale spíše aktivnější hosté, které vsítěná branka doslova nakopla. Teď zahrozil Holt, ale jeho pozemní střela zamířila pouze nad.

77
    Střídání v týmu Hibernian FC: ze hřiště odchází Gray, přichází Boyle.

76
    Do konce druhého poločasu zbývá něco málo přes 15 minut a domácí tak mají k vyrovnání už podstatně méně času. Podaří se jim srovnat s hosty krok a nakonec postoupí po základní hrací době?

75
    Hosté zahrávali volný přímý kop, ale míč poslali přímo do rukavic domácího brankáře. Ten posílá balón svým spoluhráčům a nabádá je k dalšímu útoku.

74
    Vůbec první žlutou kartu musel nyní vytáhnout hlavní rozhodčí, který tak potrestal Nørgaarda, jenž razantním způsobem poslal k zemi svého soupeře.
    70. Croneova dělovka, která skončila těsně vedle pravé tyče hostující brány.

70
    Crone si zpracoval míč a poté dělovkou pálil na hostující branku. Míč ale skončil jen těsně vedle její pravé tyče. Hosté si tak mohli pořádně oddychnout.

68
    Hosté budou mít k dispozici další autové vhazování. Pochopitelně budou poté držet míč co nejdále od vlastní branky. Jejich vedení je stále drží v naději ve hře o postup do třetího předkola Evropské ligy.

66
    Hosté z druholigového Hibernianu jsou nyní na koni a ženou se znovu do útoku. K tomu jim pomáhá i početná skupinka fanoušků, která do Brøndby dorazila.

64
    Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Jakobsen, přichází Holst.
    62. David GRAY - 0:1

62
    Hibernian právě vstřelilo branku!
    Hosté svou aktivitou nakonec dostáli gólu a ujímají se vedení. DAVID GRAY se dostal k odraženému balónu, který sklepl k levé tyči domácí branky. Hibernian je tak ve vedení a v tuto chvíli by se prodlužovalo. Uvidíme, jak na tuto situaci zareagují domácí, kteří jsou jako opaření.

61
    Střelu uvnitř vápna tečoval na rohový kop domácí Hjulsager a je to další zmařená akce hostů. Ti vycítili šanci a na jejich výkonu je to opravdu hodně vidět.

59
    Hosté jsou nyní aktivnější a obléhají domácí svatyni. Divákům se tato situace vůbec nelíbí a dávají to dost hlasitě najevo. Určitě od svých idolů čekají ve druhé půli rozhodně více.

57
    Hosté se drze prodrali skrze domácí obranu, poté napálil míč směr domácí branka McGinn, ale Rønnow vytasil další úspěšný zákrok a drží tak akcie svého týmu, které zatím značí postup domácích. Ale samozřejmě ještě nepředbíhejme.

55
    Z výskoku nyní musel zachytit míč po střele McGeoucha Rønnow a hned na to posílá míč do bezpečí, na kopačky svých spoluhráčů mířících do útoku.

53
    Domácí fotbalisté jsou na polovině Hibernianu a opět po několika vzájemných výměnách střílel Pukki. Posledně jmenovaný však zařízení vůbec netrefil.

52
    Autové vhazování provedl Jakobsen a pořádně se do toho opřel. Míč se snesl do pokutového území, kde si na něj vyskočil Wilczek, ale jeho hlavička mezi tři tyče nezamířila.

49
    Hosté čím dál více začínají vystrkovat růžky a nyní se zase dostali do blízkosti domácí branky. Jenže střela Cummingse skončila hodně vedle branky domácího brankáře.
    47. Hanlonova šance byla bez úspěchu.

47
    Centrovaný míč, který letěl do domácího vápna, hlavičkoval na Rønnowa Hanlon, ale jeho akce byla neúspěšná. Po delší době to ale byl výraznější zápis do utkání ze strany Hibernianu.

46
    Hosté se dostali k míči a okamžitě s ním zamířili do útoku. Přes obranný val domácího Brøndby se však nedokázali proháčkovat, a tak jsou u míče znovu domácí hráči.

46

První poločas tohoto utkání je za námi. V něm byli rozhodně aktivnější domácí fotbalisté, kteří neustále obléhali branku hostů, ale branku vsítit nedokázali. Na tu si tedy budeme muset ještě počkat. Nicméně domácí jsou stále na koni, vedou z předchozího utkání 1:0 a ještě ke všemu brankou na hřišti soupeře. K postupu dál tak stačí domácímu týmu jakákoli remíza. Druhý poločas začne ve 21:00. Sledujte dál náš online přenos.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Míč mají na svých kopačkách v závěru první půle hosté a nikam se už neženou. Vypadá to, že hlavní rozhodčí nenastaví ani minutu. Není také proč.

44
    Cummings se teď hodně zlobí na postranního rozhodčího, který mu odmával ofsajd. Může se ale zlobit jak chce, rozhodčí měl pravdu.

43
    Po další neúspěšné střele Wilczeka bude mít odkop znovu Laidlaw. Ten se ve svém brankovišti rozhodně nenudí.

41
    Cummings poslal z hranice velkého vápna prudkou střelu, tu ale poslal pouze vedle domácí branky. Rønnow tak bude v klidu míč rozehrávat pryč od své brány.

39
    Jakobsen poslal do brejku Phiriho, ale ten míč dobře nezpracoval a rázem tak bylo po náznaku domácí šance. Kdyby Phiri míč zachytil, možná bychom byli svědky další velké šance.
    37. Zákrok Laidlawa po střele Nørgaarda.

37
    Nørgaardova dlouhá střela donutila vyskočit Laidlawa, který míč zachytil a poslal za zadní čáru. Domácí budou zahrávat rohový kop. Byla to ale další velká šance domácího týmu.

35
    Po výpadu hostů do útoku, který byl absolutně neškodný, se na opačnou stranu vydali znovu domácí hráči. Ti jsou znovu hodně vidět a je jen otázkou času, kdy se jim podaří skórovat.

34
    Dva pády domácích hráčů v pokutovém území donutily diváky se ozvat. Sudí ale ukazuje, že v žádném případě nešlo o fauly takového rázu, že by musel odpískat pokutový kop.

33
    Brøndby IF je zase aktivnější a opět si fotbalisté tohoto celku přihrávají na polovině Hibernianu. Obrana hostů je ale na místě a do akce tentokráte Brøndby vůbec nepustila.

31
    Holt se jal do rychlého brejku a vypadalo to, že se dostane do vážnější šance. Ale nebylo mu to nic platné, praporek jednoho z postranních sudích je nahoře, to znamená jediné, Holt byl v ofsajdové pasti.

29
    Autové vhazování pro Hibernian. Je to ale na polovině hostujícího týmu, a tak stejně budou muset hosté založit útok právě z hloubi obrany na své polovině.

28
    Do šance, která se zrodila jako blesk z čistého nebe, se nyní dostal Phiri. Ten ale svou střelu příliš unáhlil a poslal míč hodně vedle branky Hibernianu.

26
    Diváci znovu hodně aktivní. Jsou hodně slyšet a ženou svůj tým za úvodní brankou. Hráči na hřišti je vyslyšeli a znovu se dostali do šance. Nic z toho ale znovu nebylo.
    24. Šance Wilczeka úvodní branku nepřinesla.

24
    Až nyní byla k vidění pěkná akce. Jeden z domácích hráčů rozehrál míč do pokutového území kde číhal Wilczek, ale svou střelu poslal pouze vedle hostující branky. Laidlaw má poté míč pod kontrolou.

23
    Zatím se tak ale nestalo. Pukki pálil z velké dálky a trefil jen připraveného Graye, jenž poté odkopl míč za polovinu Hibernianu.

22
    A znovu se na hrací ploše nic podstatného nedělo. Hlušší pasáž hry ale nyní střídá další útok domácího týmu, který se pokusí o nějakou povedenou střelu, která by mohla vést ke gólu.

20
    Oba celky teď chybovaly a nedostaly se do vážnějšího ohrožení branky svého soupeře. Hru také poznamenala série nepřesností, když se hrálo spíše ve středu pole.

18
    Cummings poslal míč v blízkosti domácí branky na Rønnow, ten měl ovšem připravené své rukavice, do kterých ukryl míč. Hned ho ale rozehrál svým kolegům, kteří tak mohou založit další útočnou akci.

17
    V právě probíhající sedmnácté minutě tohoto odvetného zápasu jsme sice viděli útočnou hru na obou stranách, do vážnější šance se však zatím nikdo nedostal.

16
    Rohový kop nyní zahrávali hosté, konkrétně Stevenson, míč však poslal pouze do připravené obrany Brøndby a ta nakonec odkopává kulatý nesmysl pryč.

14
    Aktivní Brøndby má míč znovu na svých kopačkách a několika přihrávkami před velkým vápnem to zkoušeli jeho fotbalisté. Laidlawa ale nakonec vůbec neohrozili, neboť se sami připravili o míč.

12
    Z druhé strany to vyzkoušel přízemní střelou Cummings, ale ten poslal míč pouze vedle levé tyče branky Rønnow. Domácí brankář se tak ujímá hry a pošle míč na kopačky svých spoluhráčů.

11
    Larsson zahrával nebezpečný volný kop, ale míč po jeho vzdušné střele skončil pouze nad břevnem Laidlawovy branky. Hostující brankář ještě raději povyskočil, aby měl balón pod kontrolou.

9
    Phiri poslal míč přímo na pravou kopačku Pukkiho, ten bez přípravy vystřelil, ale míč přeletěl pouze hostující svatyni. Takže si Laidlaw mohl oddychnout.

8
    Ne, míč se snášel do pokutového území, ale tam ho znovu hlavou poslal pryč Gray. Míč zachytil jeho spoluhráč Holt, který s ním uhání na opačnou stranu hřiště.

7
    Útočná hra Brøndby pokračovala dál a domácí borci si nyní vysloužili potlesk domácího publika. Nyní budou zahrávat rohový kop, dojde k ohrožení branky Hibernianu?

6
    Hráči Brøndby znovu nebezpečně obléhali branku Hibernianu, ale pozorný Laidlaw si znovu vše pohlídal. Poté sebral míč a bude ho odkopávat daleko od vlastní brány.

5
    McGeouch si postavil míč na značku rohového kopu a poté poslal míč směr pokutové území domácího celku. Jenomže tam byl včas připravený Larsson, jenž balón hlavou poslal do bezpečí.

4
    Před brankou Laidlawa bylo nyní hodně rušno. Pukki s výskokem hlavičkoval na hostující svatyni, ale brankáře Laidlawa nezaměstnal. Celou akci totiž zastavila obrana Hibernianu.

3
    Nyní byl k vidění také náznak šance Hibernianu, ale McGinn byl příliš zbrklý a také on přišel o míč. Do útoku tak míří znovu domácí fotbalisté.

2
    Pukki potáhl míč z pravé strany podél postranní čáry a snažil se ho předat svým spoluhráčům. Přihrávku mu ale nevyšla podle jeho představ, a tak domácí o balón přicházejí.

1
    Domácí fotbalisté se po úvodním výkopu dostali k míči a okamžitě zamířili do útoku. Před velkým vápnem střílel Crone, ale jeho střelu odhlavičkoval do zámezí jeden z hostujících obránců.

1

Brøndby IF: Rønnow – Larsson (C), Albrechtsen, Röcker, Crone – Nørgaard – Hjulsager, Jakobsen, Phiri – Wilczek, Pukki
    Náhradníci: Toppel, Juelsgård, Austin, Holst, Corlu, Da Silva, Stückler

Hibernian FC: Laidlaw – Gray, McGregor, Hanlon, Fontaine, Stevenson – McGeouch, Bartley, McGinn – Holt, Cummings
    Náhradníci: Virtanen, Stanton, Boyle, Keatings, Forster, Harris, Crane

Rozhodčí: Marius Avram – Valentin Avram, Miklos Istvan Nagy (všichni ROU).

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a fotbalovou zábavu.

Výsledek a statistiky prvního utkání

Hibernian – Brøndby 0:1
    Branky: 1. Wilczek

Karty: 67. Cummings (HIB), 80. Fontaine (HIB) – 33. Austin (BRY), 49. Wilczek (BRY)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:3.
    Střely mimo: 2:4.
    Rohy: 2:8.
    Ofsajdy: 6:2.
    Fauly: 8:18.

Skotský Hibernian FC, hrající druhou skotskou ligu, skončil v loňském ročníku této soutěže na třetím místě tabulky, přesto hraje kvalifikaci o Evropskou ligu. Stalo se tak z toho důvodu, že fotbalisté Hibernian FC vyhráli skotský pohár a tím si zajistili boje o EL. Na hřiště svého dnešního dánského soupeře si vezou jednogólové manko a dnes se pokusí tento nepříznivý stav napravit a ještě zabojovat o postup do třetího předkola. Zda se to houževnatým Skotům podaří, uvidíme až po konci samotného utkání. Rozhodně nemají co ztratit.

Brøndby IF

Brøndby IF, tento dánský tým dokázal před týdnem zvítězit na hřišti svého dnešního soupeře těsně 1:0 a vzhledem k tomu, že to byla výhra na hřišti soupeře a také bez inkasované branky, má tento gól rozhodně velkou cenu a domácí fotbalisté tak splnili velký krok k tomu, aby postoupili do třetího předkola. Stát se ale může naprosto cokoli a i tohle nemusí vůbec nic znamenat. Na domácím kolbišti však budou hráči Brøndby IF spoléhat na zabezpečenou obranu a pokusí se hosty ubránit. Dá se totiž očekávat, že právě hosté budou vepředu hodně aktivní, aby si vytvořili šance, které by vedly k jejich úspěchu.

Hezký večer přeji všem příznivcům kolektivního sportu zvaného fotbal. Dnes je na programu další várka kvalifikačního druhého předkola Evropské ligy a my se v našem online přenosu zaměříme na odvetné utkání, které se bude hrát mezi týmy Brøndby IF a Hibernian FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.