Ventspils – Aberdeen 0:1 (kon.) | Jelgava – Slovan Bratislava 3:0 (kon.) | Helsinki – Beroe 1:0 (kon.)
Kalju – Maccabi Haifa 1:1 (5:3 po pen.) | Loko Záhřeb – RoPS Rovaniemi 3:0 (kon.) | Žodino – Debrecín 1:0 (kon.)
Omonia Nikósie – Beitar Jeruzalém 3:2 (kon.) | Larnaka – Cliftonville 2:0 (kon.) | Europa – AIK Stockholm 0:1 (kon.)
Qäbälä – MTK Budapešť 2:0 (kon.) | Göteborg – Piast Gliwice 0:0 (kon.) | Grasshoppers – Reykjavík 2:1 (kon.)
Levski – Maribor 1:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Kajrat 2:1 (kon.) | Odd – Giannina 3:1 (kon.)
Slavia – Levadia Tallinn 2:0 (kon.) | Strømsgodset – SønderjyskE 2:2 (po pr.) | Vaduz – Midtjylland 2:2 (kon.)
Kukësi – Austria 1:4 (kon.) | Connah's Quay – Vojvodina 1:2 (kon.) | Brøndby – Hibernian 1:1 (5:3 po pen.)
Osmanlispor – Zimbru Kišiněv 5:0 (kon.) | Škendija – Neftçi Baku 1:0 (kon.) | Trnava – Širak 2:0 (kon.)
Čukarički – Fehérvár 1:1 (kon.) | Domžale – Soligorsk 2:1 (kon.) | Hajduk Split – CSMS Iasi 2:1 (kon.)
Budućnost Podgorica – Genk 2:0 (kon.) | Cork City – Häcken 1:0 (kon.) | St Patrick´s – Dinamo Minsk 0:1 (kon.)
Hearts – Birkirkara 1:2 (kon.) | Zagłębie – Partizan Bělehrad 1:0 (4:3 po pen.)
St Patrick´s Athletic FC
0:1 (0:1)
Dinamo Minsk
Čtvrtek 21.07.2016, 20:45 • Richmond Park, Dublin, Irsko (kapacita 5.340 diváků) • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

S konstatováním, že FC Dinamo Minsk po domácí remíze 1:1 zabralo, na hřišti St Patrick's Athletic FC vyhrálo 1:0 a raduje se tak z postupu do dalšího předkola, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (23:07:26)

Postupující celek FC Dinamo Minsk nastoupí ve třetím předkole Evropské ligy proti Vojvodině Novi Sad, jenž doma po výhře 1:0 zvítězila i na place welského týmu Connah's Quay.

Červené karty: 0-1.

Zápas je u konce a o všem podstatném se rozhodlo již v prvním poločase. Konkrétně v 18. minutě, kdy Žurovského roh uklidil do sítě Gleb Rassadkin. Domácí poté působili jako opaření a vůbec v celém průběhu první půle ani nevystřelili na branku. Minsk byl aktivnější a po zásluze tak po pětačtyřiceti minutách vedl.

A byl to právě běloruský tým, který se nakonec radoval z postupu dále. Ve druhém poločase sice domácí dvakrát vystřelil na branku, ovšem Ignatoviče vážněji neohrozili. Kuriozitou je, že v 84. minutě dostal červenou kartu hráč hostí Vladimir Chvasčinski, do té doby náhradní hráč hostí, jenž nebyl střídán. V nervozním závěru ale už hosté postup uhlídali.

90+6

90+5
    Zřejmě poslední zoufalý útok Saints končí jen odkopem od branky Ignatoviče a tohle je zřejmě konec nadějí irského celku.

90+5
    Jenže nedlouho poté Sverčinski fauloval Hoareho a míč na své vlastní polovině mají opět domácí.

90+4
    Obránce Billy Dennehy svým faulem na útočníka hostí Luku Rotkoviće domácímu týmu určitě nepomohl, dostává navíc žlutou kartu.
    Je to tak, sudí Alan Mario Sant nastavuje pět minut nad rámec hrací doby druhého poločasu

90+2
    Záložníka Mohammeda El Monira střídá záložník Kirill Premudov. Jasný taktický tah trenéra hostí Sergeje Borovského.

90+2
    Christy Fagan je přistižen v ofsajdu, útok domácích tak vyznívá do ztracena.

90+1
    Hosté drží míč ve své moci a to je přesně ten způsob hry, který chtějí na závěrečné desítky sekund aplikovat. Zatím nevím, kolik sudí nastaví. Ovšem viděli jsme ošetřování, červenou kartu. To by mohlo být klidně i pět minut.

90
    Poslední, a možná už trošku zoufalé, střídání domácích. Záložník Conan Byrne jde dolů, jeho místo zaujme forvard Dinny Corcoran.

90
    Takhle to ale určitě nepůjde, hosté mají odkop od branky, což je voda na jejich mlýn.

89
    V předposlední minutě základní hrací doby mají hosté míč u své branky a zkouší najít cestičku na druhou stranu.

87
    Jenže Dinamo nemá míč znovu na dlouho ve své moci. Ztratil jej Ostrouch, jenž zbytečně fauloval Byrneho.

86
    Hodně nervozní je poslední pětiminutovka základní hrací doby. Dva rychlé fauly v podání domácích. Nejprve se proti pravidlům provinil Sean Hoare, jenž opět fauloval gólmana Minsku Ignatoviče, poté kapitán Ger O'Brien nedovoleně zpacifikoval útočníka Rotkoviće.

85
    Kaplenkův faul dává míč zpět k domácím kopačkám.

84
    Tak tohle se hodně často nevidí. Náhradní hráč hostí Vladimir Chvasčinski se zapletl do celé akce a sudí Alan Mario Sant z Malty jej posílá předčasně pod sprchy, aniž by odehrál byť jen jedinou vteřinu.

Tomáš Lysý

Branky: 18. Rassadkin

Karty:   66. Treacy (SPC), 82. Fagan (SPC), 90+4. Dennehy (SPC) – 43. El Monir (MNK), 62. Ostrouch (MNK), 67. Žukovski (MNK), 82. Šverčinski (MNK)   84. Chvasčinski (MNK)

Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:8. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:12.
    St Patrick´s Athletic FC: Clarke – O'Brien (C), Hoare, Dennehy (69. Cawley), Bermingham – G. Kelly, Treacy – Byrne (90. Corcoran), Dennehy, Timlin (62. McGrath) – Fagan. Trenér: Liam Buckley
    Náhradníci: O'Malley – Cawley, Corcoran, Desmond, Verdon, McGrath, Barker

Dinamo Minsk: Ignatovič – Habovda, Nojok, Sverčinski, Ostrouch – Kaplenko – Žukovski (C) (79. Šramčenko), Korytko, Bykov, El Monir (90+2 Premudov) – Rassadkin (58. Rotković). Trenér: Sergej Borovski
    Náhradníci: Plotnikov – Švecov, Premudrov, Chvasčinski, Zubovič, Šramčenko, Rotković

Rozhodčí: Alan Mario Sant – Roberto Vella, Luke Portelli – Mario Apap (vš. Malta)