Písek – Klatovy 2:3 (kon.) | Martin – Frýdek-M. 3:4 (1:2 po s.n.)
IHC Králové Písek
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
HC Klatovy
Středa 10.08.2016, 18:00Přípravné zápasy

Příjemný středeční podvečer. V rámci přípravy se dnes na městském zimním stadionu v Písku utká IHC Písek, kterému budou v domácím prostředí soupeřem SHC Klatovy. Oba kluby se v předsezónním období potkávají pravidelně a ani letošní příprava není výjimkou.

Hráči Písku za sebou mají již dva zápasy. Premiérový duel odehráli žluto-modří proti juniorům Českých Budějovic a dravému soupeři podlehli 5:4 po samostatných nájezdech. Ani následující souboj nepřinesl Píseckým první úspěch. S nováčkem soutěže, týmem David Servisu, prohráli v Hokejovém centru Pouzar 3:7.

Hosté z Klatov se zatím představili pouze jedenkrát. Farma extraligové Plzně zajížděla ke svému prvnímu utkání sezony do Braníka, kde se utkala s tamější Kobrou. Zápas dopadl smírně a oba dva týmy se rozešly s výsledkem 4:4.

Uvidíme, co přinese dnešní vzájemné podvečerní utkání, jehož začátek je naplánován na 18 hodin.

IHC Písek: Pipek (Kadlec) – Jirků, Hanus, Koutenský, Hřebíček, R. Volf, Suda, Červinský, Sýbek, F. Vlček, Vlk, Pašek, Šuhaj, Kundrátek, Suchan, J. Volf, Koupal, Rod, Duchoň

SHC Klatovy: Sochůrek (Štekr) – Jakub Slavík, Leština, Houfek, Kubík,Tulačka, Michel, Presheva, Němec, Beneš, L. Vlček, Pacanda, Topinka, Jakubec, Michel.

Rozhodčí: Šperl – Jílek, Horažďovský.

00:01

00:36
    Poprvé se v utkání přerušuje pro zakázané uvolnění hostujícího celku.

01:08
    Radek Volf propagačně prověřil Sochůrka od modré, rána ale mířila příliš vysoko.

01:48
    Špatná rozehrávka domácího týmu přináší icing a následné vhazování před Pipkem.

02:36
    Slavík si sjížděl po levé straně a samostatnou akci zakončil ranou švihem, Pipek si raději nechal puk pro sebe.

02:49
    Hosté opět přinutili Pipka přerušit hru.

03:34
    Začátek utkání je plný nepřesností na obou stranách, oba týmy dělají řadu chyb v rozehrávce.

04:22
    Hra je stále hodně rozkouskovaná, další zakázané uvolnění Písku.

05:11
    Koupal přejel do pásma dříve než puk a domácímu týmu je odpískán ofsajd.

06:03
    Hosté se na dobrou minutu udrželi ve třetině Písku a celá akce vygradovala ranou Tulačky od modré, kterou těsně před Pipkem nebezpečně tečoval Presheva, přesměrovaný kotouč ale mířil těsně vedle.

07:22
    První přesilovou hru v utkání si zahrají hosté z Klatov, menší trest pro Radka Volfa za hákování.

08:51
    Klatovští si útočnou akci dlouho připravovali, až od modré vypálil Houfek, Pipek ale na jeho střelu dobře viděl a neponechal nic náhodě.

09:22
    Domácí brankář musel ještě jednou zasahovat, nešlo ale o příliš nebezpečný pokus. Následně se vrací Volf do hry a Písek je opět v pěti, první oslabení ustál.

10:22
    Písek se po přečkaném oslabení dere vpřed a po delší chvíli se pozdržel puk před Sochůrkem, jenž musel dvakrát zasahovat, nakonec je z toho pro Písecké ale pouze vybojované vhazování v útočné třetině.

11:05
    Zdá se, že hra konečně dostává své tempo. Po rychlé akci domácích vyrazili hosté okamžitě dopředu a Michelovu střelu Pipek chytá do lapačky.

11:19
    Domácí čeká úvodní přesilová hra v utkání, Kubík odchází na dvě minuty za hákování.

11:38
    Ve slibné pozici se objevil s pukem Sýbek, zblízka ale těsně přestřelil.

12:28
    Hosté zatím brání velmi zodpovědně, dobrým napadáním kazí domácím rozehrávku od jejich branky.

13:10
    Středem hřiště se chytře osamostatnil s pukem Šuhaj a následně zkoušel Sochůrka překvapit ranou z nápřahu, přízemní střelu hostující brankář drží pod svými betony.

14:05
    Písečtí jsou v této fázi hry aktivnějším týmem na ledě. Po pravé straně se zkoušel prodrat z pukem Suchan, nakonec alespoň vybojoval vhazování před brankou soupeře pro svůj tým.

14:44
    Červinský se snažil překvapit od modré, Sochůrkova pozornost ale byla dostatečná.

15:09
    Kotouč opustil hrací plochu a po krátkém přerušení se bude vhazovat na středovém kruhu.

16:32
    Domácí se nastěhovali na delší chvíli do třetiny soupeře, žádnou výraznější hrozbu ale svému soupeři nepřipravili.

17:10
    Houfkova střela od levého mantinelu končí v připravené náruči píseckého brankáře.

18:08
    Tečovaný kotouč skončil mezi střídačkami a vhazovat se následně bude na středu hřiště.

19:31
    Domácí uháněli na hostující branku v přečíslení 3 na 1, přičemž Sýbek křížně hledal Vlčka najetého před Sochůrkem, přihrávka na hůl druhého jmenovaného ale nedorazila.

20:00

První část utkání je u konce. Viděli jsme během ní vcelku vyrovnanou hru, ani jeden z týmů nikterak příliš nevynikal. Snad bude další průběh, alespoň co se týče vstřelených branek, příznivější než dosavadní část zápasu. Pokračovat budeme přibližně v 18:45.

20:01

20:57
    Hostující Leština potrestán za hrubost, přesilová hra pro domácí tým.

22:05
    Když už se domácí konečně usadili ve třetině soupeře, Pašek chybně přihrával na Vlčka a hostům se podařilo okamžitě vyhodit.

22:57
    V dalším průběhu přesilové hry už toho domácí příliš mnoho nevymysleli, hosté jsou opět kompletní.

24:52
    V momentě, kdy Písečtí tlačili svého soupeře v pásmu před jeho brankou, si útočným faulem pomohl Jakub Volf a domácí čeká hra ve čtyřech.

25:48
    Písek právě vstřelil branku!
    Vlk vybojoval puk v rohu hřiště a křížnou nahrávkou našel osamoceného JANA SÝBKA před brankou a druhý jmenovaný usměrnil svou ránu přesně pod horní tyčku. Asistence: Josef Vlk.

26:14
    Počet hráčů na ledě se na malou chvíli srovná, Pacanda půjde sedět za hákování.

26:52
    Domácí tým je kompletní a začíná mu zkrácená přesilová hra.

27:51
    Domácí si vytvořili ve třetině soupeře přesilovkový vzorec, přihrávku na modrou čáru ale hosté vypíchli a okamžitě nasměrovali puk až k brankáři Pipkovi.

28:14
    Tým SHC Klatovy hraje v plním počtu,.

29:15
    Dlouhá přihrávka na modrou útočnou nenašla adresáta a píská se zakázané uvolnění Písku.

30:16
    Písečtí se drali do přečíslení, které ovšem končí špatným přechodem přes modrou čáru – ofsajd.

31:50
    Písek teď hraje hodně houževnatě, Sochůrek ale v důležitý moment dokáže svůj tým podržet.

33:04
    Také hosté jdou po menší odmlce do útoku. Hned dva střelecké pokusy mířily na píseckou klec, oba ale byly včas zblokovány.

33:23
    Jakub Suchan (PIS) – 2 minuty, hákování. Šance pro Klatovy.

33:39
    Klatovy právě vstřelily branku!
    Tak to byl fofr. Hosté teď absolutně na nic nečekali a ihned po vhazování vycvičili pěknou souhrou domácí obranu a TOMÁŠ PACANDA namířil puk krásně pod horní tyčku. Asistence: Matyáš Kubík, Jakub Houfek.

35:10
    Klatovským po vstřelením gólu narostla křídla a aktuální stav na ledě připomíná spíše přesilovou hru.

35:57
    Jihočeši vyrazili do útoku, ani v tomto případě ale nezvládli přechod přes modrou čáru – ofsajd.

38:12
    Po pravé straně se ukázkově uvolnil Tulačka a nakonec také zkoušel individuálně celou akci vyřešit, jeho střela ovšem byla sražená jedním z vracejících se obránců a skončila vysoko v síti nad píseckou brankou.

39:00
    Ohlášena závěrečná minuta druhého dějství.

39:40
    Pravděpodobně poslední útok druhé třetiny si vytvářejí hosté za vlastní brankou.

39:55
    Tak v této třetině se již zřejmě nic nestane, o kotouč se bojuje v rohu za píseckou brankou.

40:00

Druhá třetina přinesla opět remízový stav – tentokrát 1:1. Po první brance se ujali vedení domácí a v dalších minutách to vypadalo, že své vedení navýší, svou herní převahu ale nedokázali patřičně využít. A byli to naopak hosté, kteří nakonec stihli ve druhé části dorovnat skóre a v závěru třetiny měli více ze hry, ani jim se ovšem nepodařilo výrazněji se střelecky prosadit. Uvidíme, co přinese závěrečná třetí třetina, která začne přibližně v 19:31.

40:01

41:52
    Na začátku závěrečné třetiny jsou aktivnější domácí bruslaři.

42:29
    Dominik Kundrátek (PIS) – 2 minuty faul kolenem.

42:49
    Vlček přihrál na přesně na hůl JOSEFA VLKA, který zamířil do levého horního růžku a vrací Písku vedení. Asistence: Filip Vlček.

44:11
    Domácí mohli odskočit na dvě branky. Vlček tentokrát adresoval puk na Sýbka, který ujížděl po pravé straně, koncovku ale namířil pouze do výstroje klatovského brankáře.

44:29
    Tým Písku hraje v plném počtu, velmi dobře sehrané oslabení z pohledu domácího celku.

45:27
    Špatná rozehrávka Píseckým končí zakázaným uvolněním.

46:11
    Hra se teď začala trochu kouskovat, diváci viděli hned dva ofsajdy v krátkém časovém horizontu.

48:01
    Hosté se rozhodně nevzdávají, pěknou individuální akcí se propašoval s pukem před bránu Pacanda, na ideální zakončení už ale neměl dostatek sil.

49:25
    Po levé straně si sjížděl s pukem hostující Jakubec a následně pálil tvrdě z nápřahu, Pipek si ale proti jeho střele počínal bez větších potíží.

50:02
    Domácí obrana teď nechala Pipka ve štychu a málem z toho bylo vyrovnání, brankář Písku ale v důležitý moment drží svůj tým.

50:31
    Teď už ale chyby v písecké obraně hosté trestají. Po rychle sehrané akci zamířil z mezikruží k pravé tyči DAVID MICHEL. Asistence: Tomáš Pacanda.

51:28
    Za faul na Koupala je nařízeno trestné střílen.

51:28
    Koupalovi nájezd vůbec nevyšel, puk mu zřejmě ujel z hole a Sochůrek jej schoval ve své výstroji.

51:46
    Koutenského střela od modré prošla až k Sochůrkovi, který na ni ovšem dobře viděl a neponechal nic náhodě.

52:09
    Po Suchanově střele se k dorážce dral ještě Kundrátek, hostující obrana ho ovšem rychle odzbrojila.

52:32
    Hosté v tísni vyhazují puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

53:07
    Hostující branka byla vychýlena ze své původní polohy a hra se tak na chvíli přerušuje.

53:51
    Na Paška zívala prázdná branka, domácí útočník ale ještě hledal jak by celou situaci vylepšil pro někoho ze svých spoluhráčů. Kotouč skončil pod Sochůrkem. Tohle byla jednoznačně největší šance utkání.

55:36
    Domácí pokračují ve své aktivitě i nadále, v zatím posledním případě ale pouze vybojovali vhazování po pravé ruce brankáře Sochůrka.

55:46
    Klatovští vyhráli vhazování před vlastní brankou a ihned vyvezl puk do útočné třetiny Němec a nakonec také přinutil zakončením z úhlu Pipka přerušit hru.

56:18
    Tak tohle je dobrá šance pro hosty. Hanus si před vlastní brankou pomohl za pomoci krosčeku a Klatovy budou hrát v příštích dvou minutách početní výhodu.

56:59
    První nájezd hostujících hráčů domácí odrážejí do bezpečí až ke klatovské brance.

57:26
    Píseckým se podařilo opět vybojovat puk a nasměrovat ho pryč ze své třetiny.

58:01
    S ohlášením posledních dvou minut třetí třetiny se Klatovští chystají v další útočné akci.

58:18
    Už toho ale mnoho nestihli, Písek je kompletní.

58:53
    Hanus se z trestné lavice zapojil do útočné akce Písku a prudkou ranou od modré přinutil Sochůrka zasáhnout.

58:57
    Další naprosto zbytečný útočný faul domácích, Jakub Šuhaj potrestán za krosček.

59:39
    Domácí obrana pozapomněla na DAVIDA MICHELA, kterému přesně adresoval puk před bránu Slavík a první jmenovaný už jen zakončoval do odkryté brány. Asistence: Jakub Slavík.

59:39
    Domácí ještě zkoušejí hru v šesti bez brankáře.

59:50
    O kotouč se bojuje v útočné třetině Písku, času už ale Jihočeši příliš mnoho nemají.

Je dobojováno. Vyrovnané utkání už pomalu spělo do prodloužení, když v poslední minutě Klatovští zúročili přesilovou hru a David Michel svou druhou brankou v zápase rozhodl o vítězství svého týmu. S přáním příjemně prožitého středečního večera se z píseckého zimního stadionu loučí Petr Košatka. Na shledanou. (20:09:17)

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 26. Sýbek (Vlk), 43. Vlk (Vlček) – 34. Pacanda (Kubík, Houfek), 51. Michel (Pacanda), 60. D. Michel (Slavík)

IHC Králové Písek: Pipek (Kadlec) – Jirků, Hanus, Koutenský, Hřebíček, R. Volf, Suda, Červinský, Sýbek, F. Vlček, Vlk, Pašek, Šuhaj, Kundrátek, Suchan, J. Volf, Koupal, Rod, Duchoň
    HC Klatovy: Sochůrek (Štekr) – Jakub Slavík, Leština, Houfek, Kubík,Tulačka, D. Michel, Presheva, Němec, Beneš, L. Vlček, Pacanda, Topinka, Jakubec, F. Michel.

Rozhodčí: Šperl – Jílek, Horažďovský