Slovensko – Švýcarsko 6:3 (kon.) | Kanada – Finsko 4:3 (kon.) | USA – Rusko 4:3 (po pr.)
Švédsko – Česko 1:2 (po pr.)
USA
4:3 (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
Rusko
sk Pátek 12.08.2016, 17:30Hlinka Gretzky Cup • Semifinále

Do finále postupuje USA, Rusi si zahrajú o tretie miesto. (19:45:16)

65:15 Michael PASTUJOV - 4:3

65:15
    USA dalo gól!
    MICHAEL PASTUJOV bol pred bránkou naozaj veľmi nepríjemne aktívny a puk dostal až za Rajka.

63:55
    Rozhodcovia sa presvedčili, že gól na žiadnej strane nepadol a zápas môže pokračovať.

63:55
    Rajko prerušil hru a rozhodcovia sa idú poradiť s videoarbitrom. Konzultovať budú zrejme predchádzajúcu situáciu, ale nikto na štadióne asi netuší, v ktorom momente mohol padnúť gól.

63:37
    Američania sa vrátili do tretiny a pokúsili sa prekvapiť. Messner chcel strieľať z medzikružia, no puk na neho neprešiel.
    62:55 Šanca USA.

62:55
    McManus mal na hokejke rozhodniutie, ale nevyužil to. Prihrávku dostal priamo na hranicu bránkoviska, puk si ešte spracoval a nasmeroval, ale aj tak trafil iba Rajka.

61:46
    Rusi upokojili hru a samo prešli do útočnej tretiny. Svečnikov tam vystrelil z ľavej strany, ale Primeau puk pohodlne schoval v lapačke.

61:28
    Ruský tréner si vyžiadal oddychový čas.

61:28
    Rusi vyhodili puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie. Stalo sa tak po tom, čo čelili obrovskému tlaku svojho súpera.

60:58
    Američania mohli rozhodnúť o svojom postupe do finále! Chmelevski teraz vymiešal všetkých súperom a zkončoval, ale Rajko zasiahol betónmi.

60:13
    Hneď v úvode predĺženia Američania puk iba nahodili na Rajka, ale ten ho radšej prikryl lapačkou.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V predĺžení budú hrať oba celky so štyrmi korčuliarmi a brankárom.

V riadnej hracej dobe sa o víťazovi nerozhodlo, takže teraz bude po trojminútovej prestávke nasledovať desaťminútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:59
    McManus mohol byť hrdinom! Americký hokejista sa vyrútil na pravej strane a vypálil, ale gólman Rajko jeho pokus v poslednej sekunde skrotil lapačkou.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 23. Messner (Poehling, Pastujov), 39. Lodnia (Poehling, Chmelevski), 52. Chmelevski (Phillips), 66. Pastujov – 21. Kostin (Alexejev), 37. Ljachov, 42. Bicadze (Kostin)

USA: Primeau (Petruzzelli) – Inamoto, Miller, Anderson, Walsh, Phillips, Keane, Brickey, Mirageas – Lodnia, Chmelevski, Pratt – Messner, Poehling, Pastujov – Kastelic, Dovorany, McManus – Seitz, Miller, Dougherty
    Rusko: Rajko (Melnikov) – Samorukov, Ljachov, Galeňuk, Rubinčik, Alexejev, Kalabuškin, Anochovskij, Baranov – Svečnikov, Lipanov, Čechovič – Kostin, Bicadze, Alexejev – Toropčenko, Demin, Muranov – Šaškov, Marušev, Lobanov