Švédsko – Polsko 24:25 (kon.) | Argentina – Tunisko 23:21 (kon.)
Švédsko
24:25 (13:12)
Polsko
Neděle 14.08.2016, 00:50 • Future Arena, Rio de Janeiro • Olympijské hry - muži • Skupina B
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:50.

Přeji příjemné brzké ráno všem nadšencům házené! Olypiáda je v plném proudu, mimo jiné také házená, ve které se utká Švédsko proti Polsku. Zápas se odehraje přibližně od 0:50 hod. v hale Future Arena.

Švédsko

Švédové zatím na letošních olympijských hrách čekají na první výhru. Ve všech třech odehraných zápasech nestačili na svého soupeře. V prvním zápase na OH v Riu de Janeiru prohrálo Švédsko s reprezentačním výběrem Německa. Následně nestačili hráči Švédska na Egypt, když podlehli těsně o jednu branku v poměru 25:26. V zatím posledním zápase prohráli i v duelu se Slovinci, kteří byli jasnými papírovými favority.

Odehraná utkání:
    Slovinsko – Švédsko 29:24
    Egypt – Švédsko 26:25
    Švédsko – Německo 29:32

Tabulka skupiny B:

1. Německo – 6 bodů (112:116; 4 zápasy)
    2. Slovinsko – 6 bodů (112:106; 4 zápasy)
    3. Brazílie – 4 body (95:93; 3 zápasy)
    4. Polsko – 2 body (94:91; 3 zápasy)
    5. Egypt – 2 body (77:85; 3 zápasy)
    6. Švédsko – 0 bodů (78:87; 3 zápasy)

Polsko

To Poláci jsou na tom zatím lépe. Drží se s jednou výhrou a pouze na lepší skóre na posledním, čtvrtém postupovém místě. První zápas turnaje ve skupině B obstarali právě polští házenkáři, kteří nestačili o dvě branky na domácí reprezentaci. V další zápase prohráli s Německem, tentokrát o tři branky. Za to zápas s Egyptem Polsko opanovalo a konečný výsledek 33:25 je tomu důkazem.

Polsko – Egypt 33:25
    Německo – Polsko 32:29
    Polsko – Brazílie 32:34

Rozhodčími dnešního zápasu je dvojice Lars Geipel a Marcus Helbig, kteří pochází z Německa.

Švédsko: M. Andersson, Appelgren – Gottfridsson, K. Andersson, Tollbring, L. Nilsson, Stenbacken, Karlsson, Jakobsson, Petersen, Stenmalm, Zachrisson, A. Nilsson, Nielsen
    Trenér: Staffan Olsson

Polsko: Szmal, Wyszomirski – Lijewski, Jachlewski, Krajewski, Bielecki, Wisniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Kus, Szyba
    Trenér: Talant Dujšebajev

Rozhodčí: Lars Geipel, Marcus Helbig (oba GER).

Hráči už jsou nastoupeni na hrací ploše. Zápas za malou chvíli začne.

Výhodu úvodního výhozu mají hráči Švédska.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Švédští hráči se hned v úvodu zápasu prezentují nechytatelnou střelou k pravé tyči, díky čemuž jdou jako první do vedení. (1:0)

2
    Akci Polska zastavují obránci Švédska pouze za cenu faulu. (1:0)
    2
    Za Polsko koriguje skóre na sklonku druhé minuty Lijewski, který procpal míč mezi nohama brankáře. (1:1)

3
    Oba brankáři si nyní připsali po jednom úspěšném zákroku. Je nutno dodat, že dobrá obrana obou reprezentačních celků k tomu velkou měrou přispěla. (1:1)

3
    Daszek měl zcela volnou půlku brány, ale selhal v zakončení, když poslal míč pouze těsně vedle brány. (1:1)

4
    Žlutá karta pro tým Polsko (Mateusz Jachlewski). (1:1)
    4. Jachlewski (POL)

5
    Žlutá karta pro tým Švédsko (Jerry Tollbring). (1:1)

6
    Žlutá karta pro tým Švédsko (Johan Jakobsson). (1:1)

6
    Zápas nám v posledních minutích hodně kouskují fauly, po kterých se nebojí rozhodčí udělovat žluté karty. (1:1)
    7
    Karol Bielecki našel recept na obranu Švédska, ale hlavně také překonal brankáře soupeře, čímž dostává svůj celek do vedení. (1:2)
    7
    Švédové ale velmi rychle srovnávají stav utkání. Na dělovou ránu Nilssona neměl Wyszomirski možnost zareagovat, neboť byla umístěna do jeho protipohybu. (2:2)
    7. 2:2

8
    Obrana Polska i Švédska pracuje na plné možné obrátky. V součtu čtyři vstřelené branky během sedmi minut je na mužskou házenou celkem malý počet. (2:2)

9
    Žlutá karta pro tým Švédsko (Jesper Nielsen). (2:2)

10
    Přesně v deváté minutě pomohl nedovoleně Johan Jakobsson soupeři k zemi, díky čemuž dostává dvouminutový trest a soupeř má navíc k dispozici sedmimetrový hod. (2:2)
    10
    Bielecki si s přehledem poradil se zahráním sedmimetrového hodu. Brankář Švédska byl na jeho střelecký pokus krátký. (2:3)
    10. 2:3
    10
    Jenže Nielsen se dokázal prosadit i v oslabení proti dobře postavené obraně Polska. Nyní byl ale rukama nejvýše ve vzduchu. (3:3)
    11
    Polští reprezentanti ale nenechávají nic náhodě a jdou v početní výhodě opět do vedení. Tak tohle byla celkem rychlá reakce na předchozí situaci. (3:4)
    12
    S brankami se celkem roztrhl pytel! je vidět, že první vyloučení výrazně rozpohybovalo obranami obou reprezentačních výběrů. (4:4)
    13
    Bielecki znovu našel recept na brankáře soupeře. Polští hráči mají vždy o jednu branku náskok, který ovšem nedokáží rozšířit na vedení o dvě branky. (4:5)
    13. 4:5
    14
    Moje slova jsou potvrzena! Stenmalm totiž vyrovnává po nenápadné akci Švédska po pravé straně hřiště. (5:5)

15
    Nejprve předvedli hráči obou týmů ukázkové vypíchnutí míče, aby o chvíli později v úniku nedokázal prostřelit Wiyszomirskiho Gottfridsson. Velmi dobrý zákrok polského brankáře! (5:5)
    16
    A další dobrý zákrok Wyszomirskiho, který ihned vyslal do rychlého protiútoku své spoluhráče, kteří si se svojí útočnou úlohou poradili na jedničku. (5:6)
    16. 5:6
    17
    Jakobsson sice napřáhl a vyskočil do vzduchu už na hranici devíti metrů. Ale ani tato vzdálenost mu nedělal problém v prostřelení brankáře i obrany soupeře. Jeho rána doputovala pod horní tyč. (6:6)
    19
    Krásné vypíchnutí v podání Syprzaka vyšperkoval vstřelenou brankou Daszek, který nedal soupeřově brankáři šanci na nějaké vzdorování. (6:7)

19
    Vyloučení v týmu Polsko (Kamil Syprzak). (6:7)
    19
    Z nařízeného sedmimetrového hodu vyrovnává utkání Tollbring, který nejprve poslal brankáře soupeře svým pohybem k pravé tyči, aby následně mohl zakončit podél stojné nohy brankáře. (7:7)

20
    Vyloučení v týmu Švédsko (Jesper Nielsen). (7:7)

20
    Ve hře 5 na 5 se nedokázal po jenom z úniků prosadit Jurkiewicz, který ztroskotal na Anderssonovi. (7:7)

21
    Polsko hraje v plném počtu. (7:7)

21
    Ve chvíli, kdy se dostal vyloučený hráč zpět na hrací plochu předvedl jeden z perfektních zákroků Wyszomirski, který nohou vytěsnil střelu soupeře, jenž zakončoval z pozice pivota. (7:7)
    21
    Ale na další střelu z další akce už Wyszomirski nedosáhl a jeho celek díky brance Stenmalma vede. (8:7)
    21
    Velmi rychlou odpověď našel Lijewski, který ještě využívá početní výhody. Andersson na jeho ránu nemohl dosáhnout. (8:8)
    21. 8:8
    22
    Góly teď přibývají jak na běžícím pásu. Jedna akce střídá druhou a tak se prosadil za Švédsko Tollbring. (9:8)

22
    Švédsko hraje v plném počtu. (9:8)
    23
    Švédové jsou prvním celkem, který odskakuje na rozdíl dvou branek. Tento dvoubrankový náskok zařídil Stenmalm. (10:8)
    24
    jenže jejich polští soupeři opět využili rychlé rozehrávky a během 11 sekund snižují své manko na Švédsko. (10:9)
    24
    Brankáři v posledních chvílích musí lovit jeden míč za druhým a vůbec si nevydechnou. O již jedenáctou branku Švédska se postaral Tollbring. (11:9)

25
    Vyloučení v týmu Švédsko (Pfilip Stenmalm). (11:9)
    25
    Bielecki si připisuje do statistik další úspěšný sedmimetrový hod. (11:10)
    25. 11:10

26
    Velmi ojedinělá věc! Wyszomirski trefuje odkrytou bránu Švédska přes celé hřiště! Švédsko totiž v početní výhodě zkouší hru bez brankáře. (11:11)
    27
    To se však samozřejmě nelíbí Švédům, kteří se opět dostávají do vedení a nevypadají, že by dnes svým soupeřům chtěli nechat body bez boje. (12:11)

28
    Oddechový čas pro Švédsko. (12:11)

28
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Švédska. (12:11)
    28
    Polští házenkáři před vlastní bránou zachytili míč a Daszek následně předvedl povedené sólo přes celou délku hrací plochy, které zakončil vstřelením branky. (12:12)
    29
    To by však nesměli mít Švédové Stenmalma, který je nejlepší střelec své země. Švédsko je tak stále v náskoku jedné branky. (13:12)

30
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (13:12)

30
    Polským reprezentantům byla signalizována pasivní hra, tíhu situace se rozhodl na sebe vzít Jurkiewicz, který narazil pouze na připravené ruce soupeřova brankáře. (13:12)

30
    V poslední sekundě prvního poločasu ještě přichází vyloučení švédského hráče, jmenovitě Petersena. (13:12)

30
    Syprzak měl ještě možnost zahrávat poslední devítimetrový hod, který samozřejmě mířil přímo na bránu. Dokázal se sice vychýlit kolem postavené vysoké zdi z těl protihráčů tak, aby trefil bránu, jenže Andersson předvedl jeden ze svých lepších zákroků a míč doslova mezi nohama zalepil. (13:12)
    30.

30
    První poločas skončil. (13:12)

První poločas duelu mezi Švédském a Polskem je již minulostí. Na jeho začátku se sice dostali do vedení Švédové, náhle si ale vedení strhli na svojí stranu jejich polští soupeři. Náskok mezi oběma reprezentacemi nebyl vyšší než jedna branka. To ale změnila 23. minuta, kdy se do dvoubrankového vedení dostali švédští reprezentanti. Jenže velmi rychle dokázal jejich polský protějšek vyrovnat a přetahovat se se Švédskem znovu o jednu branku. Úspěšnější byli přeci jen na konci první půle Švédové, kteří si jednobrankový náskok pohlídali a Andersson v posledně lapil ještě Syprzakův volný hod. Švédsku se tak bude po změně stran lépe dýchat, i když si zahraje necelé dvě minuty v oslabení.

Hráči obou reprezentačních celků se vrací pomalu zpět na hrací plochu. Druhý poločas je již za rohem.

Hráči jsou již připraveni vhodit míč do hry. Zápas za malý okamžik bude pokračovat druhými třiceti minutami.

31
    Začal druhý poločas. (13:12)
    31
    Levá spojka Polska, jmenovitě Bielecki, otevírá střelecký účet druhého poločasu. Andersson předpokládal střelu na opačnou stranu. (13:13)
    31. 13:13
    32
    Po nastřelené tyči se míč odrazil do rukou Jachlewskiho, který dokázal střelou přes celou délku hrací plochy trefit prázdnou svatyni Švédska. Polsko tak jde do vedení o jednu branku. (13:14)

33
    Polský brankář si sice poradil se střelou jednoho ze švédských hráčů, ale už předtím byl odpískán jeho spoluhráčům faul. Míč tak putuje zpět do rukou hráčů Švédska. (13:14)

33
    Po jednom z faulů na brankovišti bude Polsko zahrávat sedmimetrový hod. (13:14)
    33
    A Bielecki svůj sedmimetrový hod proměnil v branku, když se trefuje přesně do pravého horního rohu brány. (13:15)
    33. 13:15
    34
    Švédsko ale docela rychle reaguje na vývoj skóre. Tentokrát skóruje Tollbring. (14:15)

35
    Polským hráčům se nepovedlo v útočné fázi prosadit, a tak se celá hra stěhuje před jejich brankoviště. (14:15)

36
    Vyloučení v týmu Polsko (Mateusz Kus). (14:15)

36
    Nielsen se sice prodral až do zakončení, jenže jeho radost pokazil Wyszomirski, který střelecký pokus švédského hráče zlikvidoval. Může ho ale těšit fakt, že kvůli faulu bude jeho tým pokračovat v útoku. (14:15)
    37
    Tentokrát už to ale brankáři Polska nevyšlo, jeho přemožitelem se stal Stanmalm. (15:15)

38
    Střela polské levé spojky byla zblokována na roh. Polsko ale může nadále pokračovat ve svém útočném snažení. (15:15)

38
    To je ovšem po odpískané pasivitě ukončeno. Do útoku se tak může přestěhovat naopak Švédsko. (15:15)
    38
    To se také Švédsku daří a navíc zásluhou Tollbringa zaznamenává šestnáctou branku. (16:15)

39
    Vyloučení v týmu Švédsko (Jesper Nielsen). (16:15)

39
    Zakončovatelem polské akce se stal znovu Bielecki, který už podruhé po sobě neuspěl. Andersson tentokrát ke své levé tyči stačil natáhnout ruce. (16:15)

40
    Švédští reprezentanti sice hrají v oslabení, to jim však nevadilo ke zvýšení svého vedení na rozdíl dvou branek, o čež se postaral Andersson. (17:15)
    41
    S polskými hráči to nevypadá vůbec dobře! Ze hry se vytratila jejich agresivita a chuť po brankách. Buď naráží na dobře připraveného Andressona nebo zkouší již několikrát použitou rozehrávku akce. Naopak Švédsko je v dobrém rozpoložení a přidává zásluhou Anderssona další branku. (18:15)

42
    Trenérovi Polska došla trpělivost a Szmal nahrazuje v bráně do nynější chvíle chytajícího Wyszomirskiho. (18:15)
    43
    Když nejprve trefil Syprzak tyč a následně poslal Andresson míč vedle brány, vzal na sebe celou situaci Krajewski, který po deseti minutách polské gólové potence hýbe se skóre na straně hostí. (18:16)
    43. 18:16
    44
    Po zblokované střele se do zakončení dostává na druhé straně hrací plochy Jurkiewicz, který si stejně jako jeho spoluhráč před malou chvílí dokázal poradit. Že by se Polsko dostávalo zpět do své herní pohody? (18:17)

44
    Vyloučení v týmu Švédsko (Jesper Nielsen). (19:17)
    45
    Stenmalm poslal míč na vzdálenější tyč, kam nedokázal Szmal dosáhnout a Švédsko díky tomu vede opět o dvě branky. (19:17)
    45
    Polsko do půl minuty odpovídá stejnou mincí – vstřelením branky v podání Krajewskiho. (19:18)

46
    Vyloučení v týmu Polsko (Mateusz Jachlewski). (19:18)
    46
    Dnes to vypadá, že by si Polsko mohlo pohlídat své první body do tabulky. Andersson navrací své reprezentaci vedení o dvě branky. Do konce zápasu ale schází stále dostatek času. (20:18)

47
    Dvě střely po sobě jsou blokovány v obraně Švédska. Obrana severské země v posledních minutách funguje opravdu dobře. (20:18)
    48
    Tentokrát už ale nestačila na střelu z ruky Syprzaka, který snižuje ztrátu své reprezentace. (20:19)
    48
    Jenže švédští hráči ne a ne nechat vyniknout Szmala, který si zatím na míč příliš při zákrocích nesáhl. Tentokrát ho překonal Stenmalm. (21:19)

50
    Polsko má k dispozici sedmimetrový hod, na jehož zahrání neputuje nikdo jiný, než Bielecki. (21:19)
    51
    Bielecki se dnes ze sedmimetrového puntíku zatím nemýlil, ne jinak je tomu ani po tomto sedmimetrovém hodu. (21:20)
    51. 21:20

52
    Vyloučení v týmu Švédsko (Kim Andersson). (21:20)
    52
    Strhující podívaná pokračuje. Bieleckého střela z hranice devíti metrů zapadla k pravé tyči, zatímco brankář mířil na opačnou stranu. Máme po delší době opět vyrovnáno. (21:21)

53
    Švédská snaha o zakončení je několikrát ukončena faulem polských hráčů. zatím potrestání v podobě dvouminutového vyloučení nepřichází. (21:21)
    54
    Za to přichází inkasovaná branka z ruky Stenmalma, který při signalizované pasivní hře vystoupal do vzduchu a svou dobře mířenou střelou pod horní tyč rozvlnil síť za zády Szmala. (22:21)
    54
    Na druhé straně naopak poslal k levé tyči míč Lijewski, jehož střelecký pokus byl nad síly Anderssona. (22:22)

55
    Oddechový čas pro Švédsko. (22:22)

55
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Švédska. (22:22)

55
    Obrana Polska zblokovala jedno ze zakončení soupeře a jeho hráči se snažili o rychlý kontr, jenž byl zastaven pouze za cenu faulu. (22:22)
    56
    Krajewski se dokázal dostat přes tři protihráče do zakončení z hranice šesti metrů. S brankářem neměl sebemenší potíže, takže jeho střela doputovala do branky. (22:23)
    56. 22:23

56
    Gottfridsson si počínal v útočném náskoku příliš agresivně a byl mu odpískán útočný faul. Polsko má možnost odskočit na rozdíl dvou branek. (22:23)

57
    Vyloučení v týmu Švédsko (Kim Andersson). (22:23)
    57.

58
    Tohle je ze strany polských hráčů možná lehká frustrace, neboť už mohli střílet, ale místo toho přichází technická chyba v podobě kroků. (22:23)
    58
    Jenže to je nemusí mrzet. Jejich soupeři volí opět v početní výhodě hru bez brankáře, a tak nedělá Szmalovi problém skórovat přes celou délku hřiště z vlastního brankoviště. (22:24)
    58. 22:24
    59
    Po vypíchnutí míče mířil míč do rukou Lijewského, který zakončil svůj trhák na osamocenou branku Švédska střelou doprostřed zcela prázdné brány. (22:25)

59
    Oddechový čas pro Švédsko. (22:25)

59
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Švédska, kteří se pokusí o skoro nemožné. (22:25)
    59
    Tollbring ještě dává šance své reprezentaci na lepší výsledek! (23:25)

60
    Probíhá poslední minuta zápasu. (24:25)
    60
    Pro faul na půlící čáře dostali do držení míč švédští hráči. Zachrisson, ač bráněn jedním soupeřem, zakončoval svojí slabší rukou, ale míč doputoval neohroženě do brány. Tohle bude ještě veliké drama v samém závěru zápasu! (24:25)

60
    Oddechový čas pro Polsko. (24:25)

60
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Polska, kteří budou chtít jisto jistě podržet míč až do posledních sekund. (24:25)

60
    Po faulu Švédska pět sekund před koncem zápasu je jasné, že může Polsko pomalu slavit vítězství v zápase. (24:25)

60
    Je tomu tak, Polsko už ani volný hod nerozehrává a jeho hráči se radují z jednobrankového vítězství. (24:25)

Konec zápasu. (24:25)

Ačkoli Švédsko velmi dlouho sahalo po prvních bodech do tabulky na těchto olympijských hrách, po konci zápasu je jasné, že se tak nestane. Reprezentace ze severské země sice vedla ještě v 50. minutě o dvě branky, poté polští hráči nalezli zpět herní pohodu a klid v zakončení. Z toho plynuli situace před jednotlivými brankovišti, kde se zdáli lepší hráči Polska, kteří se dostali do vedení. A o toto vedení už nepřišli, i když v závěru ještě Švédsko nepříjemně snížilo na rozdíl jediné branky. Díky této výhře získává dva body do tabulky skupiny B Polsko, které i nadále zůstává na čtvrté pozici a je jasné, že Švédsko už je takřka ze hry o postup do vyřazovací části venku.

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry Polska vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého ze zbylých textových online přenosů. Děkuji za pozornost a budu se těšit u nějakého dalšího, na počtenou! (02:33:45)