Nizozemsko - Německo 1:1 (4:3) (kon.) | Nový Zéland - Velká Británie 0:3 (kon.)

(0:1. 1:0, 0:0, 0:0)

Středa 17.08.2016, 17:00Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy) • Semifinále
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:00.

Vítám všechny fanynky a fanoušky pozemního hokeje! V ženském turnaje zůstaly již jen čtyři nejlepší celky a dnes se v prvním semifinále utkají Nizozemsko a Německo.

Nizozemsko
    Asi největší aspirant na zisk zlata prochází turnajem zatím velmi snadno. Turnaj začaly jednoduchou výhrou nad Španělskem, které přehrály 5:0, a o den později nad Jižní Koreou, kterou porazily 4:0. První branku na turnaji neinkasovaly ani ve třetím zápas, když Čínu porazily fotbalově 1:0.

Až ve čtvrtém olympijském zápase poprvé inkasovaly, když s Novým Zélandem remizovaly 1:1, nicméně v dalším zápase se na vítěznou vlnu vrátily – Němky, své dnešní soupeřky, přehrály opět bez inkasování, a to 2:0!

Ve čtvrtfinále se Oranjes postavily do cesty Argentinky, které nakonec po urputné bitvě padly 2:3 a do semifinále postoupily právě obhájkyně olympijského zlata z Londýna 2012!

Německo
    Naše západní sousedky načaly turnaj remízou, když si na úvod turnaje podělily body s Čínou po výsledku 1:1. První výhra přišla v dalším zápase, když porazily Nový Zéland 2:1 a ve třetím zápase přehrály Jižní Koreu 2:0.

Poté však přišla série porážek. Nejprve Němky podlehly Španělkám 1:2 a v následujícím utkání také v již zmíněném zápasem právě Nizozemkám – poměrem 0:2.

Postup do čtvrtfinále jim však neunikl a v obrovské bitvě o postup mezi elitní čtyřku nakonec přehrály Američanky, které porazily 2:1!

Sestavy:
    Nizozemsko: Sombroeková, De Waardová, Van Maleová, Leurinková, Bosová, Keetelsová, Derkseová, Jonkerová, Verschoorová, Weltenová, Van Maasakkerová, Maartjeová (C), Van Asová, Hoogová, Van Geffenová, De Goedová

Německo: Reynlodsová – Oldhaferová, Mullerová, Sprinková, Maversová, Peperová, Haukeová, Altenburgová, Teškeová, Krugerová, Mullerová-Welandová (C), Stapenhorstová, Schutzeová, Schroderová, Oruzová, Lorenzová

Začátek zápasu.

01:20
    Začátek zápasu trochu překvapivě patří Němkám.

02:40
    Altenbrugová pořádně protáhla nizozemskou brankářkou, která předvedla dobrý zákrok.

03:30
    Zatím jsme viděli pouze jedinou střelou Altenburgové, ovšem jinak čekáme na výraznější šanci dnešního semifinále.

05:53
    Reynlodsovou vyzkoušela De Waardová, ovšem německá brankářka byla pozorná.

06:20
    Aktivní Nizozemsko obléhá branku Německa, která se brání jak se dá.

08:26
    Po velkém tlaku se dostala ke střele Keetelsová, ale i ta byla vychytána Reynldosovou.

09:33
    Trestný roh pro Nizozemsko!

09:45
    Tak to Nizoezmky vyřešily hodně zle. Ke střele se favoritky tohoto střetnutí vůbec nedostaly.

10:07
    Trestný roh uvidíme také v podání Německa.

10:07
    Německo vede 1:0! Po trestném rohu střílela Mullerová, jejíž pokus ještě dokázala Reynlodsová ještě vyrazit, ale pouze k LISE SCHUTZOVÉ, která si již věděla rady a otevřela skóre tohoto semifinále.

13:00
    Dokonce první čtvrtiny zbývají dvě minuty a Německo vede 1:0.

14:10
    Necelou minutu před koncem první čtvrtiny kontrolují Němky vývoj této čtvrtiny.

15:00
    Konec první čtvrtiny.

Máme za sebou první čtvrtinu, která byla velmi vyrovnaná, ale přeci jen odcházejí spokojenější hráčky Německa, které po brance Schurzové vedou 1:0.

Začala druhá čtvrtina.

15:44
    Hned na začátku druhé čtvrtiny budou Nizozemky zahrávat trestný roh.

15:49
    A Nizozemky srovnávají! Po trestné rohu se prosadil MAARTJE PAUMENOVÁ, která tak srovnává na 1:1.

18:30
    Nizozemky vstoupily do druhé čtvrtiny aktivně a snaží se rychle přidat vedoucí branku.

19:13
    Van Asová mohla přidat druhý gól Nizozemek, ovšem skvělý jí vychytala německá brankářka.

20:07
    Zelenou kartu dostává Jana Teschkeová.

22:25
    Weltenová potvrdila převahu Nizozemek, ale ani ona nedokázala přidat druhou branku.

25:00
    Zhruba pět minut do konce druhé čtvrtiny a stav je stále 1:1.

25:29
    Trestný pro Nizozemky.

25:34
    Paumenovou opět skvěle vychytala výborná Reynlodsová.

Konec druhé čtvrtiny.

V polovině utkání svítí na světelné tabuli skóre 1:1, ovšem ve druhé čtvrtině jsme byli svědky velkého tlaku Nizozemek, který ale vedl pouze k vyrovnání stavu na 1:1.

Začala třetí čtvrtina.

32:14
    Po přezkoumání videa následuje trestný roh pro Nizozemky.

32:25
    Paumenová se dostala po trestném rohu ke střele, ale minula branku.

33:53
    Heuvelová vyslal přízemní ránu směrem k Reynlodsové, která s tímto pokusem neměla žádnou práci.

36:57
    Trestný roh budou zahrávat Němky.

37:06
    Němky se ovšem ale ke střele vůbec nedostaly.

40:00
    Máme za sebou čtyřicet minuta s tav je stále vyrovnaný 1:1.

43:59
    Stapenhorstová mohla v závěru třetí čtvrtiny vrátit vedení na německou stranu, ale nedokázala překonat Sombroekovou.

45:00
    Konec třetí čtvrtiny.

Před poslední čtvrtinou je stav stále 1:1.

45:00
    Začala čtvrtá čtvrtina.

46:16
    16 sekund po zahájení čtvrté třetiny to vyzkoušela Oldhaferová, která vypálila mimo.

49:00
    Ve čtvrté třetině je hra hodně opatrná a je vidět, že žádná z hráček nechce udělat žádnou chybu.

52:28
    Zelená karta pro Mullerovou.

53:33
    A žlutá karta pro Oldhaferovou.

54:06
    Teď pozor! Nizozemky budou zahrávat trestný roh.

54:14
    Ovšem bohužel pro ně z toho nedokázaly nic vytěžit, dokonce ani střelu.

54:35
    Mullerová je zpátky ve hře.

54:35
    Střelou mimo se prezentovala Vam Maleová.

56:50
    Hoogová mohla strhnout vítězství na stranu Nizozemska, ale Sombroeková stále drží naděje Německa.

Van Geefenová svůj pokus proměnila a srovnává! 2:2

Teškeová neproměnila a stav je tak stále 2:2!

Neúspěšná byla také Jonkerová. 2:2

Haukeová také není úspěšná! 2:2

Mullerová-Welandová jako správná kapitánka šla příkladem a svůj pokus proměnila! Nizozemky nyní musí proměnit. 2:3

Bosová proměňuje a Nizozemky tak stále žijí! 3:3

Marie Maversová neproměnila a teď naopak pokud Nizozemky promění, tak postoupí do finále! 3:3

ELLEN HOOGOVÁ proměnila a posílá tak Nizozemky do finále! 4:3

Po nesmírně vyrovnaném zápase se raduje Nizozemsko, které dokázalo zvítězit v rozstřelu a postoupit tak do finále!

To je od nás vše, děkuji za pozornost. Karel Milec (18:50:04)