Týmy (ženy) – finále Vítěz: Čína (kon.) | Týmy (muži) – o 3. místo (kon.)

Vítěz: Čína

Středa 17.08.2016, 00:30Olympijské hry - Stolní tenis
Sledujte:¨

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, díky za pozornost. U dalších textových přenosů zase někdy na počtenou! (02:01:37)

Je dobojováno! Čína ukázala, že ve světovém stolním tenise nemá naprosto žádnou konkurenci, až na poslední čtyřhru, která byla poměrně vyrovnaná, dokázaly Číňanky ve zbylých dvouhrách naprosto jasně dominovat a zaslouženě si tak na krk pověsí zlaté medaile. Německo končí druhé, ale rozhodně nesmutní, stříbrné medaile jsou pro tuto zemi skvělým výsledkem.

Finále žen právě skončilo!

Čína – Německo 3:0

Dingová/Liuová – Shanová/Soljaová 3:1 (11:6, 11:5, 9:11, 11:7)

Využitý je sice až ten druhý, ale to Číňankám určitě nebude vadit, jelikož po výsledku 3:1 ovládají čtyřhru, po které mohou slavit zisk zlatých medailí!

10:6! Čína má k dispozici hned čtyři mečboly na ukončení celého finálového utkání!

Němky ale stále bojují a snižují na 6:7!

7:4, Čína už je opravdu velmi blízko zisku zlatých medailí.

5:2, vypadá to, že Číňanky už nechtějí dopustit žádné další komplikace.

Čínský pár se dostal na úvod čtvrtého setu do vedení 3:1.

Dingová/Liuová – Shanová/Soljaová 2:1 (11:6, 11:5, 9:11)

Německá dvojice Shanová/Soljaová ještě neskládá zbraně a po vítězství ve třetím setu 11:9 snižují stav na 1:2!

A je tu setbol pro německý pár!

9:9! Přijde na řadu mečbol nebo setbol?

7:7, třetí sada nám vyvrcholí v dramatické koncovce. Podaří se Němkám ještě zdramatizovat toto utkání?

Shanová/Soljaová ale dokázaly vyrovnat na 5:5! Třetí sada je zatím vyrovnaná.

Ovšem Číňanky třemi body v řadě překlápí stav na svojí stranu, 5:3.

Němky jsou ve třetím setu ve vedení 3:2.

Dingová/Liuová – Shanová/Soljaová 2:0 (11:6, 11:5)

Využitý je rovnou ten první! 11:5, to je výsledek druhé sady, po které se ujímá čínská dvojice vedení již 2:0 a je tak jedinou sadu od zisku zlatých medailí!

Hned 5 setbolů mají k dispozici čínské hráčky, 10:5.

6:1, vypadá to, že o vítězi ženského finále týmů Olympijských her je rozhodnuto.

Také začátek druhé sady patří jednoznačně čínským hráčkám, které jsou nyní ve vedení 3:0.

Dingová/Liuová – Shanová/Soljaová 1:0 (11:6)

Dingová/Liuová získávají první set naprosto hladce poměrem 11:6 a ujímají se vedení 1:0.

8:4, Číňanky si jdou pro zisk prvního setu.

První set je nejspíše rozhodnutý, německá dvojice ještě nezískala ani bod, 0:6.

Číňanky ihned od začátku nenechávají nic náhodě a ujímají se vedení 3:0.

Možná poslední zápas tohoto duelu obstará čtyřhra, kde se utkají Dingová s Liuovou proti Shanové se Soljaovou.

Čína – Německo 2:0.

Liuová – Soljaová 3:0 (11:3, 11:5, 11:4)

Liuová prostě a jasně nedala své soupeřce naprosto žádnou šanci! 11:4, to je výsledek třetího a zároveň posledního setu v utkání mezi Liuovou a Soljaovou.

Tři míče dělí Liuové od vítězství, 8:3.

Nikdo už zřejmě nepochybuje o tom, že si jde Čína velmi sebejistě za zlatou medailí. Liuová vede ve třetím setu 4:2 a kráčí za druhým bodem pro svůj tým.

Liuová – Soljaová 2:0 (11:3, 11:5)

11:5! to je výsledek druhé sady, po které se dostává Liuová do vedení již 2:0!

Dva míčky dělí čínskou stolní tenistku od zisku druhého setu.

Liuová kráčí pomalu ale jistě i za vítězstvím ve druhé sadě, stav je nyní 7:5 pro Číňanku.

Soljaová se dostala na začátku druhé sady do mírného vedení 2:0, čínská hráčka ovšem ihned srovnala.

Liuová – Soljaová 1:0 (11:9)

Tak to byla rychlovka, Liuová získává první set za 5 minut výsledkem 11:3.

Liuová se dostává do trháku, průběžný stav prvního setu je 7:3.

Stav první sady je zatím vyrovnaný, o jediný bod je ve vedení čínská hráčka, 4:3.

Ve druhé dvouhře, která začne za malý okamžik se představí Shiwen Liuová proti Petrisse Soljaové.

Čína – Německo 1:0.

Liová – Hanová 3:0 (11:9, 11:3, 11:7)

Ihned ten první Liová využívá a po výsledku 3:0 na sety poráží svojí německou soupeřkou Hanovou!

Tři mečboly pro čínskou stolní tenistku!

Liová se dostává do dvoubodového vedení 8:6 a je tak už velmi blízko k zisku prvního bodu pro Čínu!

Němka se sice dostala dokonce do vedení 5:4, ale Liová si vzala vedení ihned zpět, momentálně vede čínská hráčka 6:5.

Hanová se ale ještě nechce tak lehko vzdát, je srovnáno na 4:4.

Číňanka chce mít nejspíše tento zápas co nejrychleji za sebou, ve třetím setu zatím vede 3:1.

Liová – Hanová 2:0 (11:9, 11:3)

Druhý set byl naprosto jednoznačnou záležitostí pro Liovou, která jde už tak po výsledku 11:3 do vedení 2:0 na sety!

Várka hned osmi setbolů se nyní nabízí čínské hráčce, 10:2.

Druhý set je nejspíše rozhodnutý, Liová vede již 7:2.

Vypadá to, že čínská hráčka se začíná rozehrávat a přicházet na obranu soupeřky, 5:2 pro Liovou.

Výborný vstup Liové do druhé sady, 2:0.

Liová – Hanová 1:0 (11:9)

Ano, čínská hráčka Liová otáčí vývoj prvního setu a po výsledku 11:9 se dostává do vedení 1:0 na sety!

Číňanka dokázala srovnat stav první sady na 9:9! Navíc má nyní výhodu v tom, že půjde dvakrát podávat.

Pečlivá obrana Němky zatím Liové příliš nesvědčí, 8:6 pro Hanovou.

Hanová si stále drží mírné vedení, vede 7:5 a půjde dvakrát podávat.

Nyní se ale do bodové šňůry dostala německá hráčka, která momentálně vede 5:3.

Hanová sice rychle vedla 2:0, Liová se ale poté třemi míčky v řadě dostala do vedení.

První finálovou dvouhru obstará čínská hráčka Liová, která se utká proti německé soupeřce Hanové.

Finále žen právě odstartovalo!

Příjemné i když brzké ráno. Týmová soutěž stolních tenistek dospěla do svého finále, kde se střetne jasný favorit na zlato Čína proti poměrně překvapivým finalistkám z Německa. Málokdo počítá s tím, že by Čína nezískala zlato. Uvidíme, jak to nakonec vše dopadne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 00:30.