28:29 (15:16)
Dánsko
Sobota 20.08.2016, 01:30 • Future Arena • Olympijské hry - muži • Semifinále
Sledujte:

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný vstup do sobotního dne. (03:26:21)

Nejlepší střelci

Polsko: Karol Bielecki – 7 branek
    Dánsko: Mikkel Hansen – 10 branek.
    Také druhý semifinálový souboj nabídl skvělou podívanou!

Je dobojováno! Dánové ve druhé části prodloužení nedali ani jednu branku, přesto po nervydrásajícím zápase nakonec slaví vydřený postup do finále, ve kterém se utkají s Francií. Ani Polsko ale na turnaji ještě nekončí, s Němci si to rozdají o bronzové medaile.

Konec zápasu. (28:29)

70
    Dánové si v následné akci trošku zavařili, o míč ale nepřišli a míří tak do finále! (28:29)
    70
    Drama nekončí! Půl minuty před koncem druhé nastavené pětiminutovky dostává Poláky na dostřel Karol Bielecki! (28:29)

70
    Dánové výborně brání a Polákům nesmírně rychle utíkají vteřiny! (27:29)

69
    Søndergaard naznačil střelu a ještě přihrál Mortensenovi, jehož obstřel ale skončil vedle polské svatyně. (27:29)

69
    Karol Bielecki vystřelil doprostřed branky a Landin Jacobsen míč jednoduše chytil! Tohle už vypadá pro Polsko hodně bledě. (27:29)

68
    Útok Dánska nevyšel, vedoucí tým při signalizované pasivitě o míč přišel. (27:29)

67
    Lijewski převzal přihrávku od Bieleckého, ale Landin Jacobsen svou pravačkou vyrazil míč vedle branky! (27:29)

67
    Morten Olsen vyslal rychlou střelu, ale Wyszomirski ji dokázal zastavit. Důležitá zpráva pro Polsko! (27:29)
    66
    Poláci se nevzdávají! Na rozdíl dvou branek snižuje Krzysztof Lijewski. (27:29)

66
    Daszek byl jasně faulovaný, Poláci pokračují v akci díky rozehrávce z devíti metrů. (26:29)

66
    Začal druhý poločas prodloužení. (26:29)

65
    První prodloužení skončilo. (26:29)

65
    Syprzak v samotném závěru první části prodloužení nepropálil dánskou zeď. Poláci tak budou mít po minutové pauze co dělat, aby dokázali alespoň vyrovnat. (26:29)
    65
    Opět je to o tři góly! Z více než deseti metrů skóruje Mikkel Hansen. Piotr Wyszomirski zatím nenavazuje na své představení z druhého poločasu. (26:29)
    64. 26:28
    64
    Až teď Poláci poprvé skórují v prodloužení. Z pravého křídla uspěl Michal Daszek. (26:28)
    64
    A Dánové jdou do trháku! Kus neubránil Mortena Olsena a ten zakončil do protipohybu Wyszomirského. (25:28)

63
    To může být klíčová fáze celého semifinále! Nicklas Landin Jacobsen rukou zneškodnil druhou střelu za sebou, tentokrát neuspěl Krzysztof Lijewski. (25:27)

63
    Lijewski byl zastavený jen za pomoci faulu Henrika Totfa Hansena. Před rozehrávkou se ještě musí vysušit palubovka. (25:27)
    62
    Dánové jdou do vedení o dvě branky! Z hranice brankoviště propálil polského gólmana Rene Toft Hansen. (25:27)

62
    Z osmi metrů napřáhl kanonýr Bielecki, ale Landin Jacobsen pravou nohou míč vyrazil! (25:26)
    61
    Ani to jim ale nezabránilo skórovat, Wyszomirského překonal Morten Olsen. (25:26)

61
    Prodloužení rozehráli Dánové, kteří budou ještě minutu a půl hrát v oslabení. (25:25)

61
    Začalo prodloužení. (25:25)

Po pětiminutové pauze nás tedy čekají dvě pětiminutové části prodloužení.

60
    Druhý poločas skončil. (25:25)
    60
    To je neskutečné!!! Pouhé dvě vteřiny před hrozícím koncem zápasu se z pravé strany prosadil Michal Daszek a dostal polské fanoušky do euforie! Čeká nás zasloužené prodloužení. (25:25)

60
    Mariusz Jurkiewicz byl při zakončení faulován, Dánové jdou vinou Henrika Tofta Hansena do oslabení! (24:25)

60
    Oddechový čas pro Polsko. Povede se mu vyrovnat? (24:25)
    60
    Mikkel Hansen proti famózně chytajícímu Wyszomirskému nezaváhal! Dánové jdou půl minuty před koncem druhé půle do vedení. (24:25)

60
    Henrik Toft Hansen nedal, ale byl faulován Kusem. Je tady sedmimetrový hod pro Dánsko. Možná klíčový moment celého zápasu! (24:24)

60
    Rozběhla se poslední minuta regulérní hrací doby. Dočkáme se prvního prodloužení na turnaji? (24:24)

59
    Mensah Larsen ukradl míč Jureckému, Poláci však zamezili rychlému protiútoku. (24:24)

59
    Poláci riskují, dvě minuty před koncem útočí s prázdnou brankou. (24:24)
    58
    Drama pokračuje, Kasper Søndergaard vyrovnává na 24:24! (24:24)

58
    To ale až po dánském oddechovém času. (24:23)

57
    Morten Olsen byl faulován, Dánové budou rozehrávat z devíti metrů. (24:23)
    57
    Poláci se dostávají do miniaturní výhody, po přihrávce Lijewského a střele Syprzaka vedou 24:23! (24:23)

56
    Sedmnáctý zákrok pro Wyszomirského, který vyrazil prudkou střelu Christiansena! Nevídaný výkon polského brankáře! (23:23)

56
    Dánové už museli kvůli pasivitě zakončit, nicméně pokus Hansena obrana Polska zablokovala. (23:23)
    55. 23:23
    55
    Na odpověď si budeme muset ještě počkat, střelou přes Henrika Tofta Hansena srovnal krok Karol Bielecki. (23:23)

55
    Kdo se připojí k Francii ve finále her 31. letní olympiády? Drama vrcholí! (22:23)

55
    Oddechový čas pro Polsko. (22:23)
    54
    Tohle si polský tým za rámeček nedá. Wisniewského střelu Landin Jacobsen chytil a okamžitě vystřelil přes celé hřiště do prázdné klece. (22:23)
    53
    Trvalo to ale jen pár vteřin, Mads Christiansem znovu srovnává na 22:22. (22:22)
    53
    Po velmi dlouhé době se nám mění stav, Polsko dostává do vedení Adam Wisniewski. (22:21)

52
    Stejný souboj se o pár vteřin později opakoval, ale výsledek byl stejný. Wyszomirski Hansenovu střelu do branky nepustil. (21:21)

52
    Hansenova střela směřovala k zemi, Wyszomirski míč ale vyrazil do bezpečí. (21:21)

52
    Na začátku dvaapadesáté minuty tu máme time-out pro Dánsko. (21:21)

51
    Žlutá karta pro realizační tým Polsko. (21:21)

51
    Michal Daszek přeběhl na levou stranu, ale při střele fauloval. Ve druhé půli rozhodně nesledujeme žádné gólové hody. (21:21)

50
    Syprzakova střela z osy hřiště byla sražená jedním z obránců. Polsko zůstává na útočné polovině. (21:21)

50
    Casper Mortensen se odrazil z levého křídla, ale své střele dal hodně slabou razanci, takže Wyszomirski míč opět zastavil. (21:21)

49
    Svan nevyzrál na Wyszomirského, který sice nastoupil až v polovině prvního poločasu, ale na svém kontě má už 13 zákroků! (21:21)

49
    Morten Olsen trefil pouze pravou nohu polského gólmana, jehož spoluhráči ale musí opět bránit. (21:21)
    48
    Mikkel Hansen tvrdou ranou překonává Wyszomirského a zaznamenává už svůj dnešní osmý gól. (21:21)
    47. 21:20
    47
    Bielecki skóruje už popadesáté na olympijském turnaji! Landin Jacobsen natahoval levou paži marně. (21:20)

47
    Žlutá karta pro realizační tým Dánsko. (20:20)

47
    Poláci si v signalizované pasivní hře došli pro faul, jednoznačným zatažením dresu se provinil Christiansen. (20:20)
    46
    Parádní polská souhra resultuje ve vyrovnání Kamila Syprzaka. (20:20)

45
    A další zásah brankové konstrukce, kterou z pravého křídla rozdrnčel Lasse Svan! (19:20)

45
    Hansenovu pumelici zastavila tyč! Štěstí pro Polsko. (19:20)

45
    Vyloučení v týmu Polsko (Krzysztof Lijewski). (19:20)

45
    Morten Olsen překonal Wyszomirského, ale již předtím bylo pískáno. (19:20)

44
    Bieleckého střela neprošla ani do brankoviště, další polský útok ukončil faul Lijewského. (19:20)
    43
    Třetí gól v řadě pro Dány, úspěšným střelcem se stal Mads Christiansen. (19:20)

43
    Karol Bielecki trefil pouze brankovou konstrukci, která znemožnila cestu míče do sítě. (19:19)

42
    Dvanáctý zákrok Piotra Wyszomirského jejich snažení ale překazil. Tentokrát neuspěl Mikkel Hansen. (19:19)

42
    Jurkiewicz zablokoval střelu Mortena Olsena jen k dalším dánským hráčům, kteří nadále útočí. (19:19)

41
    Další chyba v kombinaci Polska, které musí znovu bránit nerozhodný stav. (19:19)
    40
    Dělovka z osy hřiště končí v síti! Wyszomirski neměl proti ráně Hansena žádnou šanci. (19:19)

40
    Jurkiewicz ztratil míč, na řadu přichází přesilovková souhra Dánska. (19:18)

39
    Dánové několika rychlými přehrávkami připravili zakončení rpo Lasseho Svana, kterého však Wyszomirski vychytal. (19:18)

38
    Vyloučení v týmu Polsko (Mateusz Jachlewski). (19:18)

38
    Jenomže Bielecki Landina Jacobsena nepřekonal! (19:18)

38
    Sedmimetrový hod pro Poláky! Faulem se na Lijewského provinil Mads Christiansen. (19:18)

37
    Protiútok Dánska a střelu Mortensena zneškodnil famózní Wyszomirski, který má výbornou padesátiprocentní úspěšnost zákroků. (19:18)
    37. 19:18
    37
    Dánové se opět přibližují na nejmenší možný rozdíl, v přesilovce skóroval Mikkel Hansen. (19:18)
    36
    No vida, Poláci vstoupili do druhé půle vskutku výborně! Devatenáctou branku našich sousedů zaznamenal Lijewski. (19:17)

36
    A Poláci při hře bez brankáře hrají na jistotu, čímž šetří cenné vteřinky z trestu Kuse. (18:17)

35
    Dánská přesilovka akce žádnou šanci nepřinesla, Olsen si pomohl prorážením. (18:17)

35
    Vyloučení v týmu Polsko (Mateusz Kus). (18:17)
    35
    Gól vstřelil tým Polsko (Jurkiewicz). (18:17)
    34
    Dánové ale okamžitě vyrovnávají, Wyszomirského tentokrát překonal Morten Olsen. (17:17)
    34
    Polský tým je poprvé v zápase do vedení, o což se postaral Krzysztof Lijewski. (17:16)

34
    To je neuvěřitelné, co předvádí Wyszomirski, který lapil i střelu Damgaarda Nielsena. (16:16)

33
    Následovala přihrávka skrz celé hřiště a střela Henrika Tofta Hansena, který ale znovu narazil na výborného gólmana Polska. (16:16)

33
    Kamil Syprzak mimo hlavní dění fauloval a zmařil tím polský útok. (16:16)

32
    Ale Wyszomirski zasahuje i napodruhé! A opět zneškodnil ránu Damgaarda Nielsena. (16:16)

32
    Wyszomirski vyrazil střelu Damgaarda Nielsena jen k dalším hráčům Dánska, kteří pokračují v akci. (16:16)
    31. 16:16
    31
    Michal Daszek se odrazil směrem do brankoviště a v letu ukodil míč za Landina Jacobsena! (16:16)

31
    Druhá půle začíná útokem poláků, v brankovištích jsou stejně jako v závěru prvního poločasu Landin Jacobsen a Wyszomirski. (15:16)

31
    Začal druhý poločas. (15:16)

Dánové v úvodní půlhodině několikrát odskočili do třígólového vedení, v jeden moment měli dokonce náskok čtyř branek, ovšem Poláci se vždycky dokázali opět dotáhnout. Ve druhé půli se tak můžeme těšit na dramatický boj o postup do finále!

30
    První poločas skončil. (15:16)
    30
    Jenomže Dánové ještě stihli v poslední možné vteřině udeřit a zásluhou Søndergaarda opět jdou do vedení! (15:16)
    30
    Devatenáctá úspěšná sedmička Karola Bieleckého na tomto turnaji znamená vyrovnání na 15:15! (15:15)

30
    Mensah Larsen fauloval Krajewského, následuje sedmimetrový hod! (14:15)

29
    Piotr Wyszomirski čaruje! Opět si na něm vylámal zuby Morten Olsen. (14:15)
    29. 14:15
    29
    A Poláci už jsou opět na dostřel! Dvě přihrávky jim stačili k uskutečnění protiútoku, jenž zakončil Michal Daszek. (14:15)

28
    Wyszomirski ukazuje, že jeho vystřídání Szmala bylo dobrou volbou! Tentokrát vychytal Olsena. (13:15)
    28
    Karol Bielecki našel pravý horní roh dánské svatyně a snížil na 13:15! (13:15)

27
    Bartosz Jurecki byl na sedmi metrech faulován, kombinace polského mužstva tak pokračuje. (12:15)

26
    Henrik Toft Hansen polského gólmana nepřekonal. (12:15)
    26
    Krajewski se parádní kličkou zbavil všech obránců a vzápětí nedal šanci ani Landinu Jacobsenovi. (12:15)

26
    První úspěšný zákrok pro Piotra Wyszomirského, který zmařil rychlý kontr Lasseho Svana! (11:15)
    25
    Pátá branka pro Mikkela Hansena, který se prosazuje parádní ranou ze střední spojky! (11:15)
    24. 11:14
    24
    V závěru čtyřiadvacáté minuty snižuje polský reprezentant Bartosz Jurecki. (11:14)
    24
    A máme tady dosavadní největší brankový rozdíl! Po střele Mikkela Hansena vedou Dánové už o čtyři trefy. (10:14)

23
    Útočný faul Mariusze Jurkiewicze znamená další útok Dánů, kteří to tentokrát zkouší postupnou akcí. (10:13)
    23
    Niklas Landin Jacobsen vychytal Lijewského, okamžitě rozehrál na Mortensena a ten v brejku propálil Wyszomirského. (10:13)
    22
    Také Dánové ale hned z dalšího útoku skórují, jmenovitě Morten Olsen! (10:12)
    22
    Karol Bielecki napřáhl z poměrně velké dálky a zamířil ideálně do protipohybu Landina Jacobsena. (10:11)

21
    Krajewski byl po výskoku faulován, Poláci rozehrávají z devítimetrové vzdálenosti. (9:11)
    21
    Casper Mortensen vystihl jednu z polských přihrávek a vzápětí se ranou do prázdné branky nemýlil. Tohle se Polákům nepovedlo. (9:11)
    20
    Dánové přenesli hru na pravou stranu, odkud úspěšně vypálil Kasper Søndergaard a rovněž dal teprve první branku na turnaji. (9:10)

20
    Oddechový čas pro Dány. (9:9)
    19
    Oddechový čas se Polákům opravdu vyplatil! Michal Daszek převzal dlouhou přihrávku a v tváři tvář dánskému brankáři nezaváhal. (9:9)
    19. 8:9
    19
    Poláci rychle trestají! Z protiútoku se po pasu od Daszeka poprvé na turnaji prosadil Mateusz Kus! (8:9)

19
    Mads Mensah Larsen trefuje z dálky tyč! Velká škoda pro Dánsko. (7:9)
    18
    Gól vstřelil tým Polsko (Kamil Syprzak). (7:9)

18
    To Landin Jacobsen zatím chytá skvěle, nyní nepustil míč do branky po střele Wisniewského. (6:9)
    17
    Na druhé straně pokračuje výborná produktivita Dánů! Morten Olsen se rychle otočil kolem své osy a dostal míč mezi tři tyče. (6:9)
    17
    Poláci to zkusili v sedmi hráčích a vyplatilo se. O snížení se zasloužil trestuhodně nepohlídaný Syprzak. (6:8)

16
    Polská lavička reaguje na nepříznivý stav oddechovým časem. (5:8)
    16
    A opět skvělé zakončení Mikkela Hansena, který z osy hřiště podstřelil obránce i i polského strážce branky. (5:8)

15
    Karol Bielecki zkazil přihrávku na Syprzaka a odevzdal míč Dánům, kteří se nikam neženou. (5:7)
    14
    Dánové předvedli parádní souhru při hře bez brankáře a nakonec se mohli radovat po nechytatelné dělovce Mikkela Hansena. (5:7)

14
    Jurkiewicz dostal přihrávku do druhé vlny, nejprve zakončit nedokázal a vzápětí se provinil faulem. (5:6)

13
    Vyloučení v týmu Polsko (Mads Christiansen). (5:6)
    13
    Dánové si ale rychle berou vedení zpět, přesnou ranou k vzdálenější tyči se prezentoval Mads Christiansen. (5:6)

12
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Rene Toft Hansen). (5:5)
    12. 5:5
    12
    Teď už tady máme nerozhodný stav! Na 5:5 vyrovnal Kamil Syprzak! (5:5)

11
    Poláci byli blízko vyrovnání, jenomže Mateusz Jachlewski v úniku neprostřelil dánského gólmana! (4:5)
    11
    Karol Bielecki z delší vzdálenosti vypálil přes Christiansena a našel recept i na překvapeného Landina Jacobsena. (4:5)
    10
    V polovině desáté minuty po rychlé akci opět navyšuje dánský náskok Mads Christiansen. (3:5)

10
    Z levého křídla to zkusil Adam Wisniewski, ale Landin Jacobsen předvedl další kvalitní zákrok. (3:4)

9
    Mikkel Hansen míjí, Poláci tak mohou vyrazit do útoku a vyrovnat! (3:4)
    9. 3:4
    9
    Jednoduchá branka pro Polsko a střelce Jurkiewicze, jehož spoluhráč vystihl dánskou kombinaci a sám pak z vlastní poloviny zakončil do prázdné branky. (3:4)
    8
    Mariusz Jurkiewicz se dostal do kleští mezi dva hráče, ale těžkou střelou přesto dokázal překonat Landina Jacobsena. (2:4)

7
    Olsenova střela skončila v síti, jenomže kvůli prohřešku proti pravidlům tento gól neplatí. (1:4)

7
    Poláci však nezačali přesilovku vůbec dobře a vinou Syprzaka přišli o balón. (1:4)

7
    Po faulu na Lijewského dostává první dvouminutový trest Henrik Toft Hansen. (1:4)
    6
    Lasse Svan s problémy zpracoval krátkou přihrávku od Olsena a z čáry ohraničující brankoviště propálil Szmala. (1:4)
    5. 1:3
    5
    Konečně se mohou radovat i Poláci, jejichž první branku v zápase vsítil Mariusz Jurkiewicz. (1:3)

5
    Jurkiewiczovu střelu Landin Jacobsen zlikvidoval, už předtím ale byl pískán faul jednoho z Dánů. (0:3)
    4
    Výborný úvod Dánska potvrzuje Mikkel Hansen, díky jehož proměněné sedmičce vedou Dánové už o tři branky! (0:3)

4
    Morten Olsen se krásně prosmýkl polskou obranou, při střele ale byl faulován Wisniewským a je z toho sedmimetrový hod. (0:2)

3
    Na druhé straně se podruhé zaskvěl Niklas Landin Jacobsen, který dokázal vyrazit i střelu Krzysztofa Lijewského! (0:2)
    2
    A Dánové ihned unikají do dvoubrankového vedení! Povedenou padající ránou se opět prezentoval Morten Olsen. (0:2)

2
    Pokus Mortena Olsena byl zablokovaný, nicméně dánský útok ještě může pokračovat. (0:1)

2
    Kamil Syprzak v pádu neuspěl, Landin Jacobsen začíná své dnešní působení úspěšným zákrokem. (0:1)
    1
    A tento útok hned končí úvodním gólem, který přišel z ruky Mortena Olsena. (0:1)

1
    Utkání začalo! Do prvního postupného útoku jdou Dánové. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Oba týmy již jsou na hrací ploše, kde si jako tradičně vyslechnou státní hymny.

Polsko: Szmal, Wyszomirski, Lijewski, Jachlewski, Krajewski, Bielecki, Wisniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Kus, Szyba.

Dánsko: Landin Jacobsen, Green Krejberg – Christiansen, Mensah Larsen, Mortensen, Nøddesbo, Svan, R. Toft Hansen, Møllgaard, Søndergaard, H. Toft Hansen, Hansen, Olsen, Damgaard Nielsen.

Rozhodčí: Horáček, Novotný.

Dánsko

Dánové na rozdíl od svých dnešních soupeřů začali na turnaji výborně, když jasně zdolali Argentinu i Tunisany. Ve třetím duelu sice přišla porážka s Chorvaty, ale v následném důležitém klání s Katarem už Dánové opět zvítězili. a na jejich postupu pak už nic nezměnila ani porážka s Francouzy. Ve čtvrtfinále měli Dánové poměrně jednoduchou práci se Slovinci, které porazili 37:30.

Polsko

Poláci nezačali svou pouť olympijským turnajem nejlépe, když na úvod podlehli Brazilcům i Němcům. Pak ale přišly dvě veledůležité vítězství nad Egyptem a Švédskem, díky čemuž se naši sousede s trochou štěstí dostali do čtvrtfinále. O to mohli přijít v případě výhry Egypta nad Německem, ale tak se naštěstí pro ně nestalo. Ve čtvrtfinále dosáhli Poláci k velké senzaci, vítěze skupiny A z Chorvatska totiž porazili 30:27!

Všem fanynkám a fanouškům přeji příjemnou sobotní noc při sledování textového přenosu z olympijského turnaje v mužské házené. Od půl druhé se můžeme těšit na semifinálové střetnutí mezi Polskem a Dánskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.