Kometa Brno – Vítkovice 3:4 (kon.) | Kladno – Slavia 7:2 (kon.) | Olomouc – Jihlava 0:0 (odl.)
Sparta – Pardubice 2:3 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 1:5 (kon.) | Třinec – Zlín 1:0 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 3:2 (kon.)
HC Kometa Brno
3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 02.09.2016, 14:00 • DRFG Arena • DHL Extraliga juniorů • 1. kolo

Tímto se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. (16:12:05)

V poslední periodě viděli diváci hned čtyři branky, přičemž tři z nich zapadly do sítě domácího celku. Vítkovicím se podařilo s grácií otočit vývoj zaápasu a zaslouženě se tak radují z prvního vítězství v nové sezóně.

59:53
    Vítkovice vyhazují na zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpět před Kardinála.

59:44
    Šestnáct sekund před třetí sirénou zastavuje štiplavou ránu Kardinál. Kometa si bere oddechový čas!

59:23
    Dostál na střídačce a Brno hraje v šesti!

59:01
    Domácí jsou kompletní!

58:46
    Brnu se nedaří vyhodit a síly dochází. Vítkovicím však chybí střelba.

58:12
    Parádně vytěsnil Dostál lapačkou nepříjemnou ránu Kurovského, který měl na holi brankovou akci!

57:32
    Vítkovice jsou usazeny před Dostálem a kombinují.

57:09
    Uvidíme všakpřesilovku i vítkovického celku. Za napadení odchází za katr Matěj Novák, což značně komplikuje modrobílé naděje na vyrovnání.

56:37
    Hosté jsou kompletní. Kometa je ovšem stále ve velkém tlaku!

56:04
    Další vyhození Vítkovic přes všechny čáry, ještě zbývá půl minuta brněnským.

55:34
    Hosté ovšem vyhazují a mohou tak nabrat čerstvé síly.

55:09
    Kometa je v pásmu a hledá efektivní pozici ke střele!

54:36
    Za podražení odchází na trestnou lavici Ondřej Gabrhelík.

54:13
    Kometa bude mít další přesilovou hru pokud ovšem nevyužije signalizované výhody.

53:00
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak to bude ještě zajímavé! Přesilovou hru využívá střelou do pravého rohu FILIP KRÁL, který dává svému týmu touto trefou velkou naději. Asistence: Luboš Horký.

52:28
    Brňané budou mít možnost snížit nepříznivý stav, neboť dostává menší trest za držení protihráče Radim Toman.

50:28
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    V signalizované výhodě naservíroval kotou Kurovský RADIMU ŠTĚPÁNKOVI, který svůj celek poslal do náskoku již dvou branek! Asistence: Daniel Kurovský, Dominik Moravčík.

48:52
    Blaško nahodil na mantinel a dal tak svému týmu možnost na založení další útočné akce. Herního předmětu se ale ujali domácí, kteří operují před Kardinálem. Z následné střely e hra přerušena.

48:29
    Zajímavá akce se naskytla před Kardinálem, kdyžse Brňané hlanli v přečíslení za vyrovnáním. Sudí však přerušil hru vlivem útočícího hráče v brankovišti.

47:58
    A hosté jsou při chuti!

47:05
    Vítkovice získaly pásmo vytvořily si tlak a skóre je z minuty na minutu otočené. JÁN BLAŠKO byl ve skrumáži na brankovišti tím nejpřesnějším a dokázal obelstít Dostála střelou mezi betony. Asistence: Petr Šendera, Zack Malík.

46:04
    Jajcay vyslal dopředu Hasoně, ten se ale do větší šance neprodral.

44:49
    Využitá přesilová hra a je opět vyrovnané skóre. ZACK MALÍK si výborně počínal na brankovišti, nejprve narazil na skálu v podobě Dostála, v následné dorážce však byl již bezchybný. Asistence: Dominik Moravčík, Daniel Kurovský.

44:27
    Kometa se osvobozuje a blaženě střídá.

44:12
    Vítkovice si zahrají v početní převaze. Za vysokou hůl obdržel menší trest Filip Král.

43:28
    Kratochvíl protečoval do pásma, kde ale nikdo v modrobílém nebyl. Následně se orosili všichni brněnští fandové, když minul prázdnou klec jeden z vítkovických útočníků.

42:35
    Famózní zákrok teď předvedl Kardinál, který parádně vychytal střelu Jajcayho a následnou dorážku, která vypadala opravdu hrozivě. Teď měly Vítkovice velké štěstí!

41:55
    Škvrně zavezl touš do pásma, tlak brněnským hráčům ale nevydržel dlouho. Na druhé straně zasahuje Dostál.

41:14
    Hroudný se dostal do problému při rozehrávce za vlastní bránou, díky rychlé pomoci spoluhráčů ale nedal soupeři šanci.

40:44
    Akci Komety zastavil ofsajd a Vítkovice mohou uklidnit situaci.

40:04
    Kometa odstarovala třetinu opět ze svých holí, nicméně nyní obtěžují Dostála Vítkovičtí.

40:01

Druhá dvacetiminutovka byla na gólové akce o něco bohatší, a to když nejprve vyrovnal Daniel Spratek. Brno však ve čtyřiatřicáté minutě hry opětk uskočilo do vedení o jednu branku, a to díky Filipu Královi, který zužitkoval Havlátův pas. Vítkovickému celku tak zbývá na změnu vývoje duelu už jen poslední třetina. Zvládnou hosté utkání vyrovnat či úplně otočit?

40:00

39:02
    V poslední minutě podržel svůj celek Lukáš Dostál, který se blýskl zajímavým zákrokem proti dotírajícímu útoku Vítkovic, které začínají velmi nepříjemně kousat, a to zejména v předbrankovém prostoru.

37:57
    Kratochvíl na buly neuspěl, ke kotouči a následně i do pásma se tak dostali hosté. Za několik sekund však byli odzbrojeni precizní obranou domácí družiny.

37:17
    Do přečíslení se dostali i útočníci Vítkovic, ani tady však zakončení nebylo přesné a Dostál tak zasahovat nemusel. Mezi diváky to ovšem jen zahučelo!

36:22
    Vítkovice se velmi snaží zasadit o to, aby bylo skóre znovu vyrovnané. Obrana Komety je zatím ale pevná.

35:17
    Boj o kotouč u mantinelu vyhrálo Brno, které se v přečíslení hnalo jako lavina na vítkovického gólmana. Brňané si však ve finální fázi nerozumněli a Kardinál tak zasahovat nemusel.

33:53
    Skvělá akce FILIPA KRÁLE, jenž obdržel nádherný pas od Roberta Havláta. První jmenovaný se přihnal nikým nepokryt před Kardinála, který byl proti jeho prudké ráně zcela bezmocný! Asistence: Robert Havlát, Petr Kratochvíl.

33:21
    Zakázanéuvolnění brněnského celku. Hra se stěhuje zpět před Dostála.

32:49
    Po delší době si kotouč osahal i Dostál, se střelou Danielčaka z bezprostřední blízkosti ale problém neměl. Vítkovický borec však získal pro svůj tým výhodu útočného pásma.

32:06
    Furch obdržel parádní nabídku ke střele. Jeho pumelici ale opět vytěsnil skvělý Kardinál!

31:06
    Od modré prověřil Kardinála Novák, byť vítkovickému brankáři střela vypadla z lapačky, skóre se nemění.

30:38
    Hra se dostala do tempa, což se musí líbit i divákům v modrobílém svatostánku.

29:43
    Kratochvíl tečoval v předbrankovém prostoru, herní předmět ale trefil pouze boční síťku Kardinálovy klece.

29:15
    Kardinál si o práci v posledních minutách opravdu nemůže stěžovat. Efektivita na brněnské straně ale chybí.

29:04
    A další střela, která končí v moci vítkovického gólmana.

28:49
    Jajcay zavezl kotouč do pásma, Kardinál si ale v nepříjemné situaci dokázal poradit.

28:33
    Zakázané uvolnění pro domácí tým.

27:42
    Do tlaku se ale dostal hostující celek a Dostál se nyní vůbec nenudí.

27:22
    Kometa však i nadále zůstává v útočné třetině a snaží si vybudovat tlak. Po dorážce Gajarského hra přerušena.

27:06
    Po zakázaném uvolnění se hra přestěhovala zpět před Dostála, vzápětí se ale do úniku dostal Novák, na Kardinála si ale nepřišel!

26:15
    A máme vyrovnáno! Štěpánek přenechal mezi kruhy kotouč pro Hartmanna, ten ale na Dostála nevyzrál. To se podařilo až DANIELU SPRATKOVI, který překonal brněnského mága a vymetl pavoučky z rohu jeho klece. Asistence: Ondřej Hartmann, Radim Štěpánek.

25:50
    Kabelkova střela zaplachtila do Kardinálovy lapačky.

25:33
    Icing na straně hostů vrací hru zpět před Kardinála.

25:07
    Hosté rozehrávají zpoza své klec, Kurovský z brejkové akce lízl Dostálovo rameno!

24:45
    Škvrně se hnal před Kardinála, vítkovický gólman ale šikovného mladíka Brňanů zastavil betonem.

24:17
    Změť hokejek teď znepříjemnila situaci brněnskému gólmanovi, skóre se ale nemění.

23:42
    Kratochvíl se po buly zmocnil touše, vzápětí ale o něj přišel. Hra se přestěhovala na druhou stranu, vhazovat se bude po levici Dostála.

23:38
    Další icing, tentokráte na straně Vítkovic. Hru nyní přerušují časté nepřesnosti na obou stranách.

22:58
    V souboji u mantinelu byli lepší hosté, do větší šance se ale nedostali.

22:43
    Propagační střelu Jajcayhouž ale vítkovický gólman raději podrží.

21:49
    Rozehrávku Vítkovic zachytil Škvrně, jenž dostal kotouč před Kardinála. Ten ale velkou aktivitu vyvíjet nemusel.

21:30
    Nepřesnosti na obou stranách a zakázané uvolnění domácí družiny. Hra se stěhuje před Dostála.

20:58
    Kometa protečovala kotouč do pásma a střídá.

20:32
    Velmi nepříjemný pohled teď naskytla ledová plocha brněnské DRFG Arény, kde zůstal ležet jeden z brněnských hráčů. Za potlesku diváku a pomoci spoluhráčů byl odveden na střídačku. Věřme, že bude v pořádku.

20:05
    Úvodní vteřinky druhé dvacetiminotvky strávil kotouč na holích vítkovického celku.

20:01

Je za námi první etapa úvodního klání mezi Kometou a hokejisty Vítkovic. Jedinou gólovou akci zařídilo duo Hasoň – Hroudný, přičemž druhý jmenovaný úspěšně dorážel herní předmět za záda Kardinála. Uvidíme, co přinesou další minuty tohoto napínavého zápasu.

20:00

19:03
    Danielčak zachytil kotouč v pásmu a poslal jej na volného Veřmiřovsého. Jeho ránu od modré ale dokázali Brněnští zblokovat.

18:30
    Už už zdvihali Brňané ruce nad hlavu, sudí však dostrkaný gól za rankovou čáru neuznali. Stav se tedy prozatím nemění.

18:14
    Hosté jsou kompletní.

17:44
    Prudká rána Horkého zmizela v Kardinálově lapačce. Vhazování po pravici hostujícího mága.

17:22
    Vítkovice vyhazujía mohou s klidem vystřídat.

16:22
    Brňané kombinovali v útočném pásmu, nicméně zaváhání na modré využil Beránek, který se hnal z brejku na Dostála. Modrobílá obrana se ale dokázala včas vrátit a uhasit vznikající požár.

16:06
    Kometa je kompletní a sama získala výhodu přesilové hry! Petr Šendera je vyloučen na dvě minuty za krosček.

15:17
    A Brno se opět osvobozuje...

14:38
    Nyní už ale kombinují hosté, z několika dorážek před Dostálem ale gólová akce nevzešla.

14:15
    Kometa ale oslabení začíná vyhozením přes všechny čáry a nabírá nové síly.

14:03
    Hosté si zahrají v početní převaze! Za vysokou hůl odpyká menší trest Adam Gajarský.

13:34
    Král obelstil vítkovickou obranua protáhl se až před Kardinála. Ten mu ovšem vypíchl kotouč ladným zákrokem.

13:10
    Weintritt vyslal od modré čáry velmi nepříjemný projektyl, který Dostál vytěsnil betonem.

12:42
    Čejka se protáhl do pásma a operuje za Kardinálem. Diváci teď sledují velmi svižný hokej!

11:58
    Kurovský se prokličkoval brněnskou obranou k zakončení se ale nedostal.

11:43
    Skrumáš v rohu kluziště ukončil hvizd píšťalky, vhazuje se po pravici Kardiála.

10:46
    Vhazování ve středovém kruhu nabídlo šanci domácím, ti se ale nedostali do útočného pásma na dlouho. Následně se musel pořádně otáčet Dostál, který zabránil průnik několika dorážek za červenou čáru.

09:48
    Do zajímavé pozice se následně dostal Danielčak, který se zjevil sám před Dostálem. Ten ale zasahovat nemusel, neboť hůl brněnského obránce byla rychlejší. Hosté však mohli klidně vyrovnat!

09:34
    Brno se ujímá vedení! Po Hasoňově střele z mezikruží se k dorážce prodral DANIEL HROUDNÝ, jenž překonal bezmocného Kardinála. Asistence: Jan Hasoň.

08:47
    Havlát nahodil na zadní mantinel, herní předmět ale převzal Toman, jenž se hnal na Dostála. Hra se však velmi rychle přestěhovala zpět před gólmana Vítkovic.

08:06
    Kometa byla zahána až za svoji klec, odkud se jí nepodařilo zcela přesně rozehrát. Nyní zatápí domácímu celku Vítkovice.

07:33
    Jajcay nahodil kotouč do pásma, Kabelkovu střelu ale Kardinál bez větších obtíží kryje.

07:04
    Vhazování ve středním pásmu vyšlo lépe domácímu celku, který zakládá útočnou akci. Nutno podotknout, že Vítkovičtí velmi dobře brání. Na druhé straně zastavuje akci hostů ofsajd, hra je opět přerušena.

06:42
    Od modré čáry pálil Král, jeho střela však byla tečována. Následně přerušuje hokejovou akci ofsajd.

06:29
    V rohu bojuje o herní předmět hostující Veřmiřovský, hra je následně přerušena.

06:10
    Oba celky jsou kompletní a vidíme opět hru 5 na 5.

05:32
    Velmi dobře se před Dostála snažil proháčkovat Spratek, který si dělal místo pro střelu. Brněnská obrana ale zareagovala pohotově.

04:36
    Brno rozehrává ze své třetiny, před bránu Vítkovic se žene Knap.

04:06
    Hra se ale velmi rychle vyrovná. Škvrně oslabuje Komety menším trestem za podražení.

04:03
    Kometa si zahraje přesilovou hru! Za hákování odpyká menší trest Blaško.

03:38
    Na buly byla úspěšnější brněnská družina, která opět okupuje pásmo Vítkovic. Ty se zatím statečně brání a odolávají modrobílému náporu.

03:14
    Nebezpečnou ránu Havláta z besprostřední blízkosti má Kardinál ve své moci. To byla zajímavá šance Brna!

03:02
    Vítkovice vyhodily přes všechny čáry, hra se vrací zpět ke Kardinálovi.

02:33
    Nyní je to ovšem Brno, které musí být ostražité ve svém vlastním pásmu. Nebezpečí pro domácí celek je alespoň prozatím zažehnáno.

01:55
    Kometa velmi dobře napadá a zatápí hostům, jejichž strážce svatyně musí být velmi pozorný.

01:32
    Špatná rozehrávka Vítkovic a sražená střela Gajarského. Vhazuje se po pravici vítkovického gólmana.

00:34
    Knap se proháčkoval do útočného pásma, kde si touš převzal Čejka. Kometa kombinuje v útočném pásmu a hosté se musí od počátečních minut bránit.

00:03
    Odstartováno! U puku jsou nyní hosté, kteří ovšem začínají ze svého obranného pásma.

00:01

Hráči jsou již na ledě a pomalu se připravují na start premiérového duelu sezóny 2016/2017. Těšíte se také?

HC Kometa Brno: Dostál, (Krček) – Trnka, Slabý, Furch, Král, Mikyska, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň – Gajarský, Škvrně, Čejka – Horký, Knap, Stupka – Hroudný, Kratochvíl, Jajcay

HC Vítkovice Steel: Kardinál (Daňa) – Šendera, Veřmiřovský, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík, Malík – Hartmann, Spratek, Blaško – Kurovský, Raška, Toman – Moravčík, Danielčak, Kmošek – Bránek, Kosina

Hlavní rozhodčí: Robert Čech, Vojtěch Král
    Čároví rozhodčí: Tomáš Měkýš, David Otáhal

Nenechte si ujít start nové sezóny a sledujte dnešní jistě napínavý souboj s námi. Který z týmů bude po šedesáti minutách hry šťastnějším?

HC Vítkovice Steel

Vítkovický celek sezónu zakončil v loňském starším dorostu v osmifinále, a to když nestačil na plzeňské indiány. Letos však bude v juniorské sezóně mít o to větší motivaci, podívat se ve vyřazovacích bojích mnohem dál. Podaří se mu to?

Brňané ponesou v této sezóně na svých bedrech tíhu velkého očekávání, neboť právě oni získali v předchozí sezóně za kategorii staršího dorostu medaile nejcennější. Jak vstoupí obhájci titulu mistrů republiky do juniorské soutěže?

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás z modrobílého svatostánku u příležitosti startu hokejové sezóny 2016/2017 nejvyšší juniorské soutěže. Dnes se můžete těšit na souboj dvou moravských celků, a to domácí HC Komety Brno a týmu Vítkovic!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Veronika Freyová

Branky a nahrávky: 10. Hroudný (Hasoň), 34. Král (Havlát, Kratochvíl), 53. Král (Horký) – 27. Spratek (Hartmann, Štěpánek), 45. Malík (Moravčík, Kurovský), 48. Blaško (Šendera, Malík), 51. Štěpánek (Kurovský, Moravčík)

HC Vítkovice Ridera: Kardinál (Daňa) – Šendera, Veřmiřovský, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík, Malík – Hartmann, Spratek, Blaško – Kurovský, Raška, Toman – Moravčík, Danielčak, Kmošek – Bránek, Kosina

Rozhodčí: Čech, Král – Měkýš, Otáhal