Pardubice – Opava 0:2 (kon.) | Třinec – Olomouc 1:2 (kon.) | Vlašim – Ostrava 1:1 (kon.)
Prostějov – Znojmo 0:2 (kon.) | Táborsko – Frýdek-Místek 2:2 (kon.)
FC SILON Táborsko
2:2 (2:1)
FK Frýdek-Místek
Sobota 10.09.2016, 17:00 • Stadion Soukeník, Sezimovo Ústí • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V šestém kole Fotbalové národní ligy se na Soukeníku představí tým Frýdku-Místku. Domácí Táborsko nemá na poslední souboj s tímto soupeřem dobré vzpomínky. V jarní části minulé sezony doma podlehlo po velké hrubce v obraně 0:1. V letošní sezoně ovšem svěřenci trenéra Frňky šlapou na domácím hřišti naplno, když obě utkání vyhráli. Frýdek-Místek naopak venku obě letošní utkání prohrál, a tak se zdá, že je domácí Táborsko favoritem. Bilance soupeřů je za posledních šest utkání vyrovnaná (2-2-2). Souboj šestého Táborska a sedmého Frýdku-Místku může začít.

Před začátkem duelu převzal domácí Aleš Kočí od trenéra Petra Frňky dárek k 35. narozeninám.

1

1
    Domácí rozehráli a fanoušci je ženou vstříc Prepslově brance.

2
    Hráči se s míčem pohybují okolo středu hřiště. V držení stále Táborsko.

3
    Malou domů se snažil využít vytáhnutý Landovský, Prepsl byl ale rychlejší.

5
    V dresu hostů zahrozil Hykel, po jehož snažení zahrávají oranžoví rohový kop.

6
    Na roh si naskočil kapitán Literák a hlavou branku těsně minul. Na tribuně to jen zahučelo. Z protiútoku hlavičkoval po centru Džafić, ani jeho pokus ovšem pod břevnem neskončil.

8
    Po faulu kousek za půlkou mohou hosté poslat centr do vápna.

8
    Domácí obrana centr odhlavičkovala, následoval však další nedovolený zákrok. Další nebezpečí před Tomou.

10
    Nešický utekl po levém křídle a poslal ideálně na střed, odkud pálil Tomáš Mrázek do břevna! Zatím největší šance utkání.

13
    Individuálně se snažil prosadit Džafić a vybojoval roh.

13
    Nešický z něj sice hlavičkáře našel, jenže frýdecko-místecká obrana pokus zblokovala.

14
    Džafić zastaven nedovoleně. Na pravém křídle dělá hostům problémy.

17
    Šikora zabolel šlapák a hosté se znovu šikují před Tomou.

18
    Míč nakonec jen proletěl vedle Tomovy branky.

19
    Nešický vybojoval ve středu pole protiútok pro Džafiće, kterého hosté nakonec k zakončení nepustili.

20
    Džafićův nebezpečný centr odehráli oranžoví na roh. Hosté jsou pod mírným tlakem, bez problémů se ale brání. Dle pokřiku domácích fanoušků chybí Táborsku hru více roztáhnout.

23
    Nepřesná Landovského hlavička končí v autu. Míč získávají hosté.

25
    Centr Elvista Cikua končí jen v Prepslově náruči. Tam z domácích nikdo nebyl.

25
    Táborsko právě vstřelilo branku!
    Tlak domácích konečně přinesl své plody. Na přesný centr si naskočil ELVIST CIKU a přesnou hlavičkou nedal zblízka Prepslovi šanci. Táborsko vede nad Frýdkem-Místkem 1:0.

27
    Hosté se hned vrhli do útoku a poslali míč podél Tomovy branky.

28
    Žlutou kartu dostává Tomáš Hykel (MFK Frýdek-Místek).

29
    Hraje se za velkého horka, proto následuje krátká přestávka na občerstvení.

34
    Šumský jen napálil Mráze, hostům se nedaří zakončit.

35
    Žlutou kartu dostává Oldřich Byrtus (MFK Frýdek-Místek).

38
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Hosté se poprvé dostali pořádně do vápna a hned je z toho vyrovnání! Rychlou akci na levém křídle využil střelou z vápna NIKOLAS ŠUMSKÝ. Frýdek- Místek vyrovnává na 1:1.

40
    Žlutou kartu dostává Michal Švrček (MFK Frýdek-Místek).

41
    Faul na hranici vápna dává Táborsku další zajímavou možnost.

44
    Hodně bolestivou srážku hlavami absolvovali Berežný s Landovským. Více vzruchu už asi první půle nepřinese.

45
    Hlavní rozhodčí nastaví 2 minuty. Hosté v závěru půle ožili a jsou více na míči.

45+1
    Petrovičův centr domácí odvrátili.

45+1
    Nádhera poctila svou návštěvou Soukeník. Nevídanou pumelici poslal pod břevno ADNAN DŽAFIĆ a poslal Táborsko do šatny za vedení 2:1. Obrovská fotbalová paráda rozjařila fanoušky na tribuně nevídaným způsobem.

45+2
    První poločas skončil. Fanoušci viděli tři branky a musí být spokojení. Táborsko vede nad Frýdkem-Místkem 2:1. Hlavně trefa Adnana Džafiće do šatny stála za to. Druhý poločas začne přibližně v 18:09.

46

46
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Dávid Berežný, přichází Martin Vyskočil.

47
    Ciku využil rychlého přechodu směrem k hostující brance, kde ho obrana zastavila. Na tribuně to jen zašumělo.

48
    Žlutou kartu dostává Petr Javorek (FC MAS Táborsko).

50
    Táborsko se dostalo dvakrát do vápna, ani jednou však akci nedotáhlo ke střele.

54
    Domácí předvádí jednu pohlednou útočnou akci za druhou, jen se stále nemohou dostat k nebezpečnému zakončení.

56
    Frýdek-Místek je hodně pod tlakem, na vyrovnání teď určitě pomýšlet nemůže.

57
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Andrija Petrović, přichází Martin Slaninka.

61
    Poprvé se chystají střídat také domácí. Na trávník se podívá Presl.

63
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Petr Javorek, přichází Antonín Presl.

66
    Hosté znovu pod tlakem, Táborsko zahrává rohový kop.

67
    Po zmatcích před brankou končí míč sražený vedle. Další roh pro domácí.

68
    Na stadionu to jen zahučelo, Mrázovi chybělo k hlavičce jen několik kroků.

71
    Další přestávka na pití.

74
    Ruka zastavila další náběh Táborska.

75
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Šichor, přichází Stratil.

Dnešní utkání sleduje 473 diváků.

80
    Slaninka napálil jen blokujícího hráče. Hosté se chytají za hlavu, tohle mělo být vyrovnání! Slaninka nebyl ve vápně vůbec atakován.

83
    V další gólovce selhal další náhradník Stratil, Toma reflexem vykopl jeho pokus!

85
    Nakonec to vypadá, že hosté budou ještě pořádně zatápět. Trenér Frňka chystá další střídání. Do hry by se měla podívat čerstvá posila Fulnek.

87
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Elvist Ciku, přichází Fulnek.

89
    Nejhezčí akce hostů a je vyrovnáno. V závěru si Frýdek-Místek přece jen nějaké šance vytvořil a nakonec se dočkal i vyrovnání. ONDŘEJ BYRTUS se trefil nádherně k tyči a pelášil slavit k rohovému praporku. Táborsko – Frýdek-Místek 2:2.

90
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Lukáš Landovský, přichází Jakub Navrátil.

90
    Ani z rohu si domácí vedení zpět nevzali.

90
    Konec zápasu. Zápas končí 2:2 a větší radost mají pochopitelně hosté, kteří vytěžili z minima maximum. Domácí tak litují velké převahy, kterou nedokázali využít ke vstřelení další branky. (18:57:09)

Josef Janda

Branky: 25. Ciku, 45+1. Džafić – 38. Šumský, 89. Byrtus

Karty:   48. Javorek (TAB) – 28. Hykel (FRM), 35. Byrtus (FRM), 40. Švrček (FRM)

FC SILON Táborsko: Toma – Cíferský, Hanzlík, Mráz (C), Landovský (90. Navrátil) – Ciku, Džafić, Kalvach, Nešický – Javorek (63. Presl), Mrázek.
    Náhradníci: Brych – Navrátil, Peterka, Kočí, Presl, Hovorka, Fulnek.

FK Frýdek-Místek: Prepsl – Klabník, Literák (C), Švrček, Byrtus – Willwéber, Berežný (46. Vyskočil), Šichor (75. Stratil), Hykel – Šumský, Petrović (57. Slaninka).
    Náhradníci: Uher – Ilko, Krčula, Slaninka, Stratil, Vyskočil.

Rozhodčí: Adámková – Pochylý, Vodrážka