Plzeň – Třinec 1:2 (kon.) | K. Vary – Liberec 1:5 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:3 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 0:2 (kon.)
Litvínov – Zlín 3:6 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Mountfield HK
Neděle 11.09.2016, 17:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 2. kolo

58:56
    Přesilová hra pro Kometu a hosté to už budou mít hodně těžké. Za držení hole odchází na trestnou lavici Andris Džerinš (HKM).

54:38
    Těžké chvíle pro domácí. Jozef Kováčik (KOM) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za krosček.

39:29
    Hruška se chtěl dostat kolem mantinelu přes Gregorce (HKM), ten jej ale nedovoleně zastavil. Dvě minuty za držení protihráče.

36:22
    Přesilová hra pro Hradec Králové. Ondřej Němec (KOM) vyloučen na dvě minuty za sekání.

33:55
    Nyní fauloval Jiří Šimánek (HKM), který podrazil Štencela na modré čáře a Kometa si zahraje přesilovou hru čtyři na tři po dobu 37 sekund.

33:19
    Jarůšek obral Hrušku a měl hodně prostoru k zakončení, Jan Hruška (KOM) ho tak musel faulovat a síly na ledě se srovnají. Dvě minuty za krosček.

32:37
    Na trestné lavici sedí Stanislav Dietz (HKM) za držení protihráče.

28:51
    Kováčik (KOM) podrazil Jarůška při pokusu o přechod do útočné třetiny a právem sedí na trestné lavici. Přesilová hra pro Mountfield.

22:47
    Karel Plášil (HKM) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

12:22
    Roman Kukumberg (HKM) už sedí na trestné lavici, první přesilová hra také pro modrobílou partu.

00:17
    A hned první přesilová hra, kterou si zahraje Mountfield. Vyloučen Hynek Zohorna na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl! Nešťastný začátek pro domácí celek.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 15. Trška (Čermák), 49. Haščák (Štencel, O. Němec), 60. V. Němec (O. Němec) – 39. T. Knotek (Dej, Kukumberg)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský, L. Vágner – H. Zohorna, V. Němec, Haščák – M. Erat, Nečas, M. Kvapil – Vincour, Hruška, Zaťovič – T. Vondráček, Čermák (C), Dočekal.
    Mountfield HK: Kacetl (Pavelka) – Čáp, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Vydarený, Plášil, Barák, Š. Havránek – Červený, Džerinš, Bednář (C) – Šimánek, Potulny, Jarůšek – Dej, Kukumberg, Köhler – Pavlík, T. Knotek, Bulík.

Rozhodčí: Mrkva, Šír – Gebauer, Lederer