Kanada
5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
USA
Neděle 11.09.2016, 01:15 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Reprezentace

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:07:03)

Trestné minuty: 24:28

Utkání je u konce a Kanadě vyšla odplata za porážku z Columbusu. Ve třetí třetině se gólově prosadil pouze John Tavares, když zblízka dorážel do odkryté branky. Zaznamenal tak svou dnes druhou branku a uzavřel výsledek na 5:2.

60:00
    Rozhodčí museli celou potyčku potrestat a výsledek je takovýto: Shea Weber dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Marc-Edouard Vlasic dvě minuty za hrubost a dvě minuty za sekání, na straně USA dostal Justin Abdelkader 2+2 minuty za hrubost a T. J. Oshie dvě minuty za nesportovní chování.

59:55
    Oshie a Weber se chytli za brankou Kanady a padá několik úderů. Jak vidno, na Světovém poháru se můžeme těšit na vyhecovaný duel...

59:20
    Z podobného místa střílel i Toews, i toho si ale gólman USA vychutnal úspěšným zákrokem.

58:40
    Z levého kruhu to zkoušel Seguin, Bishop vyrazil pravým ramenem.

57:33
    Palmieriho bekhend naslepo před branku nebyl přesný, puk je u hráčů v červených dresech.

56:58
    Kane se svým výpadem do pásma Kanady neuspěl, v rohu schytal od Pietrangela tvrdý hit.

56:17
    Kanada si už hlídá svůj náskok, vypadá to, že odveta za porážku z Columbusu se podaří.

55:16
    Neuspěl ani Stamkos svou střelou přes obránce. Puk skončil vedle Bishopoy branky.

54:37
    Hned ve čtyřech se hrnula Kanada do útoku, zakončovat měl Getzlaf, puk se mu ale sesmekl z hole a skončil u mantinelu.

53:56
    Weber pálil od modré, Bishop však měl dobrý výhled a to mu pomohlo si připsat úspěšný zákrok.

53:30
    Bergeron rozjíždí další akci svého týmu za brankou Coreyho Crawforda.

52:45
    Další akce Kanady skončila technickým přestupkem, pískal se ofsajd.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 12. Couture (Thornton, Perry), 14. Tavares (Stamkos, Doughty), 16. Bouwmeester (Getzlaf, Perry), 33. Duchene (Seguin, Doughty), 49. Tavares (Stamkos, Toews) – 17. McDonagh (Stepan), 21. Carlson (Kane)

Kanada: Holtby (31. Crawford) – Doughty, Bouwmeester, Weber, Vlasic, Burns, Pietrangelo – Bergeron, Duchene, Marchand – Perry, Getzlaf, Tavares – Stamkos, Toews, Couture – Thornton, Giroux, Duchene. Trenér: Mike Babcock.
    USA: Schneider (41. Bishop) – Byfuglien, Suter, Carlson, McDonagh, J. Johnson, E. Johnson – Kane, Pavelski, Pacioretty – Oshie, Kesler, Abdelkader – Wheeler, Stepan, Parise – Palmieri, van Riemsdyk, Dubinsky. Trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: McAuley, Lee – Murphy, Murray

Diváci: 18 687