HC Plzeň – Sparta 1:8 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 3:4 (po pr.)
Liberec – Pardubice 2:6 (kon.) | Kobra – PZ Kladno 5:4 (kon.) | HC Litvínov – Letňany 3:4 (kon.)
Ústí n/L – Chomutov 1:4 (kon.) | Tábor – Jihlava 1:5 (kon.) | Warriors Brno – Havířov 0:3 (kon.)
K. Vary – Kladno 6:3 (kon.) | Žďár n/S – Č. Budějovice 4:1 (kon.)
SKLH Žďár nad Sázavou
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
HC Motor České Budějovice
Neděle 11.09.2016, 17:00 • Bouchalky • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC Motor České Budějovice:
    České Budějovice zatím odehrály tři zápasy. V tom posledním, kdy se poprvé předvedly na domácím ledě, se utkaly s Jihlavou. Dramatický zápas prohráli dorostenci jen těsně, 4:6 a připsali si tak první porážku sezóny.

Sestava Českých Budějovic z posledního utkání proti Jihlavě:

M. Dvořák (Ludvík) – J. Dvořák, Kubíček, Procházka, Dekret, Řehout, Svach, Remta – Grossmann, Beránek, Novák, Škvarek, Čížek (C), Houdek, Ryba, Toman, Hrubec, Schwartz, Janoch.

SKLH Žďár nad Sázavou:
    Plamenům se v posledním utkání proti Brnu podařilo urvat vítězství. V poslední třetině za stavu 3:1 ve prospěch Žďáru, vyrovnali domácí skóre během poslední desetiminutovky. Nakonec v předposlední minutě o utkání rozhodl Jiří Puczek, který ujel obraně Komety a v úniku se trefil, čímž ještě navýšil v ten moment již jednogólové vedení svého celku.

Sestava Žďáru v posledním utkání s Kometou:

Nedvěd (Novotný) – Pachl, Poizl (C), Klodner, Černohorský, Čermák, Pytlíková, Tomín – Vlk, Pytlík, Malenovský, Boštík, Trejbal, Hromádka, Jindra, Primožič, Puczek, Tomek, Štola.

SKLH Žďár nad Sázavou: Nedvěd (Novotný) – Hromádka, Primožič, Puczek, Boštík, Trejbal, Malenovský, Pytlík, Tomek, Štola, Vlk, Jindra, Matějka – Tomín, Čermák, Pytlíková, Poizl, Klodner, Pachl, Černohorský

HC Motor České Budějovice: Ludvík (M. Dvořák) – Janoch, Schwartz, Hrubec, Toman, Houdek, Čížek, Škvarek, Novák, Beránek – Grossmann, Remta, Svach, Řehout, Procházka, Kubíček, J. Dvořák

Rozhodčí: Pilný – Jeletz, Šťastná.

00:01

00:13
    Hra se hned na začátku přerušuje. Vhazovat se bude před brankou domácích.

00:38
    Pytlíková střílela od modré, ale kotouč vyrazil jeden z hostujících hráčů.

01:19
    Rozhodčí píská ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:45
    Procházka střílel od modré čáry, ale Nedvěd puk vyrazil pravým betonem.

02:10
    Rušno teď bylo před brankou Nedvěda. Puk se pokoušel dorážet Hrubec.

02:55
    Poizl zkusil střelu z první od modré, ale hostující brankář kotouč vyrazil.

03:50
    Matějka prokličkoval obranou hostů až před bránu hostů, ale ke střele se nedostal.

04:32
    Ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:28
    Domácí zavezli puk do útočného pásma, ale rychle o něj zase přišli.

06:32
    Po nepodařené rozehrávce domácích se k puku dostali hosté, ale kombinaci nezakončili.

07:38
    Beránek střílel od modré čáry, ale Nedvěd kotouč zvládl vyrazit.

08:32
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale nedaří se jim zakončit.

09:18
    Žďár právě vstřelil branku!
    Po přihrávce Poizla zpoza brány střílel z první ŽAN PRIMOŽIČ a propálil vše, co puku stálo v cestě. Asistence: Daniel Poizl

10:20
    Procházka se po chybě v přihrávce domácích dostal až před Nedvěda, ale ten puk zachytil na poslední chvíli do lapačky.

10:53
    Po faulu na jednoho z hostů bylo nařízeno trestné střílení. Ale hráč, který jel na bránu nedokázal Nedvěda překonat.

11:40
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

12:34
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Poizl – 2 min., podražení).

13:13
    Domácí vyhazují.

13:53
    Hostům se nedaří založit útok.

14:34

14:56
    Jeden z hostů střílel od modré, ale střela letěla příliš mimo bránu.

16:25
    Klodner střílel od modré, ale puk letěl těsně nad brankovou konstrukcí.

17:16
    Pytlík střílel z levého kruhu, ale Ludvík chytil puk do lapačky.

18:06
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale domácí puk rychle získali a vyrazili do protiútoku.

19:02
    Hrubec střílel z levého kruhu, ale trefil pouze Nedvědovu výstroj.

19:20
    Další střela hostů, tentokrát z mezikruží. Puk končí v Nedvědově lapačce.

19:50
    Odpískán ofsajd. Vhazovat se bude po Nedvědově levici.

20:00

První třetina vyšla lépe domácím, jež do vedení dostal v 10. minutě Žan Primožič. K vidění bylo také pár pěkných šancí a to jak hostů, tak domácího celku. Stav utkání po 1. třetině – 1:0 pro domácí.

20:01

20:34
    Ihned po vhazování se do útoku dostali domácí, ale nakonec z kombinace nic nebylo.

21:20
    Jeden z hostů střílel z pravého kruhu, puk se odrazil od tyčky a přeletěl za zády Nedvěda, který v ten moment nevěděl, kde kotouč je.

22:59
    Ani jednomu celku se nedaří založit kombinaci.

23:33
    Hromádka se dostal těsně před Dvořákovu bránu, ale puk mezi beton a tyčku neprostrčil.

24:21
    Z mezikruží přišla rána na Nedvěda, ale ten kotouč zachytil v lapačce.

25:15
    Domácí se po tlaku na jejich bránu osvobozují.

25:46
    Hosté pokračují v útoku. Střelu od modré zachytil Nedvěd do lapačky.

26:25
    Primožič střílel z mezikruží, ale Dvořák puk vyrazil betonem.

26:48
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Malenovský – 2 min., příliš mnoho hráčů).

28:09

28:48

29:34
    Domácí se usadili v útočném pásmu. Střelu Poizla od modré chytil Dvořák do lapačky.

30:27

31:01
    Další ofsajd se píská hned vzápětí. Vhazovat se bude opět ve středním pásmu.

31:26
    Před Dvořákem teď bylo pořádné perno. Primožič se puk snažil dorazit mezi jeho betony.

31:51
    Hra se přerušuje. Vhazovat se bude před Nedvědem.

32:57
    Domácí navyšují vedení! Střelu Primožiče z mezikruží dostal z dorážky do brány na druhý pokus JIŘÍ PUCZEK. Asistence: Žan Primožič

34:02
    Hosté jsou v útoku, ale nedaří se jim zakončit.

35:20
    Beránek střílel z pravého kruhu, ale Nedvěd puk vyrazil.

35:26
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Toman – 2 min., sekání).

35:41
    Domácí se pokusili dorazit puk Dvořákovi za záda, ale kotouč nakonec skončil pod jeho lapačkou.

36:57
    Domácí využívají přesilovku a navyšují vedení! Puk dostal za Dvořákova záda JAROMÍR PYTLÍK, který si nabruslil až mezi kruhy a dobře mířenou střelou překonal hostujícího brankáře. Bez asistence

38:13
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Grossman – 2 min., nesportovní chování).

38:53
    Hosté se osvobozují.

39:20
    Od modré střílel Poizl, ale střela byla zblokovaná.

40:00

Během druhé třetiny navýšili domácí vedení ještě o dva góly, přesněji ve 33. minutě Jiří Puczek a ve 37. Jaromír Pytlík, který využil přesilovou hru. Stav utkání po 2. třetině – 3:0 pro domácí.

40:01

40:25
    Hosté se jako první po vhazování dostali do útoku.

40:43
    Hra se přerušuje. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:14
    Rozhodčí píská ofsajd. Vhazovat se bude opět ve středním pásmu.

41:49
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Vlk – 2 min., nedovolené bránění).

42:57
    Domácím se podařilo vyhodit.

43:14
    Procházka střílel od modré, ale Nedvěd puk zachytil do lapačky.

43:47
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Matějka – 2 min., podražení).

44:25
    Skvělý zákrok Nedvěda, který pokryl puk lapačkou po střele Kubíčka od modré.

45:09
    Po dalším zákroku domácího brankáře se přerušuje. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

45:47

46:17
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale překombinovali a o puk přišli.

47:33
    Domácí získali puk a pokoušeli se založit útok, ale hra byla přerušena. Vhazovat se bude po levici brankáře hostů.

48:55
    Ani jednomu z celků se nedaří založit útočnou akci.

49:16
    Sudí píská zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po Nedvědově levici.

50:10
    Čížek střílel od modré čáry, ale puk letěl příliš vysoko nad bránu.

50:21
    Opět se píská zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Nedvědem.

50:57
    Hra přerušena po zákroku hostujícího brankáře. Jeden z hostů střílel z pravé strany, ale Dvořák puk ukryl pod lapačkou.

52:15
    Domácí sehráli pěknou kombinaci, ale střelu z levého kruhu vyrazil gólman hostů betonem.

53:24
    Domácí se na chvíli zdrželi v útočném pásmu, ale vzápětí o kotouč přišli.

54:04
    Svach střílel z mezikruží a po vyražení puku brankářem se pokusil o dorážku. Tu už ale Nedvěd zastavil skrytím kotouče pod lapačkou.

55:15
    Hosté se snaží vyvinout tlak, ale zatím se jim to nedaří.

55:52
    Domácí navyšují vedení! Z pravé strany střílel puk JAROMÍR PYTLÍK, ale za Dvořáka ho dostal až z dorážky. Asistence: Žan Primožič

56:10
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Po přihrávce Tomana zpoza brány dostal kotouč za záda Nedvěda PAVEL NOVÁK. Asistence: Matěj Toman, Jakub Čížek

57:27
    Hra přerušena. Vhazovat se bude po levici Nedvěda.

58:23
    Hosté jsou při chuti, ale domácí vyhazují.

59:02
    Ohlášena poslední minuta zápasu.

59:16
    Rozhodčí píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před hostujícím brankářem.

59:40
    Kubíček střílel z mezikruží, ale Nedvěd kotouč vyrazil betonem.

59:56
    Zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Nedvědem.

V poslední části zápasu domácím navýšil vedení Jaromír Pytlík. V 57. minutě ještě Pavel Novák snížil na 4:1, ale na výsledek zápasu to vliv nemělo. Domácí si nakonec připíší do tabulky všechny tři body. (19:13:20)

Anna Růžičková

Branky a nahrávky: 10. Primožič (Poizl), 33. Puczek (Primožič), 37. Pytlík, 56. Pytlík (Primožič) – 57. Novák (Toman, Čížek)

HC Motor České Budějovice: Ludvík (20. M. Dvořák) – Janoch, Schwartz, Hrubec, Toman, Houdek, Čížek, Škvarek, Novák, Beránek – Grossmann, Remta, Svach, Řehout, Procházka, Kubíček, J. Dvořák

Rozhodčí: Pilný – Jeletz, Šťastná