Kazaň – Jaroslavl 0:2 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Čeljabinsk – Minsk 2:3 (kon.)
Toljatti – Viťaz 3:0 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 2:3 (1:2 po s.n.) | Soči – Kunlun 3:1 (kon.)

Roman Horák (CEC): 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:10
    Jakub Jeřábek (CEC): 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:31 (19:19:15)

Po takticky skvěle zvládnuté třetí třetině vyhrává domácí tým poměrem 3:0. Do branky hostů se postupně trefili Alexandr Bumagin, Semjon Valujskij a Georgij Bělousov.

59:45
    Kotouč mají na holích hokejisté Lady, kteří míří za výhrou.

59:05
    Domácí brankář nyní vyjel za branku a rozehrál kotouč do středního pásma. Pomohl tak obráncům založit akci.

59:00
    Dost možná poslední akce hostů. Dnes vel mi aktivní Maxim Afinogenov mířil sám na branku, ale neuspěl střelouz bezprostřední blízkosti.

58:35
    Viktor Komarov se dostal k ráně od modré čáry. Jeho pokus byl pravděpodobně zblokovaný do ochranné sítě nad brankou.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:50
    Hostující hokejisté sami vědí, že v tomto zápase prohrají. Sledujeme velmi neatraktivní závěr zápasu. Ani jeden celek neútočí, hlavně se nezranit.

56:19
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu. V poklidném tempu se tento duel dohrává.

55:58
    Lada si nyní bere oddechový čas. Kouč potřebuje nechat odpočinout klíčové hráče.

55:25
    Střelecky je hostující celek v této třetině sice aktivnější, ale nemůže prostřelit výborně chytajícího brankáře Ilju Ježova.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut a náskok domácích o tři branky je stále aktuální. Hosté se marně snaží vymyslet recept na hráče Lady.

54:30
    Skvělý obranný zákrok si nyní připisuje domácí obránce Dmitrij Kostromitin, položil se do střely Jurije Kokšarova.

54:04
    Vyloučený hráč s číslem 52 se vrací do hry, domácí hokejisté další přesilovku neproměnili. Myslím si, že je to vzhledem ke skóre zas až tak trápit nemusí.

53:16
    Viťaz se s vypětím všech sil brání a zatím vyhazuje kotouče jen přes všechny čáry.

52:46
    Skvěle hrají domácí hokejisté, kombinují v útočném pásmu a dohrává zápas za velké podpory z hlediště.

52:04
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Igor Golovkov – 2 min., nedovolené bránění).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. Bumagin (Korjagin), 21. Valujskij (Gurkin), 36. Bělousov (Šenfeld)

Lada Toljatti: I. Ježov (Masalskis) – Kostromitin, Sotnieks, Maleňkich, Sinicyn, Gurkin, Korjagin, Volgin – Bumagin, Krysanov, Filatov – V. Komarov, Šenfeld, Bělousov – Děmagin, Zernov, Valujskij – Bočarov, Rybin, Achmetov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Saprykin) – Berďukov, Golovkov, Katičev, Jeřábek, Voronkov, Gimajev, Davidov – Al. Stěpanov, Afinogenov, Horák – Makejev, Kopejkin, Kempe – M. Aaltonen, Soloduchin, Cyganov – Rubcov, Drugov, Kokšarov – Vyglazov.

Rozhodčí: Sergej Gusev, Maxim Sidorenko – Pavel Badyl, Sergej Misjur