Kazaň – Jaroslavl 0:2 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Čeljabinsk – Minsk 2:3 (kon.)
Toljatti – Viťaz 3:0 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 2:3 (1:2 po s.n.) | Soči – Kunlun 3:1 (kon.)
Lada Toljatti
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pondělí 12.09.2016, 17:00 • Lada Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům KHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Lada TogliattiHC Viťaz.

Viťaz z posledních pěti zápasů vyhrál dva. V základní hrací době si poradil s Novokuzněckem a v nájezdech porazil Čerepovec. Naopak v základní hrací době nestačil na Omsk. Zápasy s Kazaní a Nižněkamskem prohrál po samostatných nájezdech. Nyní má serii dvou porážek na nájezdy.

Lada vyhrála z posledních pěti zápasů jen dva. Na nájezdy porazila Dynamo Moskva a Čerepovec. Duel proti Jaroslavli prohrála po nájezdech, ze zápasu má bod. V základní hrací době prohrála na ledě CSKA Moskva a Petrohradu. Poslední zápas byl proti Jaroslavli a Lada prohrála na nájezdy.
    Dnes Maraty Kalimulina bude navždy pod stropem domácí haly.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Lada Togliatti: I. Ježov (Masalskis) – Kostromitin, Sotnieks, Maleňkich, Sinicyn, Gurkin, Korjagin, Volgin – Bumagin, Krysanov, Filatov – V. Komarov, Šenfeld, Bělousov – Děmagin, Zernov, Valujskij – Bočarov, Achmetov.

HC Viťaz: Säteri (Saprykin) – Berďukov, Golovkov, Katičev, Jeřábek, Voronkov, Gimajev, Davidov – Al. Stěpanov, Afinogenov, Horák – Makejev, Kopejkin, Kempe – M. Aaltonen, Soloduchin, Cyganov – Rubcov, Drugov, Kokšarov – Vyglazov.

Rozhodčí: Sergej Gusev, Maxim Sidorenko – Pavel Badyl, Sergej Misjur.

Zápas za malý moment začne, Slušně zaplněná Lada aréna se těší na příchod domácích.

00:01

00:30
    Utkání bylo zahájeno, v brance domácích se dnes představí Ježov. Jeho soupeřem bude v brance Viťazu Säteri.

01:25
    Autorem první střely na branku je Georgij Bělousov. Jeho pokus měl být ještě na teč. Ale nikdo z jeho spoluhráčů úmysl nepochopil. Harri Säteri byl připravený.

02:00
    Do zakončení se před domácí brankou dostal český Roman Horák. S jeho pokusem si naprosto snadno dokázal gólman poradit.

02:35
    Sledujeme rychlý hokej, který se odehrává zejména ve středním pásmu, ani jeden celek nechce nyní chybovat.

03:05
    Jefim Gurkin se dostal do výborné střelecké pozice, ale v rozhodující chvíli mu kotouč sjel z hole. Místo zakončení je z toho neúspěšný pokus o střelu.

03:39
    Skvěle to nyní sehráli domácí. Kristaps Sotnieks ani Alexandr Bumagin nedokázali prostřelit hostujícího brankáře. Harri Säteri neměl zakrytý výhled, a tak dokázal zasáhnout.

04:41
    Momentálně není k vidění mnoho střeleckých pokusů. Souboje o kotouč se odehrávají ve středním pásmu.

05:02
    Domácí hokejisté se zatím mohou spolehnout na vhazování. Do této chvíle neprohráli ani jedený souboj při buly.

05:48
    Výborně nyní pracují obranné dvojice obou soupeřů. Ti nenechají útočníky vystřelit. Skvěle zmenšují střelecký úhel.

06:25
    V úvodu zápasu je střelecky aktivnější domácí celek. Harri Säteri má na svém kontě již čtyři zásahy. Jeho protějšek jen jeden.

07:00
    Sedm odehraných minut je pryč. Stále jediným střelcem, který ohrozil branku Ilji Ježova byl Roman Horák.

07:34
    Do dobré střelecké pozice se proháčkoval Vladimir Maleňkich. S jeho zakončením si dokázal maskovaný muž ve službách hostujícího celku poradit.

07:59
    Momentálně mají domácí hokejisté více ze hry, dokáží soupeře dostat pod tlak, vystřelit na branku. Jen se jim nedaří vstřelit gól. Skvěle chytá Harri Säteri.

08:35
    Po delší době tu máme střelu na branku. Znovu to byl Alexandr Bumagin, který se vší silou opřel do kotouče. Ten končí ve výstroji brankáře Viťazu.

09:01
    Následovat bude komerční přestávka a úklid ledové plochy.

10:15
    Ani jeden celek se momentálně nedokáže déle udržet před brankou soupeře. Obránci plní sví defenzivní úkoly na výbornou.

10:21
    Skvěle zablokoval šanci soupeře obránce Jakub Jeřábek. Výborné čtení hry od českého beka.

10:45
    Domácí brankář míří na střídačku. Lada má poskytnutou výhodu, bude hrát přesilovku.

11:21
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Dmitrij Cyganov – 2 min., podražení). Hodně zbytečného faulu se dopustil Dmitrij Cyganov, a tak míří na trestnou lavici.

11:50
    Nikita Filatov se z mezikruží opřel do kotouče, který jen o malý kousek minul branku hostujícího celku.

12:35
    Tlak Lady pokračoval dál. Na konci pohledné akce stál Anton Krysanov. Ovšem ani jeho pokus neskončil gólem. Hledištěm to jen zahučelo.

13:32
    HC Viťaz se s vypětím všech sil dokázal ubránit. Vyloučený Dmitrij Cyganov se vrací na ledovou plochu. Pokračuje obvyklá hra pět na pět.

13:48
    Nyní už mimo přesilovou hru se do zakončení probojoval Stanislav Bočarov, ale s jeho pokusem neměl brankář Harri Säteri vážnější problém.

14:15
    Domácí celek je v zápasu jednoznačně aktivnější, hosté se s vypětím všech sil brání.

15:34
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Dvanáctá střela na branku se už ujala a domácí komanda se dostává do vedení. ALEXANDR BUMAGIN se po přihrávce Gleba Korjagina dostal do předbrankového prostoru a neměl problém překonat v dosavadním průběhu zápasu výborného brankáře. Jednalo se o přečíslení dva "útočníci" na jediného obránce. Asistence: Gleb Korjagin.
    15:34 Alexandr BUMAGIN - 1:0

15:50
    Hosté se pokoušejí o rychlé vyrovnání. Nyní toho brankář Ilja Ježov mnoho neviděl. Spíše instinktivně odrazil vystřelený kotouč od modré do ochranné sítě. Buly před jeho brankou.

16:25
    Lada nyní dokázala alespoň na malý moment tlak soupeře rozmělnit. Puk se podařilo Georgiji Bělousovi dostat do středního pásma. Následně nahodil na branku a šel střídat.

17:00
    Do konce první třetiny zbývají tři minuty a domácí hokejisté dál dominují dění na ledové ploše. Jedna jediná střela mířila na domácího maskovaného muže.

17:37
    Hostující celek se snaží, na jeho hře je znát velká snaha, ale bez střelby gól dát prostě nejde.

18:02
    Domácí hokejisté velmi snadno a efektivně narušují hostující rozehrávku. Brankář Harri Säteri musí být neustále pozorný.

18:45
    V poklidném tempu se dohrává první třetina. Ani jeden celek se bezhlavě nežene do útočení. K vidění je taktická hra.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry první třetiny.

19:41
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Sergej Gimajev – 2 min., příliš mnoho hráčů).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina byla ve znamení domácího celku, který je od samého začátku aktivnější. Jeho hra vedla ke vstřelení jedné branky, v přečíslení dva na jednoho se prosadil Alexandr Bumagin.
    Z pohledu domácích je všechno v pořádku.

Statistiky první třetiny.

20:01

20:15
    Domácí pokračují v přesilové hře, z kraje druhé třetiny tak mají možnost vstřelit v početní výhodě další branku.

20:41
    Gól v přesilové hře posílá domácí tým do vedení 2:0. Jefim Gurkin našel lépe postaveného SEMJONA VALUJSKIJE, který celkem snadno dopravil kotouč do sítě. Asistece: Jefim Gurkin.

21:20
    Denis Zernov si vybruslil do dobré střelecké pozice, brankáře Harriho Säteriho nepřekonal. Hostující maskovaný muž skvěle zneškodnil velkou šanci.

21:50
    Domácí hokejisté jsou dál aktivní. Hosté se snaží alespoň posunout hru do středního pásma.

22:07
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Vladimir Maleňkich – 2 min., hákování). Příliš důrazně si počínal v osobním souboji.

22:34
    Od modré čáry se ke střele dostal obránce Jakub Jeřábek. Jeho pokus byl snadnou prací pro brankáře domácích.

23:05
    Po dlouhé době bez střeleckého pokusu to změnil Mario Kempe. Jehož projektil jen o malý kousek minul horní růžek branky.

23:45
    V závěru přesilové hry vyzkoušel pozornost domácího brankáře ještě Roman Horák. Ilja Ježov drží své spoluhráče.

24:07
    Domácí komanda hraje v plném počtu. Hosté nesehráli přesilovku vyloženě špatně, ale proměnit ji neodkázali.

24:50
    Sledujeme hru, která se odehrává ve středním pásmu, ke střelám se domácí asi hosté nemohou dostat.

25:15
    Ilja Ježov si dokázal poradit se střeleckým pokusem Jevgenije Katičeva.

25:49
    Na druhé straně se do zajímavého prostoru pro střelu dostal Anton Krysanov. Jeho rána byla zblokovaná obránci.

26:45
    Skvěle si nyní poradil obránce Jefim Gurkin s akcí hostů. Alexej Kopejkin měl kotouč připravený na střelu, ale domácí bek výborně zblokoval střelu.

27:15
    Střelecky je momentálně aktivnější domácí celek. Georgij Bělousov se probojoval až do zakončení, ale svou střelu nasměroval o malý kousek vedle branky.

28:31
    Sledujeme asi zatím nejatraktivnější pasáž zápasu. Oba celky útočí, obranám se momentálně nedaří blokovat střelecké pokusy.

29:05

29:41
    Skvěle si nyní počínal Harri Säteri. Stanislav Bočarov ani Maxim Rybin nenašla recept na brankáře hostujícího celku.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí hokejisté vedou o dvě branky a v zápase jsou podstatně aktivnější.

30:45
    Lada nyní propadla v útočném pásmu a na brankáře ujížděl Alexandr Stěpanov. Jeho zakončení však bylo velmi nepřesné. Ilja Ježov šanci dokázal zlikvidovat.

31:27
    Rafael Achmetov skvěle viděl volného spoluhráče. Jeho přihrávka byla na poslední chvíli zblokovaná obráncem Jakubem Jeřábkem.

32:19
    Lada je opět v útočném pásmu. Tentokrát se do zakončení dostal Nikita Filatov. S jeho pokusem si brankář Viťazu věděl rady.

33:30
    Sledujeme rychlou pasáž hry. Hraje se ze strany na stranu, ani jeden celek nechce chybovat.

34:25
    Postavení mimo hru nyní zastavilo akci Lady. Buly ve středním pásmu.

35:00
    Pět minut zbývá do konce třetí třetiny a hra domácího celku začíná být znovu dominantní.

35:23
    Se střelou Antona Šenfelda si brankář Viťazu poradit dokázal. Na dorážku GEORGIJE BĚLOUSOVA už byl krátký. Harri Säteri kapituluje a domácí vedou o tři branky. Asistence: Anton Šenfeld.
    35:23 Georgij BĚLOUSOV - 3:0

36:09
    Na hře hostujícího celku je viditelná snaha prolomit střelecké prokletí v tomto zápase. K tomu by ale hosté potřebovali hrát jednodušeji.

36:50
    V poklidném tempu se třetina dohrává, na ledě není k vidění mnoho pohledných akcí či střel na branku.

37:15
    Jevgenij Katičev skvěle zblokoval pokus Antona Krysanova. Výborné čtení hry od obránce hostů.

37:50
    Hraje se ve středním pásmu, zde probíhají souboje o kotouč.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty klidné hry ve druhé třetině. Domácí kontrolují hru, nedávají soupeři mnoho prostoru pro kombinace.

38:45
    Anton Krysanov ani Viktor Komarov nedokázali své velké šance proměnit. Harri Säteri se stává hrdinou okamžiku.

39:07
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Georgij Berďukov – 2 min., podražení).

39:45
    Domácí dohrávají třetinu v přesilové hře. Snaží se kombinovat a střílet. Nyní zakončoval Nikita Filatov. S jeho pokusem si brankář poradit dokázal.

39:50
    Kotouč míří přes všechny čáry, hosté se osvobozují.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Dominance domácích pokračovala i ve třetí třetině. V ní se Lada dokázala dvakrát prosadit, díky čemuž má výhodnou pozici pro vstup do periody s číslem tři. Gól v této třetině dal Semjon Valujskij a Georgij Bělousov.

40:01

40:01
    Začala třetí třetina zápasu, ve kterém vedou momentálně domácí o tři branky.

40:45
    Skvělý obranný blok předvedl hostující obránce Jevgenij Katičev. Střela Vladimira Maleňkicha končí v propadlišti hokejových dějin.

41:07
    Georgij Berďukov se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět. Domácí přesilovou hru proměnit nedokázali.

41:15
    Obrázek hry je stále stejný. Togliatti je podstatně aktivnější a Viťaz se musí bránit.

41:50
    Maxim Rybin se jako první hráč dostal do zakončení v této třetině. Harri Säteri měl volný výhled, kotouč viděl, a tak neměl problém zasáhnout.

42:29
    Lada se pokoušela o rychlý přechod do útočného pásma, ten se nepovedl, finální přihrávka postrádala přesnost. Směr hry se tak otáčí.

43:05
    Maxim Afinogenov se jako první hostující hráč dostal přes domácí obranu do zakončení, ale neuspěl.

43:41
    Sledujeme zajímavý hokej, nicméně hosté by potřebovali hodně přidat, aby mohli pomýšlet na vyrovnání,

44:09
    Dlouhou dobu čekal Alexandr Bumagin na vhodný moment pro střelu. Čekal, čekal až vyčekal.

44:20
    Diváci v Lada Areně musí být spokojení, jejich oblíbenci vedou o tři branky a v poklidném tempu míří za výhrou.

44:28
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Vladimir Maleňkich – 2 min., příliš mnoho hráčů).

44:50
    HC Viťaz se nemůže stabilně dostat do útočného pásma. Jeho snahu výrazně komplikuje aktivní hra domácích ve středním pásmu.

45:26
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Kopejkin – 2 min., držení hole). Poměr sil na ledě se vyrovná, následovat bude zkrácená přesilovka Lady.

45:46
    Anton Krysanov se dostal do zakončení, jeho rána však končí nad brankou.

46:15
    Znovu to byl Maxim Afinogenov, kdo se dostal do zakončení. Ani tentokrát hráč mající bohaté zkušenosti z NHL neuspěl.

46:28
    Lada hraje v plném počtu. Následuje její přesilovka.

46:50
    Krásná střela Sergeje Děmagina končí v rukavici brankáře Viťazu. Pohledný hokejový moment.

47:26
    Hosté v plném počtu. Ani jeden celek příliš aktivně v přesilové hře nehrál.

47:50
    Domácí celek hraje velmi dobře takticky, jeho vedení o tři branky zdá se být dostačující k poklidnému dohrání duelu.

48:25
    Hostující Mario Kempe se po individuální akci dostal až k brance domácích. Jeho zakončení sice přišlo ve správnou chvíli, ale kotouč končí mimo branku.

49:01
    Alexej Makejev ukončil delší pasáž nepřesných přihrávek střelou s níž si dokázal brankář Ilja Ježov poradit s naprostým klidem.

49:35
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny a domácí hrají velmi dobře takticky.

50:31
    Druhou polovinu třetí části začali aktivnější hosté. Znovu se do šance dostal Mario Kempe. Nyní už mířil přesněji, ale brankář domácích kotouč ukryl do výstroje. Buly v obranném pásmu Lady.

51:14
    Dění na ledové ploše lze nyní popsat jako chaotické. Hra se bez vážnějších šancí přesouvá ze strany na stranu. Ani jeden celek nyní nechce chybovat.

52:04
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Igor Golovkov – 2 min., nedovolené bránění).

52:46
    Skvěle hrají domácí hokejisté, kombinují v útočném pásmu a dohrává zápas za velké podpory z hlediště.

53:16
    Viťaz se s vypětím všech sil brání a zatím vyhazuje kotouče jen přes všechny čáry.

54:04
    Vyloučený hráč s číslem 52 se vrací do hry, domácí hokejisté další přesilovku neproměnili. Myslím si, že je to vzhledem ke skóre zas až tak trápit nemusí.

54:30
    Skvělý obranný zákrok si nyní připisuje domácí obránce Dmitrij Kostromitin, položil se do střely Jurije Kokšarova.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut a náskok domácích o tři branky je stále aktuální. Hosté se marně snaží vymyslet recept na hráče Lady.

55:25
    Střelecky je hostující celek v této třetině sice aktivnější, ale nemůže prostřelit výborně chytajícího brankáře Ilju Ježova.

55:58
    Lada si nyní bere oddechový čas. Kouč potřebuje nechat odpočinout klíčové hráče.

56:19
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu. V poklidném tempu se tento duel dohrává.

57:50
    Hostující hokejisté sami vědí, že v tomto zápase prohrají. Sledujeme velmi neatraktivní závěr zápasu. Ani jeden celek neútočí, hlavně se nezranit.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:35
    Viktor Komarov se dostal k ráně od modré čáry. Jeho pokus byl pravděpodobně zblokovaný do ochranné sítě nad brankou.

59:00
    Dost možná poslední akce hostů. Dnes vel mi aktivní Maxim Afinogenov mířil sám na branku, ale neuspěl střelouz bezprostřední blízkosti.

59:05
    Domácí brankář nyní vyjel za branku a rozehrál kotouč do středního pásma. Pomohl tak obráncům založit akci.

59:45
    Kotouč mají na holích hokejisté Lady, kteří míří za výhrou.

Po takticky skvěle zvládnuté třetí třetině vyhrává domácí tým poměrem 3:0. Do branky hostů se postupně trefili Alexandr Bumagin, Semjon Valujskij a Georgij Bělousov.

Česká stopa v zápase
    Roman Horák (CEC): 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:10
    Jakub Jeřábek (CEC): 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:31 (19:19:15)
    Lada slaví výhru 3:0.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. Bumagin (Korjagin), 21. Valujskij (Gurkin), 36. Bělousov (Šenfeld)

Lada Toljatti: I. Ježov (Masalskis) – Kostromitin, Sotnieks, Maleňkich, Sinicyn, Gurkin, Korjagin, Volgin – Bumagin, Krysanov, Filatov – V. Komarov, Šenfeld, Bělousov – Děmagin, Zernov, Valujskij – Bočarov, Rybin, Achmetov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Saprykin) – Berďukov, Golovkov, Katičev, Jeřábek, Voronkov, Gimajev, Davidov – Al. Stěpanov, Afinogenov, Horák – Makejev, Kopejkin, Kempe – M. Aaltonen, Soloduchin, Cyganov – Rubcov, Drugov, Kokšarov – Vyglazov.

Rozhodčí: Sergej Gusev, Maxim Sidorenko – Pavel Badyl, Sergej Misjur