Zlín – Jihlava 4:3 (kon.) | Chomutov – Kladno 3:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:6 (kon.)
Č. Budějovice – Liberec 2:3 (kon.) | Slavia – K. Vary 0:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (po pr.)
Piráti Chomutov
3:4 (0:3, 2:1, 1:0)
Rytíři Kladno
Pátek 16.09.2016, 17:30DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

59:16
    Bláha vyhodil kotouč přes všechny čáry, ale prázdnou branku kotouč o kousíček minul.

59:04
    Oba týmy budou hrát ve čtyřech. Dvě minuty za hrubost odsedí Daniel Malý a Tomáš Adámek.

59:00
    Domácí to zkoušejí v šesti!

58:02
    Bláha se ocitl s kotoučem zcela osamocen před Strejcem, střelou z otočky ho však prostřelit nedokázal.

56:33
    Kalaj se dostal po chybě jednoho z domácích hráčů do samostatného úniku. Těsně před Strejcem to však neudělal vůbec dobře a stav utkání tak zůstává stále 3:4.

53:14
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí snižují na rozdíl jedné branky! JAN SVOBODA převzal kotouč na útočné modré, následně se řítil sám proti brankáři, kterého dokázal prostřelit střelou do pravého horního růžku. Asistence: Filip Palička a Daniel Šilar.

52:08
    Kalaj se dostal ke střele zcela osamocen před Strejcem, ten však proti jeho následné střele předvedl skvělý zákrok a kotouč vyrazil mimo tři tyče.

45:58
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hru vysokou holí odsedí Marcel Hlaváček.

43:19
    Obrovská šance domácích! Svoboda dostal skvělou přihrávku těsně před Stahla, následně však zazmatkoval a trefil pouze Stahla do hrudi.

39:55
    Navrátil se ještě v samém závěru dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu, jeho pokus však Stahl opět skvěle vyrazil mimo branku.

38:47
    Svoboda se dostal do samostatného úniku, jeho backhandovou kličku však Stahl fantasticky chytil a stav utkání je tak stále 2:4.

37:37
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení protihráče odsedí Jakub Cibák.

36:05
    Wágner vyslal na branku střelu od modré, Stahl kotouč pouze vyrazil k Rindošovi, ale ani ten následně nedokázal prostřelit brankáře hostů.

34:42
    Domácí snižují na rozdíl dvou branek! FILIP PALIČKA a Wágner se řítili proti jednomu obránci, prvně jmenovaný to vzal všechno na sebe a střelou k levé tyči nedal Stahlovi žádnou šanci. Asistence: Daniel Šilar.

32:42
    Domácí snižují na rozdíl tří branek! FILIP PALIČKA převzal kotouč na modré čáře, následně se dostal ke střele z pravého kruhu a jeho pokus mířený nad vyrážečku skončil v síti! Asistence: Bez asistence.

31:25
    Domácí střídají brankáře. Místo Dominika Pavláta nastupuje do branky Alex Strejc.

31:22
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovku 5 na 3 a vedou už 0:4! KREŠIMIR SCHILDHABEL se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu, jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči však ještě před Pavlátem tečoval bruslí jeden z obránců a ten tak neměl žádnou šanci kotouč chytit. Asistence: Jakub Cibák a Adam Kalaj.

30:29
    Hosté si zahrají přesilovku 5 na 3. Dvě minuty za podražení odsedí Marcel Hlaváček a další dvě minuty odsedí za napadení Tomáš Adámek

25:00
    Další střelecký pokus obstaral Polák, kterého střelu z pravého kruhu dokázal Stahl vyrazit nad branku.

23:44
    Adámek se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu, jeho následnou ránu dokázal Stahl vyrazit mimo tři tyče.

23:15
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení odsedí Jakub Cibák.

20:37
    Havelka vyslal na branku střelu od modré čáry, jeho jedovatý pokus však pouze lízl horní tyč a skončil v rohu kluziště.

18:29
    Hosté vedou již 0:3! PETR PATYK vyslal na branku střelu z levého kruhu, která skončila až za překvapeným Pavlátem. Asistence: Dominik Havelka a Michal Šíma.

14:43
    Hosté využívají přesilovku a dostávají se do dvoubrankového vedení! Kučera se dostal ke kotouči těsně před Pavlátem, místo střely však ještě volil přihrávku na lépe postaveného MICHALA KUČERU a ten se už do prázdné branky nemýlil. Asistence: Petr Patyk.

13:04
    Domácí toho z přesilovky moc neměli, neboť se v útočném pásmu dopustil faulu Tomáš Hajič a oba týmy tak budou hrát ve čtyřech.

12:26
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za zdržování hry odsedí Michal Šíma.

11:57
    Patyk se dostal ke střele z mezikruží, jeho jedovatou střelu však dokázal Pavlát ramenem vyrazit nad branku.

11:08
    Wágner se dostal ke střele těsně před brankou soupeře, jeho střelecký pokus však dokázal Stahl skvělým zákrokem chytit.

09:28
    Patyk se řítil od levého mantinelu sám proti Pavlátovi, těsně před ním však poslal kotouč těsně vedle pravé tyče.

03:36
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Tomáš Hajič.

03:27
    Hosté se dostávají do vedení! ADAM KALAJ dostal skvělou přihrávku před branku od levého mantinelu a jeho následný střelecký pokus k levé tyči skončil za bezmocným Pavlátem. Asistence: Krešimir Schildhabel a Yuya Okegawa.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 33. Palička, 35. Palička (Šilar), 54. Svoboda (Palička, Šilar) – 4. Kalaj (Schildhabel, Okegawa), 15. Kučera (Patyk), 19. Patyk (Havelka, Šíma), 32. Schildhabel (Cibák, Kalaj)

Piráti Chomutov: Strejc (Pavlát) – Hlaváček, Gröger, Novák, Lidák (C), Hřebíček, Běhula, Hajič – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Rindoš, Svoboda, Navrátil, Šilar, Wágner, Adámek
    Rytíři Kladno: Stahl (Svoboda) – Havelka, Kiml, Chládek, Šíma, Malý, Balcar – Vach, Cibák, Patyk (C), Bláha, Okegawa, Borkovec, Schildhabel, Keszi, Kučera, Kalaj, Čermák

Rozhodčí: Hlinka – Votrubec, Gabriel