Jihlava – Kladno 1:3 (kon.) | Kadaň – Motor ČB 1:2 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 4:3 (po pr.)
Ústí n/L – Přerov 2:3 (0:1 po s.n.) | Slavia – Litoměřice 4:1 (kon.) | Třebíč – Havířov 1:2 (kon.)
Most – Benátky n/J 2:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 17.09.2016, 17:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zubři z Přerova mají podobnou bilanci jako hokejisté z Ústí nad Labem. Rovněž mají po čtyřech kolech 5 bodů a vinou horšího skóre s Ústím a Jihlavou jim aktuálně patří 11. místo.

“Ústí se drží už od loňska na dobré vlně a jeho kádr je pravidelně hodně produktivní. Od úvodu letošní sezóny navíc dává najevo, že se chce pohybovat v horních patrech tabulky. Nebude to jednoduché, ale pokud budeme disciplinovaní a vyvarujeme se osobních chyb, tak bychom mohli bodovat. Venku se to prozatím nepovedlo, ale my opravdu už chceme začít bodovat i ve venkovních zápasech. Trip do Ústí a Litoměřic bude takovou první větší prověrkou, jestli dokážeme konkurovat těmto technicky zdatným a sehraným týmům," uvedl David Kudělka, asistent trenéra Přerova.

Přerov čeká dvouzápasový trip na severu Čech, po souboji v Ústí totiž Zubři budou hrát v neděli v Litoměřicích.

Ústeckému Slovanu se vstup do nové sezóny příliš nepovedl. V prvním kole sice Slovan vyhrál v Mostě 4:3 po samostatných nájezdech a následně doma rozstřílel Kadaň 9:3, ale následně prohrál ve Frýdku-Místku 6:7 a v Litoměřicích 4:5. Po čtyřech kolech má proto na kontě jen 5 bodů a aktuálně drží 9. místo v tabulce.

Navrch se Ústeckým zranil kanonýr Jaroslav Roubík, na což vedení klubu zareagovalo příchodem Marka Loskota. Jak dlouho Roubík bude chybět, není zatím jasné.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Kasík, Bernad, M. Vágner (C), Husák, Přindiš, Brož, Hes – Kloz, Vrdlovec, Dalecký – Poulíček, Loskot, Z. Doležal – Merta, Gengel, Moučka – Navarra, Melka, Komárek.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Horčička) – Chmelíř, Pala, L. Vágner, Malina, M. Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – Milan Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, Š. Kratochvíl, Sikora – Goiš, Popelka, Kovařík – Tadeáš Král, F. Dvořák, Ižacký.

Hráči obou týmů za sebou mají rozbruslení, před utkáním je ještě na programu pieta za zesnulého bývalého hráče Slovanu a trenéra mládeže Jiřího Sochora.

00:01

01:02
    Ústí se rychle dostalo do útočné třetiny, jeho nápor pak přerušil icing Přerova.

01:25
    Přerov vyhrál buly v obranném pásmu, kotouč vyváží hostující Ferenc.

01:44
    První zákrok si připisuje Soukup, vhazovat se bude po jeho pravici.

02:31
    Přerov nyní bojuje v útočném pásmu, ale hraje se po rozích, hosté se zatím nedostali do koncovky z tohoto náporu.

03:35
    Nyní zahrozil Slovan, Klimeš musel poprvé vážněji zasahovat.

03:45
    Domácí Kloz na útočné modré čáře chtěl rozdat puk, ale trefil obránce soupeře a hra se překlopila do středního pásma.

04:40
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Zdeněk Doležal – 2 min., hákování).

05:07
    Přerov zakládá útočnou kombinaci od vlastní branky.

05:34
    Domácí Merta zavezl puk do pásma a ještě přes obránce nebezpečně střílel na branku!

06:04
    Přerovským se zatím hra v přesilovce příliš nedaří, hosté snadno ztrácí kotouče.

06:40
    Slovan Ústí hraje v plném počtu.

07:34
    Hru přerušuje zakázané uvolnění domácího Slovanu.

07:44
    Další icing domácích.

07:48
    Po buly střílel hostující Tadeáš Král, jeho pokus byl ale tečován až do ochranné sítě.

08:29
    Domácí Husák pěkně vypálil, ale lapačka Klimeše v brance Přerova byla na místě včas.

09:58
    Přerov je v držení kotouče a kombinuje ve středním pásmu.

11:04
    Přerov nyní přitlačil domácí ke své brance, nebezpečně pálil třeba Dostálek. Přerov nadále drží kotouč.

11:52
    Ústí vyhodilo puk ze třetiny, zakázané uvolnění to ale nebude.

12:15
    Soukup musel znovu zasahovat, ale u tyčky byl včas.

12:55
    Domácí Zdeněk Doležal dostal krásnou přihrávku před branku, ale netrefil ideálně puk!

14:30
    Dostálek při přečíslení 2 na 1 našel Procházku, ten ale nezamířil přesně!

15:01
    Domácí zadák Jaroslav Kasík dostal pukem do hlavy a s krvavým šrámem míří do kabiny.

15:11
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lubomír Malina – 2 min., podražení).

15:21
    Ústí bude hrát první přesilovku v utkání a už rozehrává svou kombinaci.

15:55
    Vágner číhal u pravé tyčky, ale z jasné pozice promáchl puk!

16:25
    Hostující gólman Klimeš svižně vyhodil puk přes všechny hráče.

17:11
    Přerov hraje v plném počtu.

17:27
    Merta dostal skvělou přihrávku před branku a tvrdě pálil, puk proskotačil mezi betony Klimeše až na tyčku a následně poskakující puk gólman zastavil. Dosud největší šance domácích v zápase.

18:49
    Slovan útočí, ale zatím domácím chybí větší přesnost na hokejkách.

19:08
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lukáš Chmelíř – 2 min., sekání).

19:40
    Přerov vyhazuje přes všechny čáry.

20:00

V první třetině jsme branku neviděli, oba brankáři chytají velmi úspěšně a drží svoje týmy. V dresu Ústí mohl otevřít skóre Merta, ale i Přerov několikrát zahrozil. Do druhé třetiny si domácí ještě berou minutu z přesilové hry.

20:01

21:08
    Hosté jsou již na ledě v plném počtu.

22:56
    Slovan se snaží útočit, ale hraje spíše po mantinelech. Přerov aktivně napadá domácí hráče.

23:25
    Hostující Milan Procházka dostal výborný pas před branku a pálil k tyči, ale gólman Soukup jeho střelu zázračně vytáhl!

24:06
    Útok Přerova zastavil ofsajd.

24:52
    Hra znovu přerušena, oba celky bojují o každý centimetr ledu, ale hra vypadá spíše úporně a bojovně. Hokejovou krásnu bychom dnes na ledě hledali marně.

25:16
    Klimeš si připsal další důležitý zákrok.

25:35
    Další nadějný útok Přerova zastavil ofsajd.

26:15
    Sikora se s Pláškem dostali do přečíslení 2 na 1 a přerovský veterán Plášek z jasné pozice minul branku!

26:50
    Přerov právě vstřelil branku!
    Nyní se už hosté dostávají do vedení. Střelu Lukáše Vágnera dorazil zblízka MAREK SIKORA. Asistence: Lukáš Vágner, Lubomír Malina.

28:19
    Hostující Vladimír Dostálek mohl přidat druhý gól Přerova, zjevil se sám před brankou, ale přesnou přihrávku nezužitkoval, Soukup jeho střelu kryl.

28:31
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Karel Plášek – 2 min., držení protihráče).

29:20
    Slovan byl vytlačen do středního pásma, Přerov se dobře brání v oslabení.

30:31
    Ústí bylo při přesilovce hodně marné, až v samém konci početní výhody dobře pálil Jan Kloz a protáhl gólmana Klimeše.

31:46
    Sledujeme velmi urputnou a bojovnou hru, ale v posledních okamžicích na šance čekáme.

32:49
    Soukup musel vytáhnout nyní důležitý zákrok, poradil si i s dorážkou.

33:08
    Přerov nyní hrozí, domácí Slovan je v útlumu.

34:18
    Přindiš si sjel mezi kruhy a bekhendem zakončoval nad branku.

34:23
    Branka byla posunuta, bude se vhazovat v obranném pásmu Přerova.

34:50
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Šimon Kratochvíl – 2 min., podražení).

34:51
    Ústí bude zahrávat již čtvrtou přesilovku. Ty tři předchozí byly z domácí strany velmi chabé. Uvidíme, zda čtvrtá bude lepší.

36:06
    Domácí zatlačili Přerov k vlastní brance, nakonec je hra přerušena po posunutí branky hostujícího Klimeše.

36:42
    Od modré pálil domácí kapitán Martin Vágner, ale Klimeš jeho střelu zastavil.

36:50

37:50
    Zdeněk Doležal nahazoval kotouč do středního pásma, domácí míří do útoku.

38:09
    Hostující Pšurný nyní pěkně pronikal před branku a zkoušel to mezi betony, ale Soukup nyní zachránil svůj tým.

39:30
    Slovan ještě bojoval v útočném pásmu, ale střela Přindiše byla zablokována.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku. Postaral se o ní přerovský útočník Marek Sikora, který pohotově dorazil střelu Lukáše Vágnera. Následně pokračoval litý boj mezi oběma soupeři, ale další útočníci se už gólově neprosadili.

40:01

42:00
    Hra probíhá převážně ve středním pásmu, na šance čekáme.

42:32
    Střelu Moučky z mezikruží pokryl gólman Klimeš.

43:13
    Hostující Jiří Goiš číhal u tyčky a prověřil pozornost Soukupa.

43:52
    Domácí Vágner střílel od modré, ale Klimeš nastavil svůj beton.

44:00
    Ústí se snaží hrát aktivně, ale vyložené šance nemá. Klimeš celkem v klidu drží čisté konto.

44:17
    Hru přerušilo zakázané uvolnění domácího Slovanu.

45:20
    Ižacký chtěl vysunout Dvořáka, ten ale puk nezachytil, a je z toho zakázané uvolnění.

45:39
    Domácí Jan Kloz z dobré pozice mířil vedle branky!

47:59
    Ústečtí hokejisté se tlačí do útoku, dobře zakončoval Milan Loskot, ale domácím se stále nedaří vyrovnat.

48:45
    Domácí Zdeněk Doležal pronikal do útoku, ale nakonec ztroskotal na mantinelu za přerovskou brankou.

49:35
    Útočník Zubrů Filip Dvořák se zjevil ve výborné pozici, už mohl střílet, ale nakonec nepřesně přihrával a Přerov přišel o puk.

50:16
    Domácí Přindiš nahazoval kotouč před branku, nakonec byla hra přerušena pro postavení v brankovišti Zdeňka Doležala.

50:38
    Ústecký David Bernad pálil tvrdě, avšak jeho pokus skončil v ochranné síti.

51:03
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Domácí Slovan se dočkal vyrovnání! Ještě ve středním pásmu přiťukl kotouč Marek Loskot JANU KLOZOVI, který s pukem pronikl až do mezikruží a vymetl pravý růžek přerovské branky. Asistence: Marek Loskot, Jaroslav Moučka.

53:00
    Icing Přerova vrací hru před branku Zubrů.

53:23
    Střelu Kasíka od modré dorážel ve vzduchu Marek Loskot, ale brankář Zubrů Klimeš nyní zachránil svůj tým od inkasované branky.

54:09
    Dnešní utkání sleduje 567 diváků.

54:09
    Patrik Poulíček vyjížděl zpoza branky, ale bekhendem si na brankáře Klimeše nepřišel. Domácí jsou nyní ale velmi aktivní.

54:41
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Milan Procházka – 2 min., hákování).

55:05
    Hostující Marek Sikora dostal puk do středního pásma, Zubři se zatím úspěšně brání v oslabení.

55:44
    Slovan otáčí vývoj skóre ve svůj prospěch v přesilové hře! JAN KLOZ si nabruslil na hranici kruhu a svižnou ránou našel místo v brance Lukáše Klimeše. Asistence: Jaroslav Kasík.

57:00
    Za brankou Přerova sledujeme strkanici, ale nic velkého z toho nebude. Bylo to spíše takové hašteření na oko a oba celky už střídají.

57:10
    Vladimír Brož tvrdě vypálil a vyprášil betony Lukáše Klimeše!

57:28
    Nyní naopak domácí zachránil gólman Soukup.

58:31
    Domácí Marek Loskot pronikal do otevřené obrany Přerova, ale do zakončení se nedostal.

58:38
    V závěru třetí třetiny Zubři z Přerova vyrovnávají! MICHAL POPELKA se odhodlal k individuální akci, najel si přes obránce k brance a bekhendem o brusle domácího zadáka Vágnera propasíroval kotouč do branky. Asistence: Milan Procházka.

59:24
    Půlminutu před koncem třetí periody se bude vhazovat před Klimešem.

59:57
    Hostující Michal Popelka se ještě natlačil do branky a zakončoval bekhendem, na Soukupa si ale nepřišel.

60:00

Ve třetí třetině Slovan otočil skóre ve svůj prospěch, ale vedení 2:1 neudržel. Po dvou trefách domácího Kloze vyrovnal v 59. minutě Michal Popelka.

60:01

60:25
    Nahození Maliny tečoval Pšurný, ale gólman Soukup byl pozorný.

60:55
    Viděli jsme i bitku v prodloužení. Domácí Poulíček se pustil do přerovského Dostálka a pěstní souboj vyhrál. Oba pak následně putovali na trestnou lavici.

60:55
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Poulíček – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).

60:55
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Vlastimil Dostálek – 2 min., hrubost).

60:55
    Přerov bude hrát přesilovku 4 na 3!

61:23
    Střelu Novotného od modré chytil gólman Soukup.

61:52
    Nyní posílal kotouč na branku Chmelíř, ale gólman Soukup byl znovu na místě.

62:15
    Domácí Jaroslav Kasík vyhazuje přes všechny čáry.

62:43
    Ferenc střílel z úhlu, ale Soukup drží Ústecké.

63:54
    Slovan ubránil oslabení a vrhl se do útoku, střely Brože s Přindišem byly velmi nebezpečné!

63:54
    Domácí kouč Mach si vybral time-out.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení, nyní nás čekají samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Pšurný při svém nájezdu vůbec netrefil branku.

1. série
    0:0
    Zdeněk Doležal vymíchal gólmana, ale Klimeš předvedl zázračný zákrok.