Slavia – HC Plzeň 1:5 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Zlín – Olomouc 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 5:2 (kon.)
Chomutov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Havířov – Vsetín 3:2 (po pr.) | Písek – Kolín 3:4 (kon.)
Třinec – Jihlava 5:0 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 5:2 (kon.) | Letňany – Kladno 3:4 (po pr.)
po s.n. (2:1)
BK Mladá Boleslav
5:4 (1:3, 3:0, 0:1 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 17.09.2016, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 6. kolo

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
    Autorem vítězné branky je VOJTĚCH VEVERKA, jenž uspěl střelou mezi betony.

Penaltový rozstřel zahájí Mladá Boleslav.

51:28
    Michal Žouželka (PCE) fauloval nejproduktivnějšího domácího hráče Oscara Flynna, který odjíždí na střídačku za doprovodu zdravotní sestry. Hostující hráč dostal pětiminutový trest a do konce utkání za faul kolenem. Trest odpyká Roman Libnar (PCE).

48:53
    Za vlastní brankou podrazil jednoho z Bruslařů Václav Leder (PCE), a tak si početní výhodu zahrají i Boleslavští.

48:46
    Dominik Hrachovec dorážel z bezprostřední blízkosti, ale Tomáše Vlka nepřekonal.

46:45
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dvojnásobnou přesilovku dokázali Pardubičtí využít. Matouš Horský měl puk na hokejce, ale nedokázal ho vyhodit. K dorážce se dostal MATĚJ BLÜMEL, jenž vyrovnal skóre zápasu. Asistence: Filip Koffer, Martin Bučko.

46:15
    Oddechový čas pro hosty.

46:15
    Domácí znovu vyhodili puk mimo hřiště a 95 sekund budou hrát ve třech! Menší trest odsedí David Jirásek (MBL).

45:50
    Za naražení zezadu odjel na trestnou lavici Lukáš Kučera (MBL). Vít Rozlílek utrpěl velice nepříjemný atak, sudí debatují o trestu. Nakonec se rozhodli udělit Kučerovi dvě minuty a plus osobní desetiminutový trest. Menší trest odpyká Michal Čermák.

42:31
    Dlouho se v pěti nehrálo. Za podražení byl na dvě minuty vyloučen Martin Dlabola (MBL).

40:10
    Krátce po úvodním buly se vylučuje. Michal Machač (PCE) zlomil hokejku a následně ji podal na střídačku, což je proti pravidlům. Pardubice se tak musejí opět bránit.

37:38
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Vskutku ukázková práce všech třech hráčů, kteří se na gólu podíleli. Petr Foerster poslal puk na Oscara Flynna, který jej z otočky poslal do mezikruží volnému LUKÁŠI KUČEROVI, jenž zakončil do prázdné branky. To byla situace, ve které neměl Tomáš Vlk nárok se zorientovat, vše se sehrálo neskutečně rychle. Asistence: Oscar Flynn, Petr Foerster.

29:14
    Oscar Flynn dostal dlouhou přihrávku a ačkoliv byl stíhán jedním hráčem, i tak dokázal vystřelit. Mezi betony Tomáše Vlka se však netrefil.

27:08
    Je vyrovnáno. Mezi modrou čárou a levým kruhem se napřáhl reprezentační bek MATOUŠ HORSKÝ, jehož dobře mířené střele propadl kotouč až do branky Pardubic. Asistence: Oscar Flynn, Lukáš Kučera.

26:16
    Další vyloučení Pardubic. Menší trest za podražení dostal Václav Leder (PCE).

25:20
    Nádherná spolupráce dvou nadějných hráčů Bruslařského klubu. Domácí jeli dva na jednoho, přičemž Flynn vybídl ke střele Kučeru, puk však stačil ještě Tomáš Vlk vyrazit. Ke kotouči se ale znovu dostal OSCAR FLYNN, který jej dopravil do prázdné branky. Asistence: Lukáš Kučera, Matouš Horský.

23:08
    Bruslaři vstřelili gól, ale rozhodčí mezitím přerušil hru dřív, následně se omlouvá. I takové věci se stávají, pro Mladou Boleslav hodně smolná chvíle.

23:08
    Dnešní utkání sleduje 63 diváků.

22:47
    Za podražení byl vyloučen na dvě minuty Ondřej Matýs (PCE). Početní výhodu si tak zahrají i Boleslavští.

20:11
    Bruslaři jdou znovu do čtyř. Za vyhození puku mimo hrací plochu dostal dvě minuty Lukáš Kučera (MBL).

19:33
    Pardubice využívají přesilovou hru a hostující fanoušci i střídačka se radují. Puk sklepl k levé tyči JIŘÍ BUCEK. Asistence: Matěj Blümel, Martin Bučko.

18:56
    Bruslaři jsou dnes značně nedisciplinovaní. Michal Čermák (MBL) dostal dvě minuty za držení hole.

16:12
    Jan Černý (PCE) byl potrestán na dvě minuty za to, že posunul na ledě zlomenou hůl, což je proti pravidlům.

11:53
    Michala Machače měl údajně podrazit David Jirásek (MBL), což znamená, že si Pardubice opět zahrají přesilovku. Z komentátorského stanoviště to však jako faul moc nevypadalo, spíš se zdálo, že Machač upadl sám. Rozhodčí byl však poblíž a okamžitě zvedl ruku.

10:50
    Bučko způsobil svou střelou od modré velký závar v brankovišti Mladé Boleslavi, ale žádný z hokejistů Dynama i přes veškeré úsilí neprocpal puk do brány.

09:09
    Dominik Hrachovec (MBL) byl vyloučen za zdržování hry, protože právě on kotouč poslal mimo led.

07:31
    Do levého kruhu si najel neproduktivnější hráč Mladé Boleslavi OSCAR FLYNN, který poslal kotouč přes gólmanovu hlavu přesně pod víko. Asistence: Zdeněk Křížek, Lukáš Kučera.

07:12
    Brankář Radek Haas nedokázal udržet kotouč po střele Michala Machače, přičemž jej pohotově dorazil FILIP KOFFER. Asistence: Michal Machač, Matěj Blümel.

01:47
    Pěkný gól do prázdné branky. Po střele brankář Radek Haas puk jen vyrazil a než se stačil přemístit, byl u něj volný MATĚJ BLÜMEL, pro kterého nebyl vůbec žádný problém uklidit kotouč do odkryté brány. Asistence: Michal Machač, Filip Koffer.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 8. Flynn (Křížek, Kučera), 26. Flynn (Kučera, Horský), 28. Horský (Flynn, Kučera), 38. Kučera (Flynn, Foerster), rozh. náj. Veverka – 2. Blümel (Machač, Koffer), 8. Koffer (Machač, Blümel), 20. Bucek (Blümel, Bučko), 47. Blümel (Koffer, Bučko)