Kometa Brno – Mountfield HK 3:4 (3:4 po s.n.) | Jihlava – Žďár n/S 2:3 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 1:4 (kon.)
PZ Kladno – HC Litvínov 3:9 (kon.) | Sparta – K. Vary 5:4 (kon.) | Pardubice – Tábor 8:2 (kon.)
Havířov – Zlín 3:1 (kon.) | Vsetín – Warriors Brno 2:7 (kon.) | Slavia – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.)
Letňany – Ústí n/L 4:1 (kon.) | Kladno – Kobra 9:3 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Rytíři Kladno
9:3 (1:1, 6:1, 2:1)
HC Kobra Praha
Neděle 18.09.2016, 14:45 • ČEZ stadion, Kladno • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45.

Dnešní utkání proti sobě postaví mladší dorostence kladenských Rytířů a Kobry Praha. Zatímco Rytíři sezonou dosud prochází s 50% úspěšností a po 4 odehraných zápasech okupují pátou příčku západní skupiny, hráči pražské Kobry ze čtyř utkání vytěžili pouze jedinou výhru a se třemi body se prozatím krčí na devátém místě. Dokáží dnes Rytíři zužitkovat výhodu domácího prostředí, nebo podlehnou uštknutí pražské Kobry?

Rytíři Kladno: Pěkný (Veselý) – Robovský, Smažík, Staněk, Flachs, Zíka, Funk – Mrkvička, Karásek, Kleveta, Šimek, Kulma, Karmazin, Hasil, Bernat, Srbek, Urban, Vrkoč

HC Kobra Praha: Šmehlík (Cichoň O.) – Fiala, Cichoň J., Střeštík, Suda, Skalík – Ribarovski, Altrichter, Jaroš, Koval, Doležal, Šubert, Černý, Kapal, Ksandr, Rubeš

Rozhodčí: Folk – Komárek, Votrubek.

Oba celky se nám již rozcvičují na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

00:01

00:10
    Hráči Kobry nahodili kotouč do útočného pásma, avšak nedokázali se v něm více usadit.

01:30
    Kladenští se nastěhovali do pásma Kobry, zatím však nevyprodukovali střelu na branku.

02:40
    Utkání se zatím odehrává v rozpačitém duchu, stále čekáme na první střelu.

03:50
    Kobra se po krátké pasáží pod tlakem osvobozuje, icing se však nepíská.

04:07
    Nyní se ovšem zakázané uvolnění píská po nepřesné rozehrávce domácích.

04:30
    O první střelu na branku se postaral kladenský Urban, Šmehlík kotouč našel ve své lapačce.

05:10
    Kladenští se již dostávali do příležitosti, nicméně pro postavení útočícího hráče v brankovišti byli vykázáni z pásma.

05:37
    Střela Karáska sražena bránícím hráčem do ochranné sítě.

06:15
    Kladenští nyní rozjeli velmi zajímavou útočnou akci, nicméně ta neskončila střelou. O chvíli později pozorujeme další icing.

06:48
    Ofenzivní tažení kladenského Klevety zbrzdil ofsajd.

07:16
    Máme tu první vyloučení. Po valné hromadě u mantinelu si za hrubost odchází na dvě minuty posedět Srbek (KLA).

08:00
    Pěkný nyní podržel kotouč v lapačce, vhazuje se po jeho pravici.

08:17
    Rytíři se zatím bez větších problémů brání, náznak protiútoku zabrzdil ofsajd.

09:11
    Máme tu krátkou dvojnásobnou přesilovku pro Kobru, Zíka (KLA) odchází odpykat dvě minuty za faul kolenem.

10:14
    Hostující kapitán se nyní pokusil o velmi riskantní rozehrávku, kterou vystihl napadající Rytíř. Naštěstí pro Kobru mu kotouč ujel.

11:11

12:10
    Kotouč se nyní nalézá za Pěkného brankou, kde je co chvíli skryt pod masou těl. Hráči si nedají nic zadarmo.

12:47
    První přesilovka pro domácí, Fiala (KOB) hákoval kladenského hráče a po zásluze odchází na trestnou lavici.

13:38
    Kladenští obránci se nyní nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z pásma.

14:14
    Technický přestupek nyní ukončil přesilovou hru domácích, na ledě se totiž objevilo více Kladenských, než pravidla povolují.

14:30
    Karásek se nyní prohtáhl do zajímavé šance, nedokázal však kotouč zvednout přes beton ležícího Šmehlíka.

15:57
    Úmyslný ofsajd domácích posílá hru před domácí branku.

16:14

17:32
    Kobra právě vstřelila branku!
    Jako blesk z čistého nebe poprvé udeřili hosté. Jako správný kapitán poslal Kobru do vedení Jan KSANDR, který se z prostoru před Pěkným nemýlil. Asistence: Ribarovski.

18:20
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno. Kotouč se od ležícího Šmehlíka odrazil k nekrytému Tomáši BERNATOVI, který jej po ledě zametl do branky. Asistence: Karásek

19:30
    Po další útočné snaze Rytířů Šmehlík přikryl kotouč u své pravé tyče, vhazuje se po jeho pravici.

20:00

Máme za sebou první třetinu dnešního utkání, která z počátku nenabídla nijak strhující podívanou. Kotouč se pohyboval především ve středním pásmu, nebo kolem mantinelů, nikoliv však v nebezpečném prostoru. S blížícím se závěrem třetiny však obě mužstva směrem dopředu pookřála. V 18. minutě poslal Pražany do vedení Ksandr. Kobře ale radost z vedení dlouho nevydržela, když se zhruba o minutu později prosadil z dorážky Bernat a bylo srovnáno. Další třetina začne přibližně v 15:44.

20:01

20:23
    Domácí vletěli do druhé dvacetiminutovky velmi zostra. Karásek zpoza branky přihrával na mezi kruhy stojícího Natanaela KULMU, který zamířil na vzdálenější tyč a posílá Rytíře do vedení. Asistence: Karásek.

21:15
    Altrichter se nyní na druhé straně pokoušel napodobit Karáska, ovšem jeho přihrávku před branku výborně přečetli kladenští obránci,.

23:00
    Kotouč nyní nebezpečně poskakoval před domácí klecí, avšak naštěstí pro Pěkného okolo nebyl žádný hráč Kobry, aby puk dotlačil za jeho záda.

24:00
    Kobra nyní přidala plyn a na dobrou minutku kladenské borce vůbec nepustila ven z pásma.

25:18
    Domácí slaví třetí branku v síti Kobry, tentokrát se o to nenápadným bekhendovým pokusem zasloužil kapitán Pavel KARÁSEK. Asistence: Bernat.

26:05
    Zíkovu střelu od modré hostující brankář vytěsnil holí.

26:40
    Kobře se nyní nadějně rozjetý zápas boří jako domeček z karet. Na Šmehlíka uháněli dva kladenští a po přesné přihrávce Urbana se prosadil Matěj HASIL. Asistence: Urban.

27:35
    Z kladenských protiútoků si nyní snažili vzít příklad hosté, jenže si nepřišli na včas se vracející obránce.

28:37
    A další puk v síti Kobry. Hostům zápas doslova proniká mezi prsty. Dnešní druhou branku zaznamenává Tomáš BERNAT, a nebyla by to typická akce domácích, kdyby u toho nebyl kapitán Karásek, který si připisuje asistenci. Asistence: Karásek.

29:45
    Hostujícímu celku se rozhodně nedá upřít snaha útočit, nicméně veškeré akce končí na jistých zákrocích Pěkného, nebo obětavých bránících borcích v bílém. Mezitím se v brance hostí objevil Oldřich Cichoň.

31:36
    Tak přeci jen se hosté opět prosazují. Samostatný únik zakončuje přesnou střelou Vítek ŠUBERT. Bez asistence.

33:44
    Kladno se nyní probíjelo do dalšího výpadu, obrana hostí však tentokrát byla pozorná a nepustila domácí k zakončení.

34:41
    Cichoň nyní podržel kotouč, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

34:56
    A opět Cichoň, po další snaze domácího celku přikryl kotouč na svých chráničích.

35:47
    Asi jsem zlepšení v obranné činnosti hostí přecenil. Tentokrát se kladenští hnali vstříc Cichoňově kleci ve třech na jednoho. Jaroslav Srbek z pravého křídla předložil přesnou přihrávku najíždějícímu Matěji HASILOVI, který si dnes připisuje druhý zásah do černého. Asistence: Srbek.

37:10
    Domácí rozjedou další akci zpoza vlastní branky.

37:55
    Nepřesná rozehrávka Smažíka nyní mohla mrzet domácí, nicméně hosté s odevzdaným pukem nedokázali dobře naložit. Pěkného branka se tak nedostala do ohrožení.

39:35
    Branka do šatny. Kladenský kapitán Karásek se v mezikruží proháčkoval až ke střele zápěstím a nedal Cichoňovi šanci. Asistence: Staněk.

40:00

Jestliže první třetina nenabídla příliš zajímavých akcí a diváka moc nepobavila, druhá část hry snad už nemohla být odlišnější – byla to doslova divočina. Druhých dvacet minut nabídlo celkem sedm branek, přičemž hned šest z nich do branky pražské Kobry. Diváci na tribuně se jistě dobře baví, avšak trenéři na to jistě mají odlišný názor. Třetí třetina začne přibližně v 16:29.

40:01

40:01
    Pěkný má pro dnešek splněno, v brance domácích dostane příležitost Veselý.

40:31
    Kotouč opustil hrací plochu v prostoru mezi střídačkami, vhazuje se ve středním pásmu.

40:58
    Příležitost přesilové hry pro domácí, hlavní rozhodčí odesílá na trestnou lavici Rubeše (KOB). Nutno podotknout, že ten málem trest odpykat nemusel, jelikož Kladenští z nabídnuté výhody ještě ohrozili branku Kobry.

41:58
    Dnes podruhé se domácí sami připravili o přesilovou hru technickým přestupkem. Rozhodčí viděli na ledě příliš mnoho domácích hráčů.

42:58

43:58

44:56
    Zíka teď na zemi zastavoval pokus o přihrávku před kladenskou branku.

45:22
    Hosté se dočkali snížení! Po asistenci Fialy se prvním hráčem, který dnes překonal Veselého stává Dejan RIBAROVSKI. Asistence: Fiala.

46:48
    Přečíslení Kladenských dokázal včasným zásahem holí zneškodnit vracející se obránce Kobry.

47:38
    Karmazin měl na vrcholku kruhu již nabito na střelu, ale obrana Kobry tentokrát zafungovala na výbornou a zneškodnila jeho pokus.

48:16
    První vzájemné vyloučení, za hrubost si odchází sednout Karmazin (KLA) a Kapal (KOB).

49:43
    Úmyslný ofsajd posílá domácí zpět do obranného pásma.

50:02
    Výborným zásahem betonem se nyní proti dorážejícímu Kladeňákovi prezentoval Cichoň.

50:35
    S první střelou si Cichoň akrobatickým zákrokem poradil, na dorážku Jaroslava SRBKA však již byl krátký. Asistence: Zíka.

51:42
    Flachs se nyní vydal na ofenzivní výlet, ale jeho snahu zmařilo postavení jednoho z jeho spoluhráčů v brankovišti Kobry.

52:20
    Karásek čaruje s kotoučem v rohu kluziště.

52:40
    Z této snahy elitní kladenské letky však nezapršelo.

53:49
    Do zajímavé akce se rozjížděl Srbek, ale jeho akce končí postavením mimo hru.

54:10
    Funkovi v rozhodující moment bránící hráč zaklínil hůl, a tak náboj zůstal v hlavni a Cichoň může být bez starostí.

55:20
    Kotouč ve středním pásmu, Kladno kontroluje hru.

56:40
    Karásek v rohu neutralizován dvěma bránícími Pražany.

57:30
    Skalík odvracel nebezpečí před vlastní brankou a odpálil kotouč do rohu.

57:50
    Vhazování v obranném pásmu Kobry.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:06
    Bernat nyní z bezprostřední blízkosti vyprášil Cichoňovu hruď.

59:12
    Domácí přidávají devátou branku, tentokrát v tom má prsty Erik Vrkoč. Asistence: Filip Šimek.

Končí dnešní divoké utkání které nakonec nabídlo celkem dvanáct branek. Hosté po většinu utkání tahali za kratší konec provazu, a tak není divu, že hned devět puků skončilo právě v jejich síti. Domácí předvedli smrtící protiútoky, na které Kobra zkrátka nedokázala reagovat. S konstatováním, že tři body zůstaly zaslouženě na Kladně se s Vámi loučím a u dalších onlajnů se těším na početnou! (17:01:00)

Jaroslav Keimar

Branky a nahrávky: 19. Bernat (Karásek), 21. Kulma (Karásek), 26. Karásek (Bernat), 27. Hasil (Urban), 29. Bernat (Karásek), 36. Hasil (Srbek), 40. Karásek (Staněk), 51. Srbek (Zíka), 60. Vrkoč (Šimek) – 18. Ksandr (Ribarovski), 32. Šubert, 46. Ribarovski (Fiala)

Rytíři Kladno: Pěkný (41. Veselý) – Robovský, Smažík, Staněk, Flachs, Zíka, Funk – Mrkvička, Karásek, Kleveta, Šimek, Kulma, Karmazin, Hasil, Bernat, Srbek, Urban, Vrkoč
    HC Kobra Praha: Šmehlík (29. Cichoň O.) – Fiala, Cichoň J., Střeštík, Suda, Skalík – Ribarovski, Altrichter, Jaroš, Koval, Doležal, Šubert, Černý, Kapal, Ksandr, Rubeš

Rozhodčí: Folk – Komárek, Votrubek