Chabarovsk – Kazaň 3:2 (kon.) | Barys – Čerepovec 2:1 (kon.) | Kunlun – Toljatti 4:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 0:3 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Neděle 18.09.2016, 09:00 • Platinum Arena • KHL

To je z tohoto zápasu vše, program KHL je dnes ale teprve na začátku. Příjemný den přeje Petr Dejnožka. (11:19:10)

přesilové hry: 1/6 – 1/2

Hokejisté Kazaně koncovku třetí třetiny vůbec nezvládli a nakonec si domů z Chabarovsku odvezou porážku v poměru 2:3! Domácí naopak mohou být spokojeni, hrdinou je zajisté Vladislav Ušenin, který zaznamenal dvě branky svého týmu v dnešním zápase.

59:27
    Pokus od červené čáry končí na bočním oblouku, Kazaň je ale daleko od branky Metsoly.

59:10
    Kazaň v útočném pásmu, Garipov míří na střídačku!

58:43
    Tomáš Zohorna si po odpískání střihl rozmluvu s Azevedem, který ho následně krosčekem odstrčil. Rozhodčí se ale danému momentu pouze zasmáli.

58:36
    Kazaň se stále nemůže dostat do útočného pásma, po prudkém nahození je navíc pískáno zakázané uvolnění.

58:19
    První útočná akce v pěti proti pěti končí postavením mimo hru v podání Kazaně.

58:00
    Početní výhoda Chabarovsku je u konce, Kazaň má dvě minuty na srovnání nepříznivého stavu.

57:16
    Nyní však Kazaň vyhodila a poslala na led čerstvou čtveřici.

57:00
    Minuta z početní převahy je pryč, Amur kombinuje v útočném pásmu a snaží se rozhodnout dnešní utkání.

56:00
    Tak to je komplikace pro Kazaň! Tomáš Zohorna byl za brankou napaden Zacharčukem, který dostává 2 + 5 + OK! Obránce Kazaně míří do kabin, Chabarovsk bude hrát normální dvouminutovou přesilovku.

55:20
    Hostům se směrem dopředu vůbec nedaří, nyní jsou spíše oni pod tlakem.

54:51
    Vladislav Ušenin dobrou tečí vystrašil střídačku Kazaně, ne však Garipova. Vhazování v útočném pásmu je ale pro Chabarovsk za současného stavu dostačující.

54:08
    Jiří Sekáč dnes svedl již několik soubojů s Metsolou, ani čtvrtý pokus mezi tři tyče radostí bývalého hráče NHL neskončil.

53:49
    Domácí Kapustin předvedl ukázkovou samostatnou akci, od mantinelu se natlačil až před branku! Svůj průnik ale bekhendem zakončil těsně mimo hostující klec!

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 28. Kuusela (Ramstedt, Kondratěv), 36. Vl. Ušenin (Zub, Vj. Ušenin), 44. Vl. Ušenin (Byvalcev, Vj. Ušenin) – 9. Azevedo (Varnakov, Tokranov), 38. D. Musin (Tkačjov, Lukojanov)

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Aťušov (C), Zub, Kondratěv, J. Kolář, Kosmačjov, Kamalov, Jelesin – Kapustin, Romancev, Litovčenko – T. Zohorna, Ramstedt, Kuusela – Vj. Ušenin, Vl. Ušenin, Byvalcev – Dědunov, Klimenko, V. Popov.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – Ohtamaa, Čerepanov, D. Musin, S. Zacharčuk, Abrosimov, Tokranov, Sidorov – Žukov, An. Popov, Glinkin – M. Lazarev, Tkačjov, Lukojanov – Azevedo, Svitov (C), Sekáč – Obuchov, Malychin, Varnakov.