Kometa Brno – Slavia 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 3:2 (kon.)
3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 06.10.2016, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pěkný den z Mladé Boleslavi, kde se tamní ŠKOENERGO Aréna připravuje na předehrávku 11. kola DHL Extraligy juniorů. Domácí Bruslařský klub vyzve v 18:00 stejně staré hráče Pardubic.

Východočeši mohou mluvit o lepším vstupu do nové sezóny než jejich čtvrteční soupeř. Jak už to ale bývá, i v případě Pardubic mohlo být lépe. Hned čtyři zápasy z deseti však skončily remízou po šedesáti minutách, naposledy pak Dynamo nebralo body ani ze sobotního derby v Hradci Králové. Domácí Mountfield zvítězil jediným gólem, a tak byl výsledek 1:0. Pardubicím patří v tabulce 8. místo se 16 body.

Bruslaři doplatili v úvodu nové sezóny opět na nepovedený start a sérii porážek. Poté se však nově sestavený juniorský tým zvedl a jeho výkon zápas od zápasu stoupá. Důkazem těchto slov bylo otočené utkání v Praze (z 0:1 na 4:1) a Liberci (z 0:3 na 5:3). Po čtyřech výhrách v řadě patří Středočechům 11. příčka v tabulce se 14 body.

Vzájemné zápasy
    Je sice teprve začátek října, i tak už se ale pro oba týmy bude jednat o třetí vzájemné střetnutí. Nejprve Boleslavští doma s Pardubicemi prohráli 2:4 a podruhé si z východních Čech odvezli výhru 2:3 po prodloužení.

Za deštivého čtvrtečního večera právě končí ve ŠKOENERGO Aréně předzápasové rozbruslení. Utkání začne za několik desítek minut.

BK Mladá Boleslav: Krofta (Marek) – Linhart, Mašek (C), Uřídil (A), Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík, J. Jindra

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kulich) – Rudy, Trejbal, Horyna, Zajíc, Šklíba, Zukal, Mert – Roubal, Zadina, Hoskovec, Martinec (A), Dušek, Voženílek (A), Rohlík (C), Petrus, Syrovec, Kaut, Štefka

Rozhodčí: Koziol, Vrba – Komárek, Ondráček.

00:01

00:21
    Jan Prokop sice vypíchl jednomu z protihráčů puk, jenže ho nedokázal udržet.

01:03
    Kroni Musliu ztratil na modré čáře puk, a tak si najel před Michala Kroftu Martin Kaut a prověřil jej první střelou.

02:18
    K brance si najížděl Matěj Krejčík, ale neudržel puk na hokejce.

03:04
    Na modré se napřáhl David Marček, ale puk šel mimo.

04:19
    Zakázané uvolnění Pardubic.

04:30
    Mezi kruhy se dostal k úplně volnému kotouči Patrik Straka a vypálil. Milan Klouček se ohlížel, jestli puk neprošel za branku, ale měl štěstí, protože ho udržel mezi betony.

05:16
    Sérii nepřesností ve středním pásmu ukončil Kroni Musliu, jenž nahodil puk na branku a odjel střídat.

06:43
    Dominik Dušek zavezl puk do pásma, Dynamo následně vypálilo ještě od modré, ale puk neprošel mezi tři tyče.

07:46
    Domácí dobře stínili. Mezi tím se odhodlal na modré ke střele František Uřídil. Kotouč si ale cestu do brány nenašel.

07:56
    Patrik Straka (MBL) dostal menší trest za podražení.

08:06
    Východočeši vystřelili krátce po buly. Michal Krofta přerušil hru.

08:50
    Zajícovu střelu od modré zblokoval Matěj Krejčík.

09:11
    Pardubice se drží v pásmu, jenže většina jejich střel se nedostane ani k brankáři. Domácí se je snaží maximálně pokrývat.

09:48
    Bruslaři chybovali před brankou a k puku se dostal volný David Voženílek a byl úplně sám před Michalem Kroftou. Domácího gólmana však nevymíchal.

10:31
    Další faul domácích. Milanu Dančišinovi (MBL) od vykázání za nedovolené bránění nepomohl však ani rozzlobený trenér Boris Žabka, za kterým žádný z rozhodčích ani nepřijel.

11:05
    Síly na ledě se vyrovnají. Za podražení byl vyloučen na dvě minuty Lukáš Zukal (PCE).

11:38
    Josef Zajíc dovezl kotouč k brance, objel ji a pak rychle zakončil. Chyběla tomu ale přesnost.

11:50
    Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.

12:06
    Po delší době se dostal do pásma Lukáš Bednařík, na gólmana však nevyzrál.

12:20
    Lukáš Bednařík měl sekat Dominika Duška, který jel na branku, a jeden z hlavních rozhodčích nařídil trestné střílení. V inkriminovanou chvíli sice nebyl viděn přímo u branky, podle delegáta však byla penalta nařízená správně.

12:20
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    DOMINIK DUŠEK našel místo nad levým betonem Michala Krofty a poslal Pardubice do vedení.

12:31

13:05

15:00
    Voženílek vypálil a jeho střelu dorážel ještě Roubal, ani jeden ho však nedokázal poslat do odkryté brány.

16:19
    Milan Kalaš vypálil z levého kruhu, Milan Klouček přerušil hru.

16:44
    Martin Kaut chtěl Michala Kroftu vymíchat a zakončit ke vzdálenější tyči, jenže u levé z nich se nenašlo místo.

17:01
    Dnešní utkání sleduje 111 diváků.

18:18
    Filip Zadina se napřáhl v mezikruží, puk však zaduněl jen o mantinel.

19:20
    Před Patrikem Strakou byla úplně volná brána, jenže boleslavský útočník nedokázal potrestat tuto nerozvážnost Dynama.

19:29
    Postavení útočícího hráče v brankoviště. Nařízeno buly ve středním pásmu.

19:48

19:56
    Milan Dančišin se snažil překonat brankáře, ale nikdo mu nepřihrál.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:44.

Ještě je jedno vyloučení. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Lukáš Zukal (PCE).

První třetina byla víceméně vyrovnaná a poznamenaná několika fauly. Jeden z nich Východočeši zužitkovali. Při nařízeném trestném střílení dostal Pardubice do těsného vedení Dominik Dušek.

20:01

20:45
    Boleslavští kombinovali před brankou, jenže po chvíli vystihl jeden z bránících hráčů jejich rozehrávku.

21:05
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Na modré se napřáhl František Uřídil a přímo před bránou ještě stínil JIŘÍ VESELÝ, který usměrnil puk mezi tři tyče, a srovnal tak stav utkání. Asistence: František Uřídil, Lukáš Peterka.

23:10
    Icing Mladé Boleslavi.

24:16
    Pardubičtí se drželi v pásmu, jedna z jejich střel byla však tečovaná do ochranné sítě.

26:15
    Po nepříliš vzhledné pasáži přerušil hru Michal Krofta.

27:09
    Pardubice uzamkly domácí v obranném pásmu, v mezikruží se napřáhl Dominik Dušek a chtěl zamířit do horní části branky, to se mu ale nepodařilo. Po delší době jsme však viděli větší šanci.

27:38
    Do levého kruhu si najel Kroni Musliu, puk po jeho střele lapil Milan Klouček.

30:17
    Od modré vypálil František Uřídil, brankář Pardubic zasáhl na poslední chvíli.

32:35
    Po delší době vystřelil i Filip Zadina. Rozezvučel ale jen plexisklo za Michalem Kroftou.

33:14
    Dobré střídání Dynama, které na čas uzamklo Bruslaře v jejich obranném pásmu. Chyběla tomu snad už jen četnější střelba na branku.

34:02
    Lukáš Bednařík (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za sekání.

34:35
    Na modré se napřáhl Martin Kaut, jeho střelu však jeden z domácích zblokoval.

35:57
    Hosté výborně stínili, ale ani přesto se Josef Zajíc neprosadil, jelikož nezamířil přesně.

36:41
    Nahození Jana Prokopa nadělalo Milanu Kloučkovi práci. Skákavý puk ale zkrotil.

37:25
    Miroslav Rohlík ujížděl na branku, ale nakonec nedokázal překonat brankáře domácích.

38:38
    V pravém kruhu vystřelil z otočky Milan Dančišin, gólman přerušil hru.

38:51
    Z obrovského závaru před brankou se nakonec Středočeši prosazují. Kotouč sklepl za Kloučkova záda MILAN KALAŠ. Asistence: David Marček, Matěj Krejčík.

39:35
    František Uřídil se hodně napřáhl na modré čáře. Jednou ale trefil brusli protihráče a podruhé puk vykopl gólman svým betonem.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:32.

První třetina nabídla nepříliš pohlednou hokejovou podívanou, ale přesto ji dvěma góly vyhráli Bruslaři. Ti sice nebyli vyloženě lepším týmem, ale spíš šťastnějším a efektivnějším. Pardubičtí si dokáží vytvořit tlak, jenže nejsou přesní a navíc ani ne produktivní.

40:01

41:16
    Od levého mantinelu vystřelil František Uřídil, ale Milan Klouček byl pozorný.

44:16
    Velice dobré střídání Patrika Straky, který si objel hráče a pak zakončoval tváří v tvář gólmanovi, jehož ale nedokázal rozhýbat a překonat.

44:35

45:23
    Bez přípravy tečoval kotouč na brankáře David Voženílek, Michal Krofta má však dobrou formu.

45:41
    V mezikruží zůstal osamocený Jan Prokop, ale místo toho aby zamířil pod víko, trefil jen plexisklo.

46:33
    Současné vyloučení. Lukáš Bednařík (MBL) dostal dvě minuty za držení hole a Josef Zajíc (PCE) za sekání.

48:33
    Oba týmy hrají v plném počtu.

48:55

49:35
    Filip Zadina si chtěl najet před branku domácích, ale obránci Bruslařského klubu byli pozorní a nepustili ho tam.

49:46
    Od modré vypálil Jakub Martinec, ale Michal Krofta byl znovu pozorný.

50:29
    Pardubice mají obrovský tlak před bránou, domácí zatím stále drží brankář.

51:08
    Výhoda pro domácí.

51:15
    Pardubice jdou do čtyř. Miroslav Rohlík (PCE) byl potrestán na dvě minuty za sekání.

51:34
    Velká, gólová šance Matěje Krejčíka, který ale neprostrčil kotouč do branky. Následně byla hra vykázána do středního pásma.

52:03
    Střelu Davida Marčeka od modré čáry vyrazil gólman betonem.

52:38
    Výborná práce Jakuba Martince, jenž zblokoval jednu ze střel hokejkou a následně jeli Pardubičtí do přečíslení dva na jednoho, které ale nezužitkovali.

53:15

53:24
    Východočeši se hned usazují v útočné třetině, závěr bude nejspíš velice dramatický.

53:58
    Opravdu pohledný gól Pardubic. Mezi kruhy se napřáhl FILIP ZADINA a talentovaný útočník Východočechů znovu prokázal, proč je v reprezentaci. Téměř s milimetrovou přesností našel skulinku pod víkem Kroftovy branky, který nestačil ani zareagovat. Asistence: Dominik Dušek, Josef Horyna.

55:15
    Hraje se zejména ve středním pásmu.

57:42
    Do pravého kruhu si najel Josef Horyna, jehož vychytal Michal Krofta ukázkově lapačkou.

59:06
    Pardubice chybovaly v rozehrávce, čehož využil kapitán Jan Mašek a vypálil na Milana Kloučka, který puk jen vyrazil, přičemž si k němu najel volný LUDĚK KUNCEK a uklidil jej mezi tři tyče. Asistence: Jan Mašek.

59:06
    Oddechový čas pro hosty.

59:06
    Milan Klouček se ještě vrací do branky, ale zůstává povyjetý.

59:24
    Pardubice hrají bez gólmana.

59:36
    František Uřídil od modré trestuhodně minul prázdnou bránu!

59:52
    Domácí zavážejí puk do pásma, je rozhodnuto.

Se závěrečným hvizdem se strhla hromadná bitka u boleslavské střídačky, do které se zapojilo mnoho hráčů, rozhodčí s problémy vše rozehnali. Nyní se bude řešit ještě rozdělování trestů.

Vyloučen byl nakonec jenom David Voženílek (PCE), který dostal 5 minut + do konce utkání za hrubost.

Vyrovnané utkání nakonec dopadlo lépe pro juniory Bruslařského klubu, kteří se radují z vítězství uprostřed kluziště. Je to pro ně pátá výhra v řadě, z toho druhá v této sérii nad Pardubicemi. Dynamo sice ve městě automobilů vedlo 1:0, domácí však duel otočili a dotáhli jej k tříbodovému zisku. V tabulce se tak Středočeši posunuli právě před Pardubice.

Tolik pro tento den z Mladé Boleslavi, na počtenou opět zítra v 16:15, kdy se v Mladé Boleslavi střetnou starší dorostenci Bruslařského klubu a Mountfieldu HK. Dobrý večer. (20:07:27)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 22. Veselý (Uřídil, Peterka), 39. Kalaš (Marček, Krejčík), 60. Kuncek (Mašek) – 13. Dušek (TS), 54. Zadina (Dušek, Horyna)

Rozhodčí: Koziol, Vrba – Komárek, Ondráček