Faerské ostrovy – Rakousko 0:1 (kon.) | Lucembursko – Arménie 1:0 (kon.) | Bulharsko – Dánsko 0:3 (kon.)
Finsko – Ázerbájdžán 0:0 (kon.) | Litva – Slovinsko 1:0 (kon.) | Malta – Lotyšsko 1:0 (kon.)
Německo – Rusko 4:3 (kon.) | Česko – Moldavsko 4:1 (kon.) | Slovensko – Bělorusko 3:1 (kon.)
Norsko – Švýcarsko 2:1 (kon.) | Irsko – Srbsko 1:3 (kon.) | Černá Hora – Belgie 3:0 (kon.)
Irsko
1:3 (0:0)
Srbsko
Pátek 07.10.2016, 18:45 • Regional Sports Centre, Waterford • Kvalifikace ME U21 • Skupina 2

Fotbalisté Srbska vítězí v Irsku 3:1 a drží se ve hře o potup do baráže o ME do 21 let. Všechny góly dnes padly až ve druhé půli. Domácí dokonce poslal ve 49. minutě do vedení Duffus, ale pak už se trefovali jen Srbové. Nejprve sice neproměnil penaltu Djurdjević, ovšem v 64. minutě srovnal střídající Mihajlović a o tři minuty později otočil skóre Gaćinović. Pojistku na hostující vítězství pak dodal v závěru utkání Lukić. (20:39:16)

90+4

90+3
    Ještě rohový kop Srbů, kteří ale rozehráli nakrátko a drží míč u rohového praporku.

90+1
    Už běží nastavený čas. Rozhodčí přidá tři minuty.

89
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Lukić, přichází Jovanović.

88
    Srbsko právě vstřelilo branku!
    Hosté rozhodují tento zápas! Mihajlović, který přišel na trávník až v 59. minutě, se svému trenérovi rozhodně odvděčil tím nejlepším možným způsobem. Nejprve totiž vyrovnal a teď připravil gól SAŠOVI LUKIĆOVI – 1:3.

86
    Přímý kop zahrával Ristić. Trefil pouze domácí zeď.

86
    Ve středu hřiště se teď odehrálo několik ostrých osobních soubojů. Nyní fauloval Browne Ožegoviće.

83
    Hosté šli do rychlého protiútoku, ovšem praporek pomezního zastavil také Ožegović.

83
    Irové zahrávali dva rohové kopy. Po tom druhém se ocitl v ofsajdu Charsley.

80
    Příležitosti na obou stranách. Maguire ani Grujić však netrefili bránu.

79
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Shodipo, přichází Kavanagh.
    78. Hostující kapitán Djurdjević má odpracováno.

78
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Djurdjević, přichází Ožegović.

76
    Darko Lazić se také dopustil faulu a dokonce vidí žlutou kartu.

75
    Grujić fauloval ve středu hřiště Charsleyho. Domácí budou rozehrávat.

72
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Duffus, přichází Maguire.

71
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Byrne, přichází Mulraney.

69
    Byrne rozehrával rohový kop. Po jeho centru se dostal k zakončení Duffus, ovšem obrana Srbska jeho pokus zablokovala.

67
    Srbové otáčejí skóre! Bossin ještě vychytal Djurdjeviće, ovšem o chvíli později už ho MIJAT GAĆINOVIĆ překonal – 1:2.

66
    Gajić ostře dohrál Shodipa a vyfasoval žlutou kartu.

64
    Irové zahrávali rohový kop, ale místo toho, aby ohrozili bránu soupeře, dostali gól z brejku! Po přihrávce Živkoviće vyrovnává NEMANJA MIHAJLOVIĆ.

62
    Skvěle Bossin! Irský gólman chytil Djurdjevićovu penaltu!

62
    Žlutou kartu dostává O'Connell (Irsko).

62
    O'Connell fauloval Djurdjeviće a Srbové budou zahrávat pokutový kop!

59
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Čavrić, přichází Mihajlović.

57
    Irové se po vstřeleném gólu jen brání. Srbové si dnes nemohou dovolit prohrát.

54
    Nyní se dostal do zakončení Grujić. Ani záložník Liverpoolu nebyl úspěšný.

53
    Srbové mají velký tlak! Po sérii rohů zakončoval Lazić, ale Bossin byl na místě!

52
    Z trestného kopu pořádně protáhl Bossina Živković. Domácí gólman míč vytáhl na roh!

51
    Domácí Hoban fauloval Djurdjeviće a obdržel žlutou kartu.

49
    Irsko právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení! Přihrávku Charsleyho zužitkoval COURTNEY DUFFUS.
    47. Djurdjević netrefil bránu v dosud největší šanci Srbska.

47
    Srbové mohli jít do vedení! Uroš Djurdjević v jejich největší dosavadní příležitosti míjí!

46
    Hosté začali druhou půli podobně, jako tu první. Do zakončení se dostal Gačinović, jenž ale netrefuje bránu.

46
    První poločas skončil za bezgólového stavu.

První poločas gól nepřinesl. Sledujeme vyrovnané utkání, v němž se Srbové proti houževnatým Irům těžko prosazují. Největší šanci úvodního dějství si vytvořil domácí Browne, jehož vychytal Milinković-Savić.

45+2

45+2
    Po něm se ale domácí ubránili. Už se zřejmě nic nestane.

45+1
    Na druhé straně to zkoušel Djurdjević a Bossim míč vyrážel na roh!

45+1
    Další zákrok Milinkoviće-Saviće. Ten musel zasahovat proti ráně Charsleyho..

45
    Rozhodčí nastaví první poločas o dvě minuty.
    41. Srbský gólman Milinković-Savić vychytal ve velké šanci Browneho.

41
    Irové přestáli roh a sami přešli do rychlého kontru. Ten zakončoval Browne a hosté mohou vděčit děkovat brankáři Milinkovićovi-Savićovi, jenž skvělým zákrokem uchránil čistý štít!

40
    Srbsko bud zahrávat rohový kop.
    Djurdjević svou příležitost nepřetavil v gól.

39
    Ke střele natáhl Djurdjević. Bossin nemusel zasahovat.

38
    Alan Browne srazil Gačinoviće a byl potrestán žlutou kartou.

35
    Irové jsou důrazní ve středu hřiště a hostující fotbalisté se s tím nevyrovnávají zrovna lehce. Často tak v kombinaci chybují.

33
    Srbové zahrávali rohový kop. Na centr Živkoviće si naskočil Lukić, ale pohnout se stavem nedokázal.

30
    Máme za sebou půlhodinu hry. Irové zatím hrají se Srby kvalitní partii.

28
    Do zakončení se znovu prodral aktivní Živković, jenž ovšem netrefil bránu.

26
    Byrne byl nedovoleně zastaven Lukićem. U míče tak zůstává Irsko.

26
    Na druhé straně minul v dobré pozici bránu Shodipo. Irský hráč se drží za hlavu, protože tohle mohl trefit lépe!

22
    Nyní ale hosté zahrozili. Střela Andriji Živkoviće donutila Bossina k zákroku.

21
    Žlutou kartu dostává Djurdjević (Srbsko).

19
    Hra se po aktivním začátku Srbska vyrovnala. Irové jsou rovnocenným soupeřem.

17
    Irové jsou nyní při chuti. Srbsko čelilo dalšímu centru od rohového praporku.

16
    Také roh kopal Byrne, ale žádná příležitost pro domácí tým z toho nebyla.

16
    Tu zahrával Byrne. Hosté odvrátili míč na roh.

15
    Po zákroku Veljkoviće budou domácí zahrávat standardní situaci.

11
    Pronikajícího Gajiće zastavil faulem Shodipo. Hosté mají míč.

9
    Do protiútoku se vydali hostující hráči. Dobře ovšem zapracoval jeden z irských zadáků, jenž zblokoval ránu Živkoviće.

8
    K jeho rozehrávce se postavil Byrne, Balkánci se ale ubránili.

7
    Domácí získali rohový kop.

5
    Na útočnou polovinu se dostali i domácí Irové. Těm už jde sice jen o čest, ale určitě zápas neodchodí. To ani není v povaze ostrovních celků.

3
    Hosté pokračují v útočné hře. Jejich pojetí je logické. Dnes totiž potřebují zvítězit.

1
    Srbové začali aktivně. Hned po rozehrávce se dostali do zakončení, ovšem Čavrić minul bránu.

1

Irsko: Bossin – O'Connell, Hoban (C), Lenihan, O'Connor – Cullen, Byrne – Shodipo, Browne, Charsley – Duffus.
    Náhradníci: Grimes – Dimaio, Hoare, Kavanagh, Kinsela, Maguire, Mulraney.

Srbsko: Milinković-Savić – Gajić, Lazić, Veljković, Ristić – Živković, Lukić, Grujić, Gačinović – Djurdjević (C), Čavrić.
    Náhradníci: Radunović – Maraš, Ožegović, Jovanović, Filipović, Mihajlović, Plavšić.

Rozhodčí: Levnikov – Semjonov, Vereteškin (RUS).

Je jasné, že ze skupiny 2 postoupí přímo na šampionát z prvního místa Italové. Srbové potřebují uhájit druhou příčku a zároveň doufat, že se vklíní mezi čtyři nejlepší celky z druhých míst ze všech skupin. I zde to ale bude velmi vyrovnané a rozhodovat tak může každý získaný bod.

Vítám tu všechny fotbalové fanoušky! Kvalifikace o postup na ME do 21 let vrcholí a já Vás zavedu do 2. kvalifikační skupiny v jejímž rámci si to rozdají týmy Irska a Srbska. Zatímco Irové již postoupit nemohou a dnešním zápasem kvalifikační cyklus uzavřou, pro Srby to bude životně důležité vystoupení. V tabulce skupiny totiž drží druhé místo a ve zbývajících třech duelech potřebují nasbírat co nejvíce bodů, aby postoupili do baráže o Euro.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.