Faerské ostrovy – Rakousko 0:1 (kon.) | Lucembursko – Arménie 1:0 (kon.) | Bulharsko – Dánsko 0:3 (kon.)
Finsko – Ázerbájdžán 0:0 (kon.) | Litva – Slovinsko 1:0 (kon.) | Malta – Lotyšsko 1:0 (kon.)
Německo – Rusko 4:3 (kon.) | Česko – Moldavsko 4:1 (kon.) | Slovensko – Bělorusko 3:1 (kon.)
Norsko – Švýcarsko 2:1 (kon.) | Irsko – Srbsko 1:3 (kon.) | Černá Hora – Belgie 3:0 (kon.)
Irsko
1:3 (0:0)
Srbsko
Pátek 07.10.2016, 18:45 • Regional Sports Centre, Waterford • Kvalifikace ME U21 • Skupina 2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Vítám tu všechny fotbalové fanoušky! Kvalifikace o postup na ME do 21 let vrcholí a já Vás zavedu do 2. kvalifikační skupiny v jejímž rámci si to rozdají týmy Irska a Srbska. Zatímco Irové již postoupit nemohou a dnešním zápasem kvalifikační cyklus uzavřou, pro Srby to bude životně důležité vystoupení. V tabulce skupiny totiž drží druhé místo a ve zbývajících třech duelech potřebují nasbírat co nejvíce bodů, aby postoupili do baráže o Euro.

Je jasné, že ze skupiny 2 postoupí přímo na šampionát z prvního místa Italové. Srbové potřebují uhájit druhou příčku a zároveň doufat, že se vklíní mezi čtyři nejlepší celky z druhých míst ze všech skupin. I zde to ale bude velmi vyrovnané a rozhodovat tak může každý získaný bod.

Irsko: Bossin – O'Connell, Hoban (C), Lenihan, O'Connor – Cullen, Byrne – Shodipo, Browne, Charsley – Duffus.
    Náhradníci: Grimes – Dimaio, Hoare, Kavanagh, Kinsela, Maguire, Mulraney.

Srbsko: Milinković-Savić – Gajić, Lazić, Veljković, Ristić – Živković, Lukić, Grujić, Gačinović – Djurdjević (C), Čavrić.
    Náhradníci: Radunović – Maraš, Ožegović, Jovanović, Filipović, Mihajlović, Plavšić.

Rozhodčí: Levnikov – Semjonov, Vereteškin (RUS).

1

1
    Srbové začali aktivně. Hned po rozehrávce se dostali do zakončení, ovšem Čavrić minul bránu.

3
    Hosté pokračují v útočné hře. Jejich pojetí je logické. Dnes totiž potřebují zvítězit.

5
    Na útočnou polovinu se dostali i domácí Irové. Těm už jde sice jen o čest, ale určitě zápas neodchodí. To ani není v povaze ostrovních celků.

7
    Domácí získali rohový kop.

8
    K jeho rozehrávce se postavil Byrne, Balkánci se ale ubránili.

9
    Do protiútoku se vydali hostující hráči. Dobře ovšem zapracoval jeden z irských zadáků, jenž zblokoval ránu Živkoviće.

11
    Pronikajícího Gajiće zastavil faulem Shodipo. Hosté mají míč.

15
    Po zákroku Veljkoviće budou domácí zahrávat standardní situaci.

16
    Tu zahrával Byrne. Hosté odvrátili míč na roh.

16
    Také roh kopal Byrne, ale žádná příležitost pro domácí tým z toho nebyla.

17
    Irové jsou nyní při chuti. Srbsko čelilo dalšímu centru od rohového praporku.

19
    Hra se po aktivním začátku Srbska vyrovnala. Irové jsou rovnocenným soupeřem.

21
    Žlutou kartu dostává Djurdjević (Srbsko).

22
    Nyní ale hosté zahrozili. Střela Andriji Živkoviće donutila Bossina k zákroku.

26
    Na druhé straně minul v dobré pozici bránu Shodipo. Irský hráč se drží za hlavu, protože tohle mohl trefit lépe!

26
    Byrne byl nedovoleně zastaven Lukićem. U míče tak zůstává Irsko.

28
    Do zakončení se znovu prodral aktivní Živković, jenž ovšem netrefil bránu.

30
    Máme za sebou půlhodinu hry. Irové zatím hrají se Srby kvalitní partii.

33
    Srbové zahrávali rohový kop. Na centr Živkoviće si naskočil Lukić, ale pohnout se stavem nedokázal.

35
    Irové jsou důrazní ve středu hřiště a hostující fotbalisté se s tím nevyrovnávají zrovna lehce. Často tak v kombinaci chybují.

38
    Alan Browne srazil Gačinoviće a byl potrestán žlutou kartou.

39
    Ke střele natáhl Djurdjević. Bossin nemusel zasahovat.
    Djurdjević svou příležitost nepřetavil v gól.

40
    Srbsko bud zahrávat rohový kop.

41
    Irové přestáli roh a sami přešli do rychlého kontru. Ten zakončoval Browne a hosté mohou vděčit děkovat brankáři Milinkovićovi-Savićovi, jenž skvělým zákrokem uchránil čistý štít!
    41. Srbský gólman Milinković-Savić vychytal ve velké šanci Browneho.

45
    Rozhodčí nastaví první poločas o dvě minuty.

45+1
    Další zákrok Milinkoviće-Saviće. Ten musel zasahovat proti ráně Charsleyho..

45+1
    Na druhé straně to zkoušel Djurdjević a Bossim míč vyrážel na roh!

45+2
    Po něm se ale domácí ubránili. Už se zřejmě nic nestane.

45+2

První poločas gól nepřinesl. Sledujeme vyrovnané utkání, v němž se Srbové proti houževnatým Irům těžko prosazují. Největší šanci úvodního dějství si vytvořil domácí Browne, jehož vychytal Milinković-Savić.
    První poločas skončil za bezgólového stavu.

46

46
    Hosté začali druhou půli podobně, jako tu první. Do zakončení se dostal Gačinović, jenž ale netrefuje bránu.

47
    Srbové mohli jít do vedení! Uroš Djurdjević v jejich největší dosavadní příležitosti míjí!
    47. Djurdjević netrefil bránu v dosud největší šanci Srbska.

49
    Irsko právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení! Přihrávku Charsleyho zužitkoval COURTNEY DUFFUS.

51
    Domácí Hoban fauloval Djurdjeviće a obdržel žlutou kartu.

52
    Z trestného kopu pořádně protáhl Bossina Živković. Domácí gólman míč vytáhl na roh!

53
    Srbové mají velký tlak! Po sérii rohů zakončoval Lazić, ale Bossin byl na místě!

54
    Nyní se dostal do zakončení Grujić. Ani záložník Liverpoolu nebyl úspěšný.

57
    Irové se po vstřeleném gólu jen brání. Srbové si dnes nemohou dovolit prohrát.

59
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Čavrić, přichází Mihajlović.

62
    O'Connell fauloval Djurdjeviće a Srbové budou zahrávat pokutový kop!

62
    Žlutou kartu dostává O'Connell (Irsko).

62
    Skvěle Bossin! Irský gólman chytil Djurdjevićovu penaltu!

64
    Srbsko právě vstřelilo branku!
    Irové zahrávali rohový kop, ale místo toho, aby ohrozili bránu soupeře, dostali gól z brejku! Po přihrávce Živkoviće vyrovnává NEMANJA MIHAJLOVIĆ.

66
    Gajić ostře dohrál Shodipa a vyfasoval žlutou kartu.

67
    Srbové otáčejí skóre! Bossin ještě vychytal Djurdjeviće, ovšem o chvíli později už ho MIJAT GAĆINOVIĆ překonal – 1:2.

69
    Byrne rozehrával rohový kop. Po jeho centru se dostal k zakončení Duffus, ovšem obrana Srbska jeho pokus zablokovala.

71
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Byrne, přichází Mulraney.

72
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Duffus, přichází Maguire.

75
    Grujić fauloval ve středu hřiště Charsleyho. Domácí budou rozehrávat.

76
    Darko Lazić se také dopustil faulu a dokonce vidí žlutou kartu.

78
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Djurdjević, přichází Ožegović.
    78. Hostující kapitán Djurdjević má odpracováno.

79
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Shodipo, přichází Kavanagh.

80
    Příležitosti na obou stranách. Maguire ani Grujić však netrefili bránu.

83
    Irové zahrávali dva rohové kopy. Po tom druhém se ocitl v ofsajdu Charsley.

83
    Hosté šli do rychlého protiútoku, ovšem praporek pomezního zastavil také Ožegović.

86
    Ve středu hřiště se teď odehrálo několik ostrých osobních soubojů. Nyní fauloval Browne Ožegoviće.

86
    Přímý kop zahrával Ristić. Trefil pouze domácí zeď.

88
    Hosté rozhodují tento zápas! Mihajlović, který přišel na trávník až v 59. minutě, se svému trenérovi rozhodně odvděčil tím nejlepším možným způsobem. Nejprve totiž vyrovnal a teď připravil gól SAŠOVI LUKIĆOVI – 1:3.

89
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Lukić, přichází Jovanović.

90+1
    Už běží nastavený čas. Rozhodčí přidá tři minuty.

90+3
    Ještě rohový kop Srbů, kteří ale rozehráli nakrátko a drží míč u rohového praporku.

90+4

Fotbalisté Srbska vítězí v Irsku 3:1 a drží se ve hře o potup do baráže o ME do 21 let. Všechny góly dnes padly až ve druhé půli. Domácí dokonce poslal ve 49. minutě do vedení Duffus, ale pak už se trefovali jen Srbové. Nejprve sice neproměnil penaltu Djurdjević, ovšem v 64. minutě srovnal střídající Mihajlović a o tři minuty později otočil skóre Gaćinović. Pojistku na hostující vítězství pak dodal v závěru utkání Lukić. (20:39:16)