Chomutov – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Č. Budějovice – Olomouc 2:1 (kon.) | Sparta – Zlín 1:2 (po pr.)
Pardubice – Vítkovice 3:0 (kon.) | Kladno – K. Vary 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 0:6 (kon.)
HC Litvínov – Jihlava 6:3 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 1:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 4:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 11.10.2016, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký úterní večer z Mladé Boleslavi! V rámci 14. kola DHL Extraligy juniorů spolu poměří síly BK Mladá Boleslav a Bílí Tygři Liberec.

Domácí tým je v posledních týdnech ve skvělé formě – juniorka Bruslařského klubu vyhrála 6 utkání po sobě (naposledy porazili Mladoboleslavští 3:2 Hradec Králové) a tyto výkony vynesly Bruslařům průběžnou 9. příčku tabulky.

Nejlepším střelcem mužstva je s pěti brankami útočník Jiří Veselý, o pozici nejlepšího nahrávače se dělí hned kvartet hokejistů – Kroni Musliu, Luděk Kuncek, Matěj Krejčík a František Uřidil zaznamenali všichni 5 asistencí.

Liberečtí se sice nemohou pyšnit takovou formou jako domácí tým, i jim se však v posledním utkání povedlo vyhrát. Tygři přejeli pardubické Dynamo jednoznačně 6:1 a ukončili tak pět zápasů trvající sérii bez výhry. Celkově potom patří Liberci až 16. místo v tabulce.

V týmové statistice bodování vede útočník Petr Wiencek, jenž má zatím na kontě 6 gólů a stejný počet asistencí. Druhým šestigólovým střelcem Liberce je Jiří Průžek a stejně tak jako Wiencek dokázal 6 nahrávek posbírat i Tomáš Nezbeda.

BK Mladá Boleslav: Krofta (Haas) – Linhart, Mašek (C), Uřidil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík, Jindra

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Petruželka) – Bednář, Turek, Klinger (C), Benák, Korecký, Kiss, Starosta – Pokorný, Janele, Průžek, Rubeš, Wiencek, Švík, Nezbeda, Jursa, Burda, Hrabík, Chlum

Rozhodčí: Battěk – Frodl, Fiala.

00:01

00:30
    Do prvního útoku se vrhli Bruslaři, ale dovezli puk jen za libereckou bránu. Tam se po sérii soubojů kotouče zmocnili hosté a nyní se hraje ve střední třetině.

01:20
    Janele s Hrabíkem se vydali dopředu, proti přesile boleslavských hráčů ale neměli šanci na úspěch.

01:39
    Zakázané uvolnění domácích, vhazuje se po Kroftově pravici.

01:42
    Po vhazování se ke střele dostal Jiří Průžek, domácí gólman si ale situaci pohlídal a puk ukryl v rukavici.

01:53
    Lukáš Peterka (MBL) vyloučen na dvě minuty za sekání.

02:10
    Puk proklouzl domácím brankoviště, pak jej ale Jan Prokop dokázal odpálit až k bráně Tygrů.

03:28
    Straka unikl ve vlastním oslabení, objel libereckou klec a našel na modré čáře Maška. Ten prověřil Žajdlíka, který puk betonem vyrazil do rohu kluziště.

03:53

04:07
    Ofsajd domácího týmu.

04:30
    David Chujac nahodil puk od modré čáry, Matěj Žajdlík ale kotouč rychle vytřepal z rukavice a poslal jej dále do rohu.

05:10
    Kalaš ujížděl po pravém křídle, při snaze posunout puk na střed na Bednaříka ale neuspěl a útok domácích je zastaven.

05:42
    Zakázané uvolnění v podání Libereckých, vhazuje se před Žajdlíkem.

05:48
    Po úspěšném buly se ke střele na modré odhodlal Mlčoch, jeho projektil dokázal Žajdlík se štěstím zastavit!

06:24
    Ivan Korecký (LIB) vyloučen na dvě minuty za podražení.

06:52
    Milan Dančišin proskočil mezi dvěma obránci, přičemž jej ostrým zákrokem zastavil Starosta.

07:07
    Zakázané uvolnění Bruslařů, hra se stěhuje před Kroftu.

07:37
    Uřidilovu tvrdou střelu ještě dokázal tečovat Matěj Krejčík, puk ale skončil těsně vedle liberecké brány.

08:08
    Kuncek posunul puk na Uřidila, jehož další bombu zastavil obětavým zákrokem Filip Chlum.

08:23

08:35
    Zakázané uvolnění Liberce.

08:38
    Po vyhraném buly posunul po modré čáře Chujac puk na Davida Marčeka, jenž ale zamířil jen do středu brány, kde byl připravený Žajdlík.

08:52
    Petr Wiencek (LIB) vyloučen na dvě minuty za podražení.

09:29
    Ivan Korecký (LIB) vyloučen na dvě minuty za sekání.

09:50
    Po několika nahrávkách oslovil Dančišin Uřidila, jehož rána byla sražená do rohu.

10:35
    Uřidil se dvakrát dostal k zakončení – nejprve napálil chrániče Hrabíka a pak trefil jednoho ze spoluhráčů.

10:52
    Wiencek se vrací z trestné lavice, Liberec pokračuje ve čtyřech.

11:25
    Musliu nahodil puk ze středního pásma a sám situaci dobruslil, čímž donutil Žajdlíka přerušit hru.

11:29

12:20
    Jiří Průžek se náhle ocitl zcela sám za obranou Boleslavi, ale po výjezdu zleva skrz brankoviště nedokázal zvednout puk přes roztaženého Kroftu, který podržel svůj tým dobrým zákrokem!

13:34
    František Uřidil (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

13:58
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři využívají přesilovou hru a jdou do vedení! Na konci rychlé akce po ose Starosta – Průžek stál ALBERT JANELE, který dokázal z pravého kruhu napálit puk pod břevno mimo Kroftův dosah. Asistence: Jiří Průžek, Martin Starosta.

14:49
    Rubeš vysunul nalevo Wienceka, jenž prověřil Kroftu přízemním pokusem. Vhazuje se před boleslavským brankářem.

15:06
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Boleslavským se ale rychle podařilo vyrovnat! JIŘÍ VESELÝ prostřelil Žajdlíka po rychlém výpadu zleva a začínáme zase od nuly. Asistence: Luděk Kuncek, Jan Prokop.

15:59
    Zakázané uvolnění a hra se vrací do třetiny Boleslavi.

16:28
    Burda nahodil puk zleva, ale Krofta byl pozorný a srazil kotouč za bránu.

16:40
    Akci Boleslavi zastavuje ofsajd a vhazovat se bude ve střední třetině.

18:00
    Starosta si počkal na Luďka Kuncka a parádním bodyčekem jej poslal k ledu.

18:47
    Maškovo nahození zkusil tečovat Patrik Straka, ze vzduchu ale kotouč nedokázal zasáhnout.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:35
    Peterka nabral rychlost na levé straně a dostal se i ke střele, Žajdlík srazil puk do ochranné sítě.

19:46
    Marek Mlčoch (MBL) vyloučen na dvě minuty za krosček.

19:47
    Hrabík a Jursa se najednou hnali dva na jednoho, zakončení prvně jmenovaného ale zastavil pohotový Krofta. Mlčoch se ale poté opřel do Hrabíka a bude vyloučen.

20:00

Střely po první třetině – MBL 11:16 LIB.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

Po první třetině můžeme konstatovat, že se hraje vyrovnaný ofenzivní hokej, byť hře chvílemi chybí řád a ta poté je poněkud hektická. Na obou stranách padla branka – ve 14. minutě poslal Liberecké do vedení Albert Janele, na jeho trefu ale dokázal už v 16. minutě odpovědět nejlepší střelec Boleslavi Jiří Veselý.

20:01

20:30
    Veselý ve vlastním oslabení ujel středem hřiště a v pásmu Liberce šetří cenné vteřinky.

21:24
    Kroni Musliu se otočkou zpoza Žajdlíkovy brány dostal do šance, nedokázal ale dopravit puk za záda Žajdlíka.

21:47

22:10
    Boleslavští se vrhli dopředu a zapomněli na zadní vrátka, čehož mohl využít Bureš. Ten jel sám na Kroftu, který si ale jeho zakončení vychutnal výborným zákrokem lapačkou.

23:17
    Filip Chlum se zprava utrhl do středu a zakončil, jeho rána ale Kroftovi žádné problémy nenadělala.

23:37
    Benák svým nahozením trefil do nohy Průžka, jenž tečoval puk jen těsně vedle!

23:59
    Protiútok Boleslavi je zastaven pro ofsajd.

23:59
    Patrik Straka (MBL) odpyká trest domácího týmu pro hráčskou lavici.

24:52
    Peterka najížděl zprava na Žajdlíka, který ale zakončení domácího útočníka zastavil betonem.

25:40
    Klinger pálil v samém závěru přesilovky od modré, ale zařízení minul.

25:59

26:33
    Filip Kiss (LIB) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

27:07
    Krejčík ani Dančišin i přes veškerou snahu nedosáhli na puk a útok Boleslavi zastavuje icing.

27:20
    Marček napřáhl na modré, střela mu ale nesedla. Puk se znovu odrazil k Davidu Marčekovi, jenž posunul kotouč na Maška a ten se prezentoval mnohem lepší střelou, kterou Žajdlík s námahou vyrazil.

27:54
    Po krátké šarvátce před libereckou bránou se pokračuje ve hře.

28:24
    Průžek přizvedl puk do ochranné sítě, Bruslaři budou pokračovat v útočném pásmu.

28:28
    Chujac nabil Marčekovi, v okamžiku střely boleslavského beka je ale pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

28:33

29:40
    Boleslavští junioři se dostali až do útočného pásma, střela Jana Jindry ale končí výrazně mimo.

30:38
    Janele si vybruslil z rohu hřiště a střílel po ledě, puk však míří mimo prostor tří tyčí.

31:36
    Švík hlídkoval před domácí bránou a pokusil se usměrnit puk po nahození kapitána Klingera za záda Krofty, to se mu ale nepovedlo.

32:19
    Linhart nahodil přes celé hřiště a puk doputoval až k Žajdlíkovi, který kotouč radši ukryl v rukavici.

32:48
    Kalaš od mantinelu prodloužil puk na střed do jízdy Janu Jindrovi, ten se ale ke kotouči nedostal.

33:13
    Po výpadu zprava se k zakončení propracoval Lukáš Bednařík, jehož střelu zastavil Žajdlík efektním zákrokem lapačkou.

33:52
    Filip Chlum dotíral na Michala Kroftu, který neměl puk úplně pod kontrolou, nakonec ale domácí brankář dokázal kotouč ukrýt ve výstroji.

34:01
    Zakázané uvolnění Mladoboleslavských.

34:19
    Chujac si počíhal na Burdu a důrazně jej dohrál. Následně je ale pískán další icing domácích.

34:48
    Hrabík nahodil puk do jízdy Pokornému, který jej ze vzduchu sklepl jen těsně vedle!

35:49
    Matěj Žajdlík sebral kotouč ze vzduchu po nahození od modré, vhazuje se před libereckou bránou.

36:06
    Filip Rubeš našlápl nalevo a ve veliké rychlosti se prohnal až ke střele, tu si ale Krofta pohlídal lapačkou.

36:24
    Dančišin prohodil puk na Muslia, jehož zakončení i následná dorážka Milana Dančišina se zastavily o beton Žajdlíka.

36:40
    Na druhé straně je útočný výpad Tygrů zastaven postavením v brankovišti.

37:24
    Jindra dostal puk na modré čáře, ale nezorientoval se dobře a místo nahrávky na střed na volného Prokopa nahodil puk po mantinelu.

38:29
    Jiří Veselý (MBL) vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:08
    Puk je v Kroftově moci a vhazovat se bude po levici boleslavského gólmana.

40:00

Střely po druhé třetině – MBL 14:15 LIB (celkem 25:31).

Další třetina začne přibližně v 19:33.

Druhá třetina už na rozdíl od té první nenabídla branky, rozhodně se ale nedá říci, že se nudíme. Na obou stranách byly k vidění větší i menší šance, obra brankáři se ale prezentují dobrým výkonem. Těšme se na třetí část!

40:01

40:29

40:36
    David Marček (MBL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

41:07
    Na konci rychlé akce zakončoval v mezikruží Klinger, nedokázal se ale do puku řádně opřít a bránu neohrozil.

41:26
    Jan Prokop (MBL) vyloučen na dvě minuty za sekání.

41:26
    Tygři mají k dispozici 70 sekund přesilovky 5 proti 3.

41:40
    Veselý ale dokázal vyhodit až k Žajdlíkově bráně.

42:11
    KRONI MUSLIU si dovolil velké věci! Obral soupeře o puk, na vlastní modré čáře si prohodil tři hráče Liberce a po samostatném úniku parádním blafákem vykoupal Žajdlíka. Bez asistence.

42:36
    David Marček se vrací na led, Boleslav je ve čtyřech hráčích.

43:26

43:57
    Marček za vlastní bránou odstavil Hrabíka, Boleslav jde vpřed.

44:19
    Luděk Kuncek nahodil puk na bránu a KRONI MUSLIU doráží úspěšně, Boleslav jde do trháku. Asistence: Luděk Kuncek.

44:19
    Martin Starosta (LIB) vyloučen na 2+2 minuty za napadení protihráče a hrubost.

46:00
    Uřidilův pokus byl sražen mimo bránu.

46:19

47:31
    Peterka šikovně protečoval puk do pásma, Boleslavští se ale v útočné třetině dlouho neudrželi.

48:19
    Chujac zůstal po souboji u mantinelu ležet na ledě, až pochvíli se zvedl a odjel na střídačku.

48:57
    Jiří Veselý se u pravé tyče Žajdlíkovy brány dostal k puku a zkusil zakončit, libereckého brankáře ale podruhé překonat nedokázal.

49:13
    Roman Švík (LIB) je vyloučen na 5 minut + osobní trest do konce utkání za krosček. Trest odpyká Martin Jursa (LIB).

49:32
    Mašek napřáhl na modré čáře, jeho rána ale k bráně libereckého týmu vůbec nedoputovala.

50:20
    Ještě jednou to na sebe vzal domácí kapitán Mašek, ale ani tentokrát Žajdlíka neohrozil.

51:17
    Františku Uřidilovi se na modré čáře zamotal puk mezi nohy, všechno ale dopadlo dobře pro domácí tým.

51:59
    Jan Prokop našel nahrávkou od mantinelu Marčeka, jehož tvrdá přízemní rána skončila na betonu Žajdlíka a poté v ochranné síti.

52:50
    Burda se zmocnil puku a Tygři trochu zklidnili hru a pošetřili pár vteřin z dlouhého oslabení.

53:42
    Marek Mlčoch se vysunul až před bránu, pozorného Žajdlíka ale překonat nedokázal.

53:52
    Odraženého puku se za levým kruhem ujal Marček a opět pálil, jeho střela ale přes změť těl neprošla k cíli.

54:13

55:40
    Dančišin dokázal vybojovat puk, ale na svůj únik po levé straně nenavázal dobrým zakončením.

55:52
    Uřídilova bomba ze středu hřiště byla sražena mimo.

57:00
    Jan prokop schoval svoji střelu za obránce, bohužel pro Boleslav ale pálil po ledě doprostřed, takže z toho nic velkého nebylo.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:25
    V power-play Liberce a signalizované výhodě Mladé Boleslavi se MILAN DANČIŠIN probíjel vpřed po levé straně a nakonec uspěl, dostal se až před prázdnou libereckou bránu a zametl puk do sítě – 4:1! Bez asistence.

59:36
    Sám na brankáře Žajdlíka ujížděl Jan Prokop, ale na rozdíl od Kroniho Muslia nedokázal libereckého gólmana rozpohybovat a překonat jej!

Střely po třetí třetině – MBL 12:8 LIB (celkem 37:39).

Je dobojováno, ve třetí třetině domácí přidali tři branky a výhrou 4:1 potvrzují výtečnou formu – vyhráli sedmé utkání v řadě! Ve 43. a 45. minutě dvakrát udeřil Kroni Musliu a tečku za utkáním udělal v 59. minutě Milan Dančišin.

To je ode mě pro dnešek vše, díky za pozornost! Loučím se s Vámi a přeji příjemný zbytek večera. (20:12:32)

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 16. Veselý (Kuncek, Prokop), 43. Musliu, 45. Musliu (Kuncek), 59. Dančišin – 14. Janele (Průžek, Starosta)

Rozhodčí: Battěk – Frodl, Fiala