Alavés – Malaga 1:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Real Sociedad 3:2 (kon.) | Gijón – Valencia 1:2 (kon.)
Villarreal – Celta Vigo 5:0 (kon.)
Athletic Bilbao
3:2 (0:1)
Real Sociedad San Sebastian
Neděle 16.10.2016, 16:15 • San Mamés Barria, Bilbao • Španělská LaLiga • 8. kolo

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:12:58)
    Athletic Bilbao slaví výhru v baskickém derby poprvé od roku 2012!

Utkání končí zaslouženým vítězstvím Athletica, které doslova „přetlačilo“ svého dnešního soupeře a výsledkem 3:2 bere všechny body. V průběhu většiny zápasu byli domácí lepší, měli více šancí, ale v brance Realu Sociedad doslova zářil Gerónimu Rulli, který zneškodnil hned několik čistých gólových šancí. Nechybělo moc a hosté mohli v samém závěru vyrovnat, ale štěstí se od nich odvrátilo a z Bilbaa odjíždí bez bodu.

90+4

90+3
    Nakonec to byl právě Rulli, kdo se na bližší tyči dostal k míči, ale byl pískán ofsajd.

90+3
    V poslední nastavené minutě ještě rohový kop pro Real Sociedad, hosté rozehrají z levé strany, do vápna Athletica jde i gólman Gerónimo Rulli.

90+1
    Odkop Iraizoze se tak úplně nepovedl, míč se rychle vrací zpět k brance Athletica.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, Real Sociedad s míčem na polovině soupeře.

88
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází David Concha.

85
    Šance hostů na body tak ožívá, nyní ale jejich akci přerušil odpískaný ofsajd.
    83. Iñigo MARTÍNEZ - 3:2

83
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Asier Illarramendi rozehrál volný kop, za obranu si naběhl IÑIGO MARTÍNEZ, který hlavou, z levé strany, poslal míč do branky.

82
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iňaki Williams, přichází Mikel Rico.

81
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Carlos Vela, přichází Juanmi.

80
    Posledních deset minut řádné hrací doby, aktivita Realu je vyšší, ale zatím to na snížení nestačí.

77
    Markel Susaeta rozehrál rohový kop z levé strany, ale hosté se ubránili.

76
    Gerónimo Rulli nyní nezachytil míč a ten skončil vedle branky, roh pro Athletic.

75
    Sergio Canales rozehrál volný kop hostů, ale míč skončil v náruči Iraizoze, který tak ukončil útočnou snahu Realu.

Martin Dvořák

Branky: 51. Muniain (Raúl García), 60. Aduriz (I. Williams), 72. I. Williams (Aduriz) – 17. Zurutuza (Prieto), 83. I. Martínez (Illarramendi)

Karty:   6. Aduriz (ATB), 11. Raúl García (ATB), 41. San José (ATB) – 28. Illarramendi (RSC), 39. Rulli (RSC)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 12:5. Střely mimo: 3:1. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 17:19.
    Athletic Bilbao: Iraizoz – de Marcos (65. Saborit), Yeray, Laporte, Lekue – San José, Iturraspe – I. Williams (82. M. Rico), Raúl García, Muniain (66. Susaeta) – Aduriz.
    Náhradníci: Herrerín – G. Elustondo, Susaeta, Etxeita, M. Rico, Sabin, Saborit.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Carlos Martínez, Navas, I. Martínez, Berchiche – Prieto (66. Canales), Illarramendi, Zurutuza – Vela (81. Juanmi), José, Oyarzabal (88. D. Concha).
    Náhradníci: Toño – Mikel González, Bergara, Juanmi, A. Elustondo, Canales, D. Concha.

Rozhodčí: J. González – J. Sánchez, Rubio