HC Plzeň – Chomutov 3:5 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 3:5 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 2:3 (po pr.)
HC Olomouc
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Mountfield HK
Čtvrtek 20.10.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve čtrnáctém a patnáctém kole nejvyšší juniorské soutěže se Kohouti utkají s dvěma východočeskými týmy. Jako první dorazí k předehrávce čtrnáctého kola na olomoucký led Hradec Králové.

Olomouci se v letošní sezóně vůbec nedaří. Z dosud odehraných utkání získala jen šest bodů, když nejprve porazila Třinec 3:2, a poté Zlín 5:3. V posledních kolech se ale Kohoutů drží pořádná smůla, a tak se šňůra proher protáhla už na sedm zápasů. V posledních třech utkáních Hanáci nejprve doma vysoko podlehli Litvínovu 2:8, poté odcestovala výrazně oslabená juniorka na první letošní trip. Proti Spartě se ale Olomoučtí gólově neprosadili a museli se smířit s prohrou 0:4. Pak ale Hanáci podali výrazně lepší výkon a s Českými Budějovicemi dlouho drželi krok. Po šedesáti minutách ale odešli s těsnou porážkou 1:2.

Nejproduktivnější hráč: Dominik Cach, Dominik Marek, Pavel Tomaník (všichni 3+3)
    Nejlepší střelec: Dominik Cach, Dominik Marek, Pavel Tomaník, Matěj Zabloudil, Denis Šťastný, Matic Jeklič (všichni 3 góly)
    Nejlepší asistent: Adam Spálovský (5 asistencí)
    Nejproduktivnější obránce: Adam Spálovský (1+5)
    Nejlepší +/-: Pavel Tomaník (+3)
    Nejtrestanější hráč: Pavel Tomaník (36 TM)
    Nejvytíženější brankář: Tomáš Pospíšil (8 zápasů; 89,21 %)

Hradci Králové se daří mnohem lépe než Kohoutům, se svými výsledky ale úplně spokojený být nemůže. Z třinácti odehraných kol se z výhry radoval v šesti případech, z toho dvakrát až v prodloužení. V posledních třech utkáních Mountfield nejprve těsně podlehl Mladé Boleslavi 2:3, pak ale v nastavené pětiminutovce přetlačil Vítkovice 2:1. V dosud posledním zápase ale Královéhradečtí nenašli recept na třineckého brankáře a Ocelářům podlehli vysoko 0:6.

Nejproduktivnější hráč: Jaroslav Dvořák (3+7)
    Nejlepší střelec: Aleš Dufek, František Hnik, Radim Šalda (4 góly)
    Nejlepší asistent: Jaroslav Dvořák (7 asistencí)
    Nejproduktivnější obránce: Radim Šalda (4+2)
    Nejlepší +/-: Dominik Matouš (+6)
    Nejtrestanější hráč: David Malík, Tomáš Hofman (35 TM)
    Nejvytíženější brankář: Daniel Bechný (12 zápasů; 92,02 %)

Zatímco Olomouci patří předposlední, tedy sedmnácté, místo a před poslední Slavií má se šesti body náskok pouze jediného bodu, Hradec Králové je čtrnáctý a na svém kontě má bodů 16.

HC Olomouc: Pospíšil (Sonnek) – Štreit, Hudeček, Spurný, Dajčar, Beutl, Škoda – Zabloudil, Husták, Cach, Říčka, Beier, Macuh, Marek (C), Tomaník, Jelínek, Jeklič, Šťastný, Kuba.

Mountfield HK: Bechný (Dvořák) – Hroudný, Kynčl, Havránek, Gaspar, Šalda, Moník, Lier, Bureš – Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Štohanzl, Hnik (C), Hofman, Jirásek, Řepík, Chalupa.

Rozhodčí: Přikryl – Hanzlík, Vengřín.

00:01

00:03
    Kohouti po úvodním buly nahodili puk do útočného pásma a spěchali za ním, vystřelit za branku ale nedokázali.

00:36
    Macuh se protáhl až na hranici pravého kruhu a střílel, trefil ale jen betony připraveného hostujícího brankáře.

01:13
    První přesilovku si zahrají hosté. Miroslav Kuba (OLO) si odpyká menší trest za podražení.

01:23
    Hosté se usadili v útočném pásmu, Kohouti je ale zatím drží převážně u hrazení.

01:50
    Čtveřice určená na oslabení vyvezla puk až do útočného pásma, kde trochu šetřila čas.

02:26
    Jirásek se snažil rozehrát zpoza olomoucké brány, Kohouti si ale hostujícího útočníka dobře pohlídali a všechny spoluhráče pokryli.

03:13
    Hanáci ustáli první oslabení. Kuba se vrací z trestné a hned střídá.

03:25
    Zakázané uvolnění ale zapojuje do hry i Kubu, který tak místo na střídačku míří před Pospíšila. Vhazuje se před olomouckým brankářem.

03:49
    Za podražení si dvě minuty odpyká i Tomáš Zahradník (HKM). Přesilovku si tak zahrají i domácí.

04:05
    Hanáci se chvíli drželi před brankou hostujícího strážce svatyně, ohrozit ji ale nedokázali.

04:48
    Macuh znovu aktivně napadal rozehrávku Mountfieldu, k puku se ale za brankou Hradce Králové nedostal.

05:38
    Ani Kohoutům se zatím nedaří najít cestu až před Bechného.

05:46
    Až před královéhradeckou branku prokličkoval Jeklič, jeho střelu ale na poslední chvíli zblokovala hůl Šaldy.

06:20
    Hosté se znovu usadili v útočném pásmu, Hanáci ale zatím velmi dobře brání.

06:30
    Proti střele Šaldy od modré Pospíšil nastavil levý beton.

07:09
    Štohanzl ometl puk o mantinel za olomouckou brankou, k přihrávce se ale nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

07:09
    Další trest pro Olomouc. Lukáš Spurný putuje na dvě minuty na trestnou lavici za vysokou hůl.

07:33
    Hosté kombinují v útočném pásmu, Hanáci ale obětavě brání, a tak domácí brankář zatím nemusel zasahovat.

08:22
    Jelínek napřáhl a vyhodil puk až k Bechnému, poskytl tak svým spoluhráčům dost času na střídání.

09:06
    Šaldovo nahození od modré ztroskotalo na skrumáži hráčů před brankou.

09:18
    Pospíšil zastavil nahození z mezikruží a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Hanáci se ale dál než za útočnou modrou čáru nedostali.

09:50
    Hradec Králové se znovu snaží dostat před Pospíšila, domácí si ale v obraně vedou velmi dobře.

10:12
    Po nešťastném střetu u mantinelu zůstal za brankou ležet Beutl, který po chvíli za pomoci Dajčara zamířil na střídačku.

10:47
    Hosté se drží v útočném pásmu, zatím ale Pospíšila ohrozit nedokázali. Olomouc drží Mountfield co nejdál od vlastní branky.

11:10
    Kuba vyvezl puk po pravé straně až ke kruhu, kde mu ale do střely vložil hůl jeden z vracejících se hráčů.

11:53
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů si však zatím nedokázal vytvořit větší šanci.

12:27
    Pořádně horko teď bylo před brankou Mountfieldu, kde se několikrát snažil dorážet Beier s Cachem. Hostující brankář ale všechny pokusy zneškodnil.

13:16
    I Hradec Králové hledá cestu do útoku, s Kohouty to má teď ale hodně těžké.

14:05
    Blízko gólu byl Macuh, který se protáhl kolem Bechného a zkoušel to z levé strany bekhendem, puk ale zamířil trochu mimo.

14:36
    Hanáci drží hosty pod tlakem a brankář Mountfieldu si na nedostatek práce stěžovat nemůže.

15:20
    Malík vyrazil napadat za Pospíšilovu branku, k puku se ale nedostal.

15:46
    Zabloudil se ve vlastním pásmu dostal k puku a vyvezl jej až do středního pásma, kde jej posílal najíždějícímu Cachovi. Olomoucká desítka ale mířila trochu vedle.

16:40
    Mountfield se znovu usadil v útočné třetině a aktivně napadá rozehrávku Hanáků.

17:24
    Bureš se ocitl v těsné blízkosti Pospíšila, hostujícímu útočníkovi ale na poslední chvíli klepl do hole Beutl.

18:02
    Hosté vyhodili puk až k Pospíšilovi a oba týmy střídají.

18:41
    Bude se hrát ve čtyřech. Dvě minuty za napadení si odpyká Tomáš Hofman (HKM) a dvě minuty za vysokou hůl Matěj Hudeček (OLO).

19:21
    Kohouti jdou do tří! Na dvě minuty na trestnou lavici za zdržování hry vyhozením puku míří Rok Macuh (OLO).

19:37
    Hradec to zkouší ze všech stran, Pospíšil ale zatím odolává.

20:00

První třetina gól nepřinesla. Zatímco během prvních několika byli aktivnější hosté, Hanáci ale velmi obětavě bránili. Ve druhé polovině úvodního dějství ale měli navrch domácí.

Druhá třetina začne přibližně v 18:42.

20:01

20:07
    Kohouti začali druhou třetinu aktivně, jejich útočnou akci ale zastavuje ofsajd.

20:30
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec přesilovku čtyři na tři využívají, když střela hostujícího kapitána FRANTIŠKA HNÍKA odrazila od Pospšilovy výstroje a přes rameno olomouckého brankáře zapadla až do branky. Asistece: Aleš Dufek, Štěpán Havránek.

21:10
    Rozehrávku hostů aktivně napadal Beier, tomu ale u zadního mantinelu podklouzly brusle.

21:58
    Cach se za brankou Mountfieldu dostal k puku, obtočil se kolem svatyně hostů a hledal skulinku u levé tyčky, Bechný ale včas volný prostor ucpal.

22:31
    Po střetu ve středním pásmu zůstal na ledě ležet Radim Šalda. Hostující obránce po chvíli míří na střídačku, Lukáš Spurný (OLO) na trestnou lavici, a to na dvě minuty za faul kolenem.

22:43
    Chvíli na to zůstal u střídačky ležet další z hostujících hráčů, ten se ale na střídačku dostal sám.

23:23
    Zahradník prokličkoval až do útočného pásma, jeho střela z mezikruží ale jen zaduněla o zadní mantinel.

24:01
    Po levé straně se před Pospíšila prohnal Jirásek, jeho dělovka z levého kruhu ale mířila hodně mimo.

24:56
    Do útoku kličkoval olomoucký obránce Spálovský, tomu ale mezi kruhy klepli do hole vracející se hráči.

25:40
    Po levé straně spritoval do útoku Kynčl, toho ale dobruslil Beier, který hostujícímu útočníkovi sklepl puk z hole.

26:26
    Kohouti vyhodili puk až k Bechnému, k ohrožení branky hostů už se ale nedostali.

27:34
    Do útoku se hnali Beier se Zabloudile, olomouckou útočnou dvojici ale zastavil ofsajd.

28:10
    Hosté se usadili před olomouckou brankou a zkouší to ze všech stran, naráží ale na dobrou olomouckou obranu a Pospíšila.

29:10
    Na modré napřáhl jeden z hostujících hráčů, puk se ale zastavil o několik padajících hráčů, a to nejen těch olomouckých.

29:28
    Za olomouckou brankou zůstal, zřejmě po dohrání, ležet Macuh. Urostlý domácí útočník se dlouho nezvedal a na led spěchal doktor, nakonec ale slovinský forvard dojel na střídačku sám.

29:55
    Hosté se znovu ženou do útoku, Kohouti se ale rychle vrací.

30:14
    Martin Štohanzl (HKM) míří na trestnou lavici. Hostující forvard si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

31:08
    Po puku se v útočném pásmu natahoval Spurný, před domácím obráncem jej ale hosté raději rychle odehráli.

31:28
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A je srovnáno! I Kohouti ukázali, že umí využívat přesilovky. Na pravé straně napřáhl RADEK JELÍNEK a mířil přesně až za záda hostujícího brankáře. Asistence: Denis Šťastný.

32:12
    Hosté znovu hledají cestu před olomouckého brankáře, hra se ale trochu uklidnila, a tak Pospíšil zatím neměl důvod zasahovat.

32:58
    Říčkova střela z otočky z levého kruhu škrtla o betony hostujícího brankáře a zamířila jen těsně vedle tyčky královéhradecké branky.

34:00
    Hra se znovu přelévá od branky k brance, nejvíce času ale oba týmy tráví ve středním pásmu. Přechod do útoku teď dělá oběma trochu problém.

34:24
    Hudeček našel dlouhou křižnou přihrávkou ze středního pásma Kubu, toho si ale včas všimli hosté, a tak Kuba puk jen nahodil na branku Mountfieldu.

35:02
    Malík si sjížděl sám po pravé straně až před Pospíšila, těsně před olomouckou brankou ale zasáhl Hudeček, který Malíkovi nadzvedl hokejku.

35:40
    Mountfield se znovu nastěhoval do útočného pásma, těžko se ale dostává ke střele na branku.

36:29
    Znovu se hraje převážně ve středním pásmu, ani jeden z týmů teď nechce udělat chybu.

37:28
    Štohanzl napřáhl téměř až u modré. Jeho střela ale rozvlnila jen boční síťku Pospíšilovy branky.

38:08
    Hra se znovu přestěhovala do útočného pásma Hradce Králové, Kohouti ale hostující hráče nepouští před branku.

38:47
    Tentokrát vyrazili do útoku domácí, ani jim se ale nedaří ohrozit branku Bechného.

39:26
    Mountfield se znovu zkoušel dostat od útočného pásma, Hanáci se ale včas zvládli vrátit.

39:57
    Od modré nahodil puk na branku Kuba. Jeho střelu ale hostující brankář dobře viděl a puk schoval mezi betony.

40:00

I ve druhé třetině dokázali Kohouti s favorizovaným Hradcem Králové držet krok. Už v jednadvacáté minutě sice využil přesilovou hru čtyři na tři kapitán hostů František Hnik, Kohouti ale také v početní výhodě dokázali odpovědět, když mířil přesně Radek Jelínek.

Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 19:33.

40:01

40:17
    Na začátku třetí třetiny se do útoku znovu tlačí Mountfield, Burešovu střelu ale Pospíšil dobře viděl a na hranici brankoviště puk přikryl.

40:53
    Mountfield využívá zmatku před brankou a bere si své vedení zpět. Nad rameno Pospíšila mířil přesně TOMÁŠ ZAHRADNÍK. Asistence: František Hnik.

41:29
    Cestu před branku si znovu razí i Olomoučtí, jejich pokusy ale zatím likviduje dobře chytající Bechný.

42:30
    Mountfield se znovu usadil v útočném pásmu, ke střele na branku se ale zatím nedostal.

43:17
    Mountfield přidělává Kohoutům pořádné starosti a drží je v pásmu. Pospíšil však zatím nemusel zasahovat. O puk se bojuje především kolem mantinelů.

44:10
    Olomoučtí se snaží najít odpověď na inkasovanou branku a v útočném pásmu hledají skulinku ve výstroji hostujícího brankáře.

45:24
    Padající Macuh posunul olomouckou branku i s Pospíšilem, hra je tak přerušeno.

45:24
    Na dvě minuty za podražení putuje na trestnou lavici Aleš Dufek (HKM).

45:31
    Kohouti znovu srovnávají, když bleskově využívají přesilovku po akci dvou obránců, když Jaroslav Škoda nahrával a MATĚJ HUDEČEK střílel. Asistence: Jaroslav Škoda.

45:50
    Kohouti se dál drží v útočném pásmu a kombinují.

46:40
    Kuba s Markem si v útočném pásmu párkrát předali puk, k zakončení se ale před brankou hostů nedostali.

47:24
    Spálovský nahodil puk na branku z mezikruží, jeho střelu si ale Bechný dobře pohlídal a vyrazil puk holí.

48:18
    Lierovu dělovku Pospíšil s trochou štěstí vyrazil holí mimo branku.

49:37
    Olomoučtí zůstávají aktivní a dál se drží v útočném pásmu.

50:16
    Kohouti se snaží znovu vyzrát na královéhradeckou obranu, ta si ale vede velmi dobře.

51:41
    Tvrdou střelu z pravé strany Pospíšil vyrazil betony do rohu kluziště.

52:38
    Hra znovu trochu nabrala na tempu, Mountfield se snaží najít skulinku v olomoucké obraně.

54:07
    Hosté zatáhli puk do vlastního pásma, odkud se snaží rozehrát. Jeklič vyrazil napadat, k puku se ale nedostal.

54:48
    Ke Šťastnému se u levého mantinelu odrazil puk. Olomoucký útočník nabral rychlost a prosprintoval až před Bechného. Na pravé straně mu ještě najížděl jeden ze spoluhráčů, Šťastný to ale vzal na sebe a z dolní hranice levého kruhu střílel. Tvrdá střela jen zaduněla o zadní mantinel.

56:47
    Mountfield znovu mířil do útoku, těsně před brankářem ale hostující útočníky obrala o puk vracející se obrana domácích. Marek puk puk vyvezl zpět před Bechného.

57:55
    Šťastný se znovu ve středním pásmu dostal k puku a mířil do útoku. Mezi kruhy ještě zkusil obhodit posledního obránce, trefil ale jen jeho brusle.

58:42
    Říčka vyrazil sám do útoku a z vrcholu pravého kruhu nahodil puk na branku hostů. Bechný už ve stoje ale puk vyrazil.

59:13
    Hra se znovu přelévá od branky k brance, Olomoučtí se ale soustředí především na obranu.

59:27
    Olomoučtí potřebují trochu uklidnit hru, a tak si vybírají oddechový čas.

59:40
    Kynčlovu střelu Pospíšil vyrazil betony a Olomoučtí puk rychle posílali několika přihrávkami pryč z pásma. Mountfield ale tu poslední zachytil a vrátil hru před Pospíšila.

60:00

I ve třetí třetině padly dva góly, po jednom do každé branky. Už na začátku třetí periody se trefil Tomáš Zahradník, chvíli na to však Hanáci využili další přesilovku a zásluhou Matěje Hudečka srovnali krok. O vítězi tak musí rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:01

60:05
    Štohanzl vyvezl puk po levé straně do útočného pásma, tam mu ale puk vypíchli vracející se domácí.

60:53
    Macuh s Kubou vyrazili ve dvou do útoku. Macuh ještě před kruhy hledal přihrávkou Kubu, narazil ale na hůl jednoho z hostujících hráčů.

61:37
    Před Bechným se objevil Říčka, který jej zkusil překvapit rychlou střelou z bezprostřední blízkosti. Hostující brankář byl ale připraven.

62:10
    Za vyhozeným pukem spěchal Marek, toho ale těsně před kotoučem vytlačil z pozice jeden z hostujících hráčů.

63:05
    Hosté se teď drží před olomouckou brankou, Pospíšil ale nemusel zasahovat.

63:22
    Po levé straně se protáhl do útoku Beier, jeho střela ale jen škrábla betony hostujícího brankáře.

63:54
    Hosté těží z chyby domácích, když jeden z vracejících se hráčů upadl a DAVID CHALUPA mířil lapačku Pospíšila. Asistence: Aleš Dufek, František Hnik.

Z vítězství se nakonec raduje favorizovaný Hradec Králové, který potrestal chybu domácích v samotném závěru prodloužení, když nad lapačku Pospíšila mířil David Chalupa. Olomoučtí ale mohou být částečně spokojení, po sedmi zápasech bez bodu dokázali Mountfield pořádně potrápit a připsat si alespoň bod.

Pro dnešek je to z olomouckého zimního stadionu vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:16:21)

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 32. Jelínek (Šťastný), 46. Hudeček (Škoda) – 21. Hnik (Dufek, Havránek), 41. Zahradník (Hnik), 64. Chalupa (Dufek, Hnik)

Rozhodčí: Přikryl – Hanzlík, Vengřín